1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 25

  1. #1
    Törzsvendég AdamJ avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 06.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    117

    Alap Hajtás olaj

    Sziasztok!

    Szakavatott információkra lenne szükségem, milyen olajat (olajakat) használjak a hajtásláncban, mikor kell cserélni és mire kell odafigyelni?

    Mindegyik típusnál ugyan azokat kell használni, vagy még típuson belül is változhat a használt olaj, esetleg az autó felhasználási módja (utca/pálya) is befolyásolja?

    Előre is köszi!

  2. #2
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Mosoly

    Idézet AdamJ: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szakavatott információkra lenne szükségem, milyen olajat (olajakat) használjak a hajtásláncban, mikor kell cserélni és mire kell odafigyelni?

    Mindegyik típusnál ugyan azokat kell használni, vagy még típuson belül is változhat a használt olaj, esetleg az autó felhasználási módja (utca/pálya) is befolyásolja?

    Előre is köszi!
    dia queen lsd gyári olaj evo 5-10-ig osztóműbe és a hátsó difibe is. 1 gallon kb. 20e. a régebbi típusoknál nem vagyok teljesen biztos.

  3. #3
    Rezidens Mx Roli avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Nagykanizsa
    Hsz-ok
    402

    Alap

    Idézet AdamJ: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szakavatott információkra lenne szükségem, milyen olajat (olajakat) használjak a hajtásláncban, mikor kell cserélni és mire kell odafigyelni?

    Mindegyik típusnál ugyan azokat kell használni, vagy még típuson belül is változhat a használt olaj, esetleg az autó felhasználási módja (utca/pálya) is befolyásolja?

    Előre is köszi!
    A Motul oldalán mindent megtalálsz autótípus szerint.........

  4. #4
    Törzsvendég AdamJ avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 06.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    117

    Alap

    Ez csak sejtés a részemről de a minap kuplungoztam a gépet és azt véltem felfedezni, hogy a váltó és az osztómű között van egy kis furat, ahol közlekedhet az olaj, ergó a váltóban és az osztóműben is ua az olaj van.
    Aztán a csomiban lévő tartályból van egy cső az osztómű felé, ezért, gondolom, a tartályban is az az olaj van, mint a váltóban és az osztóműben is. Ha nem jól tudom javítsatok ki!

    Mikor szereltük a gépet és lekötöttem az olajcsatlakozást egy kis olaj elfojt. Tulajdonképpen ezért is kérdezem milyen olajat kell utántölteni és hova. Esetleg kell e valamit még tennem, vagy elég az olaj pótlása?

  5. #5

    Alap

    Hátulról a csövön a hajtásolaj jön megy,ATF III,a váltó és osztómű között kis lyukon az olaj pedig 75-140 .
    Hello Kitty

  6. #6
    Törzsvendég AdamJ avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 06.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    117

    Alap

    Idézet EvoLady: Hozzászólás megtekintése
    Hátulról a csövön a hajtásolaj jön megy,ATF III,a váltó és osztómű között kis lyukon az olaj pedig 75-140 .
    Ezek szerint a hátsó tartályban lévő olaj nem az a mi a váltóban és az osztóműben van?

  7. #7
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet AdamJ: Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint a hátsó tartályban lévő olaj nem az a mi a váltóban és az osztóműben van?
    Nem, az más.
    Lehet légteleníteni is kell, ha kifolyt belőle picit, de azt úgyis jelzi majd a műszerfalon (egyszerre világít mindhárom led: aszfalt-murva-hó), ha levegős lett a rendszer.

  8. #8
    Törzsvendég AdamJ avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 06.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    117

    Alap

    Nos akkor ha jól foglalom össze,
    • a csomagtartóban lévő tartályba ATF III-as olaj megy
    • a váltómű/osztóműbe pedig 75-140-es olaj
    A következő kérdésem, hogy az osztóműbe és a váltóba mennyi olajat kell tölteni?
    Látszólag egyszerű a kérdés, de pl. a 6 sebességes váltón csak egy olajleengedő csavar van, ha elég hülyék vagyunk hozzá koppra lehet tölteni a váltót.
    Az osztóműbe pedig van leengedő és betöltő nyílás is (ha jól emlékszem) de mivel a váltóval közös olajkörön vannak nem tudom mi az eljárás?
    Talán mindkettőből leengedve az olajat csak a váltóba kell tölteni egy bizonyos mennyiséget, amit aztán később átnyom az osztóműbe, vagy a váltóba is és az osztóműbe is kell tölteni egy bizonyos mennyiséget?

  9. #9

    Alap

    A kettő között csak a" gőz" megy olajat kell mindkettőbe tölteni,nekem 5-ös van nem tudom a 6-osba mennyi kell.
    Az osztómű nívóig ,a váltó is normál esetben.
    Hello Kitty

  10. #10

    Alap

    Idézet AdamJ: Hozzászólás megtekintése
    Nos akkor ha jól foglalom össze,
    • a csomagtartóban lévő tartályba ATF III-as olaj megy
    • a váltómű/osztóműbe pedig 75-140-es olaj
    A következő kérdésem, hogy az osztóműbe és a váltóba mennyi olajat kell tölteni?
    Látszólag egyszerű a kérdés, de pl. a 6 sebességes váltón csak egy olajleengedő csavar van, ha elég hülyék vagyunk hozzá koppra lehet tölteni a váltót.
    Az osztóműbe pedig van leengedő és betöltő nyílás is (ha jól emlékszem) de mivel a váltóval közös olajkörön vannak nem tudom mi az eljárás?
    Talán mindkettőből leengedve az olajat csak a váltóba kell tölteni egy bizonyos mennyiséget, amit aztán később átnyom az osztóműbe, vagy a váltóba is és az osztóműbe is kell tölteni egy bizonyos mennyiséget?
    A válto és az osztomű olajzás ugy van megoldva hogy a váltoolaj keni az osztomű belsejében lévő első difit,és az osztóműbe töltött olaj keni a tányér-kup kereket,tehát belül az osztoműben van kettéválaszva az olajzás,a 6-os válto oldalán van egy höfokmérő gomba az a szintellenőrzője. A difiken pedig egyértelmű.

  11. 3 tagnak tetszik B.Janika hozzászólása:


  12. #11
    Rezidens Mx Roli avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Nagykanizsa
    Hsz-ok
    402

    Alap

    a gyári szinkronos 6 os váltóba nem kell 75w-140 es olaj!
    oda 75w-80 kell.....
    a váltót kicsit túl kell önteni kb 1decivel!
    Utoljára szerkesztette: Mx Roli; 2011. 11. 14. 19:56-kor

  13. #12
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Na ezért jó ez a fórum

  14. 2 tagnak tetszik Miki hozzászólása:


  15. #13
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet Mx Roli: Hozzászólás megtekintése
    a gyári szinkronos 6 os váltóba nem kell 75w-140 es olaj!
    oda 75w-80 kell.....
    a váltót kicsit túl kell önteni kb 1decivel!
    így van ! de én széria 5ös váltóba sem tennék 75w-80nál sűrűbbet mindennapi használatra és főleg télre ! Hidegbe az első pár kilométeren szenvedősen kemény a váltó !

  16. #14
    Törzsvendég AdamJ avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 06.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    117

    Alap

    Mostmár világos(abb), mindenkinek köszönöm!

  17. #15
    Haladó pothy avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 03.
    Hely
    Budapest X.kerület
    Hsz-ok
    31

    Alap lsd

    Sziasztok!
    Segítsetek légyszi! Nagyon sokat kerestem, és kérdezgettem, hogy milyen olaj kell a 8-asomba. A hátsó difire rá van írva, hogy kizárólag LSD olaj mehet bele.Ilyet csak a xadonál találtam, de az 75W-140-es, és arra azt mondták, hogy sűrű. A motulnál a gear competition 75-140-est, agipnál a rotrát ajánlották... Mindenki mást mond, és én azt szeretném belerakni, ami a legjobb a kocsinak, nem pedig olyat ami körülbelül jó. Az infókat a Duna autótól, és az Emil Freytől is lekértem, de ők ugye azokat ajánlják, akikkel szerződtek, és korán se biztos, hogy az a legjobb...
    Érdekelne még a többi olaj is. (váltó, osztómű) Ezeket, már nem részletezem ki, hogy miket ajánlottak...
    Előre is köszi!
    Sziasztok!
    Utoljára szerkesztette: pothy; 2013. 06. 11. 01:17-kor

  18. #16
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet pothy: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Segítsetek légyszi! Nagyon sokat kerestem, és kérdezgettem, hogy milyen olaj kell a 8-asomba. A hátsó difire rá van írva, hogy kizárólag LSD olaj mehet bele.Ilyet csak a xadonál találtam, de az 75W-140-es, és arra azt mondták, hogy sűrű. A motulnál a gear competition 75-140-est, agipnál a rotrát ajánlották... Mindenki mást mond, és én azt szeretném belerakni, ami a legjobb a kocsinak, nem pedig olyat ami körülbelül jó. Az infókat a Duna autótól, és az Emil Freytől is lekértem, de ők ugye azokat ajánlják, akikkel szerződtek, és korán se biztos, hogy az a legjobb...
    Érdekelne még a többi olaj is. (váltó, osztómű) Ezeket, már nem részletezem ki, hogy miket ajánlottak...
    Előre is köszi!
    Sziasztok!
    Ha felmész a motul honlapjára, akkor ott kiválaszthatod az autódba való olajakat:

    http://ew5.earlweb.com/search.php?su...age=5&brand=45

    De ha leírod pontosan milyen hajtás van a kocsi alatt (aktív középen vagy sem, elöl van-e benne sper vagy nyitott, hátul gondolom vasdifis), akkor jobban tudnánk segíteni.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  19. #17
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Nekem sem teljesen egyértelmű, külföldi Evo fórumok sokféle dolgot írnak ... pl transferbe írják hivatalosan a DiaQueen LSD GEAR Oil SAE 90, AYC-s hátsó difihez DiaQueen LSD GEAR Oil SAE 90, AYC nyomatékelosztó részébe DIAMOND ATF SP III.
    Namost a Mitsubishi gyári olajait nem nagyon lehet kapni, így többnyire LSD olajakat javasolnak, AYC-hez meg ATF (automata váltóba való olaj) olajat SP-3 minősítéssel, AYC hidraulikába meg kizárólag MITSUBISHI Genuine ATF-SPIII, mert állítólag a többitől megdöglik. Na ilyen olajat meg szinte sehol sem kapni.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  20. #18
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    Nekem sem teljesen egyértelmű, külföldi Evo fórumok sokféle dolgot írnak ... pl transferbe írják hivatalosan a DiaQueen LSD GEAR Oil SAE 90, AYC-s hátsó difihez DiaQueen LSD GEAR Oil SAE 90, AYC nyomatékelosztó részébe DIAMOND ATF SP III.
    Namost a Mitsubishi gyári olajait nem nagyon lehet kapni, így többnyire LSD olajakat javasolnak, AYC-hez meg ATF (automata váltóba való olaj) olajat SP-3 minősítéssel, AYC hidraulikába meg kizárólag MITSUBISHI Genuine ATF-SPIII, mert állítólag a többitől megdöglik. Na ilyen olajat meg szinte sehol sem kapni.
    Múlt héten voltam légteleníteni a hátsó AYC-t és a difi-be az általam vitt Igol 80W-140 (LIMITED SLIP) került az AYC részébe pedig ők adták az ATF olajat.
    Én a váltóba Igol 75W-90-et tettem az osztóműbe meg Igol 80W-14-et (LIMITED SLIP).

    Ha valóban MITSUBISHI Genuine ATF-SPIII kell hozzá, akkor biztos megrendelhető bármelyik mitsubishi kereskedésben.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  21. Az alábbiaknak tetszik MES-Racing hozzászólása:


  22. #19
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Múlt héten voltam légteleníteni a hátsó AYC-t és a difi-be az általam vitt Igol 80W-140 (LIMITED SLIP) került az AYC részébe pedig ők adták az ATF olajat.
    Én a váltóba Igol 75W-90-et tettem az osztóműbe meg Igol 80W-14-et (LIMITED SLIP).

    Ha valóban MITSUBISHI Genuine ATF-SPIII kell hozzá, akkor biztos megrendelhető bármelyik mitsubishi kereskedésben.
    ATF olajam van (Motul Multi ATF), hátsó difibe és transzferbe Motul 90PA SAE90 -t szándékozok tenni, de AYC-hez nem volt eddig lövésem, hogy mi kell(ene), nem mertem belerakni ezt ami most van (aztán lehet h nem lenne semmi baj tőle...)
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  23. #20
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    ATF olajam van (Motul Multi ATF), hátsó difibe és transzferbe Motul 90PA SAE90 -t szándékozok tenni, de AYC-hez nem volt eddig lövésem, hogy mi kell(ene), nem mertem belerakni ezt ami most van (aztán lehet h nem lenne semmi baj tőle...)
    Én szívem szerint kidobnám a pi...ba az AYC-t, nekem le lett légtelenítve, de még nem jó, mert valami hibakódot dob a jobb első ABS jeladóra.....
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Milyen olaj legyen?
    By qby2k in forum Motor
    Hsz-ok: 243
    Utolsó hozzászólás: 2021. 09. 09., 11:57
  2. Motul olaj
    By Miki in forum Eladó - kereskedelmi hirdetések
    Hsz-ok: 58
    Utolsó hozzászólás: 2015. 04. 08., 10:42
  3. olaj a vízben?
    By Árpi in forum Ha baj van...
    Hsz-ok: 5
    Utolsó hozzászólás: 2012. 12. 24., 08:21
  4. olaj palca kiugrik :)
    By Robevo in forum Evo képek, videók
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2009. 12. 14., 19:11
  5. Motul olaj
    By Miki in forum Keres
    Hsz-ok: 9
    Utolsó hozzászólás: 2007. 01. 26., 06:54

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva