7. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 5678917 ... UtolsóUtolsó
121-140, összesen: 552

  1. #121

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO9: Hozzászólás megtekintése
    Na majd meglátjátok.Kulin csinált már több etanolos kocsit, nem fejből mondok valamit.
    Kulinnak is az a jó hogy sokat programoz így tapasztal és egyre jobbakat ír.

    Igaz az 1600-1800 500Le és 600Le közöttiben.....
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  2. #122
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    tiltsam le a belső kamerás felvételemet
    18-as karika tényleg kéne

  3. #123
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Azért ezzel nem értek teljesen egyet. Hiszen kifizetted a programot kvázi azt csinálsz a benne lévő adatokkal amit akarsz, esetleg egy GEMS kábellel letöltöd akkor sincs semmi. Hogy a példádat vegyük, te nem mondod meg a levelező szerver beállítását, azért megnézni meglehet. És azt gondolom, hogy attól hogy mondjuk a gyújtás tábládat megmutatod, az a gyújtás tábla a te kocsidhoz való. Ebből igazán nem lesz haszna senkinek, inkább csak érdekesség esetlegesen a miértek megértésehz jó.
    Más kocsiba úgyis ahhoz az autóhoz ír másig gyújtás táblát a te programozód is.
    Egy ilyen programozás után lakat kerül (jelszó) a ECU-ra, így nem tölthetsz le semmit róla!!!! Természetesen, ha kéred leveszik róla a jelszavat a programmal együtt. Ez gondolom külföldön is így van, ahol jelentős összegeket kérnek el egy vagy jó vagy nem jó programért.

    Egy MoTeC/Pectel/Gems/... értő programozása nagyon nagy tapasztalatot, háttértudást igényel, s ezt sehol sem adják ingyen. Nem véletlen az sem, hogy nem nagyon keringenek megírt motec-ek programok a neten (mondjuk én nemrég találtam egyett, amit be is zsákoltam Miki segítségével )

    Én hetek óta bújom a motec szoftvert, és a kocsimban lévő programot, és azt kell, hogy mondjam, hogy kurv@ bonyolult dolog, lenne ezer meg ezer kérdésem, de fel sem merem már tenni itt a fórumon, mert akik tudnának rá válaszolni, azok úgyse teszik meg ezt egy fórum keretén belül, amit meg is értek, mert ebből élnek.

  4. #124
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Igaz az 1600-1800 500Le és 600Le közöttiben.....
    Hány ilyenről tudsz utcaiban a Tieden kívül???

  5. #125

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Még annyit a dologhoz, hogy előbb beszéltem Asival, és egyből megmondta a fenti kérdéseimre a választ. Imjector %-ot is. Pedig alighanem ott is van némi "értékesíthető tudás"
    Az N4-es kocsik most milyen erősek lehetnek?
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  6. #126

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Hány ilyenről tudsz utcaiban a Tieden kívül???
    S2-es audik 700-900 ló között 5db 1600-as csúcs.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  7. #127
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    még egy kis adalék csak a szemlélet megértéséhez: ha ti bementek egy jó étterembe és esztek egy hibátlan ételt, akkor azonnal kirángatjátok a chef-et és addig veritek a borsörlővel amíg el nem kotyogja a receptet?? Ugyan már!

    Itt egyáltalán nem egy komplett receptről volt szó... De azt azért megmondják, hogy hány dekás benne a marhaszelet, vagy esetleg hogy mi az a spec. fűszer, amitől ilyen íze van? És Te utána ezt elmondod a haverodnak, hm?

  8. #128
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Még annyit a dologhoz, hogy előbb beszéltem Asival, és egyből megmondta a fenti kérdéseimre a választ. Imjector %-ot is. Pedig alighanem ott is van némi "értékesíthető tudás"
    De neki nincs szűkítője, így ~300le a Te esetedben meg 400+ lesz!

  9. #129
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    De neki nincs szűkítője, így ~300le a Te esetedben meg 400+ lesz!
    Már hogyne lenne szűkítője, 33-as. És nem 1000-es injectorral megy

  10. #130
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Már hogyne lenne szűkítője, 33-as. És nem 1000-es injectorral megy
    El.....am, bocs, neked nincs szűkítőd

  11. #131
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    El.....am, bocs, neked nincs szűkítőd
    Gondoltam, értettem A lényeg hogy nekem tényleg nincs, de jóval nagyobb az injectorom.

  12. #132
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    Ami tutti hogy én hunevo6-al nem dolgoztatnék!
    Az alapján amit most leírtál ha te kiesel a munkából én a több milliós szoftveremet kidobhatom.

    Gabi-t pedig szerintem nyugodtan meg lehet kérdezni erről! Attól még hogy tudod mi van benne nem biztos hogy olyan is lesz sőt.....
    Ha titkolná nem mutatta volna neked se meg. Mivel Ő ért hozzá ezért Ő csinálja. Sokkal olcsóbb és jobb ha mindenki azt csinálja amihez ért....

    Szerintem mikor Miki építette az autót utána minden infót megosztott veletek. Az injektor kérdést csak azért kérdezte, hogy mennyi a tartalék benne, hogy át lehessen állni E85-re fölösleges beruházások nélkül.
    Szóval ha kérdésünk van, akkor tőled ezentúl nem fogjuk kérdezni hanem a motorépítőtől illetve a programmozódtól. (persze ha megengeded....)

    Ha valamit félre értettem, akkor SORRY, de ez jött le az írásodból!

  13. #133
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Fix 1200 volt az alapjáratom 100% E85-el amikor nálam volt 2 hete.
    Bár ezt magasabbra fogom kérni 1500 körülre.Vagy 1200-1800 ra fogom ingadoztatni az is jó nekem... :-D

    Miért gondolod hogy egy 1850-es csak locsolni tud?Nagy nyomáson locsol, de alapjáratot tart pici fincsi porlasztással is :-DDD

    Lényeg hogy enyémmel mindig sok meló, nem véletlen.
    Csaba hazajár vele, mert én azt kérem hogy teljesen normálisan lehessen használni autópályán, pesti dugóban és állítás nélkül a versenypályán is padlón tudja a dolgát.All in. :-)

    Azaz 100% E85-el is továbbra is lesz tökéletes alapjárat, utcán is király lesz, pesten a dugóban sem fog felforrni semmi és pályán is hoznia kell legalább az eddigi 11.3-at.

    Tehát örülnek nekem általában, túl sok kérésem van.

    Meg persze klímázok is éjjel nappal ha már családi autóm van :-DDD
    Milyen AFR-el mész padló gáznál E85-el?
    Remélem nem titkos.

  14. #134
    Rezidens ATTILA EVO 7 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hsz-ok
    840

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Milyen AFR-el mész padló gáznál E85-el?
    Remélem nem titkos.
    10.8-11.0........Puma kiváncsi leszek,hogy 1850-es befecsikkel,+3 tárcsás Tiltonnal,hogy fogsz menni a dugóban

  15. #135
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    @Sanci, Miki

    sajnos most nem értek egyet. A programozó megírja a programot ami fut a kocsimon amíg azt kívánom hogy fusson a kocsimon. Le van zárva az ECU- senkinek (nekem sincs) nincs semmi köze az alkalmazott beállításokhoz. Ha ezt valaki nem fogadja el akkor nem kell itt programoztatni. Nekem ez tökéletesen megfelelő dolog. Én sem adok olyan technikai tanácsokat más gyakorló rendszergazdákank akik majd az én tanácsaim által boldogulnak és keresnek pénzt, mitöbb soha semmilyen körölmények között nem távoli asztalozhat be egy másik admin az én szervereimre hogy onnan know-how-t lopjon. Menjen tanfolyamra, fizesse ő is ki a több milliós MCSE képzést mint ahogy én tettem, szopjon annyi éjszákát egyedül mint én tettem, legyen annyi fejfájása otthon, hogy nem látja a gyereket, asszonyt senkit és akkor majd ő is megszerzi a tapasztatatot. Ahogy az angol mondás tartja: "no free lunches"- azaz nincs ingyen semmi. És ez nem azért van így mert rosszindulatú vagyok de nem fogom magam ellenében más malmára hajtani a vizet. Volt olyan ügyfél akit ismertem, bénázott a rendszergazdája, megkérdezte mit tegyünk mert engem barátként ismert és mondtam neki, hogy nekem meg van a kellő tudásom és tapasztalatom, hogy megoldjam a gondjait és ezáltal pénzt keressen az üzletével. De az adminjának nem segítek. Azóta én vagyok a rendszergazda és ő pedig vígan nyomja a business-t és keresi a lóvét és szarik rá, hogy mit kattingattam a szerveren, mert az működik és kész- mivel végfelhasználó- neki ennyi a dolga- élvezni a jó munka eredményét. Verseny van a rendszergazda piacon is és az ECU tuner piacon is.

    Ez egy olyan világ ahol a tudásod a pénzed és nem adja senki ingyen. Egy ECU tuner miért is adná? Miért is kéne egy fórumon kiszellőztetni a technikai dolgokat? Ez egy tuner továbbképző forum? Nem, szerintem ez itt full laikus autószerető emberek baráti csoportja ahol nem ez kell, hogy a téma legyen, hogy mennyi ez vagy mennyi az az érték. Ha valakit érdekel menjen el a dynohoz- most már a bannerjük is kint van lehet klikkelni és konzultáljon a Gáborral vagy vegyen egy programot a kocsijára. És ez csak az én privát véleményem- semmi közöm a Gáborékhoz üzleti vonalon.

    Azt hiszem alapvetően vannak emberek akik olyan beállítotságuak műszakilag, hogy tudni akarják a dolgokat és vannak akik nem.
    És mind1 hogy autó programjáról beszélünk, vagy a computerrről. ÉN alapvetően olyan vagyok aki szereti tudni, hogy mi miért és hogyan. Tuti ha 1x nekem készül a program én tudni fogok minden értéket és, hogy mi miért van.
    És azt gondolom, hogy ezt ki is fizetem a programozással (megvettem a programot, hiszen ez egy egyedileg nekem irt program). És természetesen nem arról van szó, hogy utánna azt közzé kéne tenni a forumon már csak azért sem mert egyáltalán nem biiztos, hogy a te programod jó kiindulás nekem stb. Amúgy jól elkalandoztunk az injector %-tól, kicsit fizetős szoftver kontra szabad szoftver szaga van a dolognak.
    Akkor is az a véleményem, hogy nem titok hogy hány%-on megy az injectorod. Esetleg Gábor beirhatná.

  16. #136

    Alap

    Idézet ATTILA EVO 7: Hozzászólás megtekintése
    10.8-11.0........Puma kiváncsi leszek,hogy 1850-es befecsikkel,+3 tárcsás Tiltonnal,hogy fogsz menni a dugóban
    Hidraulikus kinyomó csapággyal.

    Én is kíváncsi vagyok, de hát kipróbálok mindent.

    Kipróbálom és elmondom majd.

    Ha nem jön be akkor a tavalyi dupla tárcsás is fel van újítva amivel mentem.

    Van B terv.Nekem 1 a fontos ami eddig jól is bírta.A moci ne menken szét mert csinálni egy újat az megfogna idén.Tartalék váltóban, hajtás alkatrészekben jó vagyok akkor ha ezek bírják.

    Ha túl erős lesz és folyton széthullik majd a jelenlegi hajtás az a baj... mert erősebbet venni gáz anyagilag.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  17. #137

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Milyen AFR-el mész padló gáznál E85-el?
    Remélem nem titkos.
    Megmondom az első idei versenyem után.
    Nincs nálam az autó most.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  18. #138
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    átdobjuk a topicot a mega offba!

  19. #139
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet ttop: Hozzászólás megtekintése
    átdobjuk a topicot a mega offba!
    Oda jobban passzol.

  20. #140
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Ezek után azt kell mondanom, full profin intézed. Ha lenne informatikusom ilyenre vágynék.
    nem én vagyok ilyen okos- az iparban bevállt ISO szabványok írják ezt mind elő, sőt még ezer más dolgot is, pl biztonysági mentés, rotálással stb stb. tűz és behatolásvédelem , meg még ezer dolog. Vannak vállalati policy-k minden nagy ipari cégnél- vagy alkalmazkodom, vagy mehetek a picsába.
    Kell egy jó program

7. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 5678917 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva