Hali srácok!

van egy Astra G OPC-m, amit kezdetnek egész szépen megdolgoztam, és szeretném folytatni a mókát. jelenleg 250-260LE / 360-380Nm-nél járok, a folytatáshoz turbó csere van soron.

van egy rahedli lehetőségem persze, de gondoltam körbe nézek a tisztelt konkurencia házatáján, hátha ott lehetne a legjobb cuccot megkaparintani. talán tudtok segíteni nekem.

az OPC-ről pár szó. 2 lityis 4 hengeres 16 szelepes moci, széria kivitelben 200LE/250Nm-es gép (Z20LET jelű blokk). a blokk kb. 320LE / 450Nm-ig bírja változtatás nélkül (hajtókarok, dugók, stb.). a turbó KKK K04-es, kb. ez a 260LE / 400Nm a vége ahol most vagyok. 355ccm-es injektorok vannak hozzá széria, annak is kb. ez a 260LE a vége. az OPC-k FWD-k, elég ócskás hajtáslánccal. 5 sebességes a váltó, inkább túrára hangolt (ötödikben 6000-nél 240 km/h, kettesben 130 a vége 7300rpm-nél).

rövidtávon a célom a megbízható 300LE / 450Nm elérése. FWD marad, azt már rendbe tettem (Sachs kuplung, 450Nm + Quaife torsen sperr + váltóban csapágyerősítés). később motor felfúrással lépnék tovább, amihez egyes cuccokat már most beépítenék, így az erősebb turbót is.

magyarán olyan turbót keresnék, ami illeszkedik a kocsi karakteréhez: könnyű, FWD járgány. legyen nagyon pörgős, de egyben vadállat erős. a KKK-k, amik hozzáférhetők, sajnos legfeljebb 300...330LE-ig hasznavehetőek, igaz bitang pörgősek. a Garrett-ek, amikkel 750LE-ig lehet elmenni a blokkal, meg ordenáré lomhák. már a 350LE-s változat is (GTR28-as sorozat) egy rinocérosz.

ismereteim szerint az EVO-nak ilyesmi pörgős, erős, profi turbója van. tapasztalatokat szeretnék gyűjteni. talán befűzhető lenne a blokkomhoz. (van két német cég is, aki vállal eltérő turbó felszerelését Z20LET-hez.) mit gondoltok, vagy hallottatok már ilyesmiről (másik gépbe az EVO turbó felszerelése)????

előre is köszi!

üdv,
voszi
(ha keresnétek, opelforum, carstyling, timeslip, stb., mindehol voszi néven vagyok)