2. oldal, összesen: 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 60

  1. #21
    Haladó Kalapana avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hsz-ok
    44

    Alap

    Ha sok értelmetlen adatot kapsz mérésnél evoscanben, ellenőrizd le az képleteket, vagy hogy nem-e csúsznak el az értékek. Én személy szerint a Mitsuloggert használom loggolásra. Hibakódokra Scantech-et. Mindkettő ingyenes. Olvasgass utána hogy mi micsoda, mikor mit kell nézni, egyszer meg van, utána már ránézésre vágni fogod. Ha jól emlékszem LTFT/STFT kicsit máshogy van értelmezve mitsuloggerben meg evoscanben, de egyénként minden összevethető.

  2. #22
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    pár dolgot az outlanderben is szarul lát az escan. ezzel lehet valamit tenni ?? mintha rossz jelet látna.. más protocollrol érkezőt

  3. #23
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    pár dolgot az outlanderben is szarul lát az escan. ezzel lehet valamit tenni ?? mintha rossz jelet látna.. más protocollrol érkezőt
    Lehet módosítani, hogy mit figyeljen, meg a képleteket is. Csak tudni kell, hogy mit kellene.

  4. #24
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet Kalapana: Hozzászólás megtekintése
    Ha sok értelmetlen adatot kapsz mérésnél evoscanben, ellenőrizd le az képleteket, vagy hogy nem-e csúsznak el az értékek. Én személy szerint a Mitsuloggert használom loggolásra. Hibakódokra Scantech-et. Mindkettő ingyenes. Olvasgass utána hogy mi micsoda, mikor mit kell nézni, egyszer meg van, utána már ránézésre vágni fogod. Ha jól emlékszem LTFT/STFT kicsit máshogy van értelmezve mitsuloggerben meg evoscanben, de egyénként minden összevethető.
    Azt hiszem én próbálok elöször eligazodni evoscan-be aztán ha már tuti majd megnézek mást is.
    Képleteket hol lehet megtalálni?
    Egyáltalán mi az LTFT/STFT?

  5. #25
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Na tegnap kipróbáltam EvoScan-t. Alapból beállított paraméterek amiket logol:

    Battery Level (V)
    TPS (%) - Ez gondolom a pillangószellep állása? Érdekes, hogy itt logolt 97,6%-ot is a HKS Camp2-vel viszont 87% volt eddig a legnagyobb érték.
    Engine Speed (RPM)
    Target Idle RPM (RPM) - Ez mi akar lenni?
    Speed (Mph v. Kph)
    Air Temperature (degF v. degC) - Levegő hőmérséklet, de hol? Elég magas értékeket loggolt 69 - 74 fok. A HKs-el látom az Intake air temp.-et az jóval alacsonyabb szokott lenni.
    Coolant Temp (degF v. degC) - Gondolom ez a hűtőviz hőfok. Érdekes ugyananzok az értékeke mint az Air Temp-nél.
    Barometer (kPa) - Ez elvileg a légnyomás lenne, csak az értékek változnak 15,68 - 125 ?
    Timing Advance (CA) - ???
    Injector Pulse Width (ms) - ??? Bár ez nem jól loggolja mert végig 0.
    Fuel Trim (LTFT) (%) - ???
    STFT (%) - ???
    Knock Retard (deg) - Gondolom a kopogás érzékelő, ha végig 255-öt logol akkor az mit jelent?

    Na majd folyt. köv. - megyek F1-et nézni.
    Na folytatom:

    Octane Level (%) - ez végig 0, gondolom ez sem jó?
    VVT Intake (deg) - ez -16-tól (alapjárat) olyan 61-ig ha jó a képlet
    VVT Exhaust (deg) - ez -20-tól (alapjárat) olyan 61-ig
    Purge Relay Duty (%) - Na ez mi?
    Throttle Actuator (%) - Ezt se tudom mi.
    ETV Idle Open (V) - ???
    ISC Learn (A/C off) (L/S) - ????
    ISC Learn (A/C on) (L/S) - ????
    Absolute Load (%) - Ez a terhelés akar lenni?
    Accerlerate Load (%) - És akkor ez? Általában u.a mint Abs. idönként kicsit eltér.
    Airflow (g/s) - Légmennyiség
    Oxygen Sensor Front (V) - Első lambda sonda
    Oxygen Sensor Rear (V) - Hátsó lambda sonda

    Na hát ennyi.

    Tudom jó sok, de ha valaki konyít hozzá tegye már meg, hogy odairja melyik mi és mit kell figyelni.

  6. #26
    Haladó Kalapana avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hsz-ok
    44

    Alap

    Én is tanulok még dolgokat, szóval nyugodtan korrigáljon aki jobban ért hozzá.

    Battery Level (V) - aku, normál esetben 14 körül vezetés közben
    TPS (%) - pillangószellep állása
    Engine Speed (RPM) - fordulatszám
    Target Idle RPM (RPM) - ilyen nekem nincs, a tippem az lenne hogy az ecuban az adott hőmérséklethez megadott célérték
    Air Temperature (degF v. degC) - ''Levegő hőmérséklet, de hol?'' - a hőmérő a mafban van, tehát az intake-ben
    Coolant Temp (degF v. degC) - ''Gondolom ez a hűtőviz hőfok'' -igen
    Barometer (kPa) - ''Ez elvileg a légnyomás lenne'' - igen. Baro szintén a mafban van.
    Timing Advance (CA) - gyújtás időzítés - nem tudom mi a pontos magyar megnevezés
    Injector Pulse Width (ms) - az idő milisecben amig a befecskendező nyitva van
    Fuel Trim (LTFT) (%) - lásd lejjebb
    STFT (%) - lásd lejjebb
    Knock Retard (deg) - ''Gondolom a kopogás érzékelő, ha végig 255-öt logol akkor az mit jelent?'' - igen, hogy rossz a képlet?
    Octane Level (%) - ''ez végig 0, gondolom ez sem jó'' - nem, de ha csak nem gyanus helyeken tankolsz vagy spéci benyán akarsz mérni valamit, akkor szvsz mindegy
    VVT Intake (deg) - ez -16-tól (alapjárat) olyan 61-ig ha jó a képlet
    VVT Exhaust (deg) - ez -20-tól (alapjárat) olyan 61-ig - gondolom vezérműtengely állás a puccos MIVEC-etekhez
    Purge Relay Duty (%) - ''Na ez mi?'' - passz
    Throttle Actuator (%) - ''Ezt se tudom mi'' - passz, nekem kábeles a tb
    ETV Idle Open (V) - ???
    ISC Learn (A/C off) (L/S) - ????
    ISC Learn (A/C on) (L/S) - ???? passz, valami az idle speed control -lal, légkondival és anélkül
    Absolute Load (%) - ''Ez a terhelés akar lenni?'' -igen
    Accerlerate Load (%) - ''És akkor ez? Általában u.a mint Abs. idönként kicsit eltér.''
    Airflow (g/s) - Légmennyiség
    Oxygen Sensor Front (V) - Első lambda sonda
    Oxygen Sensor Rear (V) - Hátsó lambda sonda

    Mit próbálsz csinálni? Ennek függvényében a mért adatok nagy része bizonyos értelemben lényegtelen.

    Egy két kiindulási pont:
    LTFT-STFT
    http://forums.evolutionm.net/general...fuel-trim.html
    ECU-FLASH kezdőknek:
    http://forums.evolutionm.net/ecuflas...beginners.html
    ALAP OBD tuning koncepciója (TOYOTA de az elv kb ua):
    http://www.club3g.com/forum/eclipse-...ml#post2581460
    ALAP open-closed loop tuning koncepció (DSM):
    http://www.drivelex.com/showthread.php?t=1350
    +olvasgasd az evolutionm-et, aktivematrix.com-ot, openecu.org-ot. Amit ott megtanulhatsz az itt egy kisregénybe sem férne bele.

  7. #27
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Köszönöm.

    Olvasgatok, csak az angolom hagy némi kívánni valót maga után és nem szeretnék valamit félre érteni.
    Többiek is irhetnak nyugodtan.

  8. #28
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Evoscan nem logolja a turbonyomást.Pedig CAN buszon simán logolható a HKS Camp2 is látja.
    Honnan lehetne megtudni, hogy hányas paraméter és a hozzá tartozó képlet se ártana? Akkor be lehetne állítani azt is evoscan-be.

  9. #29
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Ha jól értelmezem akkor az LTFT és STFT-k kell figyelni a keverék ideállis szinten tartásához.
    Mit kell nézni, honnan kéne látnom például, hogy az X-esen túl dús a keverék?

  10. #30
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    első lambda szonda jeléből esetleg... de a gyári elég lassu és keskeny sávú. szélessávúval szokták igazán nézzni evoscan tudja kezelni.

  11. #31
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    első lambda szonda jeléből esetleg... de a gyári elég lassu és keskeny sávú. szélessávúval szokták igazán nézzni evoscan tudja kezelni.
    Első lambda szondáról egy feszültség szintet logol - ebből hogy kell viszonyítani a keverékre?

    LTFT - STFT nem arra szolgál, hogy az ecu próbálja ideálisan tartani a keverék szintet és ha az elmászik akkor ezekkel megy utánna? Kvázi ha ezek negyon mennek el 0-tól akkor nem jó a keverék?

  12. #32
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2009. 06.
    Hely
    Fejér megye, Csősz
    Hsz-ok
    8

    Alap Tactrix kábel

    Sziasztok!

    Ha Tactrix OpenPort 2.0 kábelt veszek, azzal diagolni tudok 1992 Lancer-től napjainkig? Innen gondoltam megrendelni: http://www.tactrix.com/product_info....products_id=40

    Szerintetek mennyi lehet a szállítási költség?

    Ha van valakinek tapasztalata, hogy mennyi idő alatt érkezik meg Magyarországra, az kérem ossza meg velem.

    Előre is köszi a segítséget.

    Üdv

  13. #33
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet pzsolesz: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Ha Tactrix OpenPort 2.0 kábelt veszek, azzal diagolni tudok 1992 Lancer-től napjainkig? Innen gondoltam megrendelni: http://www.tactrix.com/product_info....products_id=40

    Szerintetek mennyi lehet a szállítási költség?

    Ha van valakinek tapasztalata, hogy mennyi idő alatt érkezik meg Magyarországra, az kérem ossza meg velem.

    Előre is köszi a segítséget.

    Üdv
    Én is onnan rendeltem, paypal fizettem.
    37 dollár volt a szállítás, kb. 2 hét alatt jött meg az értesítő a vámolásra.
    A vám (áfa) 11ezer volt.

  14. #34
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Na jó xml file megvan ecuflashhez.Mondjuk hülye vista alatt mire megtaláltam, hogy hova tegyem.
    Most már látom a táblázatokat.

  15. #35
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2009. 06.
    Hely
    Fejér megye, Csősz
    Hsz-ok
    8

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Én is onnan rendeltem, paypal fizettem.
    37 dollár volt a szállítás, kb. 2 hét alatt jött meg az értesítő a vámolásra.
    A vám (áfa) 11ezer volt.
    Van lehetőség nem paypal fizetésre? Nem nagyon ismerem ezt a módszert. A másik kérdés, hogy biztosan tudom vele diagnosztizálni az 1992-es mitsubishi lancert? Azért kérdezek ennyit, mert már egy vödör kábelt megredeltem és eddig egyik sem jó

    A másik, hogy Charsma is menni fog vele? 2003-as évjárat és nem OBD2 protokol.

    Előre is köszi a válaszokat!

    Üdv

  16. #36
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet pzsolesz: Hozzászólás megtekintése
    Van lehetőség nem paypal fizetésre? Nem nagyon ismerem ezt a módszert. A másik kérdés, hogy biztosan tudom vele diagnosztizálni az 1992-es mitsubishi lancert? Azért kérdezek ennyit, mert már egy vödör kábelt megredeltem és eddig egyik sem jó

    A másik, hogy Charsma is menni fog vele? 2003-as évjárat és nem OBD2 protokol.

    Előre is köszi a válaszokat!

    Üdv
    Azt hiszem lehet bankkártyával is fizetni.
    Azt, hogy mennek-e vele a fent említett autók azt nem tudom.

  17. #37
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2009. 06.
    Hely
    Fejér megye, Csősz
    Hsz-ok
    8

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Én is onnan rendeltem, paypal fizettem.
    37 dollár volt a szállítás, kb. 2 hét alatt jött meg az értesítő a vámolásra.
    A vám (áfa) 11ezer volt.
    Még egy kérdés! Ez a vámolás hogy megy? Kifizeted, megérkezik, aztán kapsz egy csekket a vámról? Még sosem rendeltem külföldről...

    Mennyi idő után volt a kezedben a cucc?

  18. #38
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet pzsolesz: Hozzászólás megtekintése
    Még egy kérdés! Ez a vámolás hogy megy? Kifizeted, megérkezik, aztán kapsz egy csekket a vámról? Még sosem rendeltem külföldről...

    Mennyi idő után volt a kezedben a cucc?
    ez összeg függő. Olyan 10 rongyig egyenesen ki hozza a postás bácsi.
    Kell egy jó program

  19. #39
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet pzsolesz: Hozzászólás megtekintése
    Még egy kérdés! Ez a vámolás hogy megy? Kifizeted, megérkezik, aztán kapsz egy csekket a vámról? Még sosem rendeltem külföldről...

    Mennyi idő után volt a kezedben a cucc?
    Kaptam egy értesítőt, hogy a vámhivatalba ment a cucc. Odamész (Orczy tér) viszed az értesítőt és számlát meg kp-t. és egyből kiszámolják, kifieted és meg is kapod.

    Nekem nem volt számlám, és sajna a csomagba se volt benne ezért én 2x mentem. Ha nincs számla elfogadják az internetes vásárláskor kinyomtatott oldalt vagy a bankszámla kivonatot is amin látszik, hogy mennyit fizettél. Sajnos a szállításra is kiszabják a vámot illetve ekkora összegnél csak áfát kell fizetni.

  20. #40
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Na jó xml file megvan ecuflashhez.Mondjuk hülye vista alatt mire megtaláltam, hogy hova tegyem.
    Most már látom a táblázatokat.
    Ecu tuning topicba teszek fel táblázatokat.

2. oldal, összesen: 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva