1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 21

  1. #1
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2007. 02.
    Hsz-ok
    8

    Alap Opel Astra

    Hali srácok!

    van egy Astra G OPC-m, amit kezdetnek egész szépen megdolgoztam, és szeretném folytatni a mókát. jelenleg 250-260LE / 360-380Nm-nél járok, a folytatáshoz turbó csere van soron.

    van egy rahedli lehetőségem persze, de gondoltam körbe nézek a tisztelt konkurencia házatáján, hátha ott lehetne a legjobb cuccot megkaparintani. talán tudtok segíteni nekem.

    az OPC-ről pár szó. 2 lityis 4 hengeres 16 szelepes moci, széria kivitelben 200LE/250Nm-es gép (Z20LET jelű blokk). a blokk kb. 320LE / 450Nm-ig bírja változtatás nélkül (hajtókarok, dugók, stb.). a turbó KKK K04-es, kb. ez a 260LE / 400Nm a vége ahol most vagyok. 355ccm-es injektorok vannak hozzá széria, annak is kb. ez a 260LE a vége. az OPC-k FWD-k, elég ócskás hajtáslánccal. 5 sebességes a váltó, inkább túrára hangolt (ötödikben 6000-nél 240 km/h, kettesben 130 a vége 7300rpm-nél).

    rövidtávon a célom a megbízható 300LE / 450Nm elérése. FWD marad, azt már rendbe tettem (Sachs kuplung, 450Nm + Quaife torsen sperr + váltóban csapágyerősítés). később motor felfúrással lépnék tovább, amihez egyes cuccokat már most beépítenék, így az erősebb turbót is.

    magyarán olyan turbót keresnék, ami illeszkedik a kocsi karakteréhez: könnyű, FWD járgány. legyen nagyon pörgős, de egyben vadállat erős. a KKK-k, amik hozzáférhetők, sajnos legfeljebb 300...330LE-ig hasznavehetőek, igaz bitang pörgősek. a Garrett-ek, amikkel 750LE-ig lehet elmenni a blokkal, meg ordenáré lomhák. már a 350LE-s változat is (GTR28-as sorozat) egy rinocérosz.

    ismereteim szerint az EVO-nak ilyesmi pörgős, erős, profi turbója van. tapasztalatokat szeretnék gyűjteni. talán befűzhető lenne a blokkomhoz. (van két német cég is, aki vállal eltérő turbó felszerelését Z20LET-hez.) mit gondoltok, vagy hallottatok már ilyesmiről (másik gépbe az EVO turbó felszerelése)????

    előre is köszi!

    üdv,
    voszi
    (ha keresnétek, opelforum, carstyling, timeslip, stb., mindehol voszi néven vagyok)

  2. #2
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Szia!

    Sztem maradj a Garrett turbóknál, ha nem akarsz nagyonb sok lóerőt, akkor GT28-as sorozat valamelyik tagja, ha erőset akarsz, akkor GT30, ha meg ultrát (és lent semmi erőt), akkor GT35.
    Biztos vagyok benne hogy Németországban, stb turbósítják ezt a verdát többen is...

  3. #3
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2007. 02.
    Hsz-ok
    8

    Alap

    persze, rengetegen, de mindenki megmondja, hogy a kocsi utcára használhatatlan lesz 300LE felett a Garrett-ek miatt...

  4. #4
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Elsőkerékhajtással ez így is lesz...
    Ha túl erős, akkor lent nem megy, és akárhogy is, 300+ lóerőt nem tudom hogy hogy tud majd kezelni az erőátvitel. Váltó? Féltengelyek??Fék???

  5. #5
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2007. 02.
    Hsz-ok
    8

    Alap

    lehet attól az még alul is erős, legalábbis én ezt szeretném, most a kocsi ugyan csak 260 lovas, de 2000-nél már nagyot tol, és nem 3500 fölött nyílik ki a csipája. persze a nagyobb, böszmébb erősebb turbónak kell a kipuff oldali nyomás én értem, de épp ezért érdeklődöm felétek, mert úgy hallottam, hogy az EVO turbója éppen ebben zsivány. alul is bitangot tol, de felhúzható 350-400LE-ig. ez jó lenne, mert később tovább szeretnék lépni a 300LE-n is, ha lehet. (nincs megállás, ezt gondolom Te is jól ismered )

    az erőátvitel amit jelenleg akarnék el fogja bírni, a váltót megépítettük elég korrekt módon, nem sajnáltam belőle, ami kell az erőhöz, ahogy 450 lóhoz csinálják kint a nagyok. féltengelyek azok kérdésesek valóban. meglátjuk, a vak is ezt mondta. a bölcsőt megerősítettük nem kicsit, dupla méretű csavokkal lett újra rögzítve az egész. a fékektől nem tartok, széria a 308x26mm-es brembo, azt az Opel az OPC-nél rendesen túlméretezte. de hát ezt is meglátjuk, van rá ATE nagyobb (pl. 345x30mm-es ), legfeljebb teszünk rá olyat.

  6. #6
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2007. 02.
    Hsz-ok
    8

    Alap

    kicsit kihalt az evo klub... nem vagytok annyian, mint az opelesek, ez tény. az opelforumon még az ítélet órájában is 17-en piszmognak.

    nem ismered "mgee" nevű evo kollégát? pirosas evo-ja van, nagyon vaddisznó, kaszi barátom (a másik OPC Magyarországon) jóbarátja. szoktuk hergelni, hogy körbeautózzuk az OPC-vel.

  7. #7
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Nem ismerem... Hívd ide.
    Az igaz hogy több Opel Astra van az országban mint Evo, de majd csak beindul ez a fórum is lassacskán... Ugyanez volt 5 éve a Subaru fórummal is.

  8. #8
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2007. 02.
    Hsz-ok
    8

    Alap

    hát, remélem is, hogy beindul... olvasgattam a bemutatkozóitokat, és le a kalappal, igen barátságos szerkentyűk mindahányan vagytok.

    no, majd emdzsí-t ide hajtom. itt jó kezekben lesz!

  9. #9
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    astra kupa újratöltve


  10. 4 tagnak tetszik carkillerz hozzászólása:


  11. #10
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Ugyan nem astra de jo kis jatszos...

  12. #11
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy Corsa OPC-vel kapcsolatban, van valakinek tapasztalata? Mennyit megy el ennek a motorja felújítás nélkül, láncos motor vagy szíjas, mik a gyenge pontok amire érdemes figyelni stb.

    Nagyon gondolkozom rajta, hogy rohangálósnak vennék egyet csak, sehol nem találok róla semmilyen infót. Opel fórum az ahogy látom, meghalt, népítéleten sem sok infó van róla...

    Előre is köszi!
    Just for Fun

  13. #12
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Az eltévedt bárány OPC-t nézeget.

    Ha futkosni akarsz nézegess Colt CZT-t és legalább maradsz a típusnál.
    Akkora van mint a Corsa, és a feeling szerintem adja rendesen.

    Ennek kapcsán pont azon törpöltem nem-e kellene egyből faragni valami játszóst. Egész elérhető áron adnak már darabokat, és cucc is van hozzá gazdagon.

  14. #13
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Próbáltam már a CZT-t, nem volt egyébként rossz, szedte a lábát. A bajom az volt vele, hogy nagyon nem ergonómikus a váltó pozíció meg az ülés. Kicsit esetlennek éreztem a sofőr kiszolgálást, igazából csak odahánytak mindent, nagyjából ez volt benne az érzésem.

    Egyébként, csak jókat írnak róla és azt is nézegettem.
    Just for Fun

  15. Az alábbiaknak tetszik FQ-400 hozzászólása:


  16. #14
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    A legtobb Mitsubishi egy hanyas belulrol anyagminoseg es ergonomia teren. Talan csak az Outlanderek nem. En ezeket a japan Dacianak hivom, kb. Suzuki szint.

    Anno uj autot neztunk felesegemnek, beult az ASX-be. Minden full fapad, slaggal lehet mosni. Utana beult egy CRV-be es zongorazni lehetett a kulonbseget. Minden egesz minosegi. Vegul Forester XT lett a befuto, ami valahol a ketto kozott van belul, de a 240 ló es az allando osszkerek mindent vitt
    ///// Ceofang /////

  17. #15
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Tudom mit érzel, nagyjából nálunk is ez történt, de itt az Outlander volt a befutó, a 2.2 D, és a kapcsolható összkerék miatt.
    Én nem értem a nőket...


    Idézet Ceofang: Hozzászólás megtekintése
    A legtobb Mitsubishi egy hanyas belulrol anyagminoseg es ergonomia teren. Talan csak az Outlanderek nem. En ezeket a japan Dacianak hivom, kb. Suzuki szint.

    Anno uj autot neztunk felesegemnek, beult az ASX-be. Minden full fapad, slaggal lehet mosni. Utana beult egy CRV-be es zongorazni lehetett a kulonbseget. Minden egesz minosegi. Vegul Forester XT lett a befuto, ami valahol a ketto kozott van belul, de a 240 ló es az allando osszkerek mindent vitt

  18. #16
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Az én célom egy CZT-vel mellőz minden nemű gyári ergonómiát.

    15.jpg

    Majd a belsőt úgy alakítjuk hogy ergonómikus legyen... meg persze célszerszám.

    Ez ugyan egy EVO-sított példány, de szerintem a gyári változat kikönnyítve, optimalizálva 200 HP környékére, sperrel, jó futóművel tudna élményt okozni.

    A legnagyobb luxus problémám egy csöves autó építésében hogy mi legyen az alap. Valami olyasmi kellene ami nem túl nagy, de fickós ahhoz hogy legalább amatőrbe el lehessen vele csettegni. Meg ha az ember már rálocsol egy valag pénzt legalább örömmel töltse el amikor ránéz, meg beleül

    A Twingo RS majdnem meggyőzőtt, de túlagyaltam, így elvitték előlem.
    Viszont ez a CZT valamiért megfogott.

    Na elég az ipari OFF-olásból majd remélem lesz ennek külön topikja.



    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Próbáltam már a CZT-t, nem volt egyébként rossz, szedte a lábát. A bajom az volt vele, hogy nagyon nem ergonómikus a váltó pozíció meg az ülés. Kicsit esetlennek éreztem a sofőr kiszolgálást, igazából csak odahánytak mindent, nagyjából ez volt benne az érzésem.

    Egyébként, csak jókat írnak róla és azt is nézegettem.

  19. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  20. #17
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Az én célom egy CZT-vel mellőz minden nemű gyári ergonómiát.

    15.jpg

    Majd a belsőt úgy alakítjuk hogy ergonómikus legyen... meg persze célszerszám.

    Ez ugyan egy EVO-sított példány, de szerintem a gyári változat kikönnyítve, optimalizálva 200 HP környékére, sperrel, jó futóművel tudna élményt okozni.

    A legnagyobb luxus problémám egy csöves autó építésében hogy mi legyen az alap. Valami olyasmi kellene ami nem túl nagy, de fickós ahhoz hogy legalább amatőrbe el lehessen vele csettegni. Meg ha az ember már rálocsol egy valag pénzt legalább örömmel töltse el amikor ránéz, meg beleül

    A Twingo RS majdnem meggyőzőtt, de túlagyaltam, így elvitték előlem.
    Viszont ez a CZT valamiért megfogott.

    Na elég az ipari OFF-olásból majd remélem lesz ennek külön topikja.
    tudok eladó CZT-t, FerráriPirosban ráadásul !
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  21. Az alábbiaknak tetszik Coppermine hozzászólása:


  22. #18
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Nem versenypályára akarom vinni az autót hanem, rohangálni vele a városba...
    Just for Fun

  23. #19
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Értem én....

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Nem versenypályára akarom vinni az autót hanem, rohangálni vele a városba...

  24. #20
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Fent van a HAHU-n?


    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    tudok eladó CZT-t, FerráriPirosban ráadásul !

1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Opel 8x17 5x110 ET35 felni
    By kicsievo in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 5
    Utolsó hozzászólás: 2016. 01. 17., 15:36

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva