2. oldal, összesen: 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 47

  1. #21
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Idézet Miki:
    Sztem ízléskérdés, kinek melyiknek jön be jobban a külseje, belseje, hangja...

    Utána már mindkettőből bármi faragható
    Evobol kevesebbet látni ezért is lehet szemepont ha vki csak észreakarja vetetni magát azért vesz ijen autókat . Mikor én veteem a srac mondta hogy van 1 szinhibás us sti olcsobban mondtam neki neis mondja az árat nemakarok nevetséges lenni de ha az evo felét mondja akkor beszélhetünk róla

  2. #22
    steve
    Vendég

    Alap

    Köszi az infokat. Eldölt a dolog. Következő kocsi Evo. Érdemes várni a tizesre? A képek alapján automata váltóval jön ki?

  3. #23
    steve
    Vendég

    Alap

    Véleményem szerint igaz, hogy az Evo-ból kevesebb fut az utakon, de az STI a púpos motorháztetővel feltűnőbb jelenség. Az Evo szolidabb
    külsejű. Ez az ami miatt vonzóbb nekem. Feltűnősködni, csajozni más
    típust ajánlanék.

  4. #24
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet steve:
    Az Evo szolidabb
    külsejű. Ez az ami miatt vonzóbb nekem. Feltűnősködni, csajozni más
    típust ajánlanék.
    eeer hát az biztos hogy nem az én piros TME matricás evomra gondolsz. Egyébként egy subarut nem nagyon néznek meg mert nagyon sok van belőle és az átlag ember nem igazán tudja megkülönböztetni az sti-t a normálabb kivitelektől. Az evonak van külön egyénisége. ábr az is igaz hogy a 7-es 8-as sokat rontott az egyéni karakteren. A evoX frankó lesz megint :-)

    nem azért mondom ezeket a dolgokat mert nekem evom van. Pont ellenkezőleg: nekem azért lett evom mert ugyan így végig gondoltam minden lehetséges opciót- igen majdnem subarum lett de az evo tényleg jobb.

  5. #25
    ronin
    Vendég

    Alap

    Szerintem mindketto jo.

    Egy-ket kulonbseg pusztan adatszeruen:

    EVO: 2.0L motor STI: 2.5L motor
    EVO: 2.2 gyorskormany STI: 2.6-os gyorskormany
    EVO: jobb fek STI: gyengebb fekek (eddigi visszhangok alapjan)

    Ronin

  6. #26
    Zöldfülű
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hely
    Aszód
    Hsz-ok
    10

    Alap EVO vs STI

    Sziasztok. Szerintem nagyon messzi vagyunk Japántól és nem tudunk megfizetni annyi igazi technikai csemegét, amennyi fontos lenne egy egyedileg megépített autó tökéletes kivitelezéséhez. Bár én is EVO párti vagyok azért annak idejénmegszédültem egy VFTS-től is, vagy arról meg ne is beszéljek Milyen borzasztóan szeretem a Lancia Deltám szóval kinek mi a szimpatikus. Sajnos nálunk nem sok trackdays van, hiszen nem a közutakon kell vagánynak lenni, hanem a pályán egy jobb köridőt megoldani... aki volt már ilyenen tudja alig lehet abbahagyni
    Szóval ha engem kérdezne valaki EVO vagy STi sosem tudnék igazán válaszolni, szeretem mindkettőt.
    Fék : EVO gyári ok, STi : gyári ok ( ugyanaz mindkettő ) tuninghoz több kell
    Futómű : nagyszerű mindkettő ( thx Powerflex, Sikaflex
    Motor : EVO nem adja, Subi Feladja ( a motortömb hajlamos vetemedésre!!)
    Kapna egy ECUt, MOTEC, Pectel, vagy Gems és repül mindkettő a kérdés van e valakinek annyi pénzmagja hogy 1000 ftos versenybenzinnel járjon.Pls akkor az őrült, vagy akkor rallyzzon oda lehet talicskázni ész nélkül a pénzt

    Üdv
    LA(N)CI(A)
    Lancer alkatrészek írj ha kell valami

  7. #27
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap Háát, jah

    Mindenképpen EVO, de városba gyilkos
    Utoljára szerkesztette: FQ-400; 2008. 01. 07. 16:41-kor

  8. #28
    Rezidens rossi46 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hely
    Érd
    Hsz-ok
    576

    Alap

    Nem egészen ide tartozik, de ezért nem akartam új topicot nyitni.
    Mik a lényeges különbségek az USA és az EU VIII/IX-es között?
    Ha volt már róla szó, akkor pls. vki tegye be ide a linket, mert nem találom!

  9. #29
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet rossi46: Hozzászólás megtekintése
    Nem egészen ide tartozik, de ezért nem akartam új topicot nyitni.
    Mik a lényeges különbségek az USA és az EU VIII/IX-es között?
    Ha volt már róla szó, akkor pls. vki tegye be ide a linket, mert nem találom!
    VIII : USA hajtáslánc 1xrűbb nincs ACD AYC meg elöl nyitott a difi, de van tetőablak :-))
    IX : ott már csak a hajtásban van valami kisebb különbség

  10. #30
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    VIII : USA hajtáslánc 1xrűbb nincs ACD AYC meg elöl nyitott a difi, de van tetőablak :-))
    IX : ott már csak a hajtásban van valami kisebb különbség
    Nem minden esetben van tetőablak Nálunk pl nincs
    Just for Fun

  11. #31
    Rezidens berkes avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    321

    Alap

    Jelentős a különbség evo és sti között a XI es és az sti összehasonlításában.
    Az evo mindenben direktebb gokartosabb vezetési élményt nyújt.
    A XI bilstein gyári futóműve a legjobb ami szériában autóba volt szerelve, de csak a bilsteines.
    Igen komfortos ahoz képest, hogy egy evoról beszélünk. ( 5 hónapos kislányom végig tudja aludni BP et.)Szemben az sti k gyári futóművével ami egy rakás kaka a nem bilsteines evo Xi u.a. mint az sti. A japánok nem tudnak európának futóművet gyártani.
    a 2.5 ös motor nyomatékosabb mint az evo de mivel nem akar forogni az evot jobbnak érzed.
    A 2.5 sti motor nem forog 6000 fölé az evo szépen megy 7000 ig.
    Én 5 évet töltöttem jobbnál jobb subarukban és a végeredményem talán az hogy alap evoXI és + kb 1 milla és alap sti és kb 3 milla na ez a két autó vethető össze reálisan.
    Mivel európai modellekről beszélünk és a subaru nem hozza ide a rendes sti ket csak ezt a "ramaty" 2.5 et az evo pedig igen
    B. Cs.

    EVO VI TME

  12. #32
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Beszélő

    Idézet berkes: Hozzászólás megtekintése
    Jelentős a különbség evo és sti között a XI es és az sti összehasonlításában.
    Az evo mindenben direktebb gokartosabb vezetési élményt nyújt.
    A XI bilstein gyári futóműve a legjobb ami szériában autóba volt szerelve, de csak a bilsteines.
    Igen komfortos ahoz képest, hogy egy evoról beszélünk. ( 5 hónapos kislányom végig tudja aludni BP et.)Szemben az sti k gyári futóművével ami egy rakás kaka a nem bilsteines evo Xi u.a. mint az sti. A japánok nem tudnak európának futóművet gyártani.
    a 2.5 ös motor nyomatékosabb mint az evo de mivel nem akar forogni az evot jobbnak érzed.
    A 2.5 sti motor nem forog 6000 fölé az evo szépen megy 7000 ig.
    Én 5 évet töltöttem jobbnál jobb subarukban és a végeredményem talán az hogy alap evoXI és + kb 1 milla és alap sti és kb 3 milla na ez a két autó vethető össze reálisan.
    Mivel európai modellekről beszélünk és a subaru nem hozza ide a rendes sti ket csak ezt a "ramaty" 2.5 et az evo pedig igen
    Osztom a véleményt,még nem sokat haladtam aZ MR-el,ez Bilstein futóműves,a belemet kirázta.
    Ha nem lennének versenyes agybajaim,nem biztos hogy ez tökéletes lenne utcára.

    Cserébe tökéletes versenyautó utcára.

  13. #33
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO8: Hozzászólás megtekintése
    Osztom a véleményt,még nem sokat haladtam aZ MR-el,ez Bilstein futóműves,a belemet kirázta.
    Ha nem lennének versenyes agybajaim,nem biztos hogy ez tökéletes lenne utcára.

    Cserébe tökéletes versenyautó utcára.


    Azért nem kaka STI!
    Szerintem meg 1 fokkal sem jobb az evo mint az STI 2006.
    A kormánygép határértéke nulla ezért is érződik gokartosabbnak(nincs holtjátéka).

  14. #34
    Rezidens lalow avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Győr - Balatonfüred
    Hsz-ok
    359

    Alap

    Ugyan se evo-m se sti-m de mindkettő autót probáltam élesbe egymás után (2006 sti és egy ix-es), mindkettő gyári volt, nekem a véleményem:

    az evo nagyon hondás és viszonylag egyszerű vezetni. Nagyon felhasználóbarát, mikor először ültem a ix-esbe azonnal minden kézreállt, könnyü volt kezelni a kuplungot a váltót stb. egyszóval mintha már vezettem volna az autót, semmilyen meglepetést nem okozott szinte.

    Pörgős akárcsak a hondák, egy ezressel később indul meg (3500-nál emlékeim szerint), de nem akkora nyomatékkal. Az sti-nél 2500-nál már megjön az erő, jön a több nyomaték, durvábbnak hat, viszont elfogy az autó hamarabb. Hang: egyértelműen a subaru a nyertes, legalábbis nálam. Az evo-nak se csúnya de a bubu lényegesen jobb és keményebb. Az evo egy konszolidáltabb autó, jobb aszfalton a már emlitett blistein futomünek köszönhetően ami csak a sport-felszereltséggel jött. A nem sportcsomagos ix-est nem próbáltam..
    Anyagminőségre (belső tér) az evo a nyerő. De ennyivel drágább is az autó, így van ez a X-esnél is.

    Vissza a bubura, azt kell mondjam, a legférfiasabb autó amivel valaha találkoztam. Mind kinézetre, mind hangra, és nem utolsó sorban a vezetéstechnikára, amit igényel. Itt nem lehet tyütyörögni! Ha nem fogod a kormányt megy arra amerre akar, kuplunggal keményen kell bánni úgy ahogy a váltóval is. Mikor beültem, idegen volt kicsit, szoknom kellett. Bevallom le is fulladtam először, iszonyat kemény volt a kuplungja, azt hiszem gyárilag meg volt erősítve, egyszerűen nem éreztem rá először (volt benne bov, más minden gyári volt).

    Kellett egy-két kör a reptéren míg hozzászoktam. Futómű esetében tényleg jobb az evo, sokkal versenyautósabb, hondás nagyon ebből a szempontból is. Midnkettőt egyforma keménységűnek találtam, de az evoé precizebb, bubunal szintén "küzdeni kell" itt is, de nem jelenteném ki egyértelműen hogy sokkal jobb az evoé, inkább jobban versenypályára hangolt, tehát ha aszfalton versenyzik az ember akkor az evot kell választani. Szélesebb is mint a bubu, így azt mondom kanyarban is precizebb az evo aszfalton. A bubunal azonban a púposodó légbeömlő előtted és a hang annyira vérpezsdítő, amilyen vadságot a gyári evoba nem kapsz.

    Hogy melyik a jobb, nehéz eldönteni, ki ki igényei, ízlése szerint választja. Én először az evot részesitettem előnyben, de miután világ életemben hondás voltam, ha elpártolnék a márkától, valószínűleg nem egy gyakorlatilag tlejesen hasonló autóba szeretnék beülni ami turbós. Az sti más, újdonság erejével hat.

    Összegezve:

    Ész - evo
    Szív - sti

    Hallgasson ki-ki amelyikre akar...

  15. #35
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Hát én Integrából és Accord TypeR-ből ültem át a nyolcasomba,én ilyen sok hasonlóságot nem találtam!

  16. #36
    Rezidens lalow avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Győr - Balatonfüred
    Hsz-ok
    359

    Alap

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    Hát én Integrából és Accord TypeR-ből ültem át a nyolcasomba,én ilyen sok hasonlóságot nem találtam!
    Termeszetesen nem azt mondom hogy egy az egyben ugyan az, de relative hasonlo karakterisztikaju auto volt (legalabbis a ix-es), viii-ast sajnos meg nem probaltam..

  17. #37
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Lalo_: Hozzászólás megtekintése
    Pörgős akárcsak a hondák, egy ezressel később indul meg (3500-nál emlékeim szerint), de nem akkora nyomatékkal.

  18. #38
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.068

    Alap

    Igen, ez nekem is szembetűnt, de szerintem csak elírás!

  19. #39
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet edoc: Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez nekem is szembetűnt, de szerintem csak elírás!
    Lehet az STi-hez viszonyítva gondolta, de tényleg rossz így a fogalmazás.
    Meg, hogy lehet a hondához (egyáltalán melyik tipusához, mert nem derült ki) hasonlítani? És akinek nem volt hondája, az most mit gondoljon, mit jelent az, hogy v.mi hondás?

  20. #40
    Rezidens lalow avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Győr - Balatonfüred
    Hsz-ok
    359

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Lehet az STi-hez viszonyítva gondolta, de tényleg rossz így a fogalmazás.
    Meg, hogy lehet a hondához (egyáltalán melyik tipusához, mert nem derült ki) hasonlítani? És akinek nem volt hondája, az most mit gondoljon, mit jelent az, hogy v.mi hondás?
    Természetesen az STI-hez viszonyitottam a fordulatszámot....
    Akinek nem volt versenypályára fejlesztett hondája, pedig bánhatja, jó dolgot hagyott ki!
    Komolyra forditva, az én szemszögömböl irtam le, az eddigi autókhoz képest amivel sok tapasztalatom volt....
    Annak akinek eddig nem is volt semmiylen komolyabb autója, magyarázhatod hogy milyen, úgyse tudja majd átérezni.
    Mellesleg legközelebb pont az Accord Type-R áll az evohoz feelingre. De a ctr, integra is hasonló.

2. oldal, összesen: 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva