5. oldal, összesen: 13 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
81-100, összesen: 244

  1. #81
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Köszi, egyenlőre nem kell, friss olaj van mindenben.. EVO-ban kb 200 kilit futott eddig.. Hondába kell majd, de addig is van még 8000 kili amire cserélni kell.
    Ez majd Tavaszi project lesz.
    Just for Fun

  2. #82
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    na a motorsportban, de még a bringázásban is a viselt matrica meg a tényleges termék általában kösznönő viszonyban sincs - lásd átmatricázott gumik a ralliban, átmatricázott bringa váz a tour-on stb. Ettől független persze lehet, hogy tök jó az olaj! Sőt!
    Off: A touron mit matricáznak át ?

  3. #83
    Kitiltva
    Csatlakozás dátuma
    2009. 08.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    Idézet ttop: Hozzászólás megtekintése
    Off: A touron mit matricáznak át ?
    a gyógyszeresfiolákat

  4. Az alábbiaknak tetszik qby2k hozzászólása:


  5. #84
    Haladó DSPOWER avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 04.
    Hsz-ok
    38

    Zavarban Igol Ceramic F1

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    valaki használt már IGOL CERAMIC F1-et??

    http://www.igoloil.hu/index.nof?o=0&...&k1=4&k2=74#c1

    "Elõnyök:
    A CERAMIC F1 100%-ban szintetikus alapú ESTER és PAO hozzájárul az olajréteg ellenállásának jelentõs növeléséhez, mely a motor belsõ súrlódásának csökkentésével segíti annak nagyobb hatékonyságú mûködését.
    A CERAMIC F1 rendkívüli az ellenállása a nagyon magas hõmérséklettel szemben megfelelõ motorok nagyon magas hõmérsékleten mely versenyeken a 150 C-ot is elérheti a hosszú ideig tartó fokozott terhelés során."

    esetleg valami jó beszerzési forrás???
    Évek óta ezt használom Evoba is STI-be is /10W60-ast/. Béres Józsiék is ezzel mennek, mióta átálltak Castrolrol Igolra 2-3x annyit kibír a motor állításuk szerint.
    BESZERZéSI FORRÁS-TOLEM. FORGALMAZOM EGY IDEJE NáLUNK. KULDENI TUDOM BáRHOVA. MO-ra is 6.000,-Ft/2l áron + postakoltség, vagy személyesen. Ja és van belole 10W 50es is...
    Utoljára szerkesztette: DSPOWER; 2010. 10. 13. 10:07-kor

  6. #85
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet DSPOWER: Hozzászólás megtekintése
    Évek óta ezt használom Evoba is STI-be is /10W60-ast/. Béres Józsiék is ezzel mennek, mióta átálltak Castrolrol Igolra 2-3x annyit kibír a motor állításuk szerint.
    BESZERZéSI FORRÁS-TOLEM. FORGALMAZOM EGY IDEJE NáLUNK. KULDENI TUDOM BáRHOVA. MO-ra is.
    Köszi, már én is ezzel megyek
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  7. #86

    Alap

    Megkérdeztem a 20W-60as Motult is az 3600Ft-ra jön ki literje, ha van rá érdeklődés veszek abból is egy hordóval,vagy ha többen összeálltok és mindenki vesz belőle hogy elfogyjon a hordó akkor van még ebből is kedvezmény!

  8. #87
    Rezidens Richie avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 01.
    Hsz-ok
    701

    Alap

    Bejáratáshoz milyen olajat ajánlotok? Csapágyak, tömitések és a hengerfejtömités lett cserélve. Kovácsolt dugó és hajtókar van a masinában. 10w50-nel nekiállhatok? Amúgy 20w60-t használok, de egy pár száz km-t akarom most járatni és ha lehet akkor nem 20w60-tal.

  9. #88
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Richie: Hozzászólás megtekintése
    Bejáratáshoz milyen olajat ajánlotok? Csapágyak, tömitések és a hengerfejtömités lett cserélve. Kovácsolt dugó és hajtókar van a masinában. 10w50-nel nekiállhatok? Amúgy 20w60-t használok, de egy pár száz km-t akarom most járatni és ha lehet akkor nem 20w60-tal.
    a nagyon hozzáértők bejáratáshoz- ami az első 30km-ert jelenti natúr ásványi olajat ajánlanak (pl alvoline) és azt is mondják, hogy nem szabad szarakodni, oda kell neki tenni a gázt, nem nyélen, de nem is 3k rpm lebegtetve. Rendesen dinamikusan kell közlekedni, és lehetőleg folyamatosan változtatni a fordulatot. Ezt még senki nem merte kipróbálni. - mármint az olaj részét. A többit én pont így csináltam és kurva jó a motorom.
    Kell egy jó program

  10. #89
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    a nagyon hozzáértők bejáratáshoz- ami az első 30km-ert jelenti natúr ásványi olajat ajánlanak (pl alvoline) és azt is mondják, hogy nem szabad szarakodni, oda kell neki tenni a gázt, nem nyélen, de nem is 3k rpm lebegtetve. Rendesen dinamikusan kell közlekedni, és lehetőleg folyamatosan változtatni a fordulatot. Ezt még senki nem merte kipróbálni. - mármint az olaj részét. A többit én pont így csináltam és kurva jó a motorom.
    Én a S2-t közepes árfekvésű Mobil1 5w-40-el járattam be. Azt mondták tök midegy mit teszek bele, de a Motul csak pénzkidobás lenne.

  11. #90

    Alap

    Én az első inditásra a legolcsóbb olajat teszem bele,ezzel megyek max 10 km.-t,szigorúan lábujjhegyen. Ezután szűrő és olaj csere.Mehet bele valami
    egyszerűbb ásványi,és lassan lehet terhelni de nem padlógázon,nagy fordulaton hanem inkább lendületesen gyorsitgatni,nyomatékból. Ilyenkor még figyelek minden műszert hogy minden rendben van e. Fontos hogy az olajhőfok ne legyen magas mert itt már azért vannak hiányosságai az olcsóbb olajoknak.
    Ezzel a felállással autózok 100-200 km.-t Majd jöhet a minőségi bármi Motul,Igol nálam előnyben.

  12. #91
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Én az első inditásra a legolcsóbb olajat teszem bele,ezzel megyek max 10 km.-t,szigorúan lábujjhegyen. Ezután szűrő és olaj csere.Mehet bele valami
    egyszerűbb ásványi,és lassan lehet terhelni de nem padlógázon,nagy fordulaton hanem inkább lendületesen gyorsitgatni,nyomatékból. Ilyenkor még figyelek minden műszert hogy minden rendben van e. Fontos hogy az olajhőfok ne legyen magas mert itt már azért vannak hiányosságai az olcsóbb olajoknak.
    Ezzel a felállással autózok 100-200 km.-t Majd jöhet a minőségi bármi Motul,Igol nálam előnyben.
    Én is igy csináltam .1000km lassan.

  13. #92

    Alap

    Idézet Richie: Hozzászólás megtekintése
    Bejáratáshoz milyen olajat ajánlotok? Csapágyak, tömitések és a hengerfejtömités lett cserélve. Kovácsolt dugó és hajtókar van a masinában. 10w50-nel nekiállhatok? Amúgy 20w60-t használok, de egy pár száz km-t akarom most járatni és ha lehet akkor nem 20w60-tal.

    Nekiállahatsz 10W-50-el legyen egyszer üzemmeleg utána 50km-es kör és mehet bele a Motul. Utána lehet ütni vágni hiszen semmi olyan alkatrész nem lett benne cserélve ami járatást indokolna!

  14. #93

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Én az első inditásra a legolcsóbb olajat teszem bele,ezzel megyek max 10 km.-t,szigorúan lábujjhegyen. Ezután szűrő és olaj csere.Mehet bele valami
    egyszerűbb ásványi,és lassan lehet terhelni de nem padlógázon,nagy fordulaton hanem inkább lendületesen gyorsitgatni,nyomatékból. Ilyenkor még figyelek minden műszert hogy minden rendben van e. Fontos hogy az olajhőfok ne legyen magas mert itt már azért vannak hiányosságai az olcsóbb olajoknak.
    Ezzel a felállással autózok 100-200 km.-t Majd jöhet a minőségi bármi Motul,Igol nálam előnyben.

    Én is így csinálom csak két lépésben!

  15. #94
    ridavee
    Vendég

    Alap Colt CZT

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, remélhetőleg nem csak EVO-khoz hanem más Mitsu modellekhez is hozzá tudtok szólni. A napokban hozzájutottam egy Colt CZT-hez, ami itthon elég ritka modell, ezért semmiféle fórumot, vagy közösséget nem találtam ahol tudnék kérdezősködni, ezért írok ide.

    Természetesen a vétel után cserélném az olajat szűrőt, amit ilyenkor kell. Kérdésem, hogy az olajszűrő/légszűrő kombóból csak gyári az ami elfogadható, vagy valami jobb minőségű utángyártott is vállalható alternatíva (pl.: Bosch). A másik pedig, hogy milyen viszkozitású és minőségű olajat ajánlotok ebbe a motorba (1.5 Mivec T.), 7500-anként fogom cserélni.

    Korábban nem volt turbos autóm, mi az amit esetleg érdemes lenne figyelni/ellenőrizni (a turbó megfelelő hűtése és üzemi hőfok előtt nem pörgetését leszámítva) a szokásos dolgokon kívül?

    Előre is köszi aki tud valamit segíteni !

  16. #95

    Alap

    Attól függ milyen lesz a használat!
    Jobban használós üzemmód mellett én biztos 15W-50-es Motult raknék bele! Olajszürő,levegőszürőből jó az utángyártott jó minőség!
    www.nieszmotorsport.hu
    06 30 9 715 133

  17. #96
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Mosoly

    Szia!

    Én Nipparts szűrüket használok mind a három (Lancer, Galant, Evo) Mitsubishi-be. A gyárihoz képest olcsók, de mégis gyári beszállítói, jó minőségű termékek. Egyedül az Evo légszűrő van a Cosworth-tól. Nyilván a használattól is függ, hogy mi kerüljön bele. Szerintem bármelyik ismertebb márka (Shell, Mobil, Castrol, Mol, Motul stb.) fullszintetikus 5W40 vagy 10W50 olaja teljesen jó ide, 20W60 is jó bele, de felesleges.

    Egyébként üdv a fórumon.

    Idézet ridavee: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, remélhetőleg nem csak EVO-khoz hanem más Mitsu modellekhez is hozzá tudtok szólni. A napokban hozzájutottam egy Colt CZT-hez, ami itthon elég ritka modell, ezért semmiféle fórumot, vagy közösséget nem találtam ahol tudnék kérdezősködni, ezért írok ide.

    Természetesen a vétel után cserélném az olajat szűrőt, amit ilyenkor kell. Kérdésem, hogy az olajszűrő/légszűrő kombóból csak gyári az ami elfogadható, vagy valami jobb minőségű utángyártott is vállalható alternatíva (pl.: Bosch). A másik pedig, hogy milyen viszkozitású és minőségű olajat ajánlotok ebbe a motorba (1.5 Mivec T.), 7500-anként fogom cserélni.

    Korábban nem volt turbos autóm, mi az amit esetleg érdemes lenne figyelni/ellenőrizni (a turbó megfelelő hűtése és üzemi hőfok előtt nem pörgetését leszámítva) a szokásos dolgokon kívül?

    Előre is köszi aki tud valamit segíteni !

  18. #97
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    hello, üdv a kluban!

    Kis evo=colt turbó

    olajról annyit tudok mondani, hogy itt nagyon sokan kb 90% motullal nyomja, mert jól keni a turbót is és nem szarik be a kenése a magas hőfokokon. 15w50-et próbáld ki!

    Használat: semmi extra: kell bele előre egy LSD, illetve nem árt egy HKS turbo timer- aztán hagy szaladjon!
    Kell egy jó program

  19. #98
    ridavee
    Vendég

    Alap

    Köszi a válaszokat, szóval elsősorban motul vagy más jó minőségű 15W50-es olajat ajánlotok. A turbo Timeren gondolkodtam, de én inkább visszaveszek a tempóból amikor tudom, hogy 10 perc múlva leállítom a motort. Nem szívesen hagynám járva a motort csak úgy. A gyári szervízkönyve 15W30-at, vagy 10W30-at ajánl.

  20. #99
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet ridavee: Hozzászólás megtekintése
    Köszi a válaszokat, szóval elsősorban motul vagy más jó minőségű 15W50-es olajat ajánlotok. A turbo Timeren gondolkodtam, de én inkább visszaveszek a tempóból amikor tudom, hogy 10 perc múlva leállítom a motort. Nem szívesen hagynám járva a motort csak úgy. A gyári szervízkönyve 15W30-at, vagy 10W30-at ajánl.
    ha a gyár is a 15-ös viszkozitású olajat ajánlja akkor azzal semmi rosszat nem teszel, ha 30-as helyett 50-es hőértékű olajat használsz!!! Nyugodtan nyomd a 15w50-es motul LeMans-t
    Kell egy jó program

  21. #100

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    ha a gyár is a 15-ös viszkozitású olajat ajánlja akkor azzal semmi rosszat nem teszel, ha 30-as helyett 50-es hőértékű olajat használsz!!! Nyugodtan nyomd a 15w50-es motul LeMans-t
    15W-50 Competition!!!
    www.nieszmotorsport.hu
    06 30 9 715 133

5. oldal, összesen: 13 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Szavazz: zárt legyen ez a rész, vagy ne?
    By Miki in forum Klubtagok - Zárt Topic!
    Hsz-ok: 18
    Utolsó hozzászólás: 2015. 12. 14., 06:37
  2. Hsz-ok: 66
    Utolsó hozzászólás: 2013. 02. 15., 00:50
  3. HELP! Milyen felni? ET szám?
    By carkillerz in forum Futómű
    Hsz-ok: 11
    Utolsó hozzászólás: 2012. 12. 14., 19:07
  4. Milyen kuplung ez?
    By visitor in forum Hajtás
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2009. 04. 03., 06:55
  5. Mennyire legyen publikus a fórum?
    By Miki in forum Gépház
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2008. 01. 11., 18:53

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva