4. oldal, összesen: 13 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
61-80, összesen: 244

  1. #61
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    Idézet Mivec Tomi: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.Én szeretnék tőletek tanácsot vagy útmutatást kérni!Lassan olajcserés leszek és nagy dilemmában vagyok h mien viszkozitást válasszak a 9-esembe!Széria motorról beszélünk 40 ezer KM-el és egyenlőre nem is áll szándékomban "szénné tuningolni"!Nagyon hajlok a MOTUL 15w50 felé!most Mobil1 5W50-es van benne,ami jó olaj csak,sztem nyáron nagyon elhígul!Szoval szerintetek a 15W50es Motul az sok,? vagy a motor védelme érdekében nyugodtan önthetem bele!?
    miért is hígul nyáron?

  2. #62
    Bennfentes Mivec Tomi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Miskolc
    Hsz-ok
    51

    Alap

    Idézet Dino74: Hozzászólás megtekintése
    miért is hígul nyáron?
    Lehet h nem hígul el,csak én gondolom úgy!Akkor másképpen fogalmazok!Nyáron pl. a 30-40 fokos melegben az 5w-s olaj kevésbé hatékony,vagy másképp viselkedik mint mondjuk ősszel vagy télen!Hozzáteszem, ezt is csak gondolom!Aztán lehet h hülyeségeket gondolok meg irkálok!

  3. #63
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    na ez, valahogy úgy van, hogy minden motorolajnak van egy hőmérsékleti tartománya ahol minden tulajdonsága amiért a motorban van a legjobban érvényesül. Kommersz olajok esetében elmondható, hogy nem mindegy tél vagy nyár neki, mivel pl hidegindításnál egy nyári olaj esetleg jóval viszkózusabb és ezért ha extrém terhelést kap azonnal akkor egy filmszakadás lehetséges ami csapágyasodáshoz vagy túlzott hengerfalkopáshoz vezethet. Ezért volt ez régen, hogy télen hígabb, nyárra sűrűbb, hogy konyhanyelven fogalmazzam.

    De nekünk nem kommersz olaj kell és nem is egy 1.6-os szívó motorod van. Van egy turbód aminek a csapágya télen is meg nyáron is rothad meleg tud lenni ha oda rúgsz neki. Van egy motorod ami meg jól fel van töltve így a terhelése is sokkal nagyobb mint egy szívónak. A mai nagyon modern észter bázisú olajok már rég kinőtték ezt a baromságot, hogy télen ilyet, nyáron olyat. Kennek rendesen minden körülmények közt.

    A motul 15-ös olaját nyugodtan használd, ha nincs építve a motorod (tehát gyári motorbelsőről beszélünk). Amúgy meg ha már megemelt teljseítményed van pl350 paci és felette és vagy épített a blokk akkor meg irány a 20w60. Télen is. Igen, hosszabban kell alapjáraton melegíteni. És akkor mi van?
    Kell egy jó program

  4. #64
    Rezidens Richie avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 01.
    Hsz-ok
    701

    Alap

    Ha kovácsolt dugód van, akkor is jobb ha kicsit járatod alapjáraton. 20w60-nal is simán indult télen a kocsi, az igaz hogy ha egy kicsit kint állt a szabadon akkor nehezebben. De max 3.-ra indult akkor is. Simán raknék bele 15-öst télen is, ha gyári a motorbelső.

  5. #65
    Bennfentes Mivec Tomi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Miskolc
    Hsz-ok
    51

    Alap

    Köszönöm a felvilágosítást!Igy már tisztábban látok!Asszem kipróbálom a 15w50-es Motul-t.Hadd szokja!Baja nem lesz tőle az biztos!

  6. #66
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Mivec Tomi: Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a felvilágosítást!Igy már tisztábban látok!Asszem kipróbálom a 15w50-es Motul-t.Hadd szokja!Baja nem lesz tőle az biztos!
    Mióta megvettem az autót (lassan négy éve) Motul 20w-60-at használok, és egy évig full gyári volt még. Semmi baja.
    Először én sem akartam elhinni, de akárkit hívtam fel, mindenki megnyugtatott, hogy ne fossak!

  7. #67
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    valaki használt már IGOL CERAMIC F1-et??

    http://www.igoloil.hu/index.nof?o=0&...&k1=4&k2=74#c1

    "Elõnyök:
    A CERAMIC F1 100%-ban szintetikus alapú ESTER és PAO hozzájárul az olajréteg ellenállásának jelentõs növeléséhez, mely a motor belsõ súrlódásának csökkentésével segíti annak nagyobb hatékonyságú mûködését.
    A CERAMIC F1 rendkívüli az ellenállása a nagyon magas hõmérséklettel szemben megfelelõ motorok nagyon magas hõmérsékleten mely versenyeken a 150 C-ot is elérheti a hosszú ideig tartó fokozott terhelés során."

    esetleg valami jó beszerzési forrás???
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  8. #68
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    5 éve azzal megy a Honda és a kezdetek óta az EVO is.
    - Szponzorunk volt, még a versenyautóba is azt töltöttük -

    Nagyon jó olaj, nagyon csendes tőle a motor, mindenki jót mond róla, viszont a baj az vele, hogy rohadt drága, talán még a motul-nál is drágább illetve nem olyan, hogy "beszaladok a kútra utántöltésre veszek hozzá valamit" ugyanis kb sehol nem lehet kapni csak hozatni. Még olaj boltokban sem láttam.
    Pont most jön majd egy újabb adag, a Hondába, meg lassan az EVO-ban is cserélni kell.
    Just for Fun

  9. #69
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    5 éve azzal megy a Honda és a kezdetek óta az EVO is.
    - Szponzorunk volt, még a versenyautóba is azt töltöttük -

    Nagyon jó olaj, nagyon csendes tőle a motor, mindenki jót mond róla, viszont a baj az vele, hogy rohadt drága, talán még a motul-nál is drágább illetve nem olyan, hogy "beszaladok a kútra utántöltésre veszek hozzá valamit" ugyanis kb sehol nem lehet kapni csak hozatni. Még olaj boltokban sem láttam.
    Pont most jön majd egy újabb adag, a Hondába, meg lassan az EVO-ban is cserélni kell.
    Köszi!

    Tényleg nehezen beszerezhető, de ha jól emlékszem, akkor a proex-nél mindig volt polcon. ~7600Ft/2L az nem drágább, mint a motul 300V, bár már azt is meg lehet venni ~4000Ft/L áron.

    Szóljon ha érdekel mást is próbálok szerezni kicsit olcsóbban.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  10. #70
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Köszi!

    Tényleg nehezen beszerezhető, de ha jól emlékszem, akkor a proex-nél mindig volt polcon. ~7600Ft/2L az nem drágább, mint a motul 300V, bár már azt is meg lehet venni ~4000Ft/L áron.

    Szóljon ha érdekel mást is próbálok szerezni kicsit olcsóbban.
    Könnyen beszerezhető, ismerünk egy szállítót, pontosabban az IGOL marketingese a srác -ha jól tudom- és ő volt az egyik szervizesünk, ő hozza nekünk is az olajat némi kedvezménnyel. Ha kell valakinek este elkérem a számot aputól.
    Ha jól tudom még ott dolgozik, legalábbis nyár elején beszéltünk vele utoljára és akkor még ott dolgozott
    - amúgy meg a proex-nél én sosem láttam, legalábbis pont múlt héten kellett volna még 1 litert tölteni a Hondába és nem találtunk a proexnél. Meg sehol sem...
    Just for Fun

  11. #71
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    - amúgy meg a proex-nél én sosem láttam, legalábbis pont múlt héten kellett volna még 1 litert tölteni a Hondába és nem találtunk a proexnél. Meg sehol sem...
    én még évekkel ezelőtt láttam, amikor elkezdték forgalmazni.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  12. #72
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Könnyen beszerezhető, ismerünk egy szállítót, pontosabban az IGOL marketingese a srác -ha jól tudom- és ő volt az egyik szervizesünk, ő hozza nekünk is az olajat némi kedvezménnyel. Ha kell valakinek este elkérem a számot aputól.
    Ha jól tudom még ott dolgozik, legalábbis nyár elején beszéltünk vele utoljára és akkor még ott dolgozott
    - amúgy meg a proex-nél én sosem láttam, legalábbis pont múlt héten kellett volna még 1 litert tölteni a Hondába és nem találtunk a proexnél. Meg sehol sem...
    Akkor ez ajánlható akár a gtr-be is?
    Látom van 10w60-as olajuk, lehet kipróbálnám a köv olajcserénél a motul helyett.

  13. #73
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Nem tudom, hogy mibe ajánlható, mi használjuk és semmi para nem volt az olajjal.. Próbáld ki, nem rossz olaj az biztos.
    Just for Fun

  14. #74
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, hogy mibe ajánlható, mi használjuk és semmi para nem volt az olajjal.. Próbáld ki, nem rossz olaj az biztos.
    Állítólag használták ezt az olajat F430-tól kezdve subaru wrc-kben és mindenhol jól vizsgázott, a 10w-50-es változat nem elérhető már, ha minden igaz, akkor nekem holnapra meg lesz a 10w-60-as Ceramic F1
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  15. #75
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    én az egészben csak azt az egyet nem értem, hogy minek kipróbálni valamit ami még lehet drágabb is mint az a termék ami évek hoszú sora óta ismert autókban folyamatosan hibátlanra vizsgázik???

    Megint megjavítjuk azt ami hibátlan- hátha közben elbaszódik valami...
    Kell egy jó program

  16. #76
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Állítólag használták ezt az olajat F430-tól kezdve subaru wrc-kben és mindenhol jól vizsgázott, a 10w-50-es változat nem elérhető már, ha minden igaz, akkor nekem holnapra meg lesz a 10w-60-as Ceramic F1
    Ezt az olajat a hosszútávú versenyzésben használták ha jól tudom. Talán egy Viper-en volt a főszponzor pár éve.
    WRC-ről nem tudok, de azt tudom, hogy külföldön nagyon megy az olaj, ezért lett nekünk is ez. És tényleg kifogástalan!!
    Just for Fun

  17. #77
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    én az egészben csak azt az egyet nem értem, hogy minek kipróbálni valamit ami még lehet drágabb is mint az a termék ami évek hoszú sora óta ismert autókban folyamatosan hibátlanra vizsgázik???

    Megint megjavítjuk azt ami hibátlan- hátha közben elbaszódik valami...
    jelentősen olcsóbban kapom, mint a legjobb árban lévő 300V-t, s szeretném kipróbálni, ennyi.

    Kérek mindenkit, hogy senki ne próbálja ki csak azért, mert én beírtam a fórumba (bár erre való a fórum, hogy tapasztalatot cseréljünk??!!), nem reklámnak szántam, lehet (sőt biztos), hogy rosszabb, gyengébb, mint a motul , viszont biztos, hogy nagyságrendekkel jobb, mint a sima full synt olajok, szvsz!
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  18. #78
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Most néztem meg, nálunk is már csak 10W60 van... De az egy 40 literes hordónyi illetve vagy 20*2L-es flakonnal Sajna mind üres..
    Just for Fun

  19. #79
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Most néztem meg, nálunk is már csak 10W60 van... De az egy 40 literes hordónyi illetve vagy 20*2L-es flakonnal Sajna mind üres..
    szólj, ha kell ma de 11-ig és holnapra itt van az enyémmel együtt.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  20. #80
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Ezt az olajat a hosszútávú versenyzésben használták ha jól tudom. Talán egy Viper-en volt a főszponzor pár éve.
    WRC-ről nem tudok, de azt tudom, hogy külföldön nagyon megy az olaj, ezért lett nekünk is ez. És tényleg kifogástalan!!
    na a motorsportban, de még a bringázásban is a viselt matrica meg a tényleges termék általában kösznönő viszonyban sincs - lásd átmatricázott gumik a ralliban, átmatricázott bringa váz a tour-on stb. Ettől független persze lehet, hogy tök jó az olaj! Sőt!
    Kell egy jó program

4. oldal, összesen: 13 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Szavazz: zárt legyen ez a rész, vagy ne?
    By Miki in forum Klubtagok - Zárt Topic!
    Hsz-ok: 18
    Utolsó hozzászólás: 2015. 12. 14., 06:37
  2. Hsz-ok: 66
    Utolsó hozzászólás: 2013. 02. 15., 00:50
  3. HELP! Milyen felni? ET szám?
    By carkillerz in forum Futómű
    Hsz-ok: 11
    Utolsó hozzászólás: 2012. 12. 14., 19:07
  4. Milyen kuplung ez?
    By visitor in forum Hajtás
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2009. 04. 03., 06:55
  5. Mennyire legyen publikus a fórum?
    By Miki in forum Gépház
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2008. 01. 11., 18:53

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva