1-19, összesen: 19

Hibrid nézet

  1. #1
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap Intercooler

    Technikai jellegű a kérdésem a fent nevezett rendszerrel kapcsolatban.
    Az autóm gyári IC-e rossz helyen van, gyakorlatilag 100km/ó felett kezd funkcionálni, illetve ott sem a legjobban, szakértők szerint kb mint a bubu-knál, csak még rosszabbul. Lévén egy nagy felületű hűtő egyik végébe csapódik csak a menetszél.
    Számomra igénytelenebb megoldások azok, ahol a "szabvány" méretű IC-t (600x300x76mm) kendácsolják a klimahűtő helyére (ahova persze nem fér el), feláldozva a vontatószemet, ablakmosó tartályt, lökös jórészét stb. A megoldással együtt jár a 20cm helyett kb 120cm csövezés, ami még ki is lóg az autó sikjából alul... szal nem egy kifinomult valami.

    Tehát ezekkel a köztes viz megoldással vannak-e tapasztalatok?
    Mennyire hatékonyak, léteznek-e gyerekbetegségek stb?
    Hallomásból annyit tudok, hogy félig kényszer megoldások, elsősorban helyhiány miatt (ez nálam is szempont), de a hatékonyságuk mellett is van sok pro illetve kontra vélemény is. Pl álló helyben jobban hűthető stb.


  2. #2

    Alap

    Nem olyan jó a hatásfoka mint a front coolernak,viszont ha nem szeretnéd előre tenni az IC-t és a kocsidban gyárilag nincs ilyen ,ez a legegyszerübb megoldás. Lancia integrale evo-ban pl. ugy volt megoldva hogy 0,8 bar felett folyamatosan locsolta az IC-t,ha bekapcsoltad.Nagyobb tartállyal és 2db komolyabb szivattyúval volt szerelve mint a lancer evo-k.Viszont állóhelyben nem lehetett spriccelni. Én a két rendszert ötvözném. Talán van még integrale-ba való szettem,ha érdekes lehet megkeresem.

  3. #3
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Nem olyan jó a hatásfoka mint a front coolernak,viszont ha nem szeretnéd előre tenni az IC-t és a kocsidban gyárilag nincs ilyen ,ez a legegyszerübb megoldás. Lancia integrale evo-ban pl. ugy volt megoldva hogy 0,8 bar felett folyamatosan locsolta az IC-t,ha bekapcsoltad.Nagyobb tartállyal és 2db komolyabb szivattyúval volt szerelve mint a lancer evo-k.Viszont állóhelyben nem lehetett spriccelni. Én a két rendszert ötvözném. Talán van még integrale-ba való szettem,ha érdekes lehet megkeresem.
    Vagy én értettem félre a kiindulási kérdést vagy Te??!!
    Témanyitó kérdés: Water to Air Intercooler

    Ebben az esetben a hűtőközeg valamilyen folyadék, amit egy keringető szivattyú forgat és egy külső hűtőn keresztül történik a hőcsere.




  4. #4
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Vagy én értettem félre a kiindulási kérdést vagy Te??!!
    Témanyitó kérdés: Water to Air Intercooler

    Ebben az esetben a hűtőközeg valamilyen folyadék, amit egy keringető szivattyú forgat és egy külső hűtőn keresztül történik a hőcsere.
    Sztem nem értette féle.
    A spricnitől csak azért félek, mert a gyári IC a szelepfedél tetején van, a lgáram is felülről érkezik.
    Ha a vizet nem sikerül maradéktalanul elpárologtatni, akkor szépen megtelnek a gyertyapipák vizzel, s azt onnan kiszedni kb 40 perces kisműtét. De talán még mindig ez a legolcsóbb, legjobban kivitelezhető megoldás.



  5. #5
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Sztem nem értette féle.
    A spricnitől csak azért félek, mert a gyári IC a szelepfedél tetején van, a lgáram is felülről érkezik.
    Ha a vizet nem sikerül maradéktalanul elpárologtatni, akkor szépen megtelnek a gyertyapipák vizzel, s azt onnan kiszedni kb 40 perces kisműtét. De talán még mindig ez a legolcsóbb, legjobban kivitelezhető megoldás.


    Akkor én értettem félre, de nem csak Janit, hanem Téged is!

  6. #6
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Akkor én értettem félre, de nem csak Janit, hanem Téged is!
    Értem hogy mire hitted hogy félreért! LOL
    Szal én is arra gondoltam, mint te, hogy gyakorlatilag külön zárt vizes hűtőrendszere van az IC-nek.
    Szó szerint forditásban viszont tényleg "vizet az IC-re"

    Wiki:
    "Air-to-liquid intercoolers (aka Charge-Air-Coolers) are heat exchangers that transfer intake charge heat to an intermediate fluid, usually water, which finally rejects heat to the air. These systems use radiators in other locations, usually due to space constraints, to reject unwanted heat, similar to an automotive radiator cooling system. Air-to-liquid intercoolers are usually heavier than their air-to-air counterparts due to additional components making up the system (water circulation pump, radiator, fluid, and plumbing). The Toyota Celica GT-Four had this system in the 1988-89 version and also in the Carlos Sainz RC Version."


    WOW, gugliban 5ik találat ez a topik






Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Intercooler kerestetik (VIII/IX)
    By Miki in forum Keres
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2012. 09. 03., 20:21
  2. Intercooler
    By ttop in forum Keres
    Hsz-ok: 12
    Utolsó hozzászólás: 2008. 12. 09., 15:57

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva