1. oldal, összesen: 28 12311 ... UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 552

  1. #1
    Rezidens manumission avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp-Stockholm
    Hsz-ok
    1.835

    Alap Etanol (E85)

    Most voltam egy Finn ürgénél, aki Evo-kat, Subarukat épít legfőképp ralira. Kérdezte, hogy probáltam e már az ETANOL-t, mert akár 25%-al nagyobb több teljesítményt is ki lehet hozni az adott konfigből.

    kicsit utánanéztem a neten, és ezt találtam hirtelen.

    "A való világban ez a hatékonyság azt jelenti, hogy az EBDI használatával a fosszilis üzemanyagokhoz képest csökkenthető a tényleges szállítási költség, és tesszük mindezt megújuló energiaforrással - az etanollal," - mondta Rod Beazley, a Ricardo Inc. motorbenzines termékfejlesztő csoportjának igazgatója. "Olyan technológiák kombinációját alkalmazzuk az EBDI motorban, amelyek kihasználják az etanol többi üzemanyaggal szembeni előnyét, mint pl. a magasabb oktánszám, vagy a magasabb párolgáshő. Anélkül, hogy túl műszakiak lennénk, ez azt jelenti, hogy nagyobb turbófeltöltést alkalmazhatunk, mivel az etanol nagyobb hengernyomást tesz lehetővé. Ezen kívül számos fejlett technológiai megoldást is alkalmaztunk, mint a direkt befecskendezés, a változó szelepvezérlés, az optimalizált gyújtás és a továbbfejlesztett kipufogógáz visszavezetés, ezeknek köszönhetően még nagyobb teljesítményt is sikerült kicsikarnunk a motorból, mint amekkora benzinnel lehetséges lenne."




    Vélemények?

  2. #2
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    a múltkori talin ezt mondogattam nagy bőszen: E85, nagyobb injektorok, ha kell 2db benzinpumpa, CDI gyújtás, aztán repkedjenek csak a hengerfejek :-)

  3. #3
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    a múltkori talin ezt mondogattam nagy bőszen: E85, nagyobb injektorok, ha kell 2db benzinpumpa, CDI gyújtás, aztán repkedjenek csak a hengerfejek :-)
    Mi ez a CDI gyújtás?

  4. #4
    Rezidens manumission avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp-Stockholm
    Hsz-ok
    1.835

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    a múltkori talin ezt mondogattam nagy bőszen: E85, nagyobb injektorok, ha kell 2db benzinpumpa, CDI gyújtás, aztán repkedjenek csak a hengerfejek :-)
    Igen, pont ezeket mondta a csávó, hogy emelt benzin nyomás, nagyobb injektorok. olyasmit gagyarászott, hogy 520 nm volt az N-es kocsi benzinnel, Etanollal, pedig 670 nm , ha jól értettem, amit gagyarászik

  5. #5
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet manumission: Hozzászólás megtekintése
    Igen, pont ezeket mondta a csávó, hogy emelt benzin nyomás, nagyobb injektorok. olyasmit gagyarászott, hogy 520 nm volt az N-es kocsi benzinnel, Etanollal, pedig 670 nm , ha jól értettem, amit gagyarászik
    És egy verseny egy benzinpumpa. -ez nem vicc, ki lett próbálva 7-es benzinpumpa végig bírta a veszprémi versenyt utána kuka- Csomagból lett bele építve

  6. #6
    Rezidens manumission avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp-Stockholm
    Hsz-ok
    1.835

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    És egy verseny egy benzinpumpa. -ez nem vicc, ki lett próbálva 7-es benzinpumpa végig bírta a veszprémi versenyt utána kuka- Csomagból lett bele építve

    Ezt nem tudom, de itt Svédországban az autók 30%-a etanollal megy minden gond nélkül.

  7. #7
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Én is tudok több audiról aminek semmi baja az E85-től, pedig nem 5km-t mentek velük.

  8. #8
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    És egy verseny egy benzinpumpa. -ez nem vicc, ki lett próbálva 7-es benzinpumpa végig bírta a veszprémi versenyt utána kuka- Csomagból lett bele építve
    max olyan szokott lenni h benzinnel ment sok mindent lerakodott a szűrőben aztan belekerült az etanol feloldotta ami a szűrűben volt és vége is pumpának ! ajánlják is a benya szűrőt cserét előtte ! És igen Etanol jo cucc olcsóbb ( igaz több is kell belőle ) de joval nagyobb teljesítmény elérhető vele és kevésbé környezet szennyező is ! amcsiknál is sok gép megy azzal..

  9. #9
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Az új motornál erősen az E85 felé próbálkozok.Biztos,hogy jobb,mint a benya.

  10. #10
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Mi ez a CDI gyújtás?
    CDI= Capacitor discharge ignition (Kapacitív energiatároló gyújtórendszer)

    nagyon egyszerűen:
    "Kondenzátoros gyújtás:
    A gyújtás működési elve az, hogy szikra létrehozásáshoz szükséges energiát egy
    400 - 500 V feszültségre feltöltött kondenzátor tárolja. Ezt az energiát a gyújtás
    vezérlő egység (mechanikus vagy elektronikus) egy tirisztoron át süti ki a gyújtótekercs
    primer oldalára."

    a lényeg az én olvasatomban:
    - jóval nagyobb energiájú szikra képződhet (~180-190mJ, de van extra 250mJ-os is) a cdi gyújtás használatával, mert nagyobb a gyújtótrafó feszültése (primer tekercs feszültsége 500V, a szekunderé 50kV!!!)
    - magasabb töltőnyomáson (2b felett) egyre gyengül a sima gyújtás hatékonysága, s több esetben is emiatt nem lehet tovább húzni a motort, kihagy a gyújtás, dadog a motor
    - magyarul, ha véletlenül káposztalevet tankolsz az evo-ba azt is meggyújta :-)
    - hátránya: hamar fogynak a gyerták, mert elég (csak jó minőségűt érdemes használni)

    http://www.mclarenelectronics.com/Pr...pp_Act_Ign.asp

    nem bánnám, ha valaki szakember is leírná, mert ez így lehet, kicsit zagyvás

    demostráció:
    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=egJhrvS2IGI[/ame]

  11. #11
    Rezidens Feka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    Páty
    Hsz-ok
    548

    Alap

    És 106 körül van az oktán száma, ami nem gyenge!
    Utoljára szerkesztette: Feka; 2009. 04. 14. 22:35-kor

  12. #12

  13. #13
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    CDI= Capacitor discharge ignition (Kapacitív energiatároló gyújtórendszer)

    nagyon egyszerűen:
    "Kondenzátoros gyújtás:
    A gyújtás működési elve az, hogy szikra létrehozásáshoz szükséges energiát egy
    400 - 500 V feszültségre feltöltött kondenzátor tárolja. Ezt az energiát a gyújtás
    vezérlő egység (mechanikus vagy elektronikus) egy tirisztoron át süti ki a gyújtótekercs
    primer oldalára."

    a lényeg az én olvasatomban:
    - jóval nagyobb energiájú szikra képződhet (~180-190mJ, de van extra 250mJ-os is) a cdi gyújtás használatával, mert nagyobb a gyújtótrafó feszültése (primer tekercs feszültsége 500V, a szekunderé 50kV!!!)
    - magasabb töltőnyomáson (2b felett) egyre gyengül a sima gyújtás hatékonysága, s több esetben is emiatt nem lehet tovább húzni a motort, kihagy a gyújtás, dadog a motor
    - magyarul, ha véletlenül káposztalevet tankolsz az evo-ba azt is meggyújta :-)
    - hátránya: hamar fogynak a gyerták, mert elég (csak jó minőségűt érdemes használni)

    http://www.mclarenelectronics.com/Pr...pp_Act_Ign.asp

    nem bánnám, ha valaki szakember is leírná, mert ez így lehet, kicsit zagyvás

    demostráció:
    http://www.youtube.com/watch?v=egJhrvS2IGI
    Nekem nem volt zagyvás.
    Csak az merült fel bennem, hogy mivel tölti a kondit 500V-ra?
    Van még egy töltő trafó külön?

    A demontrációs videón a feszültséget növeli vagy a frekvenciát?

  14. #14
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Amikor mi próbáltuk akkor a benzin pumpának az összes tömítése megszűnt létezni. És utána jött a többi cucc oldása. Maga a pumpa ép maradt, csak kábel (ráfröccsent szét marta), tömítés csere. Tudom, hogy nem volt olcsó cucc. Igaz ez legalább 2 éve volt, ha nem 3.

  15. #15
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Nekem nem volt zagyvás.
    Csak az merült fel bennem, hogy mivel tölti a kondit 500V-ra?
    Van még egy töltő trafó külön?

    A demontrációs videón a feszültséget növeli vagy a frekvenciát?
    Magában a cdi egységben van egy 12V-500V konverter, ez tölti a kondit a akksin keresztül, s az ecu kapcsolgatja a gyújtótrafóra.

    (EVO 4-9 figyelni kell, mert gyárilag a gyújtótrafóba van beépítve a kapcsoló elem, így a trafót cserélni kell cdi beépítése esetén)
    Csatolt képek Csatolt képek

  16. #16
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Amikor mi próbáltuk akkor a benzin pumpának az összes tömítése megszűnt létezni. És utána jött a többi cucc oldása. Maga a pumpa ép maradt, csak kábel (ráfröccsent szét marta), tömítés csere. Tudom, hogy nem volt olcsó cucc. Igaz ez legalább 2 éve volt, ha nem 3.
    fura?!
    "Megeszi az E85 a benzincsöveket? Ez gyakori kérdés, és valószínűleg tévesen az etil-alkohol és a metil-alkohol felcserélése áll a háttérben. Míg az utóbbi speciális üzemanyagrendszert igényel, az etanol nem olyan agresszív anyag. Amelyik autóiparban használatos üzemanyag-vezeték ellenáll a benzinnek, az az alkoholnak is ellenáll. A régi Zsigulik gyári benzincsöve is könnyedén megbirkózik az alkohollal. Ennek ellenére akadhatnak kivételek, ezért az átalakított autók üzemanyagvezetékeit alkalmanként ellenőrizni kell. Csak érdekességképpen: a Ford gyárhoz közel álló tuningműhelynek, az M-Sportnak az N csoportos Fiesta ST-hez kiadott E85-ös kiegészítő kitje is mindössze 4 nagyobb injektorból és egy átprogramozott komputerből áll. Vagyis minden más a széria benzines autó tartozéka."

  17. #17

  18. #18

    Alap

    Terjedhetne az E85 kúthálózat "vidék felé is" ez egy jó irányvonal.

    Én is erre mennék ha úgy lenne pénzem ahogy nincs most.

    Úgyhogy jelenleg marad a shell 100-as...
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  19. #19
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Terjedhetne az E85 kúthálózat "vidék felé is" ez egy jó irányvonal.

    Én is erre mennék ha úgy lenne pénzem ahogy nincs most.

    Úgyhogy jelenleg marad a shell 100-as...
    E85 kúthálózat:
    http://etanol.blog.hu/2008/11/10/e85_kutak_listaja

    Neked már csak bele kellene töltened vagy mi kell még hozzá?
    (van nagy benzinhíd, nagy injektorok, dupla ac)

  20. #20
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    én tényleg szívesen nyomatnám ezt az etanol dolgot- el tudom lépzelni mit lehetne belőle kihozni egy FP RED-el, kb 1300-as injektorokkal - lol - de nem fogok minden 100-adik kilóméteren érdre menni tankolni. Nincs kút - így nem lehet. Benzinnel 180 kilóméter a hatótáv, ha nem nyomom mint állat.
    Kell egy jó program

1. oldal, összesen: 28 12311 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva