2. oldal, összesen: 22 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 432

  1. #21
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    tegnap néztem, 700 körül volt- de mind egy, amúgy mi a véleményetek??
    fölös pénzkidobás, hacsak nem valami iszonyatos power-re hajtasz, szvsz.
    más 700-ból majdnem összerak egy mocit gyári főtengellyel, eagle karral, wiseco dugóval, kicsit portolt hfejjel, 20g upgrade turbo-val, s ebből egy stabil 450 ló kihozható.

  2. #22
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    így van álom motor vs megfizethető tök jó motor egész más :P Eagle is gyárt főtengelyt minden méretben ! akár 2.3 akár 2.0 akár 2.2 motor akarsz. és szerintem egy szimpla Eagle H hajtókar is könnyebb mint a gyári.

    A hengerfejedet meg csak megtudja itthon is csinálni valaki jóra ! Alkatrészeket megrendeled hozzá .

    Én az FP red csiga vagy a sima 20G mellé is leginkább a 2.3 motor tudom elképzelni növelt kompresszióval h menjen lentről ezzel utcán sztem teljesen használható de pályán sem vall szégyent meg ahogy néztem sima 2.0 mocival csak 4000 körül indulna meg ! és pl Tomei is 2.3 ajánl a saját 20G csigája mellé. A 20G vel meg biztos húzz fent is a 2.3 !

    2.3 kisebbet ha 7500 főlé kellene forgatnom a motort nagy turbó miatt akkor építenék 2.2 mocit a gyárival megegyező kompresszióval kb.

  3. #23
    Törzsvendég gyurka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    240

    Alap

    ezt a sok pénzt inkább elkölteném futóműre fékre üllésre váltóra gumira olajos kézi,pici motor erő,és az autó élvezhető
    szerintem az autó széribol tudja a váci úton a hondákat

  4. #24
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Gyurinak ezek már mind megvannak,és kevesli a "pici erőt"

    Szerintem stroker,attól húz alul,de a köbcenti sose lesz hátrány,valami hibrid tubó és egy szolidabb tengely,attól megy felül is.Sajnos EVO-t nem ismerem,ezért konkrét gyártókat nem merek írni.

    Nagy csatornás,nagy szelepes hengerfejet itthon is csinálnak jót!

  5. #25
    Törzsvendég gyurka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    240

    Alap

    Idézet Tomó: Hozzászólás megtekintése
    Gyurinak ezek már mind megvannak,és kevesli a "pici erőt"

    Szerintem stroker,attól húz alul,de a köbcenti sose lesz hátrány,valami hibrid tubó és egy szolidabb tengely,attól megy felül is.Sajnos EVO-t nem ismerem,ezért konkrét gyártókat nem merek írni.

    Nagy csatornás,nagy szelepes hengerfejet itthon is csinálnak jót!
    ha ezek meg mind megvannak akkor az összes pénzt benzinre és a fogyó gumikrameghalnék ha az amugy is müködő és élvezhető kocsimat le kéne raknom,majd ha elromlik csinálok uj motortpersze ha az autó épités az amit élvez az ember és nem a használat,akkor mindegy is...mondjuk a programozoknak és a motorépitőknek is élni kell valamiből,meg ugy minek a pad,ha nem méret senkihát én nem vagyok az az álom ügyfél,leszarom hány lóerős a kocsim,én élvezzem az a fontos,azt meg észre veszem,ha jó

  6. #26
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    huhh, rengeteg izgalamas info!!! Köszi mindenkinek.

    @Gyurka- mint Gyuri a Gyurinak - lol- igen Tomó kolléga jól mondja van már futűmű, kuplung, air intake, auspuff, tolókerekes váltó, fék, igazából minden szar ki van már cserélve, már csak a motor széria. Most ezért ez jön :-D Ja, meg a fogyókúra- az is komoly változást hoz.

    a 272-es és a 280-as tengely között mi a valós különbség?

    És mit szóltok az E85-ös üzemanyaghoz? Azonkívül, hogy sültkrumpli szagom lesz állandóan :-D Lehet, hogy lehetne építeni egy nagyon ütős agyon gyújtásolt/elfokolt cuccot, ami a stroker miatt alul is menne valamennyire.
    Kell egy jó program

  7. #27
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    huhh, rengeteg izgalamas info!!! Köszi mindenkinek.

    @Gyurka- mint Gyuri a Gyurinak - lol- igen Tomó kolléga jól mondja van már futűmű, kuplung, air intake, auspuff, tolókerekes váltó, fék, igazából minden szar ki van már cserélve, már csak a motor széria. Most ezért ez jön :-D Ja, meg a fogyókúra- az is komoly változást hoz.

    a 272-es és a 280-as tengely között mi a valós különbség?

    És mit szóltok az E85-ös üzemanyaghoz? Azonkívül, hogy sültkrumpli szagom lesz állandóan :-D Lehet, hogy lehetne építeni egy nagyon ütős agyon gyújtásolt/elfokolt cuccot, ami a stroker miatt alul is menne valamennyire.

    280as tengely többet hozz fent viszont később indul meg.. alul vesztesz vele ! Én maradnék a 272 nél - persze ez függ attól is milyen turbód lesz ha alul ugysem töltene akkor 280 neki

    E85 höz hatalmas ijjektor kell meg gondolom benzinpumpa sem árt ekkora teljesítménynél h tudj belőle eleget adni de jó dolog lehet !

    Kint sokat játszanak még auquamist/methanol befecskendezéssel !
    Utoljára szerkesztette: VGergo; 2009. 04. 03. 18:33-kor

  8. #28
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    én azon agyalok, hogy mivel az E85 rengeteg előgyújtást elvisel, lehetne kopmpenzálni egy 280-as tengelyt, nagyobb turbóval. Ha a progizó okosan írja a programot, hogy ne hátbavágás szerűen épüljön fel a nyomás akkor még minirallin is jó lenne. Csak hát igen, eleve 30%-al több kell belőle, plusz még annyi amennyivel eleve növelni akarok a mostani konfighoz képest. Ezek alapján még az ezres injektor is kicsi szerintem. Ja és persze dupla benya pumpa.
    Kell egy jó program

  9. #29
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Gergő, mértük a hajtókart amikor kikerült és bekerült, majdnem kopra egyforma gyári és az Eagle, nem emléxem melyik a könnyebb, de nem volt szignifikáns a különbség!
    A fanyűvő!!

  10. #30
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Gergő, mértük a hajtókart amikor kikerült és bekerült, majdnem kopra egyforma gyári és az Eagle, nem emléxem melyik a könnyebb, de nem volt szignifikáns a különbség!
    lehet ! Én Hondánál mértem ott picit könnyebb volt az Eagle de H típusuak valóban nem szoktak nagyon könnyebbek lenni .

  11. #31
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    én azon agyalok, hogy mivel az E85 rengeteg előgyújtást elvisel, lehetne kopmpenzálni egy 280-as tengelyt, nagyobb turbóval. Ha a progizó okosan írja a programot, hogy ne hátbavágás szerűen épüljön fel a nyomás akkor még minirallin is jó lenne. Csak hát igen, eleve 30%-al több kell belőle, plusz még annyi amennyivel eleve növelni akarok a mostani konfighoz képest. Ezek alapján még az ezres injektor is kicsi szerintem. Ja és persze dupla benya pumpa.
    hát ezt neked kell eldönteni h milyet akarsz meg persze hova versenypályára vagy utcára ! váltod végülis van h tudj 8500nél váltani
    kint sokan raktak GT35R evora fent sokkal nagyobbat üt mint a FP red de ez már nem bolt on csiga.

  12. #32
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    a H profilú Eagle és a gyári közt nem a súly különbség a lényeg, hanem az, hogy a gyári 6-os hajtókar kb 2 másodpercre viseli el a 2 bár nyomást aztán reccs. Miki tudna nektek erről mesélni, illetve meg lehet nézni a Kspeed falán a rommá görbült hajtókart....
    Kell egy jó program

  13. #33
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    a H profilú Eagle és a gyári közt nem a súly különbség a lényeg, hanem az, hogy a gyári 6-os hajtókar kb 2 másodpercre viseli el a 2 bár nyomást aztán reccs. Miki tudna nektek erről mesélni, illetve meg lehet nézni a Kspeed falán a rommá görbült hajtókart....
    igen igen kézbe fogva is látni h komolyabb darab az eagle és még se nehezebb igazán csak ennyit akartam vele ! sőt még picit talán könnyebb is. és az eagle H nem is egy "csúcs" hajtókar hanem teljesen elérhető áron van

  14. #34
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=n9baOR6L1i0[/ame] ez mondjuk elég jól forog 2,2 stroker és nagy csiga


    itt meg az FP red turbo 2.3 stroker és E85 al azt írja télleg kevés az 1000es ijjektor már ehez is !

    http://www.socalevo.net/index.php?op...&topic=73989.0

    ami durva h 3500 nél teljesen betölt !

  15. #35
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    na ez picsa jól megy- egy ilyen az álom cucc tényleg.
    Kell egy jó program

  16. #36
    Törzsvendég gyurka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    240

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    na ez picsa jól megy- egy ilyen az álom cucc tényleg.
    de te ezt hol használod?ez 1 versenyautóezt te tudod élvezni utcán?vagy a szentendrei felüljárót akarod lefűzni 1 600 lóerős kocsival?ráadásul itt már verseny kilométerek vannak,gondolom versenybenzin,hajtás váltó minden jobban fogy...utcára szerintem kicsit luxus meg idegesitő is,mivel kihasználhatatlan,de ez csak az én szerény véleményem...szerintem bőven jó lehet a te kocsid 1 kicsit megemelt nyomással,a váltó tuti viszi mint a picsa,nem hiszem,hogy ez bohockodni kevés...amit te szeretnél azt be kell csövezni és pályán használni...ezért most biztos megköveztek

  17. #37
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet gyurka: Hozzászólás megtekintése
    de te ezt hol használod?ez 1 versenyautóezt te tudod élvezni utcán?vagy a szentendrei felüljárót akarod lefűzni 1 600 lóerős kocsival?ráadásul itt már verseny kilométerek vannak,gondolom versenybenzin,hajtás váltó minden jobban fogy...utcára szerintem kicsit luxus meg idegesitő is,mivel kihasználhatatlan,de ez csak az én szerény véleményem...szerintem bőven jó lehet a te kocsid 1 kicsit megemelt nyomással,a váltó tuti viszi mint a picsa,nem hiszem,hogy ez bohockodni kevés...amit te szeretnél azt be kell csövezni és pályán használni...ezért most biztos megköveztek
    pontosan sikerült leírnod, hogy mit fogok tenni a kocsival- versenyautóvá építem- igen- nincs kövezés- TELJESEN jól látod a dolgokat!

    ez a kocsi eddig sem ment utcán- mert nem volt utcán már eddig sem használható. Hangos (fejfájást okoz 2 óra után), sokat fogyaszt, hidegen a fékek nem fognak (rettegek, hogy elütök egyszer egy elémlépőt), a kerékdőlés miatt állandóan kapaszkodni kell a kormányba, nincs klíma, recseg ropog- minek szivassam magam- van nekem utcai autóm az való az utcára- ja, és az agyam eldobom a sok fasztól ahogy araszolnak előttem- szóval inkább kivonom magam a forgalomból az evóval, mielőtt bajom lesz, vagy másnak. Én legalább beláttam az eszemmel. És a tisztelt nagyérdemű sem tolerálja amikor a 15 kocsiból álló hétvégi sófőr konvojt le nyomod úgy, hogy a végén már 100-al mész gyorsabban mint az első kocsi- és tökre egyet értek velük nem közúti forgalomba való az ilyen kocsi. Túl gyors, túl veszélyes, mindenkire nézve.

    Versenyezni viszont mindig is imádtam vele. Anno FRT-ztem, egy kivételével ahányszor elindultam első lettem. Most a ringre vetettem szemet- ezért épül a motorja. Ne úgy gondolkozz, mint egy utcai evos aki bohockodni akar nagy lóerőkkel. Nem akarom utcán használni. Az utóbbi két évben a kocsi 8000 kilómétert ment összesen. És ez is csak azért, hogy a váltómat teszteljem. Vagy ha úgy tetszik akkor összesen a kocsiba 20.000 kilómétert raktam 6 év alatt. Mert én mindig is hobbi autónak használtam. Ez olyan mint egy spéci időfutam bicikli- nem lehet vele munkába járni- még csak a balatont sem tudod vele körültekerni - sokan meg sem értik, hogy egyáltalán miért létezik és egyesek miért veszik 2-3 millió forintért őket.
    Kell egy jó program

  18. #38
    Törzsvendég gyurka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    240

    Alap

    ha versenyautót épitesz,akkor szerintem inkább a k-speed et kérdezd,mint itt a sok utcai harcost,vagy top zolit,vagy olyan emberket akik,már láttak ilyet és van tapasztalat,szerintem...szerintem elmondod mit szeretnél,hova és ők megmondják,itt mindenki irogatja a jobbnál jobb tippeket,de kérdem én,tudják ők,hogy mire kell és oda mi a használható,hogy alul menjen vagy felül,vagy ne adj uristen esetleg,hogy mi is lehet a homolog?????vagy ezek nem fontosak...de én nem akarok okoskodni ez nem az én kenyerem,én nem értek a motor épitéshez,csak láttam már ilyet...

  19. #39
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    A JUN EVO-t már én is akartam ajánlani.

    http://www.junauto.co.jp/democar/evo5/index.html?en

  20. #40
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Ha jól látom, Gyurinak teljesen más az álom motor, mint nekem

    Neki egy forgós, felül iszonyat erős "pályagép" kell, nekem viszont egy nyomatékos, robbanékony, 5000-nél elváltós a zsánerem, mint mondjuk egy WRC.

2. oldal, összesen: 22 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Eladó motor
    By Gabor20 in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2013. 10. 16., 13:08
  2. Bontott Evo motor
    By Miki in forum Keres
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2013. 08. 13., 18:36
  3. BMW M5 V10 motor + váltó
    By Miki in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 13
    Utolsó hozzászólás: 2011. 03. 31., 16:32
  4. Evo motor
    By HKSTOMEVO9 in forum Keres
    Hsz-ok: 26
    Utolsó hozzászólás: 2010. 10. 22., 19:17
  5. EVO 2 motor, váltó, stb.
    By visitor in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2009. 07. 26., 23:54

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva