3. oldal, összesen: 13 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
41-60, összesen: 244

  1. #41
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Egyik barátom Pözsó 207 RC-je (1,6 turbo, bmw mini motor) eléggé csipegeti az olajat, normál használat mellett 1200km/L az olajfogyasztása. A motorban 35ekm van, a motoron végeztek sűrítési végnyomás és veszteség mérést, illetve ellenőrizték a turbot is, minden rendben. A gyári előírás a 0w-30 vagy 5w-30-as olaj, és az 5w-40-es olaj használata nem engedélyezett hozzá.

    Külföldi fórumok alapján másolnál is előfordul ez a magas olajfogyasztás.

    Szerintetek milyen olajat kellene beletenni, hogy ne egye annyira, de a motornak se legyen baja??

    Én mondtam neki, hogy öntsön bele próbából 5w-50 vagy 10w-60-as olajat, szerintem nem lehet baja a motornak ettől?!
    Rákérdeztem neked Laci!
    Most csinálnak egyet gyűrű,szelepszár szimmering.stb érdemes eladni most.

  2. #42
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése
    Rákérdeztem neked Laci!
    Most csinálnak egyet gyűrű,szelepszár szimmering.stb érdemes eladni most.
    Nagyon köszönöm a segítséged!

    Ez nem hangzik jól, bár írtam, hogy a héten volt vele a srác veszteség és sűrítési végnyomás mérésen és ezek alapján rendben van a motor??!!

    Egy szelepszár szimmeringezést még biztos bevállalna, de szerint nem ez a baj, hanem az egész konstrukció gyárilag kuka, mindig mondtam neki, hogy ne vegyen oroszlános autót, de ez a 3. neki..... Volt egy nagyon jó Seat Cuprája, na azt meg eladta..

    Köszi.
    Utoljára szerkesztette: MES-Racing; 2010. 07. 15. 09:03-kor
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  3. #43
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez elég bonyolult kérdés, mivel sokmindent kell figyelembe venni. Én nem igazán raknék bele mást mint amit a gyár előír....de ez az én véleményem, nem vagyok olajszakértő.
    Én se vagyok szaki, csak annyit tennék hozzá, hogy sok evo tulaj jár a gyárilag ajánlott 5w-40 olaj helyett 5w-50, 10w-60, 20w-60 olajjal, ezért azt gondolom, hogy nagyon nagy baj nem lehet ha az adott másik olaj teljesíti, illetve túlteljesíti a gyár által előírt normákat.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  4. #44
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    15W-40 helyett 10W-60-at használok,de nem eszi,nem folyik,imádja

  5. #45
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Engine Oil Dyno Shootout on EVO

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=49kETjPZP9Y"]YouTube - Engine Oil Dyno Shootout on EVO[/ame]
    Utoljára szerkesztette: Miki; 2010. 09. 26. 22:18-kor Ok: video linkelés
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  6. #46
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    a két legjobb olaj a "legszarabb", bár ezt a nulont nem ismerem, én továbbra is maradok a mobil1-nél

  7. #47
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Én annyit tennék ehhez hozzá, hogy nekem motul 300v 5w40 volt idáig és miután lecseréltem ugyanilyen de 15w50-re mérhetően gyengébb lett az autó tőle. A másik nagyon híg volt amikor leengedtük, de ez meg túl sűrű.
    Lehet legközelebb kipróbálom a castrol 10w60-at.

  8. #48
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Oké, de a Motul nem attól drága hogy 5 LE-vel erősebb a kocsi tőle, hanem hogy nem megy tönkre a szénné tuningolt motor!

    A teljesítmény meg inkább viszkozitástól függ, a Motulból is van többféle, inkább azokat kellene összehasonlítani

  9. #49
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Oké, de a Motul nem attól drága hogy 5 LE-vel erősebb a kocsi tőle, hanem hogy nem megy tönkre a szénné tuningolt motor!

    A teljesítmény meg inkább viszkozitástól függ, a Motulból is van többféle, inkább azokat kellene összehasonlítani


    a tuningolt autók olaja egyértelműen a motul le mans. Szarrá tuningolt, strokolt evokba csak 20w60-at- még télen is.
    Kell egy jó program

  10. #50
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Bizony!!

    Még azt a sztorit tenném ehhez hozzá, amit valamikor már beírtam valahová: egyszer volt szerencsém a McLaren F1 gyárban járni, ahogy nagyon sok érdekes dolog volt, de az olajjal kapcsolatban is felmerült egy kérdés. Mégpedig az, hogy elmenne-e a versenyautó az utcai Mobil1 olajjal? (A Mobil1 volt a szponzor éppen.)

    A válasz: el, de kb. 30 lóerővel gyengébb lenne. Mivel az utcai olajban van egy csomó olyan összetevő, ami ahhoz kell hogy 15-20e km-t lehessen vele menni (koszt lebegtető adalék, meg mittoménmár), az F1-es olajban mindez nincs, mert napona lecserélik úgyis.

    Ja és van egy fószer, aki minden egyes alkalommal vesz egy kis mintát az olajból, mikor az autó visszajön a pályáról, szabadedzéseken, edzésen, és kielemzi. Ha azt látja hogy bizonyos fémek a kelleténél nagyobb %-ban vannak az olajban, akkor szól a csapatnak, és már cserélik is a motort - pedig a telemetrián még nyoma sincs a fáradásnak.

  11. #51
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Én annyit tennék ehhez hozzá, hogy nekem motul 300v 5w40 volt idáig és miután lecseréltem ugyanilyen de 15w50-re mérhetően gyengébb lett az autó tőle. A másik nagyon híg volt amikor leengedtük, de ez meg túl sűrű.
    Lehet legközelebb kipróbálom a castrol 10w60-at.
    Castrolt ne, hacsak nem tudsz TWS-t vagy BMW Castrolt szerezni. Inkább Agip Racing 10w60

  12. #52
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet Dino74: Hozzászólás megtekintése
    Castrolt ne, hacsak nem tudsz TWS-t vagy BMW Castrolt szerezni. Inkább Agip Racing 10w60
    Ezt a TWS-t rakják sokan gtr-be kint amiba.
    Van aki meg agip racing-et.
    Kint divat a laborba küldeni olajmintát minden cserénél, és érdekes módon nem túl jók az eredmények az 5w40-es motullal, de még a 15w50-el sem a legjobb.
    Van egy csóka aki összekeveri a különböő olajakat a kocsijában, mindent legalább kétféléből önt össze próbálja a legjobb tulajdonságokat kinyerni.
    Neki a legjobb a laboreredménye fele TWS castrol 10w60 meg fele mobil1 0w40.

    A TWS castrol az ajánlott?
    Sok a 15w olaj a kocsimba szerintem.

  13. #53
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Olajcsere után az olaj helyett nem a motort kellene laborba küldeni inkább?

  14. #54
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Olajcsere után az olaj helyett nem a motort kellene laborba küldeni inkább?
    Az olajból kimutatják a különböző fémeket meg mindenféle anyagokat meg megmérik a tulajdonságait, és ebből következtetnek a kopásra meg egyéb dolgokra.
    Nálunk gondolom nincs ilyen szolgáltatás.

  15. #55
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    BME-n lehet van, de semmiképpen nem szolgáltatás, max. ismerős révén. Épp a minap írtam be valamelyik topicba, hogy az F1-ben is ezt csinálják.

    Egyébként nekem az Evon réges-régen még kétliteres koromban a Castrol RS-től tiszta olajsár volt a karter, és nemcsak nekem!

  16. #56
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    BME-n lehet van, de semmiképpen nem szolgáltatás, max. ismerős révén. Épp a minap írtam be valamelyik topicba, hogy az F1-ben is ezt csinálják.

    Egyébként nekem az Evon réges-régen még kétliteres koromban a Castrol RS-től tiszta olajsár volt a karter, és nemcsak nekem!
    Többen panaszkodnak az olajsárra. Amióta a BP megvette a Castrolt Lengyelországban keverik egy alap szintetikusból. Ott keverik bele a különböző adalékokat. A TWS az amit a BMW-nek szállítanak, ott megkövetelt a minőség, az még "igazi" Castrol. A Motul egy csúcs olaj, de a magas észter tartalom miatt csak olyan motorokban van értelme használni ahol valóban szükség van rá.

  17. #57
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    ja és én válóta castrol saf-xj és a difibe taf-x használok

  18. #58
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    BME-n lehet van, de semmiképpen nem szolgáltatás, max. ismerős révén. Épp a minap írtam be valamelyik topicba, hogy az F1-ben is ezt csinálják.

    Egyébként nekem az Evon réges-régen még kétliteres koromban a Castrol RS-től tiszta olajsár volt a karter, és nemcsak nekem!
    +1

  19. #59
    Bennfentes Mivec Tomi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Miskolc
    Hsz-ok
    51

    Alap

    Sziasztok.Én szeretnék tőletek tanácsot vagy útmutatást kérni!Lassan olajcserés leszek és nagy dilemmában vagyok h mien viszkozitást válasszak a 9-esembe!Széria motorról beszélünk 40 ezer KM-el és egyenlőre nem is áll szándékomban "szénné tuningolni"!Nagyon hajlok a MOTUL 15w50 felé!most Mobil1 5W50-es van benne,ami jó olaj csak,sztem nyáron nagyon elhígul!Szoval szerintetek a 15W50es Motul az sok,? vagy a motor védelme érdekében nyugodtan önthetem bele!?

  20. #60
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.068

    Alap

    én most 20w60-at vettem bele..

3. oldal, összesen: 13 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Szavazz: zárt legyen ez a rész, vagy ne?
    By Miki in forum Klubtagok - Zárt Topic!
    Hsz-ok: 18
    Utolsó hozzászólás: 2015. 12. 14., 07:37
  2. Hsz-ok: 66
    Utolsó hozzászólás: 2013. 02. 15., 01:50
  3. HELP! Milyen felni? ET szám?
    By carkillerz in forum Futómű
    Hsz-ok: 11
    Utolsó hozzászólás: 2012. 12. 14., 20:07
  4. Milyen kuplung ez?
    By visitor in forum Hajtás
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2009. 04. 03., 07:55
  5. Mennyire legyen publikus a fórum?
    By Miki in forum Gépház
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2008. 01. 11., 19:53

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva