2. oldal, összesen: 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 72

  1. #21
    Haladó
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hsz-ok
    34

    Alap

    Idézet 1stDriver: Hozzászólás megtekintése
    A pillangószelep tisztítása a legelsők között legyen a többi csak opció. Sajnos az evo a P505-el csak azt tudatja, hogy az alapjárati szabályzó rendszerrel lehet baj, mert nehezen tudja tartani az alapjáratot. Tehát nem közvetlenül az alapjárati motor hibájára utal azt csak a legvégső esetben kell cserélni. Az összes többi művelet olcsóbb és könnyen lehet, hogy megoldják a problémát.
    Nos,akkor összefoglalnám a történteket.
    Előre bocsátom,hogy még semmilyen "fejleménnyel" nem tudok szolgálni,mert babonások vogymunk mink,így még kivárok.
    Ami eddig történt,tanácsotokhoz híven,mondhatni "szolgai hűséggel" követtem az előírtakat.
    Ergo:1.illangószelep ki,(az egyik fele masszív fekete(!) volt),a szélén olyan koromfelrakódás,hogy csak PURHABOLDÓVAL(!) jött le.Ebből talán tik is tanultok valamit.
    Szal szelep megtísztit,fémtisztára,a kis lyukak is,sűrített levegővel átfúj,szelep vissza.
    2.:hibakód kiüt
    3.:injectortisztító adalék benyába be.

    Míg hazaértem az alapjárat ugrált mint őrület(800-2000) között,de sztem a computer most tanulja újra szabályozni.
    Holnap teletankolom,a többit majd meglátjuk.
    A fejleményekről majd beszámolok.
    Egyelőre ennyi.

  2. #22
    Rezidens Mx Roli avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Nagykanizsa
    Hsz-ok
    402

    Alap

    ez tök jó!

    most már csak az alapjárati motor lépésszámát kell beállítani, és jó is lesz.
    de ahoz mindenkép kell 1 műszer.(valakinek megy érzésre is )
    meg én még cserélnék 4 gyertyát is.

    üdv

  3. #23
    Haladó
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hsz-ok
    34

    Alap

    Idézet Mx Roli: Hozzászólás megtekintése
    ez tök jó!

    most már csak az alapjárati motor lépésszámát kell beállítani, és jó is lesz.
    de ahoz mindenkép kell 1 műszer.(valakinek megy érzésre is )
    meg én még cserélnék 4 gyertyát is.

    üdv
    Gyertya csere megvolt 2 hete,iridium vacak,potom áron "dobták utánam"

  4. #24
    Haladó
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hsz-ok
    34

    Alap

    Mivel eltelt már 3 nap,van merszem és bátorságom azt írni,hogy a "világító tengeralattjáró rejtélye" megoldódott.
    • Tehát,ha valakinél P0505 hibaüzi van,akkor a MEGOLDÁS A PILLANGÓSZELEP TISZTITÁS.
    Közben ugye voltam én is hót járni,igaz egyedül,de mentem árkon-bokron,és a következők a tapasztalataim.A gázpedál tök könnyű lett,ergo mert nem ragad bele a pillangószelep a dzsuvába,fogyasztás mérséklődött vagy 3 literrel/100 km.
    Az alapjárati fordulatszám magától beállt 900-ra.
    Itten most LEBORULOK A TANÁCSADÓIM ELŐTT! (aki érti az tudja)

  5. #25
    Rezidens Mx Roli avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Nagykanizsa
    Hsz-ok
    402

    Alap


  6. #26
    Zöldfülű
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Eger
    Hsz-ok
    13

    Alap

    Sziasztok!

    Rám is rámvilágított a check engine lámpa sárga fénye! Az itteni szakik szerint a befecskendezö szelepeket kell kicserélni. A kérdésem az lenne hogy otthon kihez fordulhatnék ez ügyben illetve kb mennyiért lehet hozzájutni? Emellet elég erösen érik az aktiv difi olajpumpájának a cseréje is, jó lenne tudni az is kb mennyibe fáj! Egy 2004-e 8-asról van szó. Elöre köszi az érdemi infókért.

  7. #27
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet gabor.schweiz: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Rám is rámvilágított a check engine lámpa sárga fénye! Az itteni szakik szerint a befecskendezö szelepeket kell kicserélni. A kérdésem az lenne hogy otthon kihez fordulhatnék ez ügyben illetve kb mennyiért lehet hozzájutni? Emellet elég erösen érik az aktiv difi olajpumpájának a cseréje is, jó lenne tudni az is kb mennyibe fáj! Egy 2004-e 8-asról van szó. Elöre köszi az érdemi infókért.
    kapcsold le az ALS-t
    Kell egy jó program

  8. #28
    Zöldfülű
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Eger
    Hsz-ok
    13

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    kapcsold le az ALS-t

    És azzal mit is oldok meg? Bocs ha étetelennek tünök, de csak pár hónapja van nálam a kocsi...

  9. #29
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet gabor.schweiz: Hozzászólás megtekintése
    És azzal mit is oldok meg? Bocs ha étetelennek tünök, de csak pár hónapja van nálam a kocsi...
    azt hiszem a válaszod után a legbölcsebb az lenne, ha felkeresnél egy szakszervízt. Ha itthon vagy akkor irány a Kspeed vagy ha Bálna mester működik akkor oda, de vannak egyéb helyek is.
    Kell egy jó program

  10. #30
    Zöldfülű
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Eger
    Hsz-ok
    13

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    azt hiszem a válaszod után a legbölcsebb az lenne, ha felkeresnél egy szakszervízt. Ha itthon vagy akkor irány a Kspeed vagy ha Bálna mester működik akkor oda, de vannak egyéb helyek is.
    Köszönöm hogy válaszoltál! Egy tól- ig árat esetleg ha tudnál irni, csak hogy összehasonitsam az itteni árral mert lehet meg sem éri csak ezért 'hazaszaladni'. Eger vagy Miskolc környékén tudsz hozzáértöket ajánlani? Üdv:Gábor

  11. #31
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet gabor.schweiz: Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm hogy válaszoltál! Egy tól- ig árat esetleg ha tudnál irni, csak hogy összehasonitsam az itteni árral mert lehet meg sem éri csak ezért 'hazaszaladni'. Eger vagy Miskolc környékén tudsz hozzáértöket ajánlani? Üdv:Gábor
    mivel, hogy se nem vagyok egyik társaság alkalmazottja/képviselője, se nem látok bele a kocsidba látatlan (amúgy sem értek semmihez) így nem tudok neked mondani azonkívül semmit, hogy hívd fel őket. Neten megtalálod szerintem.
    Kell egy jó program

  12. #32
    Zöldfülű
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Eger
    Hsz-ok
    13

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    mivel, hogy se nem vagyok egyik társaság alkalmazottja/képviselője, se nem látok bele a kocsidba látatlan (amúgy sem értek semmihez) így nem tudok neked mondani azonkívül semmit, hogy hívd fel őket. Neten megtalálod szerintem.

    Köszönöm

  13. #33
    Haladó
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hsz-ok
    34

    Alap

    Idézet evo gsr8: Hozzászólás megtekintése
    Mivel eltelt már 3 nap,van merszem és bátorságom azt írni,hogy a "világító tengeralattjáró rejtélye" megoldódott.
    • Tehát,ha valakinél P0505 hibaüzi van,akkor a MEGOLDÁS A PILLANGÓSZELEP TISZTITÁS.
    Közben ugye voltam én is hót járni,igaz egyedül,de mentem árkon-bokron,és a következők a tapasztalataim.A gázpedál tök könnyű lett,ergo mert nem ragad bele a pillangószelep a dzsuvába,fogyasztás mérséklődött vagy 3 literrel/100 km.
    Az alapjárati fordulatszám magától beállt 900-ra.
    Itten most LEBORULOK A TANÁCSADÓIM ELŐTT! (aki érti az tudja)
    Eltelt bő félév és megint visszajött a probléma...
    A "tengeralattjáró" még nem világít,de a fogyasztásom megint qva sok,meg az alapjárat is ingadozik,meg kicsit magasabbra (úgy 1000/min)-re állt be.
    Úgy gondolom,hogy a megoldás ISMÉTELTEN A PILLANGÓSZELEP TISZTITÁSA,de a múltkori szerelőim szerint,ha nem ég a check engine,akkor az nem lehet probléma...Igaz ez?
    Elvinném másik szerlőhöz,hogy mégiscsak vegyeki a pillangószelepet és purhaboldozza le,DE újabb kérdés merült fel.
    Ebben kérném a segítségeteket!
    Tehát a kérdés az,hogy
    a pillangószelepnél van egy FÉM TÖMÍTÉS,AMI ÁLLÍTÓLAG HA MÁR MEG LETT BONTVA,AKKOR FALS LEVEGŐT SZÍVHAT,TEHÁT A SZERELŐ JAVASLATA AZ,HOGY EZT A TÖMÍTÉST IS(!) CSERÉLNI KELLENE.

    MIT TUDTOK ERRŐL?
    ÁRA ? (saccperkábé).

    Várom válaszotokat(előre is köszönöm a segítséget!)

  14. #34
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Mosoly

    Idézet evo gsr8: Hozzászólás megtekintése
    ...a fogyasztásom megint qva sok,meg az alapjárat is ingadozik,meg kicsit magasabbra (úgy 1000/min)-re állt be...
    Nálam is csinált ilyet, MAF szenzor csere megoldotta a problémát

  15. #35
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap help

    Evo8-9 injektorfej van valakinek 1db polcon baráti áron?
    Tengeralattjáró világít,P0302 2henger felismert gyújtáskimaradás,gyertyacsere nem segített,trafócsere is megvolt.Tegnap 2es 3as injektorcsere is megtörtént(M.Gábornak köszönöm a tippet),ma reggelre ismét chekengin,3ármas henger gyújtáskimaradás,hurrá!megvan a hiba.Márkaszerviz felhív,injektorár megkérdez,seggreül,....
    Szóval valakinek bontott occsón?
    Előre is köszönöm!
    joci 30/9681126

  16. #36
    Haladó
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hsz-ok
    34

    Alap

    Idézet evo gsr8: Hozzászólás megtekintése
    Eltelt bő félév és megint visszajött a probléma...
    A "tengeralattjáró" még nem világít,de a fogyasztásom megint qva sok,meg az alapjárat is ingadozik,meg kicsit magasabbra (úgy 1000/min)-re állt be.
    Úgy gondolom,hogy a megoldás ISMÉTELTEN A PILLANGÓSZELEP TISZTITÁSA,de a múltkori szerelőim szerint,ha nem ég a check engine,akkor az nem lehet probléma...Igaz ez?
    Elvinném másik szerlőhöz,hogy mégiscsak vegyeki a pillangószelepet és purhaboldozza le,DE újabb kérdés merült fel.
    Ebben kérném a segítségeteket!
    Tehát a kérdés az,hogy
    a pillangószelepnél van egy FÉM TÖMÍTÉS,AMI ÁLLÍTÓLAG HA MÁR MEG LETT BONTVA,AKKOR FALS LEVEGŐT SZÍVHAT,TEHÁT A SZERELŐ JAVASLATA AZ,HOGY EZT A TÖMÍTÉST IS(!) CSERÉLNI KELLENE.

    MIT TUDTOK ERRŐL?
    ÁRA ? (saccperkábé).

    Várom válaszotokat(előre is köszönöm a segítséget!)
    Nos,ismét jelentkezem(bár szemlátomást csak magammal beszélgetek.)
    Szal,esmét világít a "sárga tengeralattjáró".
    Rutinosan elmentünk mi a szerelőnkhöz,vittük az idézetben tudakolt tömítést is(350 Huf volt),no meg az elmaradhatatlan purhab-oldót.
    Rácsatlakoznak a computerrel,esmét p0505 hiba üzi.
    Mondom én a szerelőmnek,hogy:" akkor tanult Barátom nagyon bölcs tanácsa szerint",pillangószelep ki,oszt purhab-oldót neki.
    Még ki sem vette,belenéz,dehát "ez fém tiszta",ezt nem kell kivenni!
    No erre,elég durván reagáltam,nos nagy kegyesen kivette,kitisztította a 3 kis lyukat is,átfújta,visszatette,hibakódot kiütötte és mit tesz Isten,elaludt a tengeralattjáró!

  17. #37
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Azt elég sűrűn tisztitom én is... Mondjuk én nem veszem ki csak lehúzott a csövet befujom a tisztitot aztán szárazra töröm kis pihi hogy ha valami maradt ott az el tudjon patológiai és utána teszem vissza a csövet...
    Just for Fun

  18. #38
    Haladó
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hsz-ok
    34

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Azt elég sűrűn tisztitom én is... Mondjuk én nem veszem ki csak lehúzott a csövet befujom a tisztitot aztán szárazra töröm kis pihi hogy ha valami maradt ott az el tudjon patológiai és utána teszem vissza a csövet...
    Szal én nem vogymuk ótószerelő,de kivétel,kitisztít,betétel sem több 15-21 percnél...
    De jól jön,mer eltűnik az check engine.

  19. #39
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Nálad eltűnik mert széria az autó... Nálam nem.
    Amúgy tényleg az EcuTek-es autónál már megvan a stratégia, hogy a check engine-t hogy lehet kiütni?
    Just for Fun

  20. #40
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Amúgy tényleg az EcuTek-es autónál már megvan a stratégia, hogy a check engine-t hogy lehet kiütni?
    Nálam soha nem volt check engine az ecutek miatt.

2. oldal, összesen: 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva