2. oldal, összesen: 8 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 141

  1. #21
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    le kopogom, de nekem még soha semmi gondom nem volt. Se a slick-el, se a fékekkel, se a hangjával- max annyit kért, hogy állítsam már le, mert nem tudja el mondani, hogy mit akar :-D
    Kell egy jó program

  2. #22
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    le kopogom, de nekem még soha semmi gondom nem volt. Se a slick-el, se a fékekkel, se a hangjával- max annyit kért, hogy állítsam már le, mert nem tudja el mondani, hogy mit akar :-D

    Nekem is volt olyan akit a papirok nem érdekeltek, csak hogy milyet megy.

  3. #23
    Rezidens bsz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    556

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése

    Nekem is volt olyan akit a papirok nem érdekeltek, csak hogy milyet megy.
    Talán volt már róla szó régebben. Ha kiváltasz egy gépkönyvet az autóra a rendőr nem basztathat az átalakítások miatt.
    EVO VI TME

  4. #24
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet bsz: Hozzászólás megtekintése
    Talán volt már róla szó régebben. Ha kiváltasz egy gépkönyvet az autóra a rendőr nem basztathat az átalakítások miatt.
    de ahhoz nem kell egy csapat is?
    Kell egy jó program

  5. #25
    Rezidens bsz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    556

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    de ahhoz nem kell egy csapat is?
    Nem emlékszem pontosan. Szerintem annak sincsenek horror költségei. Az biztos, hogy ha az evoklubosok összefognak egy szép kis csapat jönne össze. Szereintem az MNASZ-ben kéne utánanézni.... megpróbálom de nem igérem, hogy lesz rá időm.
    EVO VI TME

  6. #26
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet bsz: Hozzászólás megtekintése
    Talán volt már róla szó régebben. Ha kiváltasz egy gépkönyvet az autóra a rendőr nem basztathat az átalakítások miatt.
    Ja, akkor mászkálhatnánk becsövezett autóval is.

  7. #27
    Rezidens bsz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    556

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Ja, akkor mászkálhatnánk becsövezett autóval is.
    Ez így van.
    EVO VI TME

  8. #28
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Én nem rég végig akartam járni ezt a zsigulival.

    Tehát kell 1 egyesületi tagság ez 5 ezer forint. /vagy alakítunk egyet azt nem tudom mibe fáj/.
    Kell 1 átalakítási engedély amit beírnak a forgalmiba /mozaik utca kpm - nekem ez már megvolt a zsigán ezért többet nem nagyon tudok/.
    Aztán lehet gépkönyvezni /általában március végén van gépkönyvezés - ha cső is van akkor arról kell papír is/.
    Aztán ha megvan a gépkönyv akkor lehet vizsgáztatni amit viszont csak 1 évre adnak!!!
    Ebből azért összeszalad kb 60 rugó és csomó utánnajárás stb.

    /Persze van amit lehet máshogy is intézni.... De a lényeg, hogy a kpm ne tudjon csesztetni az a mozaikban beirt: Sportcélra átalakítva - innetől viszont 1 év vizsga/.

  9. #29
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    de ahhoz nem kell egy csapat is?
    Nem kell (ha jól tudom), elmész leteszel egy amatőr licenszet (5e Ft), elviszed gépkönyveztetni a kocsit (lehet, akkor már kell a cső bele), a forgalmiba beleírják, hogy csak a gépkönyvvel érvényes, a gépkönyvbe meg azt íratod bele amit csak akarsz :-)

    Én nagyon sokat gondolkoztam ilyesmin.

    (bocs, most látom, hogy Sanci már pontosabban leírta!)

  10. #30
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    és akkor én mit szóljak, ha engem el kap akkor gyakorlatilag fel tudom mutatni a bajuszkapcsolókat- azok gyárik :-D

    vér szar, hogy így szopatnak minket. És még a tripláját is fizetjük az adó oldalon és akkor még nem is vehetnék rá egy rendes féket - vicc- szégyen bármi csak nem kultúr állam...
    Hát... remélem nem dobtad ki a régi motor belsőt

  11. #31
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Szóval beszéltem vele.
    Holnap lebeszéli konkrétan a kipuff dolgot - elméletileg gépre rakják és mérnek mindent /hangnyomást nem tudnak állítólag/.
    Azt mondta az első fóliát szerinte le kéne inkább szedni, mert azt olcsóbb újra fóliáztatni mint kifizetni.
    Holnap ha beszéltem vele irok.

    Futómű neked gyári? Nincs nagyon leültetve ha jól emlékszem.

    Nekem az ismerősöm pár hónapja volt a mozaikban, csak dB-t mértek Ő mondta,h 3e-re fel kell pörgetni és ott mérik, 96 dB a max... neki nem néztek környezetvédelmi értékeket.
    A legjobb akkor az lenne fólia ügyben,ha tudna vki kölcsönadni két első üveget.
    Futóműm gyári,jah.
    FeRoN

  12. #32
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Na úgy néz ki,h lehet lesz kapcsolat,de semmi sem biztos, esetleg kölcsönbe vkinek evo VIII-hoz első üvegek?!
    FeRoN

  13. #33
    Haladó
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Miskolcz
    Hsz-ok
    32

    Alap

    nagyon sotet foliad van?
    nem lenne jo ha az eppen engedelyezettre foliaznad at?
    mert manapsag sima utcai igazoltatasnal is rendszeresen raaltak a folia temara.
    es kipuffot mondjuk cserel az ember 1 ora alatt uveget mar nem.


    "Milyen szabályozások vonatkoznak az autós ablakfóliákra?
    Minden európai ország szabadon határozhatja meg az autóüvegen alkalmazott ablakfóliáknál megengedhető látható fényáteresztést. A reflektív filmek használata minden régióban szigorúan tilos. Magyarországon a szélvédő 75% fényáteresztésig, az első oldalsó ablakok 70% fényáteresztésig, míg a vezető mögötti üvegfelületek tetszés szerint sötétíthetőek. Személygépkocsiknál feltétel a két oldalsó visszapillantó tükör. Az első szélvédőn a napellenző vonaláig fényvédő csík alkalmazható."
    http://www.autofolia-kft.hu/ gyik
    MEDVE!!!. . . . . . borzasztus falánkusz

  14. #34
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Nem túl sötét,de ezt még sztem nem lehetne előre engedélyezni, amit lehet, gyakorlatilag olyan,mintha nem is lenne.

    Ha megnézed a "garázsba" a kocsim, ott van pár kép róla, talán látszik,h mennyire sötét...
    FeRoN

  15. #35
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet Feron: Hozzászólás megtekintése
    Nem túl sötét,de ezt még sztem nem lehetne előre engedélyezni, amit lehet, gyakorlatilag olyan,mintha nem is lenne.

    Ha megnézed a "garázsba" a kocsim, ott van pár kép róla, talán látszik,h mennyire sötét...
    Ha van ember és nem írták fel a fóliát, akkor le kell engedni az ablakokat és kész, nem fogja felhúzatni veled.
    Vizsgán szoktak kipufogógázt is mérni, sőt anélkül nem is megy tovább a program amig azon meg nem felelsz, tavaly május óta a szigorított vizsga bevezetése óta így van, az más kérdés hogy megfelelő helyen sokszor ugyanazt a megfelelő autót mérik 5-6 nem megfelelő vizsgájához is.
    Én már eldöntöttem hogy soha többet nem lesz magyar rendszámos autóm, velem ne szórakozzanak a vizsgán, meg a kpm-eseknek se sok közük van a külföldi rendszámos autókhoz. Igazából meg se állítanak évekig.

  16. #36
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Ha van ember és nem írták fel a fóliát, akkor le kell engedni az ablakokat és kész, nem fogja felhúzatni veled.
    Vizsgán szoktak kipufogógázt is mérni, sőt anélkül nem is megy tovább a program amig azon meg nem felelsz, tavaly május óta a szigorított vizsga bevezetése óta így van, az más kérdés hogy megfelelő helyen sokszor ugyanazt a megfelelő autót mérik 5-6 nem megfelelő vizsgájához is.
    Én már eldöntöttem hogy soha többet nem lesz magyar rendszámos autóm, velem ne szórakozzanak a vizsgán, meg a kpm-eseknek se sok közük van a külföldi rendszámos autókhoz. Igazából meg se állítanak évekig.
    Igen,még egy előny a külföldi rendszámnak.
    Az emberem is azt mondta,h csak akkor gond a fólia,ha kijön a főnöke és végignézi a kocsi vizsgáztatását...
    FeRoN

  17. #37
    Rezidens Blindmouse avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 08.
    Hely
    Föld bolygó.. többnyire..
    Hsz-ok
    605

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Ha van ember és nem írták fel a fóliát, akkor le kell engedni az ablakokat és kész, nem fogja felhúzatni veled.
    Vizsgán szoktak kipufogógázt is mérni, sőt anélkül nem is megy tovább a program amig azon meg nem felelsz, tavaly május óta a szigorított vizsga bevezetése óta így van, az más kérdés hogy megfelelő helyen sokszor ugyanazt a megfelelő autót mérik 5-6 nem megfelelő vizsgájához is.
    Én már eldöntöttem hogy soha többet nem lesz magyar rendszámos autóm, velem ne szórakozzanak a vizsgán, meg a kpm-eseknek se sok közük van a külföldi rendszámos autókhoz. Igazából meg se állítanak évekig.
    a kipuffgázon nagyban lehet javítani némi E85 tankolásával.. utána tele lehet nyomni benzinnel...
    Уважаемые товарищи! Hozzászólásomat remélem nem érzi elvtársai számára befogadhatatlannak, "népköztársaságunk" cenzúrát felügyelő állami bizottsága...

    "Az elvek olyanok mint a fos, tartod ameddíg birod - Gyuri"

  18. #38
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Csütörtökön m1ek reggel fél7re... előre félek,h mi lesz és h mennyibe fog ez kerülni nekem:???:
    FeRoN

  19. #39
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    változott a szitu, talán sikerül jobb megoldást találni, úgyh halasztom az időpontot...
    FeRoN

  20. #40
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Na, leírom az eddigi történéseket, de még mindig nincs vége.

    Szóval ugye úgy volt,h m1ek a mozaik utcába,ahol lett volna kapcsolat,de árban elég húzós lett volna... Találkoztam egy emberkével más ügyben 2 nappal a vizsga előtt és teljesen véletlenül kiderült,h Ő bizony tud műszakiztatni, meg az én ügyemben is tudna segíteni. Csak éppen Vácon. Nem baj, átkértem magam oda, írni kellett egy hivatalos levelet a mozaiknak,h ezért meg azért át akarok oda menni, 2900 Ft illetékbélyeg a levélre és már mehetett is. Sikerült egy hihetetlenül munkakerülő ügyintézőt kifogni, mind1, a lényeg,h 2 hét(!) alatt sikerült is megküldeni Vácnak a levelet,h mehetek. Újabb egy hónapot nyertem. Persze csak elviekben,mert a levélben az a dátum volt mikor kapta meg az ügyintéző a levelet, nem pedig az,h ő mikor küldte tovább. Ez is mind1 volt, csak már legyünk túl rajta - gondoltam. Ekkor kezdődtek a problémák,h az emberke, aki eddig állította,h biztosan el tudja intézni, elkezdett sumákolni, nem lehetett elérni, stb. A határidő meg már nagyon szorított. Úgyh ki kellett vmit találnom, elkezdtem megintcsak keresgélni, aztán eszembe jutott,h régen volt egy illető Vácon, aki tudott műszakiztatni okosba, fel is hívtam,h van-e neki vmi kapcsolata. Kiderült,h van,csak épp a szabadságát tölti, úgyh majd hétfőn beszéljünk. Ez most 10-én volt, a határidő meg 13-a... Kicsit necces volt a helyzet,de sok választásom nem maradt, hát hívtam hétfőn. Jó hírrel fogadott, visszajött az ember, mehet a dolog, menjek oda kedd reggel (tegnap). Ott is voltam reggel 8ra, ember is megjött lassan, elvitte a papírokat, türelmemet kérte. Egy óra elteltével megint odajött, meg 2 forma, ránéztek a kocsira, ismét el, persze, türelmet. Majd olyan fél11 felé megint visszajött és mondta,h nagyon sajnálja,de nem fog menni, megszigorították a dolgokat, ellenőrzik őket,stb. Fasza, vártam majdnem 3 órát a semmire.
    Szóval itt tartunk most,a határidő holnap lejár,de kaptam még 2 hét haladékot,mivel nem jött meg a mitsutól időben az alkatrész... Úgyh marad az a variáció,h amiket kérnek (xenon, fólia, kipuff), azt vissza kell alakítani a vizsga idejére.
    FeRoN

2. oldal, összesen: 8 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO IX első lökhárító kell valakinek?
    By Dave in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2013. 04. 02., 14:26
  2. Balansztengely kell vagy sem?
    By HKSTOMEVO9 in forum Motor
    Hsz-ok: 12
    Utolsó hozzászólás: 2009. 04. 05., 21:43

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva