1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 36

  1. #1
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap MMCS unlock

    Valaki segítsen. Evo X gyári navira rá lehet kötni külső video eszközt /AUX bemenet/. Szeretnék egy HKS Camp2-t rákötni. Viszont probléma,hogy az AUX bemenet képét hasolóan a DVD képhez, menet közben nem jelleniti meg.
    Szóval meg kéne picit hackelni a cuccot, kinti forumon láttam több irást is erről de elég gyenge az Angol tudásom. Nem szeretném végleg hazavágni a cuccot.
    Help pls..

  2. #2
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Valaki segítsen. Evo X gyári navira rá lehet kötni külső video eszközt /AUX bemenet/. Szeretnék egy HKS Camp2-t rákötni. Viszont probléma,hogy az AUX bemenet képét hasolóan a DVD képhez, menet közben nem jelleniti meg.
    Szóval meg kéne picit hackelni a cuccot, kinti forumon láttam több irást is erről de elég gyenge az Angol tudásom. Nem szeretném végleg hazavágni a cuccot.
    Help pls..
    linkeld be az angol cikket légyszi
    Kell egy jó program

  3. #3
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    linkeld be az angol cikket légyszi
    Hát, hogy cikk az túlzás..
    Fórumon találtam témát, ebből kéne kihámozni a lényeget elvileg.

    http://forums.evolutionm.net/evo-x-a...hack-mmcs.html

  4. #4
    Rezidens tomcat avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Tata/Tatabánya
    Hsz-ok
    966

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Valaki segítsen. Evo X gyári navira rá lehet kötni külső video eszközt /AUX bemenet/. Szeretnék egy HKS Camp2-t rákötni. Viszont probléma,hogy az AUX bemenet képét hasolóan a DVD képhez, menet közben nem jelleniti meg.
    Szóval meg kéne picit hackelni a cuccot, kinti forumon láttam több irást is erről de elég gyenge az Angol tudásom. Nem szeretném végleg hazavágni a cuccot.
    Help pls..
    Barátom meghackeli itt Tatabányán, 2 hét múlva csinálja az enyémet. A genyó kereskedők simán ki tudnák szedni, de az importőr nem engedi nekik! Próbálkoztam náluk.

  5. #5
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Ami kell hozzá:
    1 csavarnyúzó
    2. egy Torx - ezt nem tudom mi a franc sehol nem találtam rá még csak utalást sem - (8-as méret)
    3. egy IDE adapter ami kicsi IDA-ból nagyot csináll. - ha laptopot használsz direktbe rámegy
    4. a törő program ISO file formában. (letölthető a honlapon http://www.mitsubishiforum.com/forum...ad.php?t=25583)
    ezt persze ki kell írni cd-re és installálni.
    5 a kód: B2BAB3BCB0DFACBEB1BBBEDFB1ADD2CDC9CEBAB2DFB19E8996 DFAA8C9A8DDFDF (261EM-hez!!!) vagy B2BAB3BCB0DFACBEB1BBBEDFB1ADD2CDC9CEAAB2DFB19E8996 DFAA8C9A8DDFDF --> 261UM-hez!
    6 egy laptop IDA-val.

    Folyamat:
    a, hogy megtudd meik navi a tiéd nyomd a SET+NAVI -t 5 másodpercig és menj bele a "Services Mode" menübe.
    b, nyomd meg a Version Indication-t
    c, írd fel a Loader Version-t (ez a típusa a cuccosnak) - a két kód ami fent van fogja azonosítani a típust.
    261UM-nek:
    B2BAB3BCB0DFACBEB1BBBEDFB1ADD2CDC9CEAAB2DFB19E8996DFAA8C9A8DDFDF
    - A két kiemelt AA lesz más csak a 261EM-hez képest-
    2, Bal alsó sarok felől kezd el levenni óvatosan a HDD műanyag fedőt
    3, csavard ki a két csavart ami tartja a HDD-t. Használd a Torx-ot (nem tudom mi de már írtam). Húzd ki a HDD-t.
    4, csatlakoztast az IDE kábelt és a tápot
    5, indítsd be a gépet, bootolja a cd-ről (iso file) és válaszd a 3-as opciót: "Boot linux with locking/unlocking utilities"
    6, várj amíg ezt nem látod: root@Xbox-HDM:/1 prompt
    7, üsd be a kódot: unlockhd -p <KEY> (Pk. unlockhd -p B2BAB3BCB0DFACBEB1BBBEDFB1ADD2CDC9CEAAB2DFB19E8996 DFAA8C9A8DDFDF).két kattintással!!!
    8. ha a művelet kész futtasd a "fdisk -l" parancsot, ez megmutatja a felosztásokat.
    9, kapcsold ki a gépet. A művelet sikeres volt. jó ha wifosos géppel csinálod.

    Bármilyen változtatás a merevlemezen ami az MMCS-t módosítja az csak saját felelősségre mehet!

    Még van pár dolog az oldalon de azok csak kifejtések.

    - igyekeztem annyira pontosan amennyire csak tudtam.

    7-es lépés kiegészítés: természetesen azt a hosszú kódot kell beírni ami a te navigációdé, tehát vagy azt amelyikben 2 db A betű van vagy az AB-set. 2 A betüs: 261UM , AB-s pedig: 261EM
    Utoljára szerkesztette: FQ-400; 2009. 04. 03. 21:12-kor

  6. #6
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    a torx is egy szerszám

  7. #7
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    gondoltam... csak nem tudtam beazonosítani mint pl a csavahúzot.

  8. #8
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Torx
    http://www.szerszamvilag.hu/images/c...EMIUM/6601.jpg

    ami még szemetebb h van belőle lukas közepű is

  9. #9
    Rezidens manumission avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp-Stockholm
    Hsz-ok
    1.835

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    2. egy Torx - ezt nem tudom mi a franc sehol nem találtam rá még



  10. #10
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet tomcat: Hozzászólás megtekintése
    Barátom meghackeli itt Tatabányán, 2 hét múlva csinálja az enyémet. A genyó kereskedők simán ki tudnák szedni, de az importőr nem engedi nekik! Próbálkoztam náluk.
    Honnan tudja meg az importőr ha megcsinálják? Majd jól beárulod őket?
    Dehogy tudják megcsinálni, asszony mitsujába utólag szerelték be a gyári navit, a szervizperiódus dátumát sem tudták beállítani. 1 óra volt mire az importőr visszaszolt, hogy hogy kell.

    Ha tied jó lesz, megcsinálja az enyémet is? Akkor nem küzdök, viszont megrendelem a Camp2-t Mikitől.

  11. #11
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Ami kell hozzá:
    1 csavarnyúzó
    2. egy Torx - ezt nem tudom mi a franc sehol nem találtam rá még csak utalást sem - (8-as méret)
    3. egy IDE adapter ami kicsi IDA-ból nagyot csináll. - ha laptopot használsz direktbe rámegy
    4. a törő program ISO file formában. (letölthető a honlapon http://www.mitsubishiforum.com/forum...ad.php?t=25583)
    ezt persze ki kell írni cd-re és installálni.
    5 a kód: B2BAB3BCB0DFACBEB1BBBEDFB1ADD2CDC9CEBAB2DFB19E8996 DFAA8C9A8DDFDF (261EM-hez!!!) vagy B2BAB3BCB0DFACBEB1BBBEDFB1ADD2CDC9CEAAB2DFB19E8996 DFAA8C9A8DDFDF --> 261UM-hez!
    6 egy laptop IDA-val.

    Folyamat:
    a, hogy megtudd meik navi a tiéd nyomd a SET+NAVI -t 5 másodpercig és menj bele a "Services Mode" menübe.
    b, nyomd meg a Version Indication-t
    c, írd fel a Loader Version-t (ez a típusa a cuccosnak) - a két kód ami fent van fogja azonosítani a típust.
    261UM-nek:
    B2BAB3BCB0DFACBEB1BBBEDFB1ADD2CDC9CEAAB2DFB19E8996DFAA8C9A8DDFDF
    - A két kiemelt AA lesz más csak a 261EM-hez képest-
    2, Bal alsó sarok felől kezd el levenni óvatosan a HDD műanyag fedőt
    3, csavard ki a két csavart ami tartja a HDD-t. Használd a Torx-ot (nem tudom mi de már írtam). Húzd ki a HDD-t.
    4, csatlakoztast az IDE kábelt és a tápot
    5, indítsd be a gépet, bootolja a cd-ről (iso file) és válaszd a 3-as opciót: "Boot linux with locking/unlocking utilities"
    6, várj amíg ezt nem látod: root@Xbox-HDM:/1 prompt
    7, üsd be a kódot: unlockhd -p <KEY> (Pk. unlockhd -p B2BAB3BCB0DFACBEB1BBBEDFB1ADD2CDC9CEAAB2DFB19E8996 DFAA8C9A8DDFDF).két kattintással!!!
    8. ha a művelet kész futtasd a "fdisk -l" parancsot, ez megmutatja a felosztásokat.
    9, kapcsold ki a gépet. A művelet sikeres volt. jó ha wifosos géppel csinálod.

    Bármilyen változtatás a merevlemezen ami az MMCS-t módosítja az csak saját felelősségre mehet!

    Még van pár dolog az oldalon de azok csak kifejtések.

    - igyekeztem annyira pontosan amennyire csak tudtam.

    7-es lépés kiegészítés: természetesen azt a hosszú kódot kell beírni ami a te navigációdé, tehát vagy azt amelyikben 2 db A betű van vagy az AB-set. 2 A betüs: 261UM , AB-s pedig: 261EM
    Köszi, ez így érthetőbb.
    Lehet így még lesz térkép frissítésem is, szervízben 55e.-t kérnek érte. Vicc.

    Ha jól értelmezem, ez még csak az hogy a vinyó tartalmához hozzá lehessen férni laptopon? Ez után kell még a programot módosítani gondolom, hogy menjen a cucc menet közben is?
    Utoljára szerkesztette: Sanci; 2009. 04. 03. 23:10-kor

  12. #12
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    http://mitsubishiforum.com/forum/showthread.php?t=27471
    Elvileg itt van, hogy mitől megy majd menet közben.
    Van jó sok hozzászolás.
    Hátha valaki ráér olvasgatni, aki érti is.

  13. #13
    Haladó Kalapana avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hsz-ok
    44

    Alap

    Ha jól értem ez a lényeg, de ha valami még kell másold be és lefordítom.


    As I was the 'beta tester' for this, I confirm it works with my MMCS DVD playback while the vehicle in motion now works, with no cutting of any wires, and no losing of any navigation functions!

    Mivelhogy én voltam az első aki kipróbálta, megerősíthetem hogy működik, mindez a nélkül hogy bármi vezetékbe bele kéne vágni, vagy hogy bármi navi funkció elveszne.

    Note: the patch is for the NR-261UM models. If you have the NR-261EM model, send it to Otaku so he can make a patch for you.

    Megjegyzés: a patch az NR-261UM modelhez van. He neked 261EM van, küld el Otakuhoz aki tud neked patchet csinálni.

    Quick installation instructions:
    Útmutató:

    * Follow rcostin's instructions for removing and unlocking the hard drive here: http://www.mitsubishiforum.com/m_208034/tm.htm

    Kövesd rcostin utasításait a HD eltávolításához és felnyitásához az alábi linkben

    * Extract the RAR file in the above post

    Csomagold ki az előző hozzászólásban lévő RAR file-t

    * On the "HDD3" partition (the one with the file "Loading.kwi"), make a backup copy of the original loading.kwi and keep it in a safe place.

    A HDD+ partición )az amelyiken a loading.kwi van) csinálj egy biztonsági másolatot az eredeti loading.kwi file-ról és ments el valahova

    * Execute the patch from the RAR file to patch the loading.kwi file.

    Futtasd a RAR fileban lévő patch filet a loading.kwi file megpatcheléséhez

    * Before reinstalling the hard drive back into the MMCS, disconnect the (-) battery cable for about 2 minutes. This is necessary to "cold" boot the MMCS to get it to load the new firmware. (pulling the appropriate fuse might also work).

    Mielőtt újraintstallálnád a HDot az MMCSbe, kapcsold le az aksi negativ kábelét kb 2 percre. Ez ahhoz szükséges hogy ''hideg'' inditsd az MMCS-s hogy az új firmware-t töltse be. (Lehet az is működik ha a megfeleő biztosítékod kihúzod.)

    * Reconnect the battery cable and put the hard drive back in the MMCS.

    Kapcsold vissza az aksit és rakd vissza a HD-ot.


    * Close the screen and turn the ignition key back to ACC or "ON".

    Csukd le a képernyőt és forditsd a slusszkulcsot ACC vagy ON pozicióba.

    * You will see it do a version up, then a screen check. After a few moments it should restart and be back to normal operation.

    Látni fogod ahogy updatel és egy képernyő tesztet. Aztán újra kell indulnia és a megszokott módon működnie.

    * Stick in a DVD and go for a test drive!

    Rakj be egy DVD-t és menj egy kört!

  14. #14
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Köszi, ez így érthetőbb.
    Lehet így még lesz térkép frissítésem is, szervízben 55e.-t kérnek érte. Vicc.

    Ha jól értelmezem, ez még csak az hogy a vinyó tartalmához hozzá lehessen férni laptopon? Ez után kell még a programot módosítani gondolom, hogy menjen a cucc menet közben is?
    Ohh, én csak a feltörést fordítottam le, bocs...

  15. #15
    Rezidens tomcat avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Tata/Tatabánya
    Hsz-ok
    966

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Honnan tudja meg az importőr ha megcsinálják? Majd jól beárulod őket?
    Dehogy tudják megcsinálni, asszony mitsujába utólag szerelték be a gyári navit, a szervizperiódus dátumát sem tudták beállítani. 1 óra volt mire az importőr visszaszolt, hogy hogy kell.

    Ha tied jó lesz, megcsinálja az enyémet is? Akkor nem küzdök, viszont megrendelem a Camp2-t Mikitől.
    Érdekes, hogy amikor bementem hozzájuk a kéréssel, akkor némi habozás és telefonálgatás után azt mondták, hogy megcsinálják. Gondolom nem én voltam az első, mert az Outlanderben és a Pajeroban is ugyanez a rendszer van. Mire hétfőn visszamentem már visszaléptek a dologtól.
    A Kiss Sanyi itt Tatabányán kimondottan ilyenekben utazik, eddig mindent megoldott, beszéltem vele, azt mondta nem probléma. Kicsit viszont fosok, nehogy gáz legyen.

  16. #16
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Neked milyen térkép van benne?
    nekem 2006-1 , ha újabb mentesd már el vele és akkor rátesszük az enyémre is.

  17. #17
    Rezidens tomcat avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Tata/Tatabánya
    Hsz-ok
    966

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Neked milyen térkép van benne?
    nekem 2006-1 , ha újabb mentesd már el vele és akkor rátesszük az enyémre is.
    Biztosan újabb, mert a 0-ás majdnem végig megvan rajta.

  18. #18
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Akkor mentsétek le.

  19. #19
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Yesss.

    Ha szoftveresen nem is, de hardveresen siekrült meghackelni a cuccot.
    Mire nem jó a húsvét.
    Illetve full extrás lett, a dvd szoftveresen hackelve az aux bemenet hardveresen.
    Jöhet bele a HKS Camp2.

  20. #20
    Rezidens tomcat avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Tata/Tatabánya
    Hsz-ok
    966

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Yesss.

    Ha szoftveresen nem is, de hardveresen siekrült meghackelni a cuccot.
    Mire nem jó a húsvét.
    Illetve full extrás lett, a dvd szoftveresen hackelve az aux bemenet hardveresen.
    Jöhet bele a HKS Camp2.
    Király vagy Sanci!!! Akkor szépen megkérlek, hogy szerdán csináld meg nekem is! Léccci-léccci!!!

1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva