2. oldal, összesen: 13 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 244

  1. #21
    Bennfentes Mivec Tomi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Miskolc
    Hsz-ok
    51

    Alap

    Én 5w50-es Mobil1 Rally Formulát használok, április óta van benne kb 3000-et mentem idáig vele.Egy subarus haver is ilyet használ és az övé erősebb is mint az enyém.Az enyém még gyári.És a lényeg h semmi gáz az autóval!Hozzáteszem én nem járok vele ringre, csak városban használom és nem is nagyon bántom!Viszont ha valaki nagyon izmosan akarja használni(verseny stb.)Akkor én is valami sűrűbb Motulra esküszök!

  2. #22
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    castrol télleg nagyon gáz bele sztem.. én 1x mentem 5000km és jajjj , MOTUL !! tuning mentes uccaiba főleg télen sok várossal elmegy az 5w am én is 15w50 bele.

  3. #23
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    annyira már nem is drága a motul olajshop.hu is sokat esett az ára és annél joval olcsobban szerezhető utána járással.

  4. #24
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Fülek sk
    Hsz-ok
    360

    Alap

    Nekem is Mobil 5w-50-es volt benne mindig.Ratekertem kb 60.000 ezret es eleg kemenyen.Semmi baja meg most sem.

  5. #25
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet wrcfrenky: Hozzászólás megtekintése
    Nekem is Mobil 5w-50-es volt benne mindig.Ratekertem kb 60.000 ezret es eleg kemenyen.Semmi baja meg most sem.
    Ez elég szimpatikus szerintem. Az 5W-50 nagyon jó hidegen is és azt hiszem 50-es meleg érték is a legtöbbünk autójába bőven elég.

  6. #26
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet Mx Roli: Hozzászólás megtekintése
    Hmmmmm

    mi a WRC-k be is ezt tesszük , pedig ott aztán van igénybevétel szerintem .
    Ha már itt tartunk olyan infóm van , hogy a Kazár(Spici navigátora ) megy a Subaru WRC-vel(ex Vizin kocsi)a Komló Rally-n. És a TolyotaWRC is megy
    remélem jó kis verseny lesz.

    de én nem mondtam semmit
    Jó és azt áruld már el nekem, hogy egy wrc be meddig van egy olaj és mennyit van hideg indítva?

  7. #27
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    annyira már nem is drága a motul olajshop.hu is sokat esett az ára és annél joval olcsobban szerezhető utána járással.
    mihez képest nem drága? én a 10w-40 300v chronot amikor még használtam 4400ft/liter áron vettem ehhez képest az olajshop k drága.

  8. #28
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Én annó a motult "fórumos kedvezménnyel" vettem a már említett 4400ft/liter áron a Tunershopban. Nem tudom, hogy meg vannak-e még és, ha igen árusítanak-e. Amit én mindenkinek melegen javaslok, ha gyors, korrekt és legfőképpen pénztárcakímélő módon szeretne motulhoz jutni vki, akkor szerintem jelenleg ami biztosan kóser az a http://www.autoteka2000.hu és Kovács Ferenc vagy a neje. Bpesten pár kerületben (pl 4,13 stb) még ki is szállítják neked ingyen és bérmentve előzetes egyeztetés alapján.
    Én sokat rendeltem tőlük olajat gyakorlatilag rendeléstől számítva pár napon belül már a kezembe is volt. Esetleg lehet érdemes lenne vele felvenni a kapcsolatot ha még ez nem történt meg és kicsikarni vmi evoklubos kedvezményt tuti jól járnátok ha ennyi Motul user van egy helyen...futó ötlet volt remélem segítettem.

  9. #29
    Rezidens Mx Roli avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Nagykanizsa
    Hsz-ok
    402

    Alap

    Idézet tRebroN: Hozzászólás megtekintése
    Jó és azt áruld már el nekem, hogy egy wrc be meddig van egy olaj és mennyit van hideg indítva?

    1 versenyt kb. elég sokat van hidegen indítgatva, mert ugye mindíg kell valamit ellenőrizni rajt. Ha 20W olaj lenne bent lehet át sem fordítaná a motort az önindító.
    De a kérdés 1 utcai EvoIX-ről szolt. Ebbe az autóba baromság 20W olajat tenni , hacsak nem szét van kopva.Eladásra pont jó.
    De hozzáteszem ez az én személyes véleményem

  10. #30
    Kitiltva
    Csatlakozás dátuma
    2009. 08.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    Idézet Mx Roli: Hozzászólás megtekintése
    1 versenyt kb. elég sokat van hidegen indítgatva, mert ugye mindíg kell valamit ellenőrizni rajt. Ha 20W olaj lenne bent lehet át sem fordítaná a motort az önindító.
    De a kérdés 1 utcai EvoIX-ről szolt. Ebbe az autóba baromság 20W olajat tenni , hacsak nem szét van kopva.Eladásra pont jó.
    De hozzáteszem ez az én személyes véleményem
    a 20w-t én is sokallom, hozzátéve, hogy meglehetősen új, széria 9esről van szó, átlagos terheléssel. nem használom versenyre, de azért néha kap... és jelenleg napi szinten használom az autót

    az eddig itt írottak alapján a MOTUL 300V Power 5W-40 v 300V Chrono 10W-40 felé kezdek mozdulni

    ENEOS olajjal van vkinek tapasztalata?

  11. #31

    Alap

    Idézet qby2k: Hozzászólás megtekintése
    a 20w-t én is sokallom, hozzátéve, hogy meglehetősen új, széria 9esről van szó, átlagos terheléssel. nem használom versenyre, de azért néha kap... és jelenleg napi szinten használom az autót

    az eddig itt írottak alapján a MOTUL 300V Power 5W-40 v 300V Chrono 10W-40 felé kezdek mozdulni

    ENEOS olajjal van vkinek tapasztalata?
    Én használtam rövid ideig 20W60 motult.Jó volt.

    Amióta stroker vagyok több mint 1 éva Agip 10W60-al futok 9000 max rpm-el versenyeken.

    Tökéletes.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  12. #32

    Alap

    Idézet Mx Roli: Hozzászólás megtekintése
    1 versenyt kb. elég sokat van hidegen indítgatva, mert ugye mindíg kell valamit ellenőrizni rajt. Ha 20W olaj lenne bent lehet át sem fordítaná a motort az önindító.
    De a kérdés 1 utcai EvoIX-ről szolt. Ebbe az autóba baromság 20W olajat tenni , hacsak nem szét van kopva.Eladásra pont jó.
    De hozzáteszem ez az én személyes véleményem
    A 20W60 az egy észter bázisú versenyolaj , nem olyan vastag az mint ahogy a 20W miatt elvárható lenne....
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  13. #33
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet Mx Roli: Hozzászólás megtekintése
    1 versenyt kb. elég sokat van hidegen indítgatva, mert ugye mindíg kell valamit ellenőrizni rajt. Ha 20W olaj lenne bent lehet át sem fordítaná a motort az önindító.
    De a kérdés 1 utcai EvoIX-ről szolt. Ebbe az autóba baromság 20W olajat tenni , hacsak nem szét van kopva.Eladásra pont jó.
    De hozzáteszem ez az én személyes véleményem
    Én nem tudom mennyit gurulnak egy wrc vel versenyek között, de ha versenyenként cserélik az olajat, akkor nem sokat van benne egy olaj hidegindításhoz 6-7 óra hűlés minimum kell. Etapok között ennyit nem áll max estétől reggelig ez egy 3 napos versenyen pár hidegindítás. Utána meg ugyis cs-s az olaj...azt kell mondjam versenysport ide vagy oda szvsz egy utcai autóban hosszútávon többet kap az olaj (mondjuk 7500-10000km) 2 csere között egy wrc-ben egy versenyen.
    Én úgy tudom a hidegindítás és ezen belül is a minél hidegebb hőmérsékleten való beindítás a legkárosabb egy motornak mármint a kopás szempontjából, persze tekintsünk el attól, hogy vki jéghidegen széttolja a kocsinak.
    Taxis mesélte nekem egyszer, hogy egy OFF kocsiba beletoltak 600-700k km-et és mikor szét lett vmi miatt borítva a motor alig volt kopva és miért...mert váltva használták a kocsit volt, hogy úgy ült át bele a másik sofőr, hogy le se lett állítva a kocsi gyakorlatilag, ha le is volt állítva a még nagyjából meleg motorra lett ráindítva...

  14. #34

    Alap

    Idézet tRebroN: Hozzászólás megtekintése
    Én nem tudom mennyit gurulnak egy wrc vel versenyek között, de ha versenyenként cserélik az olajat, akkor nem sokat van benne egy olaj hidegindításhoz 6-7 óra hűlés minimum kell. Etapok között ennyit nem áll max estétől reggelig ez egy 3 napos versenyen pár hidegindítás. Utána meg ugyis cs-s az olaj...azt kell mondjam versenysport ide vagy oda szvsz egy utcai autóban hosszútávon többet kap az olaj (mondjuk 7500-10000km) 2 csere között egy wrc-ben egy versenyen.
    Én úgy tudom a hidegindítás és ezen belül is a minél hidegebb hőmérsékleten való beindítás a legkárosabb egy motornak mármint a kopás szempontjából, persze tekintsünk el attól, hogy vki jéghidegen széttolja a kocsinak.
    Taxis mesélte nekem egyszer, hogy egy OFF kocsiba beletoltak 600-700k km-et és mikor szét lett vmi miatt borítva a motor alig volt kopva és miért...mert váltva használták a kocsit volt, hogy úgy ült át bele a másik sofőr, hogy le se lett állítva a kocsi gyakorlatilag, ha le is volt állítva a még nagyjából meleg motorra lett ráindítva...
    És akkor itt jön sokszor az olajok közötti különbség ki.Hidegindítás.
    Az újabb Triszintetikusok és észterbázisúaknak már hidegen is a legjobb a kenési tulajdonságuk , és nehezen is égnek meg ami megint csak csökkenti a kenőképesseéget.

    Itt jön ki általában az 5-10 éve fejlesztett 2000/liter ár és a 2-3 éve meglévő 4000/5000 litráras termékár különbség.

    Persze a márkanevek is nyomják az olajpiacot is , de nem véletlenül fejlesztenek olaj fronton is...
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  15. #35
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Fafuma nagyon jól szólt. Csak egyszer kell megégetni a rosszabb minőségű olajat és annyi a kenésednek, csak egyszer szakadjon meg az olajfilm a hajtókarod csiklócsapágyánál és sérül a csapágyad ami aztán szépen kidolgozza magát.

    Imádom az olyan kijelentéseket, hogy "én nem tolom annyira, csak utcán járok vele, én nem is járok versenyre" Persze, csak azt meg elfelejtitek, hogy sokszor nagyobb mechanikai terhelés az autópályán gangolni vele 200 körül, mint letolni egy versenyt! Most pl csak szegény barátommal tudok példálózni, Wasabi kollégával aki "csak" utcán használja, de bakker rendre megy 250-eket a vassal. Gondoljunk csak bele, hogy pl egy versenyautó megy kb 20 verseny kilómétert egy Euroring vagy Hring hétvégén és ott is folyamatosan dinamikusan változik a fordulat- nincs utazás magas fordulaton. Ez semmi ahhoz képest, mint ha szerencsétlen motornak tartani kell a 7000 fordulatot ott 200 km/h fölött. Maradjunk annyiban, hogy egy rendesen kezelt, mindig belemegített verseny motor fele annyit sem kap mint amit az utcai ninják adnak a kocsinak. És ráadásul a versenyző autókban 5000 v 7500 km-enként olaj csere, míg utcán 15000 km, sokszor több hidegindítással vagy városi araszolással.

    A 20w-s Motul olajnak vannak olyan akár nem is nagyon ismert tulajdonságai, mint az általam már sokat emlegetett koksz lebegtetési képesség, vagy a olajfilm konzisztencia, amibel sokkal sokkal magasabb szintet képvisel mint a egyszerűbb olajok és amitől sokkal alkalmasabb mint bármi mint ami itt meg lett említve.
    Kell egy jó program

  16. #36
    Rezidens Blindmouse avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 08.
    Hely
    Föld bolygó.. többnyire..
    Hsz-ok
    605

    Alap

    Srácok... Eneos olajokról mi a vélemény?? semi-synth 10W40-en gondolkozok hogy meg kéne kóstolni... mert jó áron van...

    Utoljára szerkesztette: Blindmouse; 2009. 09. 23. 18:36-kor
    Уважаемые товарищи! Hozzászólásomat remélem nem érzi elvtársai számára befogadhatatlannak, "népköztársaságunk" cenzúrát felügyelő állami bizottsága...

    "Az elvek olyanok mint a fos, tartod ameddíg birod - Gyuri"

  17. #37
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap Olajfogyasztás?!

    Egyik barátom Pözsó 207 RC-je (1,6 turbo, bmw mini motor) eléggé csipegeti az olajat, normál használat mellett 1200km/L az olajfogyasztása. A motorban 35ekm van, a motoron végeztek sűrítési végnyomás és veszteség mérést, illetve ellenőrizték a turbot is, minden rendben. A gyári előírás a 0w-30 vagy 5w-30-as olaj, és az 5w-40-es olaj használata nem engedélyezett hozzá.

    Külföldi fórumok alapján másolnál is előfordul ez a magas olajfogyasztás.

    Szerintetek milyen olajat kellene beletenni, hogy ne egye annyira, de a motornak se legyen baja??

    Én mondtam neki, hogy öntsön bele próbából 5w-50 vagy 10w-60-as olajat, szerintem nem lehet baja a motornak ettől?!
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  18. #38
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Szerintem ez elég bonyolult kérdés, mivel sokmindent kell figyelembe venni. Én nem igazán raknék bele mást mint amit a gyár előír....de ez az én véleményem, nem vagyok olajszakértő.

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Egyik barátom Pözsó 207 RC-je (1,6 turbo, bmw mini motor) eléggé csipegeti az olajat, normál használat mellett 1200km/L az olajfogyasztása. A motorban 35ekm van, a motoron végeztek sűrítési végnyomás és veszteség mérést, illetve ellenőrizték a turbot is, minden rendben. A gyári előírás a 0w-30 vagy 5w-30-as olaj, és az 5w-40-es olaj használata nem engedélyezett hozzá.

    Külföldi fórumok alapján másolnál is előfordul ez a magas olajfogyasztás.

    Szerintetek milyen olajat kellene beletenni, hogy ne egye annyira, de a motornak se legyen baja??

    Én mondtam neki, hogy öntsön bele próbából 5w-50 vagy 10w-60-as olajat, szerintem nem lehet baja a motornak ettől?!
    '92 Acura NSX red/blk
    '05 Evo VIII RS - eladva :-(

  19. #39
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    pözso ennyit tud...

    Szerintem is maradjatok a gyári olajnál pláne ha garis,nem hiszem hogy ott van a gond!
    Ha kell van nagyon jó barátom az M3 gablini-nél csörögj adom a számát nézessétek meg.
    Pözsoztam 3 évet cégessel igazi ótvar volt 307combi 1.4i pfúuj

  20. #40
    Rezidens Richie avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 01.
    Hsz-ok
    701

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése
    pözso ennyit tud...
    BMW motor, nagybetüvel BMW!!! MUHAHA

    u.i.: tudom hogy ez valami közös gyerek (az 1.6 turbo motor), na de akkor is.

2. oldal, összesen: 13 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hasonló témák

  1. Szavazz: zárt legyen ez a rész, vagy ne?
    By Miki in forum Klubtagok - Zárt Topic!
    Hsz-ok: 18
    Utolsó hozzászólás: 2015. 12. 14., 07:37
  2. Hsz-ok: 66
    Utolsó hozzászólás: 2013. 02. 15., 01:50
  3. HELP! Milyen felni? ET szám?
    By carkillerz in forum Futómű
    Hsz-ok: 11
    Utolsó hozzászólás: 2012. 12. 14., 20:07
  4. Milyen kuplung ez?
    By visitor in forum Hajtás
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2009. 04. 03., 07:55
  5. Mennyire legyen publikus a fórum?
    By Miki in forum Gépház
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2008. 01. 11., 19:53

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva