5. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó
81-100, összesen: 552

  1. #81
    Rezidens Roland avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Budapest XVI.
    Hsz-ok
    861

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Az ára is biztosan Elf versenybenzin.
    De jó lenne már eldönteni, hogy akkor most az etanol szétvágja-e az ÜA rendszert!?

    Nekem Dávid azt mondta, hogy annyira jelentősen igyénybe veszi, hogy jóval hamarabb szétmegy tőle! Javsolta még, hogy az arányát 2/3 100-as, és 1/3-ad E85-el keverjük. És az árbeli különbség az fedezi nagyon bőven az ÜA rendszert. (Ez egy éves Rally szezonban értelmezendő)
    Ha tévedek, akkor javítsatok!

  2. #82
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet Roland: Hozzászólás megtekintése
    Nekem Dávid azt mondta, hogy annyira jelentősen igyénybe veszi, hogy jóval hamarabb szétmegy tőle! Javsolta még, hogy az arányát 2/3 100-as, és 1/3-ad E85-el keverjük. És az árbeli különbség az fedezi nagyon bőven az ÜA rendszert. (Ez egy éves Rally szezonban értelmezendő)
    Ha tévedek, akkor javítsatok!
    Injektor.hu

    "Itt jegyezzük meg: az E85 európai elterjedésének kezdetén számos szakember komoly fenntartással kezelte a bioetanol ügyét: az üzemanyagszivattyú élettartamának jelentős csökkenését, korróziós gócok kialakulását, műanyag, gumi alkatrészek, befecskendező szelepek korai elhasználódását vetették fel. (Egy korábbi Ford felmérés szerint a tiszta alkohol üzemre áttérés esetén a szükséges, cserélendő alkatrészek anyagköltsége kb. 350 USD). Nyilvánvaló, hogy ezek esetleg bekövetkezhetnek, de az azóta eltelt időszak tapasztalatai szerint az előzetes aggodalom mértéke túlzott volt. "

    "Fél évet állt az üzemanyagcső E85-ben. Szemmel látható elváltozás nincs rajta. A rövid csődarabot 6 bar nyomással terheltük 1 órán keresztül, amit hibátlanul elviselt. Ilyen nagy nyomás rendeltetésszerűen csak a KE rendszernél fordul elő."

    "Üzemanyag szivattyú és négy darab befecskendező szelep hosszútávú "bioetanol állósági vizsgálata".
    Az edényben elhelyezett üzemanyagszivattyú (az edényben jobbra, hátul) az E85-öt az elosztócsőbe nyomja. A befecskendező szelepek egyszerre, szakaszosan működnek, 50% kitöltési tényezővel. Mint megfigyelhető, a befecskendező szelepekből az üzemanyag visszakerül az edénybe, ugyanígy a nyomásszabályzó (az elosztócső végén, jobbra) utáni, visszafolyó ági "fölös" mennyiség is, így körforgás alakul ki. Így a rendszer felügyeleti igénye csekély: gyakorlatilag csak az akku töltött állapotára illetve a porlasztás miatt levegőbe kerülő, elpárolgó üzemanyag pótlására kell figyelni. A hosszú, két és fél hónapos, összesen bő 300 órás vizsgálat során egyetlen cső nem ment tönkre, a befecskendező szelepek tökéletesen működnek, 1 perc alatti szállításuk (mérési hibahatáron belül) ugyanannyi, mint a kísérlet elején volt. Ugyanez igaz az üzemanyag szivattyúra is.

    Mindez természetesen nem bizonyítja azt, hogy a bioetanol használata adott esetben esetleg nem rövidítheti le egyes alkatrészek élettartamát. Azt viszont bizonyítva látjuk, hogy az előzetes fenntartások, aggodalmak erősen túlzóak voltak. A jelzett vizsgálati ciklus megfelel 25-30,000 kilométernek, ami alatt érzékelhető, kimutatható romlás a kritikus alkatrészek állapotában nem következett be. Azt is vegyük figyelembe, hogy a kísérlethez felhasznált alkatrészek eleve használtak voltak, meglehet jelentős üzemidővel. "

    Stb

  3. #83

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Injektor.hu

    "Itt jegyezzük meg: az E85 európai elterjedésének kezdetén számos szakember komoly fenntartással kezelte a bioetanol ügyét: az üzemanyagszivattyú élettartamának jelentős csökkenését, korróziós gócok kialakulását, műanyag, gumi alkatrészek, befecskendező szelepek korai elhasználódását vetették fel. (Egy korábbi Ford felmérés szerint a tiszta alkohol üzemre áttérés esetén a szükséges, cserélendő alkatrészek anyagköltsége kb. 350 USD). Nyilvánvaló, hogy ezek esetleg bekövetkezhetnek, de az azóta eltelt időszak tapasztalatai szerint az előzetes aggodalom mértéke túlzott volt. "

    "Fél évet állt az üzemanyagcső E85-ben. Szemmel látható elváltozás nincs rajta. A rövid csődarabot 6 bar nyomással terheltük 1 órán keresztül, amit hibátlanul elviselt. Ilyen nagy nyomás rendeltetésszerűen csak a KE rendszernél fordul elő."

    "Üzemanyag szivattyú és négy darab befecskendező szelep hosszútávú "bioetanol állósági vizsgálata".
    Az edényben elhelyezett üzemanyagszivattyú (az edényben jobbra, hátul) az E85-öt az elosztócsőbe nyomja. A befecskendező szelepek egyszerre, szakaszosan működnek, 50% kitöltési tényezővel. Mint megfigyelhető, a befecskendező szelepekből az üzemanyag visszakerül az edénybe, ugyanígy a nyomásszabályzó (az elosztócső végén, jobbra) utáni, visszafolyó ági "fölös" mennyiség is, így körforgás alakul ki. Így a rendszer felügyeleti igénye csekély: gyakorlatilag csak az akku töltött állapotára illetve a porlasztás miatt levegőbe kerülő, elpárolgó üzemanyag pótlására kell figyelni. A hosszú, két és fél hónapos, összesen bő 300 órás vizsgálat során egyetlen cső nem ment tönkre, a befecskendező szelepek tökéletesen működnek, 1 perc alatti szállításuk (mérési hibahatáron belül) ugyanannyi, mint a kísérlet elején volt. Ugyanez igaz az üzemanyag szivattyúra is.

    Mindez természetesen nem bizonyítja azt, hogy a bioetanol használata adott esetben esetleg nem rövidítheti le egyes alkatrészek élettartamát. Azt viszont bizonyítva látjuk, hogy az előzetes fenntartások, aggodalmak erősen túlzóak voltak. A jelzett vizsgálati ciklus megfelel 25-30,000 kilométernek, ami alatt érzékelhető, kimutatható romlás a kritikus alkatrészek állapotában nem következett be. Azt is vegyük figyelembe, hogy a kísérlethez felhasznált alkatrészek eleve használtak voltak, meglehet jelentős üzemidővel. "

    Stb
    1 hete 100% E85-el megy az evóm.
    Terveim szerint megyek vele éves szinten 20-25 ezer km-ert.
    Majd figyeljük mi történik vele üzemanyagellátó rendszer tekintetében is.

    De szerintem egyre többen fogják közúton bevállalni 2010-ben 100%-ban , főleg melegben.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  4. #84
    Haladó
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    kaposvár
    Hsz-ok
    35

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    1 hete 100% E85-el megy az evóm.
    Terveim szerint megyek vele éves szinten 20-25 ezer km-ert.
    Majd figyeljük mi történik vele üzemanyagellátó rendszer tekintetében is.

    De szerintem egyre többen fogják közúton bevállalni 2010-ben 100%-ban , főleg melegben.
    programozttátok,vagy kiegészito elektronikát használsz?

    Hogy indul hidegen?

  5. #85
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    1 hete 100% E85-el megy az evóm.
    Terveim szerint megyek vele éves szinten 20-25 ezer km-ert.
    Majd figyeljük mi történik vele üzemanyagellátó rendszer tekintetében is.

    De szerintem egyre többen fogják közúton bevállalni 2010-ben 100%-ban , főleg melegben.
    Erőben hogy érzed, van változás?

  6. #86

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Erőben hogy érzed, van változás?

    Még nem érzem.
    Csaba programozza.
    De 1850cc-s csúcsok mentek bele és hasonló nyomással akarom hogy üzemeljen mint 100-assal ment 1.9-2 bár körül.
    Az 530 ló helyett csak felmegyünk 600-ra remélem.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  7. #87

    Alap

    Idézet Árpi: Hozzászólás megtekintése
    programozttátok,vagy kiegészito elektronikát használsz?

    Hogy indul hidegen?
    -5-ben indult neki.
    Gyári ecu.

    306gtim-is 100% E85.

    -8-ban 3 önindítózás után 4.-re megy.

    Megéri.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  8. #88
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Én is gondolkodom a kérdésen.
    Gyári ECU-t irva a hidegindítás elég nehézkes, ezért esetleg érdemesebb kiegészítő elektronikát beteni?
    Hogy kell kiszámolni, hogy a gyári injectorok hány %-ban nyitnak? Vagy azt csak kimérni lehet?

  9. #89
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Ez a mennyiség kérdés foglalkoztat engem is!
    Mondjuk az enyém elég primitív OFF autó,ezért azt találtam ki,hogy állítható üzemanyagnyomás szabályzót teszek be.
    Így lehet ua. ideig nyitva a szelep,mégis nő a mennyiség.
    Csak mennyire növeljem?

  10. #90
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Idézet Tomó: Hozzászólás megtekintése
    Ez a mennyiség kérdés foglalkoztat engem is!
    Mondjuk az enyém elég primitív OFF autó,ezért azt találtam ki,hogy állítható üzemanyagnyomás szabályzót teszek be.
    Így lehet ua. ideig nyitva a szelep,mégis nő a mennyiség.
    Csak mennyire növeljem?
    Próbálgasd,csak a hidegindítás a probléma,aztán már csak tuning a többi.
    Milyen injeksön van rajta?

  11. #91
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO9: Hozzászólás megtekintése
    Próbálgasd,csak a hidegindítás a probléma,aztán már csak tuning a többi.
    Milyen injeksön van rajta?
    A hideginditás csak a keverék aránya miatt problémás, vagy egyszerűen lecsapódik, nem robban be?

  12. #92
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    A hideginditás csak a keverék aránya miatt problémás, vagy egyszerűen lecsapódik, nem robban be?
    Szegény, mint a franc

  13. #93
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Azokkal az ecu-kkal egyszerübb ahelyzet amik több programot tudnak, kell egy dúsat írni hidegindításhoz.
    De ez a nyomásállítás sem rossz ötlet esetleg csak a hidegindításhoz megemelni a nyomást.

  14. #94
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO9: Hozzászólás megtekintése
    Próbálgasd,csak a hidegindítás a probléma,aztán már csak tuning a többi.
    Milyen injeksön van rajta?
    Lambda-szondás L-Jetronic.
    Szelepet nemtom mekkora.

  15. #95
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Idézet Tomó: Hozzászólás megtekintése
    Lambda-szondás L-Jetronic.
    Szelepet nemtom mekkora.
    Egy ilyet parasztba turbósítottam és a hidegindító fejekkel játszottam,azon 3 is volt pluszba,nem volt szegény a keverék,próbának ott kellene kezdeni.Ez is 5 baros rendszer?

  16. #96
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Sorry,ez már komolyabb egy fokkal.A tiszta etanolhoz nem elég a nyomásnöv.

  17. #97
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO9: Hozzászólás megtekintése
    Egy ilyet parasztba turbósítottam és a hidegindító fejekkel játszottam,azon 3 is volt pluszba,nem volt szegény a keverék,próbának ott kellene kezdeni.Ez is 5 baros rendszer?
    Dehogy,kis moci.2 bar
    (amikor még turbósitani akartam én is +befecsikbe bíztam )

  18. #98
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    normális progizható ecuban lehet motorvíz hőhöz kompenzációt írni akkor miért van baj a hidegindítással?
    Kell egy jó program

  19. #99
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    normális progizható ecuban lehet motorvíz hőhöz kompenzációt írni akkor miért van baj a hidegindítással?
    a nem írhatóakban pedig sorba lehet kötni egy potmétert a motorvíz hőfok jeladóval, s ezt tekergetve szimulálni lehet az ecu felé a jóval hidegebb állapotot, mire az ecu bedúsít.

  20. #100
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    a nem írhatóakban pedig sorba lehet kötni egy potmétert a motorvíz hőfok jeladóval, s ezt tekergetve szimulálni lehet az ecu felé a jóval hidegebb állapotot, mire az ecu bedúsít.
    Ahogy olvasgattam vannak autók aminél durván be kell dúsítani. (200-300%). Ennyit gondolom megközelítőleg sem dúsit gondolom.
    Ráadásul ha mondjuk -20 van reggel akkor nem sokkal hidegebbet tudsz szimulálni.

5. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva