2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12
21-25, összesen: 25

  1. #21
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    De az övé nem 2.0L ez pedig arról szól, persze ettől még azon sem biztos.

  2. #22
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    A hivatalos grafikon szerint a Tomei alul is jobban teljesít a IX-es turbónál, míg a valóságban (Gyuri grafikonja szerint 3500 alatt) nem. Hm?

    Azért ezzel óvatosan kell bánni, hiszen nem tudjuk az az 50kg/cm2 adat az mennyi bár valóságban. Lehet olyan programot csinálni ahol pl 1.3 bár a max nyomás- így a "betöltési" rpm érték látszólag jóval alacsonyabb. Nálam az a kellemes helyzet van, hogy mivel 700 Nm nyomatékra építünk ezért érezheti úgy az avatatlan szemlélő, hogy későn jön meg a nyomás. De könyörgöm, az, hogy 3500nál van 700 nm és max nyomás az még nem zárja ki azt, hogy előtte ugyan olyan szépen tölt, mint egy kettő literesen a kis csiga. Magyarul pl 400 Nm nyomatékot nekem most ugyan ott csinál meg a kocsi ahol egy kettő literes autó csinál a kis turbóval.

    Egyet tudunk biztosan: turbó erősebb mint ahogy a gyár állítja

    innen fogva lehet gondolkodni, hogy mi az oka ennek, én nem tudom (lehet, megint a főtengely vs keréklóerő a kérdés)- de nem is érdekel. 2800 rpm-nél egy bár nyomásom van ami repíti a kis kocsimat, cserébe 480 ló közelébe fogunk érni ha még egy két apró módosítást eszközölünk. Hibátlan adatok. - szerintem
    Kell egy jó program

  3. #23
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2007. 07.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    200

    Alap

    Ebben a grfikonban azért van némi marketing
    Egy nagyobb turbo sohasem tölt előbb mint egy kisebb ez tény!
    A gyári 9-es turbó a 355 lóerejével: kicsit érdekes adat.
    Nem ismerjük a tomei nyomását, a kipugofórendszerek különbségét stb.
    Én csak akkor hiszem el, hogy egy turbo hol kezd tölteni és hány lóerőt tud hamár megfogtam a kezemben és rátettem a padra tesztelni.
    A grafikon gagyiságát jelzi, hogy a jobb oldali skálázás a nyomatékot akarja jelezni amit a japánok kg-m-nek hívnak és 10-el kell szorozni ugye a Nm-hez általában mostmeg egy kg/cm2 skála van ott szóval kicsit összevissza grafikonok vannak ott.
    Eszerint a gyári turbo 400+ Nm-es 1.6-os nyomáson a tomei meg 520 milyen nyomáson?
    Húúúúúúú

  4. #24
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Idézet 1stDriver: Hozzászólás megtekintése
    Ebben a grfikonban azért van némi marketing
    Egy nagyobb turbo sohasem tölt előbb mint egy kisebb ez tény!
    A gyári 9-es turbó a 355 lóerejével: kicsit érdekes adat.
    Nem ismerjük a tomei nyomását, a kipugofórendszerek különbségét stb.
    Én csak akkor hiszem el, hogy egy turbo hol kezd tölteni és hány lóerőt tud hamár megfogtam a kezemben és rátettem a padra tesztelni.
    A grafikon gagyiságát jelzi, hogy a jobb oldali skálázás a nyomatékot akarja jelezni amit a japánok kg-m-nek hívnak és 10-el kell szorozni ugye a Nm-hez általában mostmeg egy kg/cm2 skála van ott szóval kicsit összevissza grafikonok vannak ott.
    Eszerint a gyári turbo 400+ Nm-es 1.6-os nyomáson a tomei meg 520 milyen nyomáson?
    Húúúúúúú
    Na épp erre akartam rávilágítani!

  5. #25

2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Hsz-ok: 50
    Utolsó hozzászólás: 2014. 04. 07., 16:21
  2. Elado Tomei Arms M7960 turbo
    By Jeff_TM in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 9
    Utolsó hozzászólás: 2010. 10. 11., 18:45

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva