1. oldal, összesen: 13 12311 ... UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 243

  1. #1
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap Kuplung

    HELP!
    75 ezernél tegnap elkezdett megcsúszni .Ez még az első gyári kuplung.Valami utcai megoldás kellene(Főleg a városban araszolgatáshoz).Pályázni nem járok,viszont rajtolgatni kicsit többet szeretnék mint eddig.A HKS-rugosbelsős tetszene,csak ahogy olvasom nem éppen occsó.Esetleg a gyárit lehet valahogy erősíteni?8-as,ecuteces,rajtprogis EVOhoz kellene valami megoldás,használt is jó lehet.A Bedőékhez vinném beszereltetni.Valami olyasmit ajánljatok amit nem kell ötezrenként cserélni-felújítani.
    Előre is köszi:
    joci

  2. #2
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    HELP!
    75 ezernél tegnap elkezdett megcsúszni .Ez még az első gyári kuplung.Valami utcai megoldás kellene(Főleg a városban araszolgatáshoz).Pályázni nem járok,viszont rajtolgatni kicsit többet szeretnék mint eddig.A HKS-rugosbelsős tetszene,csak ahogy olvasom nem éppen occsó.Esetleg a gyárit lehet valahogy erősíteni?8-as,ecuteces,rajtprogis EVOhoz kellene valami megoldás,használt is jó lehet.A Bedőékhez vinném beszereltetni.Valami olyasmit ajánljatok amit nem kell ötezrenként cserélni-felújítani.
    Előre is köszi:
    joci
    Szia.
    A rugós belsős is megcsúszik ha rajtolgatsz. Nekem aztán elhiheted.
    A HKS-t a bedőnél kapod meg a legolcsóbban szerintem.
    Az araszolgatást meg kell szokni és kész.
    Nekem van egy alig használt ACT-szettem könyitett lendkerékkel együt ha esetleg érdekel olcsón odaadom.

  3. #3
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Mosoly

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    HELP!
    75 ezernél tegnap elkezdett megcsúszni .Ez még az első gyári kuplung.Valami utcai megoldás kellene(Főleg a városban araszolgatáshoz).Pályázni nem járok,viszont rajtolgatni kicsit többet szeretnék mint eddig.A HKS-rugosbelsős tetszene,csak ahogy olvasom nem éppen occsó.Esetleg a gyárit lehet valahogy erősíteni?8-as,ecuteces,rajtprogis EVOhoz kellene valami megoldás,használt is jó lehet.A Bedőékhez vinném beszereltetni.Valami olyasmit ajánljatok amit nem kell ötezrenként cserélni-felújítani.
    Előre is köszi:
    joci
    Ha ennyit kibírt Nálad a gyári, akkor szerintem megint ezt válaszd. Rajtolgatáshoz kéttárcsás Exedy vagy HKS való (400-800 ezer), de ez már egy másik kategória. Ha a gyárinál kicsit erősebbett akarsz, akkor érdemes elnézni hozzájuk. http://whistlerracing.hu/elerhetoseg

    A gyári tárcsádat kevlár-szálerősítésű anyaggal készítik el, az itt használt műgyantakeverék kb. 50%-al nagyobb hőterhelésre képes (később büdösödik). Utcára és gyorsulásra javasolják. Viszont, ha az egész szerkezetet elviszed, akkor még be is mérik és összeillesztik és még annyiba sem lesz, mint egy új gyári tárcsa ára.

  4. #4
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    A Kevláros felé kacsintgatok,milyen tapasztalataitok vannak?Élettartam a gyárihoz képest?A szinterestől kicsit félek,túl sok a városi araszolás-dugó,a gyári-kuplungnál meg hát minden rajtprogihasználat után napokig bűzlik a garázs.

  5. #5
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    A Kevláros felé kacsintgatok,milyen tapasztalataitok vannak?Élettartam a gyárihoz képest?A szinterestől kicsit félek,túl sok a városi araszolás-dugó,a gyári-kuplungnál meg hát minden rajtprogihasználat után napokig bűzlik a garázs.
    Szét van már szedve?Szerkezet jó?
    40e a kevlár,ha viszed a tárcsádat.

  6. #6
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Azért az vicc hogy azt mondod a K-Speed 60 ezret mondott munkadíjra,én azt hittem a DCS-nél nincs drágább hely,pedig ő 50-ért csinálja,a nipponracing pedig 25-ért.
    Azért valjuk be ez szerintem elég felháboritó.

  7. #7
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO8: Hozzászólás megtekintése
    Szét van már szedve?Szerkezet jó?
    40e a kevlár,ha viszed a tárcsádat.
    Még nem lett szétszedve.Mivel hétköznapi autó, próbálom elintézni az "egynapos klinikai ottartózkodást",hátha megúszom a "Gyere hozzál már haza pestről,majd holnapután vigyél már visszát".A K-speedesek felajánlották hogy felújítanak nekem egy másik használt kuplungot szinteresre,aztán jövök és gyors csere.Aztán meg remélem nem lesz meglepi mikor kiszedik a régit.

  8. #8

    Alap

    Idézet wasabi: Hozzászólás megtekintése
    Azért az vicc hogy azt mondod a K-Speed 60 ezret mondott munkadíjra,én azt hittem a DCS-nél nincs drágább hely,pedig ő 50-ért csinálja,a nipponracing pedig 25-ért.
    Azért valjuk be ez szerintem elég felháboritó.
    Miért felháborító?
    A K-Speed és DCS is jó szervíz.
    Ennyire tartják.
    Nipponnál vegyétek ha tudjátok ott olcsóbb.

    A 98-as benzin is szór a hazai kutakon elég durván....ennyi.
    Szimpla árképzés , megszokott ez.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  9. #9
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Miért felháborító?
    A K-Speed és DCS is jó szervíz.
    Ennyire tartják.
    Nipponnál vegyétek ha tudjátok ott olcsóbb.

    A 98-as benzin is szór a hazai kutakon elég durván....ennyi.
    Szimpla árképzés , megszokott ez.
    Nem kétséges,mindkettő jó szervíz. Bár én csak az egyiket ismerem.
    Én csak 100 benzinnel járok és 340-375 forint között van kb ha jól sejtem. Ez szerintem reális is,mert ez 10% eltérés és nem 50%!!!! Kiváncsi lennék ha a DCS nyitna egy benzinkutat és 500 forintért adna egy liter 100 benzint akkor is hozzá mennél??

  10. #10
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet wasabi: Hozzászólás megtekintése
    Azért az vicc hogy azt mondod a K-Speed 60 ezret mondott munkadíjra,én azt hittem a DCS-nél nincs drágább hely,pedig ő 50-ért csinálja,a nipponracing pedig 25-ért.
    Azért valjuk be ez szerintem elég felháboritó.
    én sem találom jó szónak a felháborítót, mert nem basznak sosem át, nem utólag találják ki az árakat, mindig az kerül bele amit vettél- és évek óta ennyi. Szóval aki szereti őket, ígényt tart a jó munkájukra az tudja, hogy ennyi az ára. Nem kötelező szervíz ez.
    Kell egy jó program

  11. #11
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    én sem találom jó szónak a felháborítót, mert nem basznak sosem át, nem utólag találják ki az árakat, mindig az kerül bele amit vettél- és évek óta ennyi. Szóval aki szereti őket, ígényt tart a jó munkájukra az tudja, hogy ennyi az ára. Nem kötelező szervíz ez.
    Ok-Ok semmiféle átbaszásra nem is gondoltam félre ne érts, nem is vonta senki kétségbe a munkát senkinél,szó nem volt másról csak szerintem az eltérések akkor mondjuk úgy hogy nem reálisak,szerintem. Semmi nem kötelező ez is tény,de az infók jól jönnek mindenkinek, enyi.

  12. #12
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Outlanderbe mikor kellett kuplung sokat olvasgattam utána tapasztalatok stb miatt.
    Végülis egy Ralliartos duplatárcsás uj tárcsákkal nyomolapokkal nagyon szép állapotú lett elég korrekt áron.. Hasonló az exedy duplatárcsáshoz. Sztem teljesen jol használhato Bp n is mindennap fél ora után nem is kellett odafigyelni rá egyedül a nagyobb pedál erő kell megszokni. Viszont ha keményen bánsz az autoval nagyon durvákat zár össze

    Ha nem lett volna jó áron duplatárcsás akkor pedig egyértelmüen egy Fidanza 4.3 lett volna. nincsenek vele váltási problémák kuplung érzet mint a gyári és jol bírja. ha nem szinter nem dupla tárcsa én ezt venném. de evolutionm netten van róla sok írás. legrosszabb esetben is meg van postával együtt 200e ből.

  13. #13

    Alap

    Idézet wasabi: Hozzászólás megtekintése
    Nem kétséges,mindkettő jó szervíz. Bár én csak az egyiket ismerem.
    Én csak 100 benzinnel járok és 340-375 forint között van kb ha jól sejtem. Ez szerintem reális is,mert ez 10% eltérés és nem 50%!!!! Kiváncsi lennék ha a DCS nyitna egy benzinkutat és 500 forintért adna egy liter 100 benzint akkor is hozzá mennél??
    Ajánlatokat kérsz és döntessz.

    Nem felháborító az 500 sem , aki akarja vegye ott.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  14. #14
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Nekem kb 1éve a Kspeedben javították a hidraulika-pumpám,amivel előtte a "márkaszervíz" próbálkozott.Én Ákosékkal teljesen meg vagyok elégedve,tökéletes munkát végeztek,olyasmiket is átnéztek az autón és megjavítottak INGYEN!,amire nem is kértem őket,még ebédelni is meghívtak.A pumpával 2napig próbálkoztak,hátha mégis javítható,csak mikor mindent végigpróbáltak utána cserélték egy majdnem újra.A 2nap próbálkozást,amivel az én zsebemet kímélték volna,nem számolták fel!Szóval a szerelési költségen nem fogok spórolni,nekem ennyit megér az hogy az autóm jó kezekben tudom.A kérdésem továbbra is hogy a kevlár-tárcsa erősített szerkezettel kibír e annyit mint a gyári,vagy esetleg próbáljam meg Wasabi-kolléga használt ACT-jét.Egy biztos,büdösödő gyári többé nem kell!Nyugodtan csöröghet-csattoghat csak működjön.Akár dupla pedálerő sem fog zavarni,majd gyúrok-rá.A napi kb 20km dugó stop&gó-t viszont nem szeretném bakkecskéül megélni.

  15. #15

    Alap

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    Nekem kb 1éve a Kspeedben javították a hidraulika-pumpám,amivel előtte a "márkaszervíz" próbálkozott.Én Ákosékkal teljesen meg vagyok elégedve,tökéletes munkát végeztek,olyasmiket is átnéztek az autón és megjavítottak INGYEN!,amire nem is kértem őket,még ebédelni is meghívtak.A pumpával 2napig próbálkoztak,hátha mégis javítható,csak mikor mindent végigpróbáltak utána cserélték egy majdnem újra.A 2nap próbálkozást,amivel az én zsebemet kímélték volna,nem számolták fel!Szóval a szerelési költségen nem fogok spórolni,nekem ennyit megér az hogy az autóm jó kezekben tudom.A kérdésem továbbra is hogy a kevlár-tárcsa erősített szerkezettel kibír e annyit mint a gyári,vagy esetleg próbáljam meg Wasabi-kolléga használt ACT-jét.Egy biztos,büdösödő gyári többé nem kell!Nyugodtan csöröghet-csattoghat csak működjön.Akár dupla pedálerő sem fog zavarni,majd gyúrok-rá.A napi kb 20km dugó stop&gó-t viszont nem szeretném bakkecskéül megélni.
    Nekem K-speed csináltatott annó kuplung felújítást.Ugyan olyan könnyen lehetett kinyomni majdnem mint a gyárit....egyszerű 1 tárcsás volt és bírta az állórajtot is pár versenyen.

    Utána ment bele a dupla tárcsás.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  16. #16
    Bennfentes Laci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 10.
    Hsz-ok
    53

    Alap

    Az én autómba a Martin féle gyári kuplung került.
    Viszed a régit, hozod a felújítottat.
    Az ár .Kb. 30.000 Ft

  17. #17
    Rezidens bsz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    556

    Alap

    Az a nem mindegy, hogy fizetsz 25e-t és utána vissza kell menni 3x mert elromlik, meg kihagynak valamit, vagy fizetsz kicsit többet és minden jó lesz a legtapasztaltabb szakemberek csinálják.

    Nekem is volt olcsó gyertya csere, majdnem komplett motorcsere lett belőle 1 hónap múlva!
    EVO VI TME

  18. #18
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    én sem találom jó szónak a felháborítót, mert nem basznak sosem át, nem utólag találják ki az árakat, mindig az kerül bele amit vettél- és évek óta ennyi. Szóval aki szereti őket, ígényt tart a jó munkájukra az tudja, hogy ennyi az ára. Nem kötelező szervíz ez.
    azért azt tegyük hozzá, hogy én 3 alkalomra emlékszem, amikor félbe kellett hagynod egy versenyt, nyílt napot, mert valami piti (mondhatnám akár amatőrnek is) hiba miatt nem működött az autód megfelelően, intercooler csövezés szétcsúszása x2, turbo kifúj a leömlőnél.......... s ez nem fikázás, akart lenni!

  19. #19
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    azért azt tegyük hozzá, hogy én 3 alkalomra emlékszem, amikor félbe kellett hagynod egy versenyt, nyílt napot, mert valami piti (mondhatnám akár amatőrnek is) hiba miatt nem működött az autód megfelelően, intercooler csövezés szétcsúszása x2, turbo kifúj a leömlőnél.......... s ez nem fikázás, akart lenni!
    ebből kettő teljesen jogos, a harmadik szerintem rossz program miatti agyament EGT miatt volt.
    Kell egy jó program

  20. #20
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Idézet Laci: Hozzászólás megtekintése
    Az én autómba a Martin féle gyári kuplung került.
    Viszed a régit, hozod a felújítottat.
    Az ár .Kb. 30.000 Ft
    Mik a tapasztalataid és melyik tipust használod?Tegnap felhívtam a Martint,azt mondta mondjam meg én hogy milyen kuplungot kérek,és hogy a fórumon kérdezzem meg hogy milyen is kéne az autómba.Itt a fórumon általában csak hideget hallani róla.Annó tőle vettem a fékbetéteket,jó áron,és még el is hozta,korrekt volt.Tegnap kicsit meglepődtem....Ma kapok árajánlatot...,csak hát előtti itt a fórumon szeretnélek megkérdezni BENNETEKET,milyen kuplung is kell nekem?!?

1. oldal, összesen: 13 12311 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hasonló témák

  1. Kuplung szerkezet
    By VGergo in forum Keres
    Hsz-ok: 4
    Utolsó hozzászólás: 2010. 02. 24., 20:57

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva