26. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 162425262728 UtolsóUtolsó
501-520, összesen: 552

  1. #501
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Tök jó!!!
    Nekem Mártonkáta még jól is jöhet.
    Átvihetem a két 60L hordót?
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  2. #502
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet MES-Racing: Hozzászólás megtekintése
    Pár helyen már újra kapható vagy tervezik, hogy hamarosan újra kapható lesz:

    Sziasztok!!
    Nagyon jó hírem van!!
    A mai napom megérkezett az E85. Már lehet is jönni tankolni!! Megtörtént a beüzemelés és a hitelesítés!
    A fogyasztói ára 299 Ft/liter.
    Inárcs 2365 Széchenyi u. 14.
    Mindenkit szeretettel várunk!
    Nyitvatartás: 04-22h

    Első körben 5500L érkezett, volt olyan aki 750L-t el is vitt belőle.

    További helyek:

    Ezt a belső infót kaptam tegnap:
    Ezúton szeretném tájékoztatni, hogy a mai naptól Székesfehérváron (itt lesz második kút is) és Inárcson újra kapható E85 a privát, ún fehér kutakon.
    Az alábbi töltőállomásokra is hamarosan kikerül az üzemanyag:
    Berettyóújfalu
    Szirmabesenyő
    Hévizgyörk
    Komló
    Szentmártonkáta
    Nyírcsászári

    Az alábbi helyeken a töltőállomások nyitottak rá, de csak kereslet esetén tárolnak be:
    Dunavarsány
    Budapest XXII. Kelenvölgyi u.

    Nekem is kellene 120L


    Mártonkáta kiesett. Határozottan elutasitották, hogy etanol bármikor is lenne még a kúton.
    Öröm az ürömben, hogy 1:40 keverék azonban továbbra is kapható

  3. Az alábbiaknak tetszik simigeri hozzászólása:


  4. #503
    Rezidens Erikaviking77 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 09.
    Hely
    Csopak
    Hsz-ok
    824

    Alap

    Ha valakit érdekel van eladó E85-ünk, kb 700 liter. Keressetek, ha kell.

  5. #504
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Erikaviking77: Hozzászólás megtekintése
    Ha valakit érdekel van eladó E85-ünk, kb 700 liter. Keressetek, ha kell.
    Szia!

    Ez aktuális még?

  6. #505
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    Szfehérvár: 47.181186, 18.472011


    Inárcson a K+K-t a Széchenyi utca 14.


    Szirmabesenyőn Etán 96 Kft.


    Dunavarsány Castrol: 47.306365, 19.036658

    Hèvizgyörkön Gohèr Kft. Tüzèp ès benzinkút. Kèszpènzzel lehet fizetni csak.

    Pétfürdő, Hősők tere 1. Oktán benzinkút
    ///// Ceofang /////

  7. 2 tagnak tetszik Ceofang hozzászólása:


  8. #506
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Hungrana-val szemben Szabadegyházán a kúton forgalmaznak ? (bár ha minden igaz, az a cég saját üzemeltetésű kútja, úgyhogy kell(ene) lennie ott is)
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  9. #507
    Rezidens Erikaviking77 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 09.
    Hely
    Csopak
    Hsz-ok
    824

    Alap

    Igen!

    Fehérváron már csak a régi készlet van, ha van még.

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Ez aktuális még?

  10. #508
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Erikaviking77: Hozzászólás megtekintése
    Igen!

    Fehérváron már csak a régi készlet van, ha van még.
    Szia!

    Dobsz egy elérhetőséget?
    bunkerevokukacgmailpontcom

    Köszi!

  11. #509
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap E85 2018-ban ?

    Nem tudom, ki mennyire használ E85-öt az autóhoz, és mennyire informálódik a hazai ethanol helyzetről.
    Nos, egy röpke helyzetjelentés:
    - tavalyi évhez hasonlóan, idén is az év végére kilátásba került az e85 itthoni kereskedelmi forgalomban való megszüntetése
    - számos kúton (Dunavarsány, Pétfürdő, Inárcs) kifogyott a készlet, és bizonytalanok abban, hogy kapnak utánpótlás
    - vannak kutak (pl Hévízgyörök), ahol van még pár száz liter, de nincs információjuk arról, hogy januárban a már megrendelt utánpótlást megkapják-e

    úgyhogy egyelőre nagyon bizonytalan a helyzet, Dunavarsányon a Castrol kúton Nekem azt mondták, hogy nem szállít többet a magyar beszállító (Hungrana), így nem lesz utánpótlásuk.
    Máshol meg abszolút nem tudnak a helyzetről.

    ajánlott figyelni a Mentsük meg az E85-öt fb csoportot : https://www.facebook.com/groups/898807123581546/

    itt frissítik a híreket, közvetlenül a kúttulajoktól kapott infók ide kerülnek fel.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  12. #510
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, ki mennyire használ E85-öt az autóhoz, és mennyire informálódik a hazai ethanol helyzetről.
    Nos, egy röpke helyzetjelentés:
    - tavalyi évhez hasonlóan, idén is az év végére kilátásba került az e85 itthoni kereskedelmi forgalomban való megszüntetése
    - számos kúton (Dunavarsány, Pétfürdő, Inárcs) kifogyott a készlet, és bizonytalanok abban, hogy kapnak utánpótlás
    - vannak kutak (pl Hévízgyörök), ahol van még pár száz liter, de nincs információjuk arról, hogy januárban a már megrendelt utánpótlást megkapják-e

    úgyhogy egyelőre nagyon bizonytalan a helyzet, Dunavarsányon a Castrol kúton Nekem azt mondták, hogy nem szállít többet a magyar beszállító (Hungrana), így nem lesz utánpótlásuk.
    Máshol meg abszolút nem tudnak a helyzetről.

    ajánlott figyelni a Mentsük meg az E85-öt fb csoportot : https://www.facebook.com/groups/898807123581546/

    itt frissítik a híreket, közvetlenül a kúttulajoktól kapott infók ide kerülnek fel.

    Oda mar en is beiiertam szekesfehervar miatt. Mi a napokba megyunk ha vegre elerjuk a kutat, hogy mennyi a keszlet.
    A vegen marad a e100 es a pancsolas

  13. #511
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Ahol lakom, van egy benzinkút.. Beálltam kb fél év után, hogy na akkor tankolok most itt, talán Avia kút, és van E85.. Megörültem, kérdeztem is a kutast, hogy ezt hogy, majd azt mondta, hogy feljetsem el.
    Állítólag az a tendecia már itthon, hogy a normál benzinbe is 15-20%-ba belelövik az etanolt, nem érdekes, hogy te benzint kértél, abban van etanol. Kicsit fura volt ezt hallani. Ott is már csak a pisztoly van meg, de nem jön rajta semmi, maximum levegő.
    Just for Fun

  14. #512
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Ahol lakom, van egy benzinkút.. Beálltam kb fél év után, hogy na akkor tankolok most itt, talán Avia kút, és van E85.. Megörültem, kérdeztem is a kutast, hogy ezt hogy, majd azt mondta, hogy feljetsem el.
    Állítólag az a tendecia már itthon, hogy a normál benzinbe is 15-20%-ba belelövik az etanolt, nem érdekes, hogy te benzint kértél, abban van etanol. Kicsit fura volt ezt hallani. Ott is már csak a pisztoly van meg, de nem jön rajta semmi, maximum levegő.
    Na ez pont hülyeség.
    Szabványok mondják meg, mennyi etanol lehet a 95-ös, 100-as benzinben. Tudtommal a szabványban korábban 5% volt az ajánlott maximum, ezt emelték meg max 10%-ra, de már évekkel ezelőtt. Tapasztalatok szerint még mindig az 5% etanol arány maradt meg a kutakon a 100-asban (pedig szerintem ott lenne célszerűbb emelni az arányt).
    Abban már nem vagyok biztos, hogy a 10 vagy a 15% az, ahol már jelentkeznek a gondok a hagyományos üzemanyagra gyártott autóknál (gumik, műanyagok stb), de a németeknél azt hiszem ebből már volt balhé.

  15. 3 tagnak tetszik simigeri hozzászólása:


  16. #513

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Ahol lakom, van egy benzinkút.. Beálltam kb fél év után, hogy na akkor tankolok most itt, talán Avia kút, és van E85.. Megörültem, kérdeztem is a kutast, hogy ezt hogy, majd azt mondta, hogy feljetsem el.
    Állítólag az a tendecia már itthon, hogy a normál benzinbe is 15-20%-ba belelövik az etanolt, nem érdekes, hogy te benzint kértél, abban van etanol. Kicsit fura volt ezt hallani. Ott is már csak a pisztoly van meg, de nem jön rajta semmi, maximum levegő.
    Szerintem is elértettél valamit, vagy a kutas nem volt képben. De miért akartál etanolt tankolni egy nem átprogramozott autóba?
    Az evodat is ezzel végezted ki végleg régebben, ezt akkor is elmondtam. . .

  17. Az alábbiaknak tetszik B.Janika hozzászólása:


  18. #514
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Gázolajért mentem be, hogy tankolok és akkor láttam, hogy van E85-ös pisztoly is, ekkor kérdeztem a kutastól és mondta, hogy már nincs illetve keverik össze-vissza.
    Egyébként az EVO-ba én sose raktam etanolt egy cseppet sem. Hondában próbálgattam azt, hogy beleraktam a 95-ösbe 10-15% etanolt, aztán le is álltam róla. Egyik autóba se tankoltam soha szárazon etanolt ahogy az EVO-ba sem. Sőt, az EVO-ba kizárólag 100-as ment mindíg, legalábbis én mindíg azt tankoltam. Még mikor megvolt..
    Just for Fun

  19. #515

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Gázolajért mentem be, hogy tankolok és akkor láttam, hogy van E85-ös pisztoly is, ekkor kérdeztem a kutastól és mondta, hogy már nincs illetve keverik össze-vissza.
    Egyébként az EVO-ba én sose raktam etanolt egy cseppet sem. Hondában próbálgattam azt, hogy beleraktam a 95-ösbe 10-15% etanolt, aztán le is álltam róla. Egyik autóba se tankoltam soha szárazon etanolt ahogy az EVO-ba sem. Sőt, az EVO-ba kizárólag 100-as ment mindíg, legalábbis én mindíg azt tankoltam. Még mikor megvolt..
    Akkor faterod tankolt sztem, emlékszem hogy valamelyikőtök mondta.

  20. #516
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap


  21. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  22. #517
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Na ez pont hülyeség.
    Szabványok mondják meg, mennyi etanol lehet a 95-ös, 100-as benzinben. Tudtommal a szabványban korábban 5% volt az ajánlott maximum, ezt emelték meg max 10%-ra, de már évekkel ezelőtt. Tapasztalatok szerint még mindig az 5% etanol arány maradt meg a kutakon a 100-asban (pedig szerintem ott lenne célszerűbb emelni az arányt).
    Abban már nem vagyok biztos, hogy a 10 vagy a 15% az, ahol már jelentkeznek a gondok a hagyományos üzemanyagra gyártott autóknál (gumik, műanyagok stb), de a németeknél azt hiszem ebből már volt balhé.
    németeknél ugyebár az E5 és E10 jelzéssel forgalmazzák az 5 illetve 10% ethanolt tartalmazó benzint. 2003 óta van náluk bevezetve, az autók 99%-nak nem lesz tőle baja, de a DEKRA szerint 10 évnél öregebb autókra jelentett akkoriban veszélyt (2003-ban tehét 1993 vagy előtti autókra). Viszont az E10 bevezetésével nem lett párhuzamosan az E5 kivezetve. Az egészet az emissziós normák csökkentése miatt vezették be. Az E5 amúgy a Super95, ergó a sima 95-ös benzinhez képest emelt oktánszámú, az E10-et Super95 E10 néven - vagy csak simán E10 - forgalmazzák. Legtöbb autóba ez is simán mehet.
    Érdekes, hogy nálunk idehaza ilyenben nem gondolkodnak ...
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  23. #518
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Nálunk sajnos sok mindenen nem gondolkodnak, de egy dolog biztos:
    Ez a benzin nem az a benzin amin felnőttem.

    Amikor téliesítem a quadot pl. alig hagyok bent benzint, mert pár hónap alatt beledöglik a tankba. Tavasszal frissel tankolom tele.
    Ennek inkább van nitrohigító szaga mint benzin, pedig V-power megy abba is.
    Vater elkövette azt a hibát hogy az aggregátorban hagyott egy fél tankkal, és ugye azt nem használja nap mint nap az ember. Az eredmény 3-4 év után a tank kuka. Gyakorlatilag rozsdás vasdarab lett az egész.
    Hoztak hozzám pár éve egy quadot, hogy nem indul. Miután már atomjaira szedtem a gyújtást és a karbit is (ott volt meglepi) mondtam hozzon valaki benzint mert ez büdös mint a kolera. Az eredmény 2 fordítás után indult.
    Szóval nincs értelme betankolni a nehezebb időszakra mert legjobb esetbe a kerti grill begyújtásához lesz jó évek múlva.




    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    németeknél ugyebár az E5 és E10 jelzéssel forgalmazzák az 5 illetve 10% ethanolt tartalmazó benzint. 2003 óta van náluk bevezetve, az autók 99%-nak nem lesz tőle baja, de a DEKRA szerint 10 évnél öregebb autókra jelentett akkoriban veszélyt (2003-ban tehét 1993 vagy előtti autókra). Viszont az E10 bevezetésével nem lett párhuzamosan az E5 kivezetve. Az egészet az emissziós normák csökkentése miatt vezették be. Az E5 amúgy a Super95, ergó a sima 95-ös benzinhez képest emelt oktánszámú, az E10-et Super95 E10 néven - vagy csak simán E10 - forgalmazzák. Legtöbb autóba ez is simán mehet.
    Érdekes, hogy nálunk idehaza ilyenben nem gondolkodnak ...

  24. #519
    Rezidens Gzsolt avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 02.
    Hely
    ÉRD
    Hsz-ok
    375

    Alap

    Sziasztok!

    Hosszú tipródás után mégis E85 mellett maradnék véleményeteket szeretném kérni.

    Csehország: VGergő szerint jó minőség egyenlőre kapcsolat nincs max saját autóval
    Németország: nem tudom milyen minőség kapcsolat van esetleg hozható kis tételben
    Ausztria: Janika szerint gyenge minőség

    Ja, és mennyi szállítható eu-n belül?

    Köszi

  25. #520
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    En ugy tudom maganszemelykent, itthon 240 literig szallithato ADR nelkul.

    “Magánszemély esetében maximum 240 liter szállítható, maximum 60 literes tárolókban. Vállalkozói tevékenység esetén (például mezőgazdaság, építőipar) maximum 999 liter szállítható, maximum 450 literes tárolókban. Személyautóban a vezetőn kívül csak egy személy tartózkodhat, a tárolókat úgy kell elhelyezni, hogy a felborulástól és a sérüléstől óvva legyenek, valamint a tárolóknak jól zárhatóknak kell lenniük. “
    Ha cégként viszed, kell számla, fuvarokmány.

    A tobbi orszagban ugy tudom egyedi szabalyok elnek. Luxemburgban nem is szabad, Ausztriaban talan 10 l-t. Hogy ezek mennyire megbizhato infok nem tudom. Fura lenne, ha erre nem lenne egyseges szabalyozas.

    Szerintem itt van leirva, tomor cca. 1200 oldalon, de nincs kedvem elolvasni :
    http://www.unece.org/trans/danger/pu...ontentse0.html
    ///// Ceofang /////

26. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 162425262728 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva