1-13, összesen: 13

Hibrid nézet

  1. #1
    Rezidens KiCsi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    278

    Alap Benzinpumpa biztosíték probléma

    Srácok,
    nem tudom ki mennyire tudja, nemrég olvastam kinti forumon. A gyári relék elég szar minőségüek az X ben, ami a benzinpumpánál elégtelen működéshez vezethet. Irták, hogy full gyári autónál is vészesen elszegényítheti a keveréket, mivel a hibás relé miatt alacsony feszültségen tartja a pumpát, ami nem ad elég benzint a motornak. Minél többet mész az autóval, annál nagyobb az esély a meghibásodásra. Állítólag jó, ha 15 ezrenként cseréljük ezt is.
    Ugyanolyan reléje van a dudának és a refinek is, ezért könnyen le lehet tesztelni. A refiével ki kell cserélni és ha az felkapcsolás után elalszik, akkor gáz van.
    A forumról dobok egy képet, hogy melyikeket kell cserélni.
    Lehet már mindenki tudta, csak gondoltam nem árt óvatosnak lenni. USA modellekről van szó, lehet az EU modelleket ez nem érinti.
    Utoljára szerkesztette: KiCsi; 2009. 08. 27. 16:50-kor

  2. #2
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet KiCsi: Hozzászólás megtekintése
    Srácok,
    nem tudom ki mennyire tudja, nemrég olvastam kinti forumon. A gyári biztosítékok elég szar minőségüek az X ben, ami a benzinpumpánál elégtelen működéshez vezethet. Irták, hogy full gyári autónál is vészesen elszegényítheti a keveréket, mivel a hibás biztosíték miatti alacsony feszültségnek köszönhetően nem ad elég benzint a motornak. Minél többet mész az autóval, annál nagyobb az esély a meghibásodásra. Állítólag jó ha 15 ezrenként cseréljük ezt is.
    Ugyanolyan biztosítéka van a dudának és a refinek is, ezért könnyen le lehet tesztelni. A refiével ki kell cserélni és ha az felkapcsolás után elalszik, akkor gáz van.
    A forumról dobok egy képet, hogy melyikeket kell cserélni.
    Lehet már mindenki tudta, csak gondoltam nem árt óvatosnak lenni. USA modellekről van szó, lehet az EU modelleket ez nem érinti.
    A képeken relék vannak, nem biztosítékok. Akkor most mi a gáz a relé vagy a bizti? Gondolom inkább a relé.

  3. #3
    Rezidens KiCsi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    278

    Alap

    Bocsi, nem vagyok annyira otthon az ilyen elektronikai dolgokban. Akkor relé lesz! Olyasmit irtak kint, hogy a benzinpumpa feszültsége alap helyzetben alacsonyabb, mint teli gáznál. Viszont a relé olyankor nem működik rendesen és továbbra is kis feszen tartja.

  4. #4
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Mosoly

    Idézet KiCsi: Hozzászólás megtekintése
    Bocsi, nem vagyok annyira otthon az ilyen elektronikai dolgokban. Akkor relé lesz! Olyasmit irtak kint, hogy a benzinpumpa feszültsége alap helyzetben alacsonyabb, mint teli gáznál. Viszont a relé olyankor nem működik rendesen és továbbra is kis feszen tartja.

    Ez a relé akár DC 8-10 voltnál is bekapcsol, amit leírsz az teljesen normális, viszont ha nagyobb injektorok kerülnek a gyári helyére, abban az esetben extrém körülmények között (folyamatos magas fordulatszám) természetes, hogy a gyári pumpa már nem képes a megnövekedett igényeket kielégíteni. Egyébként egy nagyobb pumpához is elég a gyári relé, de a bizti lehet egy kicsit erősebb.

  5. #5
    Rezidens KiCsi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    278

    Alap

    Idézet EVO-010: Hozzászólás megtekintése
    Ez a relé akár DC 8-10 voltnál is bekapcsol, amit leírsz az teljesen normális, viszont ha nagyobb injektorok kerülnek a gyári helyére, abban az esetben extrém körülmények között (folyamatos magas fordulatszám) természetes, hogy a gyári pumpa már nem képes a megnövekedett igényeket kielégíteni. Egyébként egy nagyobb pumpához is elég a gyári relé, de a bizti lehet egy kicsit erősebb.
    Az a gond, hogy teljesen gyári autókról van szó.
    Nem lenne gond a relével, csak szar minőségű és tönkremegy. Simán eldurranthatja a motort.
    Utoljára szerkesztette: KiCsi; 2009. 08. 27. 16:53-kor

  6. #6
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Az egészben azt nem értem, hogy 1 relé vagy ad feszültséget vagy nem.
    Nincs szabályzó része, kvázi nem tud kisebb feszültséget adni.
    Az oké, hogy tönkre megy és akkor nem ad fesz.-t a benzin pumpának, de akkor 0 benya és leáll a motor.
    Esetleg az jöhet szóba, hogy szagat és akkor lehetne szegényebb keverék.

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Hűtő ventilátor probléma.
    By Silva in forum Ha baj van...
    Hsz-ok: 12
    Utolsó hozzászólás: 2014. 06. 03., 19:54
  2. Olaj probléma?
    By Robevo in forum Motor
    Hsz-ok: 45
    Utolsó hozzászólás: 2012. 10. 13., 12:08
  3. Benzinnyomás szabályozó probléma
    By KiCsi in forum Motor
    Hsz-ok: 1
    Utolsó hozzászólás: 2009. 10. 05., 20:56
  4. EVO 8 biztosíték tábla tető
    By RSTom in forum Keres
    Hsz-ok: 11
    Utolsó hozzászólás: 2009. 05. 21., 13:31

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva