1. oldal, összesen: 3 123 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 59

  1. #1
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Villanykörte Szinterkuplung

    Sziasztok!

    A segítségetek szeretném kérni kuplung ügyben, minden jöhet, vélemények, tapasztalatok, ajánlások, ár/érték arányok, bármi!

    A lényeg,h szeretnék cserélni vmi erősebbre,mert a mostani nem sokáig fogja bírni. Tudom,h a 2 tárcsás HKS/Exedy a király, de azoknak az áruk is királyoknak való! De mi van a szegény halandóval,aki olcsóbban meg szeretné úszni és még rosszul járni sem akar? Persze,az 1 tárcsás szinter nem olyan felhasználó barát, de azért lehet használni városban? Vagy itt is több lehetőség van?
    Martin-féle kuplungot miért szidja itt mindenki? Vannak ismerőseim, akik nagyon elégedettek vele, igaz fwd autókról van szó...
    Whistler Racing?

    Help plííííííz
    FeRoN

  2. #2
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    lassan 30.000 van a Whistler féle kevlár kuplungunkban és hibátlan. Városban használható, nem rángat olyan mint a normál gyári volt csak jobban bírja. 2 éve csinálta nekünk 25.000 forintért.
    - Annyi volt, hogy le kellett venni a kuplungot és elvinni hozzá. Mi nem a teljes kuplungot csak a tárcsát vittük ezért kellett idő amire bekopott rendesen. Ha szerkezetet viszel elvileg rá is illesztik. (ha jól tudom)

    De a legegyszerűbb ha bugázol valahonnan egy komplett szerkezetet és elviszed azt, majd cserélgeted mert akkor nem 4-5 napig nincs autó csak amíg kicseréled.
    - Dunában annó volt bent egy 8-as kuplung cserén és annak a komplett szerkezetét hoztuk el, annyi volt a baja, hogy a papucsok lekoptak róla. (talán 1000 forint volt a komplett szerkezet ) - azóta is az van benne, a gyári várja a polcon a cserét. -amikor eljön az ideje-

  3. #3
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    lassan 30.000 van a Whistler féle kevlár kuplungunkban és hibátlan. Városban használható, nem rángat olyan mint a normál gyári volt csak jobban bírja. 2 éve csinálta nekünk 25.000 forintért.
    - Annyi volt, hogy le kellett venni a kuplungot és elvinni hozzá. Mi nem a teljes kuplungot csak a tárcsát vittük ezért kellett idő amire bekopott rendesen. Ha szerkezetet viszel elvileg rá is illesztik. (ha jól tudom)

    De a legegyszerűbb ha bugázol valahonnan egy komplett szerkezetet és elviszed azt, majd cserélgeted mert akkor nem 4-5 napig nincs autó csak amíg kicseréled.
    - Dunában annó volt bent egy 8-as kuplung cserén és annak a komplett szerkezetét hoztuk el, annyi volt a baja, hogy a papucsok lekoptak róla. (talán 1000 forint volt a komplett szerkezet ) - azóta is az van benne, a gyári várja a polcon a cserét. -amikor eljön az ideje-
    Nekem jelenleg egy erősített szerkezetű kevlár tárcsás kuplungom van... a tárcsa már volt egyszer cserélve, kb. 20e km-et bírt úgy,h direkt odafigyeltem, nem minden lámpánál indulok rajtprogrammal,stb a csere óta kb 8e km van a tárcsában,de már nem tökéletes, pedig szinte mindig finoman indulok,csak nagy ritkán van máshogy, "kényszerből". De már most érződik,h ha benyomod kicsit fürgébben a kuplungot, "megmozdul" az autó,ha tudod mire gondolok. Igaz, az első tárcsánál még majdnem gyári volt a gép, most meg azért már lényegesebben erősebb lett.
    FeRoN

  4. #4
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Rajtprogram után van ennek is olyan szaga, hogy csak na..... Nem nagyon kedveli.
    Whistler szinter volt annó a versenyautóban azzal pl rajtnál soha nem lehetett rajtprogrammal indulni mert felhegesztődött a hőtől, szóval mindíg érzésre volt a rajt. Kevlár-szinter keverék is van, azt nem tudom milyen lehet.
    De a mostani az bírja. És dugóban is "kellemes". Meg csúsztatni is lehet.

  5. #5
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    De a mostani az bírja. És dugóban is "kellemes". Meg csúsztatni is lehet.
    Ez az enyémre is igaz, kivéve az első kijelentést
    FeRoN

  6. #6
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    én Martin féle dupla tárcsás szinterrel vettem a kocsit és elég sok bajom volt vele. Rossz helyen fogott, rángatott csúsztatásnál, visszaváltásoknál amikor felengedtem a fedált búgott mint a barom, amíg össze nem lassultak a tárcsák, a pedál érzet nagyon szar volt- egy helyen fog, ha azt elmulasztottad akkor lefulladt- szóval sok volt a gond. Na nagy nehezen el kopott és el vitték kevlároztatni a tárcsát. Első rajt: állok 4500 rpm-nél, lesatu, majd lelép a kuplungról. A kocsi szinte meg sem mozdult, ellenben a tükörben láttam egy akkora fehér füstöt mint még soha. A kuplung meg is halt újra. Akkor berágram és vettem HKS-t. Tudom, hogy kurva drága- de nekem megéri mert olyan mint az álom és sokat bír.
    Kell egy jó program

  7. #7
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    én Martin féle dupla tárcsás szinterrel vettem a kocsit és elég sok bajom volt vele. Rossz helyen fogott, rángatott csúsztatásnál, visszaváltásoknál amikor felengedtem a fedált búgott mint a barom, amíg össze nem lassultak a tárcsák, a pedál érzet nagyon szar volt- egy helyen fog, ha azt elmulasztottad akkor lefulladt- szóval sok volt a gond. Na nagy nehezen el kopott és el vitték kevlároztatni a tárcsát. Első rajt: állok 4500 rpm-nél, lesatu, majd lelép a kuplungról. A kocsi szinte meg sem mozdult, ellenben a tükörben láttam egy akkora fehér füstöt mint még soha. A kuplung meg is halt újra. Akkor berágram és vettem HKS-t. Tudom, hogy kurva drága- de nekem megéri mert olyan mint az álom és sokat bír.
    Na jó,de Neked nem ez az első autód, hanem inkább hobbira van,ha jól sejtem, ráadásul Te kompromisszumok nélkül építesz autót!

    Meg most kicsit belefáradtam, az évet úgy kezdtem,h egy kipuff-on, meg a mostani kuplungon kívül gyári volt az autó - azóta meg elég gyorsan elég sok minden került bele.
    FeRoN

  8. #8
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Amúgy ebben a kuplungban maximum 20 rajtprogram van.
    Le lehetne ezt is írni kb 1 hét alatt, ahogy az előzővel történt a dolog. Mondjuk ott nem tudom milyen volt benne, azt tudom, hogy ott csak ratprogram volt semmi mást. (az újdonság ereje mindig megkívánta az érzést ). De ha nagyon rajtolgatni akarsz meg tényleg osztani akkor ez sem fog sokkal többet bírni. Lehet vele rajtprogramozni szépen csak nem olyan durván. Volt velem is olyan reptéren, hogy a 3-ik programnál már nem nagyon szerette az indulást... Mondjuk nem is úgy van használva, hogy fruti aztán oda vágod neki a kuplungot, hanem nagyon picit csúsztatva van mindíg. -Kivéve amikor nem de az nagyon ritka, ez inkább akkor van ha 2 emberrel van felszerelve az autó. -
    De a csúsztatás az nem úgy értendő, hogy rajtprogi 5k csúszás 7k és majd összezár.... Hanem kb folyamatosan 5k-n áll a mutató aztán kezd el emelkedni. Pont hétvégén néztük, hogy egy durva rajtprogramnál 5k-ról beesett a fordulat picivel 4k alá, de akkor rá lett engedve rendesen. -De ilyeneket nem nagyon bír hosszú távon

  9. #9
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    És még egy kérdésem lenne kedves hutyutyu

    Amit wasabi kolléga árul ATC kuplungot mindenestül, szted az jó vétel lehet?
    FeRoN

  10. #10
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Vagy vegyél normálisat vagy maradj a mostaninál, nem érdemes a középutat keresgélni úgy sem lesz jó csak pénz kidobás és az lesz a drága nem a HKS!
    A fanyűvő!!

  11. #11
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Vagy vegyél normálisat vagy maradj a mostaninál, nem érdemes a középutat keresgélni úgy sem lesz jó csak pénz kidobás és az lesz a drága nem a HKS!
    Na kösz, elveszed itt a kedvem Add el a tiéd nekem!
    FeRoN

  12. #12

    Alap

    Idézet Feron: Hozzászólás megtekintése
    Na kösz, elveszed itt a kedvem Add el a tiéd nekem!
    HKS , EXEDY vagy hazai összerakott mert ha utána felújító kell vagy veszel megint jópénzért vagy itthon megcsinálják neked.

    Whistler?
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  13. #13
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    HKS , EXEDY vagy hazai összerakott mert ha utána felújító kell vagy veszel megint jópénzért vagy itthon megcsinálják neked.

    Whistler?
    Neked akkor melyik van? Egyik se,nem?! vmi amcsi a DCS által nemde?
    Whistlertől kértem árajánlatot,de még nem válaszoltak...

    Tényleg! Whistler-szinterről vélemény, tapasztalat?
    FeRoN

  14. #14
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Vagy vegyél normálisat vagy maradj a mostaninál, nem érdemes a középutat keresgélni úgy sem lesz jó csak pénz kidobás és az lesz a drága nem a HKS!
    sajnos én is így gondolom... a wasabi kollégát meg bármennyire is kedvelem személyesen, nem tudok nyilatkozni a régi kuplungról, mert már csak akkor vezettem a kocsiját amikor HKS kuplungos lett :-D

    hidd el ismerem az érzést amikor vágysz egy kicsivel jobbra, de nem akarsz sokat költeni. Szerintem sajna ebben az esetben a kicsivel jobbnak hitt igazából buher és nem adja majd azt amire végül azt mondod, hogy hmmm ez igen- ez megérte. De figyu- másrészről a Zsolti (wasabi) kuplungja pont egy hetet ment kb, szóval nem hiszem, hogyfel kéne újítani, de én a helyedben el mennék, megnézném, le csekkolnám a nyomólapot a szinterlapot, ha semmi sem görbe, nem égett akkor az rendben van a 100 pénz meg nulla egy jó duplatárcsás kuplungért.
    Kell egy jó program

  15. #15
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    sajnos én is így gondolom... a wasabi kollégát meg bármennyire is kedvelem személyesen, nem tudok nyilatkozni a régi kuplungról, mert már csak akkor vezettem a kocsiját amikor HKS kuplungos lett :-D

    hidd el ismerem az érzést amikor vágysz egy kicsivel jobbra, de nem akarsz sokat költeni. Szerintem sajna ebben az esetben a kicsivel jobbnak hitt igazából buher és nem adja majd azt amire végül azt mondod, hogy hmmm ez igen- ez megérte. De figyu- másrészről a Zsolti (wasabi) kuplungja pont egy hetet ment kb, szóval nem hiszem, hogyfel kéne újítani, de én a helyedben el mennék, megnézném, le csekkolnám a nyomólapot a szinterlapot, ha semmi sem görbe, nem égett akkor az rendben van a 100 pénz meg nulla egy jó duplatárcsás kuplungért.
    Biztos 2 tárcsás az? (mert azt írta,h kb 400Le-ig jó,a DCS meg az 1 tárcsásra mondta ugyanezt - és mivel nála vette, innen gondolom,h 1 tárcsás lehet) meg azt írja,h 2000 km van benne,azt csak nem egy hét alatt rakta bele
    de amúgy igen,valóban azt kéne,h megnézem,de nehéz így kommunikálni vele,h két napban egyszer ír egy kommentet nem tudod a számát?
    Utoljára szerkesztette: Feron; 2009. 05. 04. 15:21-kor
    FeRoN

  16. #16
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    tlakozom az előttem szólókhoz, én is végigpróbáltam párat (köztük a Martin félét, duplatárcsást is), mind kaka volt. A HKS jó!

  17. #17
    Rezidens manumission avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp-Stockholm
    Hsz-ok
    1.835

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    tlakozom az előttem szólókhoz, én is végigpróbáltam párat (köztük a Martin félét, duplatárcsást is), mind kaka volt. A HKS jó!

    Amikor Én mentem a kocsiddal, akkor AP volt benne? Mitha..

  18. #18
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Alap

    Idézet Feron: Hozzászólás megtekintése
    Neked akkor melyik van? Egyik se,nem?! vmi amcsi a DCS által nemde?
    Whistlertől kértem árajánlatot,de még nem válaszoltak...

    Tényleg! Whistler-szinterről vélemény, tapasztalat?
    Bár nekem majdnem összejött egy gyári tárcsa felújítás, én is fáztam egy kicsit előtte, aztán jártam nálluk. A Whistler mindenképen jó választás, bármit megcsinálnak és nagyon profik... http://whistlerracing.hu/szinter_kuplungok

  19. #19
    Rezidens berkes avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    321

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Vagy vegyél normálisat vagy maradj a mostaninál, nem érdemes a középutat keresgélni úgy sem lesz jó csak pénz kidobás és az lesz a drága nem a HKS!
    Osztom a véleményed.
    A kompromisszum mentes a HKS nem rángat , jó pedálérzet csúsztatható és 650-700Nm bír egy baja van Qva drága.
    De ha valaki egyszer ki tudja fizetni eltűnnek a kuplung problémák.
    B. Cs.

    EVO VI TME

  20. #20
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Idézet EVO-010: Hozzászólás megtekintése
    Bár nekem majdnem összejött egy gyári tárcsa felújítás, én is fáztam egy kicsit előtte, aztán jártam nálluk. A Whistler mindenképen jó választás, bármit megcsinálnak és nagyon profik... http://whistlerracing.hu/szinter_kuplungok
    Hát kiváncsi vagyok,h milyen árajánlatot küldenek vissza... előre félek
    FeRoN

1. oldal, összesen: 3 123 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva