2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12
21-40, összesen: 40

  1. #21
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    nem beszéltem vele, de igérem felhívom, bár még mindig azt mondom, hogy nagyon messze vagyunk árban, és szétrúgni is kár lenne

  2. #22
    Rezidens Mike avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.026

    Alap

    Valaki balosított már IX-est?
    tapasztalat, árak stb...
    van valakinek elfekvőben kézi váltója IX-hez?

  3. #23
    Rezidens D16V avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    Idézet Mike: Hozzászólás megtekintése
    Valaki balosított már IX-est?
    tapasztalat, árak stb...
    van valakinek elfekvőben kézi váltója IX-hez?

    Über nagy szopó, ezek 2010-es árak, amikor én gyűjtöttem a cuccokat és most már szerintem még drágább, mert akkor van alkatrész, ha eldobnak egyet...
    Ha utcai lesz, akkor erre jönnek még a középkonzolok, könyöklő, tükrök, első lámpák, klíma cuccok és ezernyi apróság. Ja szervo csövek...
    A lakatos munka sem kicsi, pedáltartó bakokat átrakni pontosan, ablaktörlő motor tartó konzolt átrakni, szervodob ívet átrakni, másik oldalon eltüntetni, és hát a tűzfal alsó rész...
    Szóval nem jön ki olcsóbban egy gyári balosnál, csak nem egyszerre kell kiköhögni, viszont a szopás annál nagyobb, hogy az összelegózott alkatrészekkel, kötegekkel működik-e...
    tűzfal (gyári új) 80000 80000
    szélvédő (Pilkington) 24000 24000
    műszerfal (nyílt légzsákos) 50000 120000
    műszerfal merevítő 30000
    fűtésbox 30000
    fűtés belső motor 20000
    pedál szett 30000
    kormánymű 130000 150000
    utastér kábelköteg 50000
    műszerfal kábelköteg 70000
    motortér kábelköteg 55000
    bajuszkapcsoló egység 20000
    kormányoszlop átvezető 10000
    váltótartó hátsó bak 13000
    ablaktörlő karok, motor 30000
    bölcső x

  4. 3 tagnak tetszik D16V hozzászólása:


  5. #24
    Rezidens Mike avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.026

    Alap

    Köszi Dávid!


    Sejtettem, hogy ilyen árak lesznek inkább itt az idővel a szakival aki csinálja és az alkatrész beszerzéssel lenne óóóriási szopi!
    Esetleg ha a váltót is számolom akkor mindennel együtt beleszaladhat a 1,5-2m-be simán..

  6. #25
    Rezidens D16V avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    Idézet Mike: Hozzászólás megtekintése
    Köszi Dávid!


    Sejtettem, hogy ilyen árak lesznek inkább itt az idővel a szakival aki csinálja és az alkatrész beszerzéssel lenne óóóriási szopi!
    Esetleg ha a váltót is számolom akkor mindennel együtt beleszaladhat a 1,5-2m-be simán..
    Annyiba biztosan benne lesz egy ilyen sztory.
    Az idő meg még drágább, plusz, ha kiszámolnám mennyit autóztam el a 2,5-3 év alatt utánajárásra, alkatrészbeszerzésre, stb., még egy autó ára kijönne...

  7. 2 tagnak tetszik D16V hozzászólása:


  8. #26
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Idézet Mike: Hozzászólás megtekintése
    Köszi Dávid!


    Sejtettem, hogy ilyen árak lesznek inkább itt az idővel a szakival aki csinálja és az alkatrész beszerzéssel lenne óóóriási szopi!
    Esetleg ha a váltót is számolom akkor mindennel együtt beleszaladhat a 1,5-2m-be simán..
    A feléért megtanítalak ballal váltani

  9. 5 tagnak tetszik carkillerz hozzászólása:


  10. #27
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet Mike: Hozzászólás megtekintése
    Valaki balosított már IX-est?
    tapasztalat, árak stb...
    van valakinek elfekvőben kézi váltója IX-hez?
    Autómatát nézel? Nekem nemsoká lehet lesz egy eladó hatsebességes váltóm mindennel.
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  11. #28
    Rezidens Mike avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.026

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése
    A feléért megtanítalak ballal váltani

    A Skyline-t imádtam!
    Engem nem zavar csak, egyszer ha eladnám.
    gondoltam, hogy rád számíthatok

  12. #29
    Rezidens Mike avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.026

    Alap

    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    Autómatát nézel? Nekem nemsoká lehet lesz egy eladó hatsebességes váltóm mindennel.
    Még csak számolgatok, de igen automata.

  13. #30
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Sziaszotok,

    Rögtön a tárgyra is térnék, kell egy EVO!! Így elkezdtem nézegetni a 6-osokat (mert 6-os kell)... Az az igazság, hogy nagyon-nagyon feketét szerettem volna venni, de....Találtam egy IceBlue-t és.... lefagyott mindenem Itt egy kép róla, szerintem egyértelmű lesz, hogy miért is mennék ebbe az irányba...


    A kérdés összetett, ha behozom és rárakom a rendszámot a mostani Jobbosra, akkor utólag már nem balosítható hivatalosan? Ha nem akkor igaz az, hogy a 6-osokhoz már nem lehet találni rendes kormányművet csak ilyen glx-es vagy mi a búbánatot ami meg már nem olyan?
    ---
    Megpróbáltam egy jobbos autót talán 1 éve, sikerült 3 sarkot mennem vele és amikor konstatáltam, hogy nem találom ballal a 3. fokozatot akkor rájöttem, hogy én kiskoromban karácsonyra a bal oldalamra gyermekparalízist kaptam ajándékba kisautó helyet.. Ezért, van bennem egy nagy félelem a jobbkormányos vezetéstől, ámbár lehet, hogy idővel ez elmúlna. Ezért is gonodlkozom azon, hogy ha hozok is, balosítani kéne előbb vagy utóbb. A kérdés, hogy mikor kell ezt megjátszani?
    ---
    Köszi a válaszokat ha valaki egyáltalán ad itt a kicsievo mizéria közepén

    B.U.É.K mindenkinek, úgy is eléggé esedékes

    --
    U.i: Nem biztos, hogy ez lesz, még nem láttam az autót, egyenlőre a "Bödzsé tervezési" fázisnál járok - de ilyen színű lesz.
    Utoljára szerkesztette: FQ-400; 2017. 12. 30. 13:59-kor
    Just for Fun

  14. 3 tagnak tetszik FQ-400 hozzászólása:


  15. #31
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap



    Jo a buli mi?

    Ha jol tudom, ha elobb vizsgaztatod akkor utana atepitesi engedelyt kell kerned ami fogalmazzunk finoman: szoporoller.

    Jobban jarsz ha elotte.

    Amugy en is szeretnek egy jobbos 8ast behozni dailynek. Pont csokizok a jobb oldali dologra. Akinek kicsi erzeke is van ezekhez a dolgokhoz az gyorsan megszokja.

    Mintha kaminbol ulnel sportautoba. Csak itt nem a fent lent kulonbseg van hanem a jobb bal.

    Neked is BUEK.

  16. #32
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Ha jól tudom, GZsoltinak is már magyar papírral lett balos. Szerintem keresd őt.

    B.U.É.K
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  17. Az alábbiaknak tetszik Papírtigris hozzászólása:


  18. #33
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Ez azt takarja, hogy bevésik a forgalmiba, hogy jobb kormány? Mert, ha nem vésik akkor: Hallottam olyan emberről aki ismer olyan embert akinek, a távoli rokonának a feleségének a vejének a gyerekkori sulis padtársa volt és állítólag "akkorát borult az autóval, hogy a jobb kormány hírtelen a bal oldalra került" Basszus, be akartam a jobbossal kanyarodni annó a második sarkon, felhúztam az "index" kart és bekapcsolt az ablaktörlő.. Akkor mondták, hogy az a másik oldalon van. De van olyan ahol az pl bal oldal, nem tudom, tényleg tartok tőle. De ha nincs más megoldás akkor előtte kell balosítani, vagy tényleg marad jobbos.
    Just for Fun

  19. #34
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Ez azt takarja, hogy bevésik a forgalmiba, hogy jobb kormány? Mert, ha nem vésik akkor: Hallottam olyan emberről aki ismer olyan embert akinek, a távoli rokonának a feleségének a vejének a gyerekkori sulis padtársa volt és állítólag "akkorát borult az autóval, hogy a jobb kormány hírtelen a bal oldalra került" Basszus, be akartam a jobbossal kanyarodni annó a második sarkon, felhúztam az "index" kart és bekapcsolt az ablaktörlő.. Akkor mondták, hogy az a másik oldalon van. De van olyan ahol az pl bal oldal, nem tudom, tényleg tartok tőle. De ha nincs más megoldás akkor előtte kell balosítani, vagy tényleg marad jobbos.
    A forgalmiba azt hiszem nem. De a biztositasi adatlapon fel kell tuntetni. Akkor meg mar ott az adatbazis

  20. #35
    Rezidens Gzsolt avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 02.
    Hely
    ÉRD
    Hsz-ok
    375

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Ez azt takarja, hogy bevésik a forgalmiba, hogy jobb kormány? Mert, ha nem vésik akkor: Hallottam olyan emberről aki ismer olyan embert akinek, a távoli rokonának a feleségének a vejének a gyerekkori sulis padtársa volt és állítólag "akkorát borult az autóval, hogy a jobb kormány hírtelen a bal oldalra került" Basszus, be akartam a jobbossal kanyarodni annó a második sarkon, felhúztam az "index" kart és bekapcsolt az ablaktörlő.. Akkor mondták, hogy az a másik oldalon van. De van olyan ahol az pl bal oldal, nem tudom, tényleg tartok tőle. De ha nincs más megoldás akkor előtte kell balosítani, vagy tényleg marad jobbos.
    Inkább előtte balosíts, ha nem megy a jobbos. Én 6 évet mentem jobbosan és pályán 1 év kellett mire megtudtam futni a jobbos időt.
    Nekem Janika csinálta és fél évet készültünk rá.
    Sok Szerencsét Bitang szép állású járgány.
    Ha nyernék a lottón egy a "taxi 2" fekete lenne, de ez olyan szép hogy nem rontanám el.

    B.U.É.K

  21. Az alábbiaknak tetszik Gzsolt hozzászólása:


  22. #36

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Ez azt takarja, hogy bevésik a forgalmiba, hogy jobb kormány? Mert, ha nem vésik akkor: Hallottam olyan emberről aki ismer olyan embert akinek, a távoli rokonának a feleségének a vejének a gyerekkori sulis padtársa volt és állítólag "akkorát borult az autóval, hogy a jobb kormány hírtelen a bal oldalra került" Basszus, be akartam a jobbossal kanyarodni annó a második sarkon, felhúztam az "index" kart és bekapcsolt az ablaktörlő.. Akkor mondták, hogy az a másik oldalon van. De van olyan ahol az pl bal oldal, nem tudom, tényleg tartok tőle. De ha nincs más megoldás akkor előtte kell balosítani, vagy tényleg marad jobbos.
    Attól függ melyik oldalon van az ablaktörlő hogy Japán belpiacos-e, vagy Angliába szánt. Én csináltam Zsoltinak mindent, hivatalosan lett jobbosból balos, forgalmiba beírva. Szakrajzokkal, tervekkel, mindennel együtt, szívás, és nem olcsó.

  23. 2 tagnak tetszik B.Janika hozzászólása:


  24. #37
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    A forgalmiba azt hiszem nem. De a biztositasi adatlapon fel kell tuntetni. Akkor meg mar ott az adatbazis
    benne van a forgalmiban, hogy jobbkormányos, hátul a megjegyzéseknél. sőt, azt is beleírják, hogy motorkódos, mert ugye csak annyit tudnak beleírni a forgalmiba, hogy 4G63.

    Ha előbb papíroztatod, mint hogy átalakítsd, utána az szívás. tényleg tortúra. végig lehet vinni, de sok nyűg. egyszerűbb, ha előbb balosítod, aztán papíroztatás.

    a jobbkormányos megszokása meg nagyon szubjektív. valakinek megy, valaki szenved tőle, és a hideg kirázza az egésztől. én még angol rendszámos korában mászkáltam az autóval a környéken sokat, eleinte csak akkor, mikor nem volt forgalom, aztán papíroztatás után sokat vezettem a városban, hogy szokjam. Azt kell, hogy mondjam, kb 1-2 hét alatt meg lehet szokni, de rutinná a vezetése szerintem legalább 6-12 hónap, mire az ember biztonságosan vezeti - ráadásul megismeri az autót, és megtanul vele előzni, és parkolni.

    ettől függetlenül angoloknál még mindig van kínálat Evokból, bár nagyon fogynak. Elmúlt 6-12 hónapban elég sokat nézegettem az ebay-t / gumtree-t - bár nem Evo hanem Fto miatt, de ugyanúgy néztem az Evokat is - és az utóbbi 6 hónapban kezd a kínált autók száma csökkenni. Az Fto-k száma a 15-20 hirdetésről mára beesett kb 5 hirdetés szintjére, szóval fogynak az autók, de nagyon. Most még talán lehet odakint találni olyat, amit az ember szeretne, de nincs már messze, mikor majd vadászni kell hónapokat, hogy az ember találjon bármilyen Evot.
    Utoljára szerkesztette: Coppermine; 2018. 01. 01. 21:41-kor
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  25. 3 tagnak tetszik Coppermine hozzászólása:


  26. #38
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Nagyon szép!
    Az igény megfogalmazása is, és az autó is.

    Én is gondolkoztam balosításon, mert a mobile.de-n is inkább jobbos EVO-k vannak túlsúlyban.
    Utána olvastam külföldi fórumokon is, és egy szóval hyperpipa.
    Drága, és időigényes vállalkozás. Csak ha nagyon egyben van az autó akkor éri meg szerintem.

    A jobbos vezetést meg inkább kihagytam.
    Hiába erős az autó kamion mögül előzni egyenesben egyedül igazi orosz rulett...


    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Sziaszotok,

    Rögtön a tárgyra is térnék, kell egy EVO!! Így elkezdtem nézegetni a 6-osokat (mert 6-os kell)... Az az igazság, hogy nagyon-nagyon feketét szerettem volna venni, de....Találtam egy IceBlue-t és.... lefagyott mindenem Itt egy kép róla, szerintem egyértelmű lesz, hogy miért is mennék ebbe az irányba...


    A kérdés összetett, ha behozom és rárakom a rendszámot a mostani Jobbosra, akkor utólag már nem balosítható hivatalosan? Ha nem akkor igaz az, hogy a 6-osokhoz már nem lehet találni rendes kormányművet csak ilyen glx-es vagy mi a búbánatot ami meg már nem olyan?
    ---
    Megpróbáltam egy jobbos autót talán 1 éve, sikerült 3 sarkot mennem vele és amikor konstatáltam, hogy nem találom ballal a 3. fokozatot akkor rájöttem, hogy én kiskoromban karácsonyra a bal oldalamra gyermekparalízist kaptam ajándékba kisautó helyet.. Ezért, van bennem egy nagy félelem a jobbkormányos vezetéstől, ámbár lehet, hogy idővel ez elmúlna. Ezért is gonodlkozom azon, hogy ha hozok is, balosítani kéne előbb vagy utóbb. A kérdés, hogy mikor kell ezt megjátszani?
    ---
    Köszi a válaszokat ha valaki egyáltalán ad itt a kicsievo mizéria közepén

    B.U.É.K mindenkinek, úgy is eléggé esedékes

    --
    U.i: Nem biztos, hogy ez lesz, még nem láttam az autót, egyenlőre a "Bödzsé tervezési" fázisnál járok - de ilyen színű lesz.

  27. #39
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Az egyetlen ok, hogy elfogadnám a jobbost, hogy mivel elköltöztem vidékre, amíg beérek a munkahelyemre kb 5 autóval találkozom az autópályáig. Onnantól meg pályán már teljesen mindegy, Pesten meg kb 5km-et megyek reggelente és azt is dugóban. Viszont a Kakucsring meg az Euroring is ott van tőlem 20km-es körzetben, vagyis gyakorolni azért lehetne az autóval.
    Just for Fun

  28. 3 tagnak tetszik FQ-400 hozzászólása:


  29. #40
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2010. 03.
    Hsz-ok
    563

    Alap

    Mi ugye Toyotázunk, de ott a módszer, hogy jobbosan bejön a kocsi, majd balosítjuk és így kerül forgalomba. Annyi a sztori, hogy nem írják be alvázszám alapján, hogy jobb kormányos. Ez a létező legegyszerűbb és legolcsóbb módszer, ami papírozható.

  30. 2 tagnak tetszik Szuti hozzászólása:


2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Balosítás??
    By sti v in forum Futómű
    Hsz-ok: 10
    Utolsó hozzászólás: 2009. 07. 25., 20:15

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva