11. oldal, összesen: 13 ElsőElső ... 910111213 UtolsóUtolsó
201-220, összesen: 243

  1. #201
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet bajno: Hozzászólás megtekintése
    Jaja,holnap átugrok Németországba alánézünk mi lehet,aztán reméljük a legjobbakat...az elsö difi meg még a gyári,ugyhogy egy kis revizio meg egy sperr talán ártani nem árt neki
    majd a fejleményeket meséld én is szerintem elviszem záros határidőn belül megnézetni.

    -C0pp3rM!n3-
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  2. #202
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    majd a fejleményeket meséld én is szerintem elviszem záros határidőn belül megnézetni.

    -C0pp3rM!n3-
    Hát okosabbak sajna nem lettünk a hétvége után,már az autó felemelése is okozott némi fejfájást,nagyon szétbontani meg nem volt idö sajnos,meg meghagyom inkább a magyar szakembereknek ezt a mutatványt.Ha te többre jutsz bedobhatnád nálad mi volt.
    EVO VIII GSR

  3. #203
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet bajno: Hozzászólás megtekintése
    Hát okosabbak sajna nem lettünk a hétvége után,már az autó felemelése is okozott némi fejfájást,nagyon szétbontani meg nem volt idö sajnos,meg meghagyom inkább a magyar szakembereknek ezt a mutatványt.Ha te többre jutsz bedobhatnád nálad mi volt.
    Sajnos eddig nem volt rá nagyon sok időm, de most úgy néz ki nekiesek a dolognak, mivel közben begyűrűzött más is ...
    Nagyon úgy néz ki, hogy a transferből jön a hang (vagy difi ???) ... megpróbáltam felvenni valamennyire, itt lenne:
    https://www.youtube.com/watch?v=9IRpRrD_j7Q

    Eddig ilyen hangja nem volt, alap búgó hang egyenesben, balra kanyarban erősödik, jobb kanyarban teljesen elhallgat -> ebből gondoltam hogy jobb első csapágy. Meg is vettem, de sajnos a "szerelő", aki megcsinálta volna, 4 hétig nem nyúlt az autóhoz, így múlt hét pénteken megelégelve a dolgot, elhoztam. Most már sajna a videón hallható hang is előjött (youtube-on keresgélve nagyon transfer gyanús a dolog), viszont nem szeretném sokáig nyúzni így az autót, minél előbb meg akarom csináltatni, vagy legalábbis megtudni, hogy mi a baja, mit kell(ene) cserélni.

    Ezzel együtt el is vinném valami normálisabb helyre az autót, mert meguntam a folyamatos "holnapra kész van" dolgot ... (Kspeed vagy Redsun, nagyjából ebben gondolkozok).
    Esetleg aki cserélt már transfert ilyen okból kifolyólag, mennyi volt az összköltség (csak hogy tudjak kalkulálni) ?

    szerk: a másik nyűgöm a fék k.rvaerős sípolása, ami szerintem nem normális. Ugyanez a szett feltéve másik autóra (Kinetix 320mm + Kinetix betétek, újak) hangtalanul működnek... enyémen üvölt mint az állat, kvázi nem lehet vele közlekedni így, parkolóházban ilyen hangja van: https://www.youtube.com/watch?v=fjxqR_ydw2Y
    Utoljára szerkesztette: Coppermine; 2013. 07. 01. 10:10-kor
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  4. #204
    Rezidens Musitz laci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 06.
    Hely
    Kapospula
    Hsz-ok
    905

    Alap

    Az én fékemnek is pont ien hangja van!

  5. #205
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Nekem is ilyen volt az új betét,ha meg melegited a féket akkor elhalgat?! Egy idö után nekem elhalgatott. Most megin kellene új betét tárcsa

  6. #206
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet peterz81: Hozzászólás megtekintése
    Nekem is ilyen volt az új betét,ha meg melegited a féket akkor elhalgat?! Egy idö után nekem elhalgatott. Most megin kellene új betét tárcsa
    ha durván megyek vele, akkor pár fékezés után csendesedik... de ha újra normálisan vezetem, akkor visszajön. viszont azt nem lehet, hogy elindulás előtt csapatok egy 5 percet, és csak utána megyek a városban
    mivel első fék upgrade volt (evo4 296 2dugós -> evo8 320 4dugós), arra gondoltam, hogy lehet, hogy főfékhengert is kéne cserélni (?), mert a gyári 4es főfékhenger "kevés" lenne ?
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  7. #207
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    ha durván megyek vele, akkor pár fékezés után csendesedik... de ha újra normálisan vezetem, akkor visszajön. viszont azt nem lehet, hogy elindulás előtt csapatok egy 5 percet, és csak utána megyek a városban
    mivel első fék upgrade volt (evo4 296 2dugós -> evo8 320 4dugós), arra gondoltam, hogy lehet, hogy főfékhengert is kéne cserélni (?), mert a gyári 4es főfékhenger "kevés" lenne ?
    Használd egy kicsit,ne variálj. Nekem tuti kellett 1000-1500 km mire elhalgatott. A kemény betét mind ilyen. Nekem sötétbe ha felmelegszik akkor még szikrázni is szokott!! Zebránál van menekülés,néznek értetlenül! (elöször én is csak néztem okossan)

  8. #208
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet peterz81: Hozzászólás megtekintése
    Használd egy kicsit,ne variálj. Nekem tuti kellett 1000-1500 km mire elhalgatott. A kemény betét mind ilyen. Nekem sötétbe ha felmelegszik akkor még szikrázni is szokott!! Zebránál van menekülés,néznek értetlenül! (elöször én is csak néztem okossan)
    előlem az autósok menekülnek, azt hiszik, hogy elszállt a fék az autón. de a gyalogosok is pattognak előlem rendesen.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  9. 2 tagnak tetszik Coppermine hozzászólása:


  10. #209
    Rezidens Musitz laci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 06.
    Hely
    Kapospula
    Hsz-ok
    905

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    ha durván megyek vele, akkor pár fékezés után csendesedik... de ha újra normálisan vezetem, akkor visszajön. viszont azt nem lehet, hogy elindulás előtt csapatok egy 5 percet, és csak utána megyek a városban
    mivel első fék upgrade volt (evo4 296 2dugós -> evo8 320 4dugós), arra gondoltam, hogy lehet, hogy főfékhengert is kéne cserélni (?), mert a gyári 4es főfékhenger "kevés" lenne ?
    Nem kell cserélni főhengert elbírja!

  11. #210
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Lassan de biztosan megdöglik a kuplungom,elvileg exedey van benne. Érdemes felújítani? Hol? Vagy jobb alternatíva van? Nem csúszik,csak az a jelenség,hogy ha finoman indulok,lassan engedem a pedált fel akkor egy síró hang jön belőle,ha eszetlenül magasabb fordulatról indulok akkor hang elmarad,azonnal fog kb fél úton és inkább melegen produkálja! Tipp? Üresbe zörgő hang jön a váltóból,kinyomott kuplungnál csend van,gondolom kinyomó csapágy lesz vagy nyeles tengely?

  12. #211
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Alap

    Idézet peterz81: Hozzászólás megtekintése
    Lassan de biztosan megdöglik a kuplungom,elvileg exedey van benne. Érdemes felújítani? Hol? Vagy jobb alternatíva van? Nem csúszik,csak az a jelenség,hogy ha finoman indulok,lassan engedem a pedált fel akkor egy síró hang jön belőle,ha eszetlenül magasabb fordulatról indulok akkor hang elmarad,azonnal fog kb fél úton és inkább melegen produkálja! Tipp? Üresbe zörgő hang jön a váltóból,kinyomott kuplungnál csend van,gondolom kinyomó csapágy lesz vagy nyeles tengely?
    A kinyomó csapágyad oda van.
    Ha semmi extra rajtolgatásod nem lesz, akkor a gyári tárcsa is elmegy legalább 20-30 e km-t. Persze ez erősen stílusfüggő. Egy erősebb (1350 kg) egytárcsás nyomólappal, jóval tovább bírja az autód. A szinter utcára, (dugóba) nagy kihívás. A szén, vagy a több tárcsás pedig drága.

    http://szinterkuplung.hu/szinter_kuplungok

    A legfelső fotón hagyományos kuplungtárcsa (ferodor) anyaga van feldúsítva kevlár szálerősítéssel és magasabb hő tűrésű műgyantát használnak hozzá, csúsztatáskor ezért nem lesz olyan büdös, mint a gyári. Amennyiben visszamegy a régi nyomólapod, akkor köszörültesd fel!

    Szerintem nézz be hozzájuk, biztosan segítenek.
    Utoljára szerkesztette: EVO-010; 2014. 03. 27. 20:02-kor

  13. Az alábbiaknak tetszik EVO-010 hozzászólása:


  14. #212
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Idézet EVO-010: Hozzászólás megtekintése
    A kinyomó csapágyad oda van.
    Ha semmi extra rajtolgatásod nem lesz, akkor a gyári tárcsa is elmegy legalább 20-30 e km-t. Persze ez erősen stílusfüggő. Egy erősebb (1350 kg) egytárcsás nyomólappal, jóval tovább bírja az autód. A szinter utcára, (dugóba) nagy kihívás. A szén, vagy a több tárcsás pedig drága.

    http://szinterkuplung.hu/szinter_kuplungok

    A legfelső fotón hagyományos kuplungtárcsa (ferodor) anyaga van feldúsítva kevlár szálerősítéssel és magasabb hő tűrésű műgyantát használnak hozzá, csúsztatáskor ezért nem lesz olyan büdös, mint a gyári. Amennyiben visszamegy a régi nyomólapod, akkor köszörültesd fel!

    Szerintem nézz be hozzájuk, biztosan segítenek.

    Köszi,megnyugodtam,mert elvileg csak a kinyomó csapágyat kell kidobni most.Senki kedvéért nem szoktam állórajtot produkálni.Dugóba pedig nem ezzel szoktam várakozni arra van szolidabb autó is.

  15. #213
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Esetleg nincs valakinek egy 2 vagy 3 tárcsás eladó??
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  16. #214
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    Esetleg nincs valakinek egy 2 vagy 3 tárcsás eladó??
    Mibe is kellene? Csak nem visszakerult hozzad a gep?
    EVO VIII GSR

  17. #215
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet bajno: Hozzászólás megtekintése
    Mibe is kellene? Csak nem visszakerult hozzad a gep?
    Mivel ez egy evo fórum (bár a time atacknál néha nem úgy tünik), ezért evoba. És nem.
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  18. #216
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    ..., ezért evoba. És nem.
    Várjuk a részleteket
    EVO VIII GSR

  19. #217
    Törzsvendég Sipos avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    118

    Alap

    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    Esetleg nincs valakinek egy 2 vagy 3 tárcsás eladó??
    Lehet megvan még neki:
    http://evoklub.hu/forum/showthread.p...ad%F3-olcs%F3n

  20. #218
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Nincs már meg, mindkét szettet megvették már.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  21. #219
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    Mivel ez egy evo fórum (bár a time atacknál néha nem úgy tünik), ezért evoba. És nem.
    OFF

    Ez AZ Evo fórum, ahol sokmindenkinek van más autója (is), és ezzel semmi baj nincs.

    ON

  22. #220
    Rezidens kemszi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2014. 03.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hsz-ok
    384

    Alap

    Tudom,hogy nem pont ide illik de ennyiért nem akarok új témát nyitni,jól gondolom,hogy 2006-os évjáratú,még modell váltás előtti l200 (110ló körüli) kettőstömegűlendkerékkel van szerelve

11. oldal, összesen: 13 ElsőElső ... 910111213 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Kuplung szerkezet
    By VGergo in forum Keres
    Hsz-ok: 4
    Utolsó hozzászólás: 2010. 02. 24., 20:57

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva