2. oldal, összesen: 10 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 192

  1. #21
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    pályán 150-180 között eszik ennyit, ha hosszú váltó van az autóban és forog olyan 5k környékén onnan már elkezd inni nagyon. Az kb 160-180
    szerintem meg csak attól függ, hogy a programozó milyen AFR-t ír adott fordulathoz a majd' nulla gázpedál álláshoz, mert pl az én kocsimban konkrétan nincs turbónyomás 200-nál, folyamatos menetben. 150-nél még -100 hgm a nyomásom pl. Persze a -600-700 hgm motorfékhez képest nyílván ez is nyomás de pont nem kell csinálnia a kocsinak semmit ilyen sebességekhez.
    Kell egy jó program

  2. #22
    Haladó Adi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 07.
    Hsz-ok
    27

    Alap

    Nem is autópályára kell, de vidékre, Ausztiráig azért néha el kell jutni és kiváncsi voltam mennyivel lehet vele menni, hogy még ne egyen rengeteget.

    Ha már felmerült az STI kiváncsi lennék miért választotok evot illetve Jordan STI-t?

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    ha pályán akarsz száguldozni vegyél BMW-t az kell arra. Mennyit bír a kuplung- lol- ez olyan kérdés kb, mint hogy meddig fogunk élni. Ki tudja? Senki.

    A kuplung 500km - 100.000 km-ig bírhatja és ez csak tőled függ az a jó hír. Persze ha tuning megy meg rajtolgatunk akkor semmit nem fog bírni a széria. Ekkor jönnek a tuning kuplungok.

    20 litert amúgy nem eszik egy jól progizott evo 200-nál szerintem. persze ez csak arra vonatkozik, ha kopp ott tartod, ugyanis egy evo akkor fogyaszt ha lenyomod a gázt- lol.

    Valaki mondta, hogy nem élmény egyenesen autózni egy ilyen kocsival- 100%-osan igaza van! Nem erre való- kész.

  3. #23
    Rezidens bsz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    556

    Alap

    Idézet Adi: Hozzászólás megtekintése
    Nem is autópályára kell, de vidékre, Ausztiráig azért néha el kell jutni és kiváncsi voltam mennyivel lehet vele menni, hogy még ne egyen rengeteget.

    Ha már felmerült az STI kiváncsi lennék miért választotok evot illetve Jordan STI-t?
    Mert az EVO jo és kész.
    EVO VI TME

  4. #24
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Adi: Hozzászólás megtekintése
    Nem is autópályára kell, de vidékre, Ausztiráig azért néha el kell jutni és kiváncsi voltam mennyivel lehet vele menni, hogy még ne egyen rengeteget.

    Ha már felmerült az STI kiváncsi lennék miért választotok evot illetve Jordan STI-t?
    Mikor még teljesen gyári volt elmentünk Hajdúszoboszlóra (Bp-ről), már az is necces volt, elég fáradtan szálltunk ki. Aztán mikor már nagyon nem gyári állapotban egész a Nordschleife-ig mentünk, hát bakker, senkinek nem kívánom azt a kínszenvedést amit át kellett élnem, meg az utasomnak...
    Én úgy vettem észre, ha 4e alatt marad a fordulat pont nem süketülsz meg és akkor még elég baráti a fogyasztás autópályán kb. 12liter alatt marad, ez olyan óra szerinti 140-150nek felel meg, e felett drasztikusan nő.
    Pl. ha nagyon sietek akkor a Bp-Veszprém távon megeszik 3/4 tank benyát, ha normálisan megyek akkor oda-vissza simán kijön és még marad az alján v.mennyi.

    Régebben a Kótainak STi-je volt és mesélte, hogy elmentek vele nyaralni a barátnőjével Olaszországba. Mikor hazaértek rögtön eladta az autót! :-D

  5. #25
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    Idézet Adi: Hozzászólás megtekintése
    Ha már felmerült az STI kiváncsi lennék miért választotok evot illetve Jordan STI-t?
    az én elvárásaimnak mind2 kocsi tökéletesen megfelelt volna, tudásban képességekben nagyon hasonló a 2 autó(szerintem, nekem). a boxer hang miatt húzott a szívem az STI-hez.

  6. #26
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    azt azért tegyük hozzá a sti vs evo kérdéshez, hogy az evo egy téren óriási előnyben van ez pedig a futómű- ugyanis valami érthetetlen módon az impreza állítási lehetőségei konvergálnak a nullához úgy tudom. Emiatt nem tudnak jót menni pályán lényeges átalakítás nélkül. Tessék megkérdeni Ricsimae kartársat ő tudna bővebben nyilatkozni.

    Meg az evo valahogy jobban fordul eleve. Keményebb az egész kocsi feelingre. Rallisabb. Annak idején nekem is tök mindegy lett volna. De miután végig seggeltem mind a kettőt, számomra nem volt kérdés. Mai napig az stikből úgy szállok ki, hogy hát igen, jó erős kis utcai kocsi, míg az evókból meg remegő lábbal- ez a különbség. (ez alól az evo X az első kivétel)
    Kell egy jó program

  7. #27
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    szerintem meg csak attól függ, hogy a programozó milyen AFR-t ír adott fordulathoz a majd' nulla gázpedál álláshoz, mert pl az én kocsimban konkrétan nincs turbónyomás 200-nál, folyamatos menetben. 150-nél még -100 hgm a nyomásom pl. Persze a -600-700 hgm motorfékhez képest nyílván ez is nyomás de pont nem kell csinálnia a kocsinak semmit ilyen sebességekhez.
    A nincs turbónyomás nem azt jelenti hogy nem dolgozik a turbó...mivel amúgy vákum lenne!

  8. #28
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    A nincs turbónyomás nem azt jelenti hogy nem dolgozik a turbó...mivel amúgy vákum lenne!
    lehet pont ezért írtam, hogy a -600 hgm.hez képest a 0 is nyomás- olvasd el figyelmesen látni fogod.
    Kell egy jó program

  9. #29
    Haladó Adi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 07.
    Hsz-ok
    27

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Mikor még teljesen gyári volt elmentünk Hajdúszoboszlóra (Bp-ről), már az is necces volt, elég fáradtan szálltunk ki. Aztán mikor már nagyon nem gyári állapotban egész a Nordschleife-ig mentünk, hát bakker, senkinek nem kívánom azt a kínszenvedést amit át kellett élnem, meg az utasomnak...
    Én úgy vettem észre, ha 4e alatt marad a fordulat pont nem süketülsz meg és akkor még elég baráti a fogyasztás autópályán kb. 12liter alatt marad, ez olyan óra szerinti 140-150nek felel meg, e felett drasztikusan nő.
    Pl. ha nagyon sietek akkor a Bp-Veszprém távon megeszik 3/4 tank benyát, ha normálisan megyek akkor oda-vissza simán kijön és még marad az alján v.mennyi.

    Régebben a Kótainak STi-je volt és mesélte, hogy elmentek vele nyaralni a barátnőjével Olaszországba. Mikor hazaértek rögtön eladta az autót! :-D
    Nem értem, miért olyan kényelmetlen? Én az integrával többször megjártam franciaországot, az 5-6e körül forog pályán, a futómű is kemény, ezek ellenére nem éreztem vészesen kényelmetlennek. Mondjuk amikor volt hátul utas az kevésbé volt ilyen elégedett

  10. #30
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Adi: Hozzászólás megtekintése
    Nem értem, miért olyan kényelmetlen? Én az integrával többször megjártam franciaországot, az 5-6e körül forog pályán, a futómű is kemény, ezek ellenére nem éreztem vészesen kényelmetlennek. Mondjuk amikor volt hátul utas az kevésbé volt ilyen elégedett
    Akkor kényelmes. Így már jó?

  11. #31
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Idézet Adi: Hozzászólás megtekintése
    Nem értem, miért olyan kényelmetlen? Én az integrával többször megjártam franciaországot, az 5-6e körül forog pályán, a futómű is kemény, ezek ellenére nem éreztem vészesen kényelmetlennek. Mondjuk amikor volt hátul utas az kevésbé volt ilyen elégedett
    Az integra Recaro-ülőfelülete tételekkel puhább mint a látszólag ugyanolyan primitív evo Recarója.Az integrában volt életem eddig használt legjobb ülése!Már bánom hogy bennehagytam eladáskor...
    Az integra hátsó ülésére meg még én is alig fértem be(az óriás 170centimmel),ott tényleg fájdalmas volt minden kátyú.A fejem elérte a hátsó üveget.Mondjuk utasként valszeg 1km után kikéredszkedtem volna

  12. #32
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Beszélő

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    lehet pont ezért írtam, hogy a -600 hgm.hez képest a 0 is nyomás- olvasd el figyelmesen látni fogod.
    figyelmesen olvastam és pont ezért írtam! motorféket írtál illetve h az autónak pont nem kell csinálnia semmit...na ez az hogy pont hogy kell nem is keveset hogy a -600hgm helyett 0 legyen!

    De mind1 ezen nem fogunk összeveszni :-) Mindeketten tudjuk h igazunk van

  13. #33
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    figyelmesen olvastam és pont ezért írtam! motorféket írtál illetve h az autónak pont nem kell csinálnia semmit...na ez az hogy pont hogy kell nem is keveset hogy a -600hgm helyett 0 legyen!

    De mind1 ezen nem fogunk összeveszni :-) Mindeketten tudjuk h igazunk van
    oké, és csak azért írtam, mert láttam, hogy melyik táblákból dolgozik a gép amikor ilyen sebességeket tart. Trottle position kb 10-15%-os, azaz az alsó 3-4 tábla kell neki a saccra legalább 20-ból. Nem vagyok programozó fingom sincs pontosan hány tábla van függőlegesen a gázpedál álláshoz, de nagyon alul ugrált az tutti. És ha ide a progizó egy szegény keveréket ír akkor nagyon jó lesz a fogyasztásod. Nekem így van valahogy most.
    Kell egy jó program

  14. #34
    Rezidens HUN337 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 10.
    Hely
    Balatonalmádi
    Hsz-ok
    1.198

    Alap

    Sziasztok!

    Na szóval erösen gondolkodom hogy lecseréljem az Avensist egy Evo-ra. (Most épp) Kint élek Svajcban ezáltal évente kb 4szer haza kellene vele mennem (2500km oda-vissza), meg innen kb 10szer járok München környékére, ami 1200km oda vissza. Tavaly sokat mentem, 40.000km 1 év alatt, ebböl sajnos sok elmegy az ilyen utazgatásokra pályán. Nos az a kérdésem hogy, mivel itt kint szigor van és 130 a max trafi nélkül, kb 10-12 literböl el lehet járni? Esetleg szerintetek, mint tapasztalt Evosok, lehet irni egy "utazós" progit ami kevesebb telyesitmény melett kevesebbet fogyaszt?
    Továbbiakban azt is halottam hogy a káros a kocsinak a hosszu utazás amit nem telyesen értek, ha csak nem nyélen megy az ember. Ehez vélemény?

    Köszi szépen,
    üdv,
    Kristóf

  15. #35
    Rezidens Stunczer avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Dunakeszi
    Hsz-ok
    2.977

    Alap

    Nekem az X 120nál eszik 10 litert, 140nél 12-t (egyszer néztem ezt)
    Tartósan járok vele, 2 hetente 500km így.
    EVO X GSR

  16. #36
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Mosoly

    Idézet Stunczer: Hozzászólás megtekintése
    Nekem az X 120nál eszik 10 litert, 140nél 12-t (egyszer néztem ezt)
    Tartósan járok vele, 2 hetente 500km így.
    Látom Guinness-re gyúrsz

  17. #37
    Kitiltva
    Csatlakozás dátuma
    2009. 08.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    Idézet HUN337: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Na szóval erösen gondolkodom hogy lecseréljem az Avensist egy Evo-ra. (Most épp) Kint élek Svajcban ezáltal évente kb 4szer haza kellene vele mennem (2500km oda-vissza), meg innen kb 10szer járok München környékére, ami 1200km oda vissza. Tavaly sokat mentem, 40.000km 1 év alatt, ebböl sajnos sok elmegy az ilyen utazgatásokra pályán. Nos az a kérdésem hogy, mivel itt kint szigor van és 130 a max trafi nélkül, kb 10-12 literböl el lehet járni? Esetleg szerintetek, mint tapasztalt Evosok, lehet irni egy "utazós" progit ami kevesebb telyesitmény melett kevesebbet fogyaszt?
    Továbbiakban azt is halottam hogy a káros a kocsinak a hosszu utazás amit nem telyesen értek, ha csak nem nyélen megy az ember. Ehez vélemény?

    Köszi szépen,
    üdv,
    Kristóf
    szerintem nehezen, de lehet. csak biztosan nem jó
    és evo-ból utazós autót ne csinálj, nem arra van
    az évi 40e km-hez meg a 130 kmh maxhoz tuti nem evora van szükséged

  18. #38
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    nem evo kell neked hanem bmw 530d

    az evo nem erre való

    és egy evonál nem szempont hogy mennyit eszik

    utcai evok- főleg az X-ek még egyébként csak csak. De hát ki tudja megállni, hogy ne kezd el fűteni a kocsit és akkor már nincs megállás.
    Kell egy jó program

  19. #39
    Rezidens Stunczer avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Dunakeszi
    Hsz-ok
    2.977

    Alap

    Idézet EVO-010: Hozzászólás megtekintése
    Látom Guinness-re gyúrsz
    Hát na, ha 140 helyett 120al megyek, megspórolok egy üveg metaxányi forintot Ez is egy szempont
    Na meg már megszoktam. Pont ma lett benne 31e km már.
    EVO X GSR

  20. #40
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Stunczer: Hozzászólás megtekintése
    Hát na, ha 140 helyett 120al megyek, megspórolok egy üveg metaxányi forintot Ez is egy szempont
    Na meg már megszoktam. Pont ma lett benne 31e km már.
    nekem most a legutóbbi lacházai versenyen sikerült egy elég jó fogyasztatnom a kocsimmel- 107 km-ert bírtam megtenni egy full tank benzinnel
    Kell egy jó program

  21. Az alábbiaknak tetszik hunevo6 hozzászólása:


2. oldal, összesen: 10 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva