1. oldal, összesen: 4 123 ... UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 71

  1. #1
    Haladó leo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 02.
    Hsz-ok
    28

    Alap Autóhifi

    Sziasztok!

    A kevés témák egyike, melyhez érdemben hozzá tudok szólni az az autóhifi. Ha valakinek valami kérdése lenne, esetleg segitség kell, kérdezzen nyugodtan, a sima fejegység beszereléstől a komplett autohifi-rendszer építésig.

  2. #2
    Haladó leo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 02.
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Először is ismertetném a saját rendszeremet.

    Fejegység:
    Alpine IVA-D106R

    • 1 din méretű
    • DVD lejátszó
    • érintőképernyő
    • fiókos, 7" monitor

    Erősítő:
    Solid Audio F-45

    • 4 csatorna
    • 900W maximális teljesitmény
    • subsonic

    Hangszórók:
    Kicx IC-Q 6.2

    • Passzív hangváltós komponens szett
    • 16,5 cm középmély + csipogó

    Mélynyomó:
    2 db DLD ZT12

    • 100 literes dupla reflex láda
    • 300w sinus/600W max teljesítmény
    • 30cm papírmembrán
    • puha szivacsolt perem

    Mindezek mellé 21,3-as tápkábel, biztosítékházzal, 66ah akksi, Audison, valamint DLD kábelek, aranyozott saruk stb.

    Én 2 éve hajtom, eddig semmi baja nem volt. Az Alpine fejegység hangzása egyszerűen utánozhatatlan. 137 decibelt produkált, de sajnos a sedan autókban ugye nem nyom akkorát, mint egy kombiban(kombiban 140 db felett teljesitene). Viszont kellemesen masszirozza a hátamat, tető hullámzik, rendszámtáblával pedig nem tudok semmit csinálni, hogy ne rezonáljon.

    Nekem egy elismert szaki készitette, üvegszálas egyedi kiemelésekkel az ajtókban, valamint az A oszlopon. Bár azóta már át lett kábelezve, de a lényeg még mindig az, hogy kiválóan, zajmentesen szól, magas hangerőnél is.

  3. #3
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Ezen a fórumon minket "autó-súlyosbító-EVOmegszentségtelenítő....-"nek tartanak.Itt a mínusz grammokról,nem pedig a plusz tízkilókról szól a nóta

  4. #4
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    Ezen a fórumon minket "autó-súlyosbító-EVOmegszentségtelenítő....-"nek tartanak.Itt a mínusz grammokról,nem pedig a plusz tízkilókról szól a nóta
    azért Miki rakétájában se "roadstar" fegység van, csak tényleg más a cél

  5. #5
    Haladó leo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 02.
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Idézet jordan6: Hozzászólás megtekintése
    azért Miki rakétájában se "roadstar" fegység van, csak tényleg más a cél

    Kompromisszum kérdése az egész. Hangszórókat lehet bele jobbat venni, sőt van kifejezetten slim, változat is, ami jóval könnyebb a neodymium mágnes miatt, mint egy gyári hangszóró. Valamint kitalálták a gyorscsatikat is, amivel pl egy mélyládát egy egy modulattal ki lehet venni. Aztán az ember nem őrül meg ha mondjuk lemegy balatonra, vagy horvátba, mert meg tud nézni egy dvd-t vagy meghallgathat egy rendes zenei cd-t, de ha mondjuk verseny van, akkor ezek a cuccok 1 perc alatt kivehetők az autóból, és akkor lehet raccsingolni

  6. Az alábbiaknak tetszik leo hozzászólása:


  7. #6
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Én annó a demóautóm építésénél a konyhamérleg segítségét is igen komolyan igénybe véve,kb70kg plusz-súly beépítésével tudtam csak elfogadható hangot kreálni.Ebbe már benne van a -14kg pótkerék.
    Amióta nem hordom az autót kiállításokra,kikerült a szub,nagy erősítők,nagy akksi,40F-os kondi....,maradt egy kis digit 6csatornás-erősítő(kb.1,5kg),egy jó 16-os első szett,hátsó koax,zajcsillapító lapok,és természetesen a régi kedvenc Becker-fej(kb.10éves!).A dupla Emphaser láda már csak nagyritkán kerül be pár órácskára.Igy ha a szubot nem kocsikáztatom kb.pótkeréknyi zene súlyosbítja csak a járgányt,ami viszont a garázsban figyel a polcon.

  8. #7
    Haladó leo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 02.
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    Én annó a demóautóm építésénél a konyhamérleg segítségét is igen komolyan igénybe véve,kb70kg plusz-súly beépítésével tudtam csak elfogadható hangot kreálni.Ebbe már benne van a -14kg pótkerék.
    Amióta nem hordom az autót kiállításokra,kikerült a szub,nagy erősítők,nagy akksi,40F-os kondi....,maradt egy kis digit 6csatornás-erősítő(kb.1,5kg),egy jó 16-os első szett,hátsó koax,zajcsillapító lapok,és természetesen a régi kedvenc Becker-fej(kb.10éves!).A dupla Emphaser láda már csak nagyritkán kerül be pár órácskára.Igy ha a szubot nem kocsikáztatom kb.pótkeréknyi zene súlyosbítja csak a járgányt,ami viszont a garázsban figyel a polcon.
    Hát az jót szólhatott. De szerintem nem feltétlen kell 100 kilo zene, hogy hallgatható legyen. Első-hátsó hangszórókat kicserélni minőségire, meg egy zárt/reflex láda, erősitő rácsavaroz a ládára, és versenyre meg gyorscsatival kikapni az erősitőt, meg a ládát. És az ember mégis tud rendes zenét hallgatni a nem éppen halk kipuff meg motor mellett

  9. #8
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    hátsó hangszóró minek? ha már ZENE, az csak elölről szóljon, ki hallgat háttal egy koncertet pld? a mély az más ugye mert a mély hangnak nincs irányhallása, csak olyan első szett kell, ami elég mélyre megy. nekem Hertz HSK 1600 volt a Hondaba, elég mélyre megy. utóbbi időben már láda nélkül használtam még a basszus orientált zenéknél is.

  10. #9
    Haladó leo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 02.
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Idézet jordan6: Hozzászólás megtekintése
    hátsó hangszóró minek? ha már ZENE, az csak elölről szóljon, ki hallgat háttal egy koncertet pld? a mély az más ugye mert a mély hangnak nincs irányhallása, csak olyan első szett kell, ami elég mélyre megy. nekem Hertz HSK 1600 volt a Hondaba, elég mélyre megy. utóbbi időben már láda nélkül használtam még a basszus orientált zenéknél is.

    egyébként abban igazad van, hogy igazi hangminőség versenyre épitett autóban nem találsz hátsó hangszórókat. nem is kell, mert egy bizonyos szintem már kioltják egymást... mélyet hallhatod hátulról, de akkor rosszul van bekötve. én gondolkozok azon, hogy teszek hátra hangszórót, de csak a dvd miatt, mivel dolby digital-t tud kezelni már elég sok fejegység, ahhoz meg az nem árt...


    ja és a hertz hangszórókkal én is meg vagyok elégedve. elég olcsók, és a csipogója verhetetlen. én imádom, ha egy csipogó ki is van használva, és hihetetlen magas tartományokat bir a hertz.

  11. #10
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Én az egyik audimban cseréltettem le a gyári Bose rendszert, egyáltalán nem tetszett ahogy szólt.
    Kenwood fejegység, rainbow első szett, impact erősítő és egy bandpass láda talán rockford mélynyomóval. Meg persze kábelezés. Mikor eladtam az autót kiszedettem, kb. hat éve becsomagolva figyel a garázsban.
    Nem is tudom, hogy valaha használni fogom-e még. :-))

  12. #11
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Én az egyik audimban cseréltettem le a gyári Bose rendszert, egyáltalán nem tetszett ahogy szólt.
    a "BOSE" név csak parasztvakítás, ami a hangminőséget illeti...

  13. #12
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    [QUOTE=jordan6;52809]hátsó hangszóró minek? ha már ZENE, az csak elölről szóljon, ki hallgat háttal egy koncertet pld? a mély az más ugye mert a mély hangnak nincs irányhallása
    Ideális esetben tényleg felesleges a hátsó sugárzó,a szub viszont majd minden esetben kötelező.
    Az első ajtókból pláne japán autóknál igen nehéz valamicske mély-tartományt kicsikarni,még ajtó-szigetelés-átalakítással is(pláne ha még a súlyra is ügyelni kell).Mivel 99% szub nélkül járok,és az ajtóhangszórók nem nyújtanak elég mélyet,ilyenkor igencsak elkél egy kis segítség hátulról.A szub végett különben is problémás az evo(8).A kalaptartó pont-hegesztett fémlemezei és a biztonságiöv-tartó külön muzsikál

  14. #13
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    ajtónként 50k-ért volt Dynamat Xtreme használva, fa kiemelőkerettel én soha nem hiányoltam plusz mélyet. de hát a fülünk nem egyezik, az tuti

  15. #14
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Idézet jordan6: Hozzászólás megtekintése
    a "BOSE" név csak parasztvakítás, ami a hangminőséget illeti...
    Viszont egy otthonról már jól ismert jól csengő nevet jól el lehet adni.A kedves autóvásárló úgy sem tudja összehasonlítani az árakat egy autóhifi-boltban árult termékkel,mert hát a pl"bose"nem gyárt aftermarket-autóhifit.

  16. #15
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Idézet jordan6: Hozzászólás megtekintése
    ajtónként 50k-ért volt Dynamat Xtreme használva, fa kiemelőkerettel én soha nem hiányoltam plusz mélyet. de hát a fülünk nem egyezik, az tuti
    Milyen ótóban?

  17. #16
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    Milyen ótóban?
    6gen Honda Civic

  18. #17
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap



    itt látszik valamennyire

  19. #18
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Szerintem van helye ennek a topicnak is, bőven elfér
    Anno engem is izgatott a téma, ma már kevésbé, némi megmaradt Nakamichi cucc emlékeztet azokra az időkre.

  20. #19
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Ez az egyik legjobb beépítési pozíció a Hondába (csak a söszi bele ne lépjen ki-beszállásnál).

  21. #20
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    Ez az egyik legjobb beépítési pozíció a Hondába (csak a söszi bele ne lépjen ki-beszállásnál).
    még nem volt rá példa

1. oldal, összesen: 4 123 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva