15. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 5131415161725 ... UtolsóUtolsó
281-300, összesen: 552

  1. #281
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap


  2. #282
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Ismét sokat tudtam meg a témával kapcsolatban, köszönöm a segítséget.
    Just for Fun

  3. #283
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Olyanokat kérdezel, amik már 100x le lettek írva, olvasd el az aktuális topikot az elejétől kezdve és rájössz...
    De ne csak az E85-öst, hanem úgy ámblokk az egész "Motor tuning"-ot!
    Utoljára szerkesztette: bunker; 2010. 09. 21. 20:24-kor

  4. #284
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    -lol-(copyright Gyuri)

  5. #285
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    FQ nagyon kemény vagy de azért ha van rá mód csak úgy ne tankold meg E85 el

  6. #286
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    FQ nagyon kemény vagy de azért ha van rá mód csak úgy ne tankold meg E85 el
    Nem, étolajat fogok beletölteni, köszi a tippet
    Just for Fun

  7. #287
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Olyanokat kérdezel, amik már 100x le lettek írva, olvasd el az aktuális topikot az elejétől kezdve és rájössz...
    De ne csak az E85-öst, hanem úgy ámblokk az egész "Motor tuning"-ot!

  8. #288
    Rezidens Mike avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.026

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése



    Nekem rohadtul mind1, hogy 350 lóerő vagy 180... Vagyis azért nem de mondjuk "mind1" -előnye, hogy több esélyem van arra ha gyengébb, hogy nem egy fán kötök ki vele az elején -
    Ez most komoly vagy csak valaki tudja a jelszavad ha ennyire bizonytalan vagy akkor kezdésnek vegyél valami gyengébb vasat.

  9. #289
    Kitiltva
    Csatlakozás dátuma
    2009. 08.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    Idézet mike81: Hozzászólás megtekintése
    ez most komoly vagy csak valaki tudja a jelszavad
    :d :d

  10. #290
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    FQ! Javaslom egy "200 eurós" E30 megvásárlását és széthajtását, úgyis jön a tél
    (És az sztem elmegy E85-tel simán.)

  11. #291
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet Mike81: Hozzászólás megtekintése
    ha ennyire bizonytalan vagy akkor kezdésnek vegyél valami gyengébb vasat.
    Ezt kéne, csak tudod még diák vagyok, ami keresetem van abból meg elmegyek és bulizom vagy tankolok amennyit tudok. havi 28.000 forint ösztöndíjból nem nagyon tudok autót venni.
    @Miki, én azért nem veszek autót, hogy széthajtsam, sokan ezért is hülyének fognak tartani. Én többre becsülöm a technikát attól, hogy alattam lehelje ki a lelkét.
    És most már le lehet szállni rólam, keressetek mást akit lehet baszogatni, fújjátok fel Klaut... Nekem kezd betelni a pohár.
    Just for Fun

  12. #292
    Kitiltva
    Csatlakozás dátuma
    2009. 08.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    miért? jó szórakozás egy e30at rúgni télen (is)
    nem akarnék belefolyni igazán, de szerintem nem volt semmi bántó a Miki javaslatában

  13. #293
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Tudják azok akiknek az a rész szól....
    Amúgy meg nem szeretem a BMW-t, akkor már inkább kocka ládát vennék
    Just for Fun

  14. #294
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Abszolút építő jelleggel javasoltam az E30-at, olcsó, élvezetes, strapabíró, jó a hangja.

    Mondjuk amíg nem dolgoztam, a Simsonnak meg a 80 köbcentis motorjaimnak is úgy örültem, hogy csak na.

  15. #295
    Bennfentes eddieDSM avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 03.
    Hely
    Vecsés
    Hsz-ok
    88

    Alap

    Megijesztessz kicsit ezzel a morajlás dologgal, mert én is egy ideje tiszta E85-el hegyezem, és a kopp az egyik amire hagyakszom (persze nem füllel, hanem a gyári "boost" műszeren látom ha az ECU hallja - mert át van írva program, boost-ot meg mecha műszeren látom).

    Szóval jobban kell figyelni a keverékre és az EGT-re (bár szerencsére az is alacsonyabb E85-el).
    Akkor azt mondod, nem kell keresni gyújtásban a határokat annyira?
    Én úgy gondoltam hogy feljebb tolom, és ahol koppan, ott lejjebb húzom 1-1 fokkal..

    A lambdát megnéztem hogy értsem, mert én benzines AFR-re állítottam az AEM-et, tudom hogy a valódi arány nem ez, de könnyebb megjegyezni.
    A 0.79-0.81 lambda az 11.6:1-11.9:1 AFR (benzines esetre számítva).
    Én is 11.8:1-re céloztam a keverékemet.

    Kérdés:
    Lehet hogy bizonyos töltés felett azért rángat az autó kopogás nélkül, nem magas EGT-vel és 12 körüli AFR-el mert sok a gyújtásszög? (és esetleg dúsítani is kell)?



    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Be van szerelve állandóra egy vems AFR műszer,ezen látok EGT is.Sajnos a DTA mot.vezérlőm pont nem ismeri fel ezt a fejta szondát igy ezt nem tudom loggolni.Az E85 nem élesen,csilingelősen csörög hanem inkább morajlásra emléketető hangja van,tehát nincs értelme kop.érzékelőt használni.(a jó öreg stetoskópos módszer az igazi) Azt tapasztaltam hogy előbb kezd el csökkeni a teljesitmény minthogy meghallom a morajlást,ezért nem kell kiélezni a gyujtástáblát,este megnézem pontosan 6000-nél a gyujtásszöget de ugy emlékszem 14 fok körül van. Elég meleg utcán programozni,jobb első ülésen a laptop ,ballábfékkel terhelem és nézem a vems kütyüt,meg a laptopot egyszerre. Igy nézem végig az egész táblát,azért is irtam hogy a padon tuti jobb ,precizebb programot lehetne irni. Alul direkt fujom meg 2,2-vel , nekem igy tetszik a menetdinamika,annak ellenére hogy gyilkolja a hajtást. Az E85-tel lehet dusabbra hagyni a keveréket mert nem csökken olyan drasztikusan a teljesitmény mint benzinnel,0,79-0,81 körülire szeretném hagyni ha kész a végleges program,most még nem tudom ugy bedusitani mert vagy az injektorfejek kicsik E85.höz(1200-esek),vagy a walbrobol kellene 2. Sajnos a sajátra soha nem jut elég idő .
    Utoljára szerkesztette: eddieDSM; 2010. 10. 12. 14:36-kor
    preEVO 1991 Galant [VR-4] limited (2.3L Stroker ; ported EVO3 Big 16G ; Griffin Intercooler + 2.5" SS piping ; GM LS1 MAF + MAF Translator ; 3" SS turboback with Magnaflow HiFlo cat; E85 Powered ; Moates Ostrich 2.0 ; tuned with TunerPro R/T v5.00)

  16. #296
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    kifejezettem nem szabad keresni E85 a határokat a gyújtásba hol csörren be.. az már régen rossz, sokkal előbb átléped E85 az úgynevezett MBT maximum best torque határt ami után hiába húzod a gyújtás teljesitmény nem nő és vagy nem egyenletes a görbe, ilyenkor sokkal jobban terheled a motort, megnő a nyomás de nincs tipikus becsörgő hang. E85 leginkább extrém dús keveréken csörren.
    legjobb padon belőni vagy vmi loggolos dyno progival legalább.

  17. #297
    Bennfentes eddieDSM avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 03.
    Hely
    Vecsés
    Hsz-ok
    88

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    kifejezettem nem szabad keresni E85 a határokat a gyújtásba hol csörren be.. az már régen rossz, sokkal előbb átléped E85 az úgynevezett MBT maximum best torque határt ami után hiába húzod a gyújtás teljesitmény nem nő és vagy nem egyenletes a görbe, ilyenkor sokkal jobban terheled a motort, megnő a nyomás de nincs tipikus becsörgő hang. E85 leginkább extrém dús keveréken csörren.
    legjobb padon belőni vagy vmi loggolos dyno progival legalább.

    Mindenesetre inkább legyen 11.5 mint 12.0 az AFR.
    Úgy emléxem nekem 4100 körül volt néhány kopp, akkor azon a környéken visszaveszek pár fokot a gyújtásból!
    preEVO 1991 Galant [VR-4] limited (2.3L Stroker ; ported EVO3 Big 16G ; Griffin Intercooler + 2.5" SS piping ; GM LS1 MAF + MAF Translator ; 3" SS turboback with Magnaflow HiFlo cat; E85 Powered ; Moates Ostrich 2.0 ; tuned with TunerPro R/T v5.00)

  18. #298
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    jah és szintén "benzines" afr.

  19. #299
    Bennfentes eddieDSM avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 03.
    Hely
    Vecsés
    Hsz-ok
    88

    Alap

    Bnzinnel is lehet 12.4:1 de csak drag, mert pályán olvadna

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    a hidegebb EGT miatt E85 lehet menni szegényebb keverékkel.. 11.8-12 között tiltásig ami benzinen már gáz lenne. 12 főlé állitólag nincs értelme menni nem igazán lesz erősebb.
    preEVO 1991 Galant [VR-4] limited (2.3L Stroker ; ported EVO3 Big 16G ; Griffin Intercooler + 2.5" SS piping ; GM LS1 MAF + MAF Translator ; 3" SS turboback with Magnaflow HiFlo cat; E85 Powered ; Moates Ostrich 2.0 ; tuned with TunerPro R/T v5.00)

  20. #300
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet eddieDSM: Hozzászólás megtekintése
    Bnzinnel is lehet 12.4:1 de csak drag, mert pályán olvadna
    na igen

15. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 5131415161725 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva