9. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 789101119 ... UtolsóUtolsó
161-180, összesen: 552

  1. #161
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2007. 07.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    200

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Dupla tank, dupla rendszer, dupla ac, dupla vezetékek.
    Custom benzinhíd, dupla injektorsor, stb...

    Jól van na, de gondolatban jó vagyok...

    Motec meg kezelje külön ezeket is.Meg spec kábelezés....

    Szép project, de amúgy működne ha akarja valaki.
    Ez baromság...
    Nem kell semmi extra, csak egy két apróságra oda kell figyelni és mehet.
    Nem 600 lóerős kocsiról beszélünk...
    Utoljára szerkesztette: 1stDriver; 2010. 03. 31. 10:33-kor

  2. #162
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2007. 07.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    200

    Alap

    Idézet ttop: Hozzászólás megtekintése
    Azt se szabad elfelejteni hogy a tank soha nem száraz amikor tankolni mész!
    Ebből se lehet gond:
    Ha maradt még benne az egyik üzemanyagból az alján és utána a másikkal teletankolod akkor semmi gond nincs.

  3. #163
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    Idézet 1stDriver: Hozzászólás megtekintése
    Ebből se lehet gond:
    Ha maradt még benne az egyik üzemanyagból az alján és utána a másikkal teletankolod akkor semmi gond nincs.
    Nem versenyautkról beszélünk! Lehet hogy fél tanknál rá kell tankolni.

    Szóval én utcaival nem állnék át vegyesbe! Pedig teccik!

  4. #164
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet ttop: Hozzászólás megtekintése
    Nem versenyautkról beszélünk! Lehet hogy fél tanknál rá kell tankolni.

    Szóval én utcaival nem állnék át vegyesbe! Pedig teccik!
    Szerintem ez is megoldható lenne elméletileg, kell hozzá egy írható ecu, ami tud szélessávú lambda alapján kompenzálni és egy ilyen E85 analizátor kütyü:
    http://www.zeitronix.com/Products/ECA/ECA.htm

    az analizátor kimeneteit be kell kötni az ecu-ba és a benzin/E85 adatok alapján állítgatni a lamdba jelet, + esetleg két kapcsolható map is segítség lehet, persze ezt "normális" ember nem csinálja meg, mert mire összeáll a rendszer, lehet elmegy a kedve az egésztől és lehet, hogy padlógáznál nem fog tudni rendesen működni. Mindenesetre érdekes dolog lenne megpróbálni....

  5. #165
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Egyre több helyről hallom, hogy nem lehet két úton egyforma E85-öt tankolni. (Nem is értem, nincs rá szabvány???)

    Mivel minden tankolás után nem fogok programoztatni, asszem kimarad egyelőre a dolog, és tankolom továbbra is a 100-as benyát.

  6. #166
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    1/3-al kell túlméretezni a gyárihoz képest etanolos módban az injektorokat úgy tudom, így a 810-es spricnieid kb egy 600-asnak felelnek meg sima benzinnel. Ismerve kb mennyit fújkálnak meg biztonságosan a gyári gtr csiga-bigái szerintem elég kell, hogy legyen gyári telj+kb.25%-ig.

    Persze ha turbó cs-n gondolkodsz akkor az elöbbi gondolat menet semmis.

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Én elkúrtam az injektorvásárlást mert szerintem kevés lesz a 810cc az e85-höz igaz 6db van belőle de inkább vettem volna 950cc-est.

  7. #167
    Rezidens HUN337 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 10.
    Hely
    Balatonalmádi
    Hsz-ok
    1.198

    Alap

    Kicsit OFF:

    egy nagyon jó barátom most kezdet el dolgozni egy mühelyben 2 hónapja ahol sokat foglalkoznak E85ös átalakitásokkal Érden. Az ö Yaris TSe felismeri az Ethanolt, adagolja magának a többletet (kicsit nehezen indul de ennyi). Amugy 2-3 literel fogyaszt többet ami 25% nála kb. általában idegböl vezet Telyesitményre nem változott sok, kicsit nyomatékosabb lett töle a kocsi. Most fog nekiálni az injektorcsere + ezeknek a vezérlését megirni hogy tudni fogják mind2 üzemanyag vezérlését...
    benzinpumpa, csövek simán birják 1 hónapja, sok kocsinál már jóval régebb óta.

  8. #168
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    a rally.hu fórumán is megyek a matek az E85-el kapcsolatosan, vannak érdekes hozzászólások, bemásolnék ide egy párat @highand tollából, ha nem probléma:

    "A turbós gond nélkül tudja szállítani azt a többlet levegőt, ami 20-30%-al több üzemanyag elégetéséhez kell.

    A szívó olyan amilyen, akkora lesz a teljesítménye, amit az adott motor által beszívott levegővel elégethető üzemanyag kalóriában tud, persze a veszteségeket leszámítva. A benzinnek nagyobb a kalória tartalma, több gyököt köt le, mint az alkohol ezért kell az alkoholból több a keverékbe. Egyszerűbben kifejezve, több az elégethető szén és hidrogén benne.

    Feltételezve a tökéletes égést és azt, hogy benzin tiszta oktánból állna, azt kapjuk, hogy 100gr beszívott levegőhöz 28,5gr oktánt lehet adni.

    Ezzel szemben tiszta ethanolból 47.9 gr tud elégni 100gr oxigénnel.

    Mivel az E85 fűtőértéke mindössze 65.45% -a 95-ös benzinének, ki lehet számolni, hogy azonos mennyiségű oxigénnel kb 10%-al több fűtőérték hozható ki az ehtanolból. Ez azt a látszatot kelti, hogy a szívómotorban 10-al több lesz a teljesítmény, sajnos azonban a keletkező gázok térfogata kevesebb, de hidegebb is. Márpedig a motort az átáramló gáz tágulás közben leadott munkája hajtja.

    A döntő momentum az, hogy az alkoholban van oxigén, mégpedig kötött formában és ez a nem mindegy. Ezzel a plusz oxigénnel megnő a szívómotor oxigén beviteli képessége, ámde ennek ára az, hogy a keletkező nedves füstgáz ( víz) aránya nagyobb, sokkal nagyobb a kipufogógázban, mint a benzin égése esetén, márpedig a vízgőz vissza fog alakulni vizzé és csökkenti a nyomást ezzel a térfogatvesztéssel, azaz a szívómotor a bepárolgott ethanol miatti helyszűke miatt, kevesebb levegőt tud szívni, végeredményben csökken a munkagörbe alatti terület, de ez csakis a nagy fordulatú, nyitott folytószelepes állapotra igaz.

    Ezzel szemben a turbósban a robbanás előtti kompresszió a többszöröse mint a szívóban és a szűkös égéstérben a cseppfolyósosó alkohol sokkal kisebb téfogatot foglal. tehát több levegő fér be.

    Ezért van, hogy a turbósban némi többlet levegő még bevihető, aminek következtében a száraz és nedves füstgázok aránya kedvezőbb a munkagörbe szempontjából, mint a szívó motornál, hiába érhető ott el 10% elégetett kalória mennyiség.

    Magyarul a turbósban jobban bedúsítható a keverék és ne felejtsük el, ezzel több oxigén is bejut, mert az alkohol tartalmazza.

    Végeredmény nagyobb a munkagörbe alatti terület."



    "Szóval:
    Az oktán (jobbfajta benzin) tökéltes égése
    C8H8+12,5O2=8CO2+9H2O+5472J
    114gr+400gr=352gr

    etenol tökéletes égése
    C2H5OH+3O2=2CO+3H2O+1381J
    46gr +96gr=88gr

    Fentiek tükrében látható, hogy ugyanannyi oxigén jelenlétében, - 100gr

    benzin esetén 1368J munka vehető ki, de viszont
    etanol esetén 1437,5J munka vehető ki, arról nem beszélve, hogy mintegy mellékesen 25%-al több nedves füstgáz, - víz - képződik.

    Azonban ehhez nem elég 34%-al több üzemanyagot betölteni, mert akkor nem tökéletes égés fog lefolyni, hanem tökéletlen, ahol CO2, helyett CO képződik. Persze becsapós, mert ha emeled az üzemanyagot, akkor romlik a nyomaték, igen ám, de azután...

    A többit a programozókra bíznám... "

  9. #169
    Rezidens HUN337 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 10.
    Hely
    Balatonalmádi
    Hsz-ok
    1.198

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    a rally.hu fórumán is megyek a matek az E85-el kapcsolatosan, vannak érdekes hozzászólások, bemásolnék ide egy párat @highand tollából, ha nem probléma:

    "A turbós gond nélkül tudja szállítani azt a többlet levegőt, ami 20-30%-al több üzemanyag elégetéséhez kell.

    A szívó olyan amilyen, akkora lesz a teljesítménye, amit az adott motor által beszívott levegővel elégethető üzemanyag kalóriában tud, persze a veszteségeket leszámítva. A benzinnek nagyobb a kalória tartalma, több gyököt köt le, mint az alkohol ezért kell az alkoholból több a keverékbe. Egyszerűbben kifejezve, több az elégethető szén és hidrogén benne.

    Feltételezve a tökéletes égést és azt, hogy benzin tiszta oktánból állna, azt kapjuk, hogy 100gr beszívott levegőhöz 28,5gr oktánt lehet adni.

    Ezzel szemben tiszta ethanolból 47.9 gr tud elégni 100gr oxigénnel.

    Mivel az E85 fűtőértéke mindössze 65.45% -a 95-ös benzinének, ki lehet számolni, hogy azonos mennyiségű oxigénnel kb 10%-al több fűtőérték hozható ki az ehtanolból. Ez azt a látszatot kelti, hogy a szívómotorban 10-al több lesz a teljesítmény, sajnos azonban a keletkező gázok térfogata kevesebb, de hidegebb is. Márpedig a motort az átáramló gáz tágulás közben leadott munkája hajtja.

    A döntő momentum az, hogy az alkoholban van oxigén, mégpedig kötött formában és ez a nem mindegy. Ezzel a plusz oxigénnel megnő a szívómotor oxigén beviteli képessége, ámde ennek ára az, hogy a keletkező nedves füstgáz ( víz) aránya nagyobb, sokkal nagyobb a kipufogógázban, mint a benzin égése esetén, márpedig a vízgőz vissza fog alakulni vizzé és csökkenti a nyomást ezzel a térfogatvesztéssel, azaz a szívómotor a bepárolgott ethanol miatti helyszűke miatt, kevesebb levegőt tud szívni, végeredményben csökken a munkagörbe alatti terület, de ez csakis a nagy fordulatú, nyitott folytószelepes állapotra igaz.

    Ezzel szemben a turbósban a robbanás előtti kompresszió a többszöröse mint a szívóban és a szűkös égéstérben a cseppfolyósosó alkohol sokkal kisebb téfogatot foglal. tehát több levegő fér be.

    Ezért van, hogy a turbósban némi többlet levegő még bevihető, aminek következtében a száraz és nedves füstgázok aránya kedvezőbb a munkagörbe szempontjából, mint a szívó motornál, hiába érhető ott el 10% elégetett kalória mennyiség.

    Magyarul a turbósban jobban bedúsítható a keverék és ne felejtsük el, ezzel több oxigén is bejut, mert az alkohol tartalmazza.

    Végeredmény nagyobb a munkagörbe alatti terület."



    "Szóval:
    Az oktán (jobbfajta benzin) tökéltes égése
    C8H8+12,5O2=8CO2+9H2O+5472J
    114gr+400gr=352gr

    etenol tökéletes égése
    C2H5OH+3O2=2CO+3H2O+1381J
    46gr +96gr=88gr

    Fentiek tükrében látható, hogy ugyanannyi oxigén jelenlétében, - 100gr

    benzin esetén 1368J munka vehető ki, de viszont
    etanol esetén 1437,5J munka vehető ki, arról nem beszélve, hogy mintegy mellékesen 25%-al több nedves füstgáz, - víz - képződik.

    Azonban ehhez nem elég 34%-al több üzemanyagot betölteni, mert akkor nem tökéletes égés fog lefolyni, hanem tökéletlen, ahol CO2, helyett CO képződik. Persze becsapós, mert ha emeled az üzemanyagot, akkor romlik a nyomaték, igen ám, de azután...

    A többit a programozókra bíznám... "
    ahigy hunevo6 mondaná: Kell egy jó programm....

    Amugy köszi, érdekes hozzászólás, a "tudományos" elemezése a témának

    üdv, Kristóf

  10. #170
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet tRebroN: Hozzászólás megtekintése
    1/3-al kell túlméretezni a gyárihoz képest etanolos módban az injektorokat úgy tudom, így a 810-es spricnieid kb egy 600-asnak felelnek meg sima benzinnel. Ismerve kb mennyit fújkálnak meg biztonságosan a gyári gtr csiga-bigái szerintem elég kell, hogy legyen gyári telj+kb.25%-ig.

    Persze ha turbó cs-n gondolkodsz akkor az elöbbi gondolat menet semmis.
    Az a gond hogy benzinnel is kevés a gyári 560cc-s injektor, e85-el még a gyári turbó is túlhajtja a 810-est.
    De már megoldottam mert vettem 1000cc-s Injector Dynamics injektorokat angliából csak még 1-2 hét mire megkapom, az bírni fogja, meg a ngyobb turbót is amit csak jövő télen rakok be kovácsolt motorbelsővel együtt.

  11. #171
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Az a gond hogy benzinnel is kevés a gyári 560cc-s injektor, e85-el még a gyári turbó is túlhajtja a 810-est.
    De már megoldottam mert vettem 1000cc-s Injector Dynamics injektorokat angliából csak még 1-2 hét mire megkapom, az bírni fogja, meg a ngyobb turbót is amit csak jövő télen rakok be kovácsolt motorbelsővel együtt.
    Strokert nem akarsz? Irány az 1000 lóerő ))

  12. #172
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 07.
    Hsz-ok
    280

    Alap

    Legyen benne valamicske nyomaték , ne csak vonszolja magát

  13. #173
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet SoAk: Hozzászólás megtekintése
    Legyen benne valamicske nyomaték , ne csak vonszolja magát
    Nem, nem akarok még sok milliót rákölteni, nekem elég ha csak vonszolja magát, nem akarok rekordokat dönteni, de nem szeretném ha a belső sávban bármi is levillogna mert feltartom.
    Meg jó lenne ha kimegyek egy gyorsulási versenyre akkor könnyedén erölködés nélkül futna egy tíz alja időt a nagyobb turbóval, vagy a gyári turbóval egy tíz közepét azzal már nem kell szégyenkezni utcai autónál.
    Azért a nagyobb turbós gép race benyával keréken tud kb 1000NM-t az már nem olyan kevés és ezt dyno dynamics -al mérték. Nekem kevesebb is elég.
    Az ams gtr gyári kuplunggal futotta a 9,9-et, és a motorbelső is gyári benne.
    Utoljára szerkesztette: gtr; 2010. 04. 08. 22:05-kor

  14. #174
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Nem, nem akarok még sok milliót rákölteni, nekem elég ha csak vonszolja magát, nem akarok rekordokat dönteni, de nem szeretném ha a belső sávban bármi is levillogna mert feltartom.
    Meg jó lenne ha kimegyek egy gyorsulási versenyre akkor könnyedén erölködés nélkül futna egy tíz alja időt a nagyobb turbóval, vagy a gyári turbóval egy tíz közepét azzal már nem kell szégyenkezni utcai autónál.
    Azért a nagyobb turbós gép race benyával keréken tud kb 1000NM-t az már nem olyan kevés és ezt dyno dynamics -al mérték. Nekem kevesebb is elég.
    Az ams gtr gyári kuplunggal futotta a 9,9-et, és a motorbelső is gyári benne.
    Közúton baromira mind1 szerintem h 10 alját megy az autó vagy 10 közepét.....az h kicsit jobbat szeretnél mint a gyári azt baromira meg tudom érteni, de az h a belső sávban levillog valaki illetve közúton "versenyezni" szerintem gyerekes és felelőtlen! Inkább menj el minél többet nyíltnapokra és autózd ki ami most van benne....hidd el nagyobb élvezet :-)

    Az előző hozzászólások meg elég szarkasztikus hangvételűek voltak...nem kell felvenni
    '92 Acura NSX red/blk
    '05 Evo VIII RS - eladva :-(

  15. #175
    Rezidens tomcat avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Tata/Tatabánya
    Hsz-ok
    966

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    Közúton baromira mind1 szerintem h 10 alját megy az autó vagy 10 közepét.....az h kicsit jobbat szeretnél mint a gyári azt baromira meg tudom érteni, de az h a belső sávban levillog valaki illetve közúton "versenyezni" szerintem gyerekes és felelőtlen! Inkább menj el minél többet nyíltnapokra és autózd ki ami most van benne....hidd el nagyobb élvezet :-)

    Az előző hozzászólások meg elég szarkasztikus hangvételűek voltak...nem kell felvenni

    Sajna nem vagyunk idén eleresztve autós-napokkal. Külföldiek által szervezett nap a Pringen horror, tegnap néztem. Hringen legközelebb augusztusban. Marad Ering v. Kakucs. Jövő hétre szervezzünk Euroringet, elvileg jó idő lesz! Vagyunk már páran!

  16. #176
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet tomcat: Hozzászólás megtekintése

    Sajna nem vagyunk idén eleresztve autós-napokkal. Külföldiek által szervezett nap a Pringen horror, tegnap néztem. Hringen legközelebb augusztusban. Marad Ering v. Kakucs. Jövő hétre szervezzünk Euroringet, elvileg jó idő lesz! Vagyunk már páran!
    Benne vagyok!

  17. #177
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Nem, nem akarok még sok milliót rákölteni, nekem elég ha csak vonszolja magát, nem akarok rekordokat dönteni, de nem szeretném ha a belső sávban bármi is levillogna mert feltartom.
    Meg jó lenne ha kimegyek egy gyorsulási versenyre akkor könnyedén erölködés nélkül futna egy tíz alja időt a nagyobb turbóval, vagy a gyári turbóval egy tíz közepét azzal már nem kell szégyenkezni utcai autónál.
    Azért a nagyobb turbós gép race benyával keréken tud kb 1000NM-t az már nem olyan kevés és ezt dyno dynamics -al mérték. Nekem kevesebb is elég.
    Az ams gtr gyári kuplunggal futotta a 9,9-et, és a motorbelső is gyári benne.
    most komolyan ez a szempont egy ilyen kategóriájú autó fejlesztésénél, hogy nehogy valaki levillogjon a belső sávban?? Te mindig annyival mész mint a mögötted jövő +1 km/h ?? Van kormány is- el lehet bárkit engedni. Nem megszégyenülés. Nem a közút a versenypálya. Gyere ki a ringre vele inkább.
    Kell egy jó program

  18. #178
    Rezidens Roland avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Budapest XVI.
    Hsz-ok
    861

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    most komolyan ez a szempont egy ilyen kategóriájú autó fejlesztésénél, hogy nehogy valaki levillogjon a belső sávban?? Te mindig annyival mész mint a mögötted jövő +1 km/h ?? Van kormány is- el lehet bárkit engedni. Nem megszégyenülés. Nem a közút a versenypálya. Gyere ki a ringre vele inkább.
    Ricsimae: "egyenesen vagizni nem nagy szám

    Ez nem volt bántás. De szerintem egy ilyan kategóriájú, és költségvetésű autónál nem az számít, hogy valaki letud-e tolni az autópályán. Hanem, hogy valaki egy ennél gyengébb autóval tud-e egy hasonló, vagy nálad jobb eredményt produkálni!!! Én 17 éves vagyok, de már nekem se vagányság az, hogy valaki mellé odaálljak, és versenyezzek, vagy magamra vegyem azt, hogy ha valaki letol engem autópályán.
    Siet?? Hát menjen. Nem tartom fel. És mégegysezr írom. Nem volt bántás!
    Utoljára szerkesztette: Roland; 2010. 04. 13. 11:59-kor

  19. #179
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 07.
    Hsz-ok
    280

    Alap

    Ráadásul legtöbbször nem komoly autokkal tolnak le ,hanem céges astrákkal

  20. #180
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    no OFF PLÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍZ

9. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 789101119 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva