6. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 4567816 ... UtolsóUtolsó
101-120, összesen: 552

  1. #101
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    http://injektor.hu/index.jsp?id=2&main=183&akt=2

    "Hidegindítás E85-tel, "benzin" állásban: kínkeserves, nyögvenyelős. Nem ajánlható senkinek sem az átalakító szett nélküli tisztán bioetanol használat."

  2. #102
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 07.
    Hsz-ok
    280

    Alap

    Ezen a blogon több tipussal is felmerül a hidegindítási probléma amit megoldanak : http://etanol.blog.hu

  3. #103
    Törzsvendég Corro avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    190

    Alap hidegindítás

    Én a civicemet fél éve használom e85-el. A hidegindítás részét nem írtuk át a programnak, egyedűl a +1 bar üzemanyagnyomás miatt kap valamivel többet. Tisztán E85-el csak hatalmas kínszenvedés árán indúlt ba a minuszokban. (fél percig is szenvedtem)
    Hidegben 20 liter E85-höz tankolok 4-5L benzint, és így mindig beröffen pár inditózás után.

  4. #104
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Ahogy olvasgattam vannak autók aminél durván be kell dúsítani. (200-300%). Ennyit gondolom megközelítőleg sem dúsit gondolom.
    Ráadásul ha mondjuk -20 van reggel akkor nem sokkal hidegebbet tudsz szimulálni.
    Hát ennyit valószínűleg nem tud "kompenzálni", de -20-ban sztem bármit csinálhat az ember, ott már nagyon nehezen fog indulni a tisztán E85-el tankolt autó.

  5. #105
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Kicsit dobjuk csak ezt fel... Most hogy lement az Eger-rali, és az élmezőny nagy része etanollal ment, biztos gyűlnek a tapasztalatok.

    Továbbra sem tudom, hogy:

    - mi a helyes keverési arány? (volt aki 100% etanollal ment, nem is rosszul...)
    - mit eszik meg a cucc, csövek, AC, akármi, szóval mit kell cserélni?
    - elég-e hozzá egy 1000-res injector az én autómon?

  6. #106

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Kicsit dobjuk csak ezt fel... Most hogy lement az Eger-rali, és az élmezőny nagy része etanollal ment, biztos gyűlnek a tapasztalatok.

    Továbbra sem tudom, hogy:

    - mi a helyes keverési arány? (volt aki 100% etanollal ment, nem is rosszul...)
    - mit eszik meg a cucc, csövek, AC, akármi, szóval mit kell cserélni?
    - elég-e hozzá egy 1000-res injector az én autómon?
    100%
    Nekem 1850cc de én általában dúsabban járok, de 1350 kevés volt.
    Peugeotomon a benzinhíd_befecsi közötti gumitömítést és pici benzincsövet gumit.Mondjuk ezek 15 évesek voltak.
    Evón semmit eddig.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  7. #107
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    1000 ccm injector nem elég,1600-1800 szokás feltenni.
    tisztán, aki programoz nem olyan jó, mint keverve.
    Kevergetés macerás,hatótávolság minimális,nem pálya.Egy ac pumpa el sem bírja biztosan.

  8. #108
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Mennyi az ideális AFR e85-nél padló gáznál turbós autón?

  9. #109
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO9: Hozzászólás megtekintése
    1000 ccm injector nem elég,1600-1800 szokás feltenni.
    tisztán, aki programoz nem olyan jó, mint keverve.
    Kevergetés macerás,hatótávolság minimális,nem pálya.Egy ac pumpa el sem bírja biztosan.
    Azért ez mind teljesítményfüggő!!!
    Ha abból indulunk ki, hogy a gyári 560-as injektorral a Te kocsid ~370le volt, akkor ezen a teljesítményszinten minek 1600-1800 injektor E85-höz????
    A walbro pumpa (1db) is jó kb 550-600le-ig, ezt se kell azonnal cserélni.
    SZVSZ.

  10. #110
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    gyári injektorral benzinen, egy kicsi benzinhídnyomás emeléssel 400 lóig ki lehet facsarni a cuccot. Ebből az alkesz nyálból ha 40%-al több adag kell akkor az még mindig csak 800-as a fecsi. Szerintem a literes fecsikkel el kell tudni menni 500 lóig- mi a francnak 1.6 literes??? Az 1.6-os fecsivel milyen lesz az alapjárat??? Tekintve hogy az csak locsolni tud nem finomat porlasztani. A folyamatos locsolás miatt meg majd jól lemossa a hengereket szépen befolyik az olajhoz és azt is felhígítja.
    Kell egy jó program

  11. #111
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Gyuri neked most benzinnel hány %-on mennek az injectorok?

  12. #112
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Na majd meglátjátok.Kulin csinált már több etanolos kocsit, nem fejből mondok valamit.

  13. #113
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Gyuri neked most benzinnel hány %-on mennek az injectorok?
    ez az adat sajnos nem publikus- bocsánat.
    a gyújtás értékeimről sem nyilatkozhatok.
    Kell egy jó program

  14. #114
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Miért ki tiltotta meg?

  15. #115
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Miért ki tiltotta meg?
    Explicit módon senki nem tiltotta meg. Én inkább úgy fogalmazok, hogy nem akarok visszaélni azzal a belém vetett bizalommal, hogy minden apró részletet elmagyaráztak, minden értéket megmutattak nekem. Ha kipofázom a gyújtástáblámat az nagyjából annyit tesz, mintha át jönnél egy GEMS kábellel és letöltenéd a programot- nyílván ez nem korrekt a tunerrel szemben aki a tudásából él. Én sem magyarázom el az ügyfélnek, hogy mit kell kattintani egy levelező szerver konfig oldalán, hogy menjenek a levelei, mert a tudásomat adom el- nem ingyen adom oda.
    Kell egy jó program

  16. #116
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Érdekes hozzáállás, ennyi erővel akár a fórumot is be lehetne zárni... Nem a "programod" kell, hanem csak az érdekelt, hogy van-e még 30-40% a 1000-es injectorban. Na mind1, majd kiderül

  17. #117
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.792

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    Explicit módon senki nem tiltotta meg. Én inkább úgy fogalmazok, hogy nem akarok visszaélni azzal a belém vetett bizalommal, hogy minden apró részletet elmagyaráztak, minden értéket megmutattak nekem. Ha kipofázom a gyújtástáblámat az nagyjából annyit tesz, mintha át jönnél egy GEMS kábellel és letöltenéd a programot- nyílván ez nem korrekt a tunerrel szemben aki a tudásából él. Én sem magyarázom el az ügyfélnek, hogy mit kell kattintani egy levelező szerver konfig oldalán, hogy menjenek a levelei, mert a tudásomat adom el- nem ingyen adom oda.
    Azért ezzel nem értek teljesen egyet. Hiszen kifizetted a programot kvázi azt csinálsz a benne lévő adatokkal amit akarsz, esetleg egy GEMS kábellel letöltöd akkor sincs semmi. Hogy a példádat vegyük, te nem mondod meg a levelező szerver beállítását, azért megnézni meglehet. És azt gondolom, hogy attól hogy mondjuk a gyújtás tábládat megmutatod, az a gyújtás tábla a te kocsidhoz való. Ebből igazán nem lesz haszna senkinek, inkább csak érdekesség esetlegesen a miértek megértésehz jó.
    Más kocsiba úgyis ahhoz az autóhoz ír másig gyújtás táblát a te programozód is.

  18. #118
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Továbbmegyek, akkor ennyi erővel tiltsam le a belső kamerás felvételemet, meg a logomat? Hogy ne nézegesse más, hogy hol fékezek, stb?? Hova vezet ez?????? Ugyanmár...

  19. #119

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    gyári injektorral benzinen, egy kicsi benzinhídnyomás emeléssel 400 lóig ki lehet facsarni a cuccot. Ebből az alkesz nyálból ha 40%-al több adag kell akkor az még mindig csak 800-as a fecsi. Szerintem a literes fecsikkel el kell tudni menni 500 lóig- mi a francnak 1.6 literes??? Az 1.6-os fecsivel milyen lesz az alapjárat??? Tekintve hogy az csak locsolni tud nem finomat porlasztani. A folyamatos locsolás miatt meg majd jól lemossa a hengereket szépen befolyik az olajhoz és azt is felhígítja.
    Fix 1200 volt az alapjáratom 100% E85-el amikor nálam volt 2 hete.
    Bár ezt magasabbra fogom kérni 1500 körülre.Vagy 1200-1800 ra fogom ingadoztatni az is jó nekem... :-D

    Miért gondolod hogy egy 1850-es csak locsolni tud?Nagy nyomáson locsol, de alapjáratot tart pici fincsi porlasztással is :-DDD

    Lényeg hogy enyémmel mindig sok meló, nem véletlen.
    Csaba hazajár vele, mert én azt kérem hogy teljesen normálisan lehessen használni autópályán, pesti dugóban és állítás nélkül a versenypályán is padlón tudja a dolgát.All in. :-)

    Azaz 100% E85-el is továbbra is lesz tökéletes alapjárat, utcán is király lesz, pesten a dugóban sem fog felforrni semmi és pályán is hoznia kell legalább az eddigi 11.3-at.

    Tehát örülnek nekem általában, túl sok kérésem van.

    Meg persze klímázok is éjjel nappal ha már családi autóm van :-DDD
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  20. #120

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Továbbmegyek, akkor ennyi erővel tiltsam le a belső kamerás felvételemet, meg a logomat? Hogy ne nézegesse más, hogy hol fékezek, stb?? Hova vezet ez?????? Ugyanmár...
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

6. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 4567816 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva