5. oldal, összesen: 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó
81-100, összesen: 106

  1. #81
    Haladó Adeee avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 07.
    Hely
    Szombathely
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Írtam neki. Addig is szívom magamba az infót mint 1 szivacs

  2. #82

    Alap

    Idézet Adeee: Hozzászólás megtekintése
    Írtam neki. Addig is szívom magamba az infót mint 1 szivacs
    Nekem nincs hátul vas diffi és még mindig bírja, sőt mostanában ragasztóról és gumiról megyek 6500rpm rajtprogramról, igaz hidrofékkel megfogom a kocsit és felengedem a kuplungot fogásig és úgy rúgom el...azaz a fogaskerekek és alkatrészek nekem fogásban vannak....de akkor is.

    Nekem sosem volt AYC-s, mechaikus van, amerikai 8-as, jóformán gyári hajtás + HKS egyenesfogazású váltó egy gyári váltóházban.

    De azt írod kb 350 Lovat akarsz.Az nem teszi tönkre az AYC-t sem állórajtban.Csak a kuplungot fogja pusztítani.A nyeles tengely sem fog törni 350 Lónál még.Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Fapuma8; 2013. 07. 24. 09:13-kor Ok: Nem megy a helyesírás nyáron :-)
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  3. #83

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Nekem nincs hátul vas diffi és még mindig bírja, sőt mostanában ragasztóról és gumiról megyek 6500rpm rajtprogramról, igaz hidrofékkel megfogom a kocsit és felengedem a kuplungot fogásig és úgy rúgom el...azaz a fogaskerekek és alkatrészek nekem fogásban vannak....de akkor is.

    Nekem sosem volt AYC-s, mechaikus van, amerikai 8-as, jóformán gyári hajtás + HKS egyenesfogazású váltó egy gyári váltóházban.

    De azt írod kb 350 Lovat akarsz.Az nem teszi tönkre az AYC-t sem állórajtban.Csak a kuplungot fogja pusztítani.A nyeles tengely sem fog törni 350 Lónál még.Szerintem.
    Van egy kis zavar abban amit irtál:a mondat elején azt irod nincs hátul vas difid,amit kétlek mert a hátso aktiv(AYC)tuti nem birná.Késöbb azt irod neked nem volt AYC,tehát vas difis hátul.
    Neked ACD nincs ,ami a középsö difit(osztomü)jelenti.
    Az amerikaiban nincs sem ACD(aktiv középsö difi),sem AYC(aktiv hátso difi),tehát hátul vas difis ,ami szinte mindent kibir ahogy a te példád is mutatja.
    A középsönél mindegy mert az osztomüben lévö fogaskerekek ugyanolyanok mind két verzionál,ezáltal csak annyi a külömbség hogy az amerikai szarabbul fordul mert itt visco van a 2 tengely között. (azzal már nem zavarnálak össze hogy elvileg az europai amellett hogy jobban fordul szerintem jobb lehetne a rajtkészsége is ha volna benne egy irhato hajtáscomputer amit rajtoláskor összezárnál,persze akkor nagyobb kokit kapna válto,stb. . . . .
    Véleményem szerint az europai aktiv közepes hajtás a tuti hátul vas difivel(ilyen az összes RS változat)

  4. 3 tagnak tetszik B.Janika hozzászólása:


  5. #84
    Haladó Adeee avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 07.
    Hely
    Szombathely
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Köszönöm az újbóli infót (én telefonáltam negyed 11 körül délelőtt )

  6. #85
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Bar nincs osszehasonlitasi alapom, de jo az a full "buta" vas diffis megoldas, csak kicsit szokni kell, hogy foleg havas uton nem tudsz vele normalisan kanyarodni,csak keresztbe kulonben mar tolja is az orrat...
    EVO VIII GSR

  7. #86
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Idézet bajno: Hozzászólás megtekintése
    Bar nincs osszehasonlitasi alapom, de jo az a full "buta" vas diffis megoldas, csak kicsit szokni kell, hogy foleg havas uton nem tudsz vele normalisan kanyarodni,csak keresztbe kulonben mar tolja is az orrat...
    ????????????? tolja az orrát????

  8. #87
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Idézet peterz81: Hozzászólás megtekintése
    ????????????? tolja az orrát????
    Ja,gazfroccsel tudom szepen forditani, korforgoban pl ha ovatos gazzal probalok kozlekedni eltolja az elejet mint a sz.r...rugni kell neki1 koverebbet aztan mar megy is keresztbe amerre akarom, viszont meglepoen kezelheto ilyenkor is, nem ugy mint anno a zsiguli,vagy bmw...ahhoz nem eleg finom a labam.
    EVO VIII GSR

  9. #88

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Van egy kis zavar abban amit irtál:a mondat elején azt irod nincs hátul vas difid,amit kétlek mert a hátso aktiv(AYC)tuti nem birná.Késöbb azt irod neked nem volt AYC,tehát vas difis hátul.
    Neked ACD nincs ,ami a középsö difit(osztomü)jelenti.
    Az amerikaiban nincs sem ACD(aktiv középsö difi),sem AYC(aktiv hátso difi),tehát hátul vas difis ,ami szinte mindent kibir ahogy a te példád is mutatja.
    A középsönél mindegy mert az osztomüben lévö fogaskerekek ugyanolyanok mind két verzionál,ezáltal csak annyi a külömbség hogy az amerikai szarabbul fordul mert itt visco van a 2 tengely között. (azzal már nem zavarnálak össze hogy elvileg az europai amellett hogy jobban fordul szerintem jobb lehetne a rajtkészsége is ha volna benne egy irhato hajtáscomputer amit rajtoláskor összezárnál,persze akkor nagyobb kokit kapna válto,stb. . . . .
    Véleményem szerint az europai aktiv közepes hajtás a tuti hátul vas difivel(ilyen az összes RS változat)
    Nem.

    nekem sosem volt AYC-m.Ha valahol írtam akkor elkúrtam.

    És nincs vas diffim.DCS mindig mondja hogy olyat kellene vennünk majd ha ez eldurran hátra.Én nem közvetlenül amerikából vettem, hanem pécsieknek volt edzőautójuk és ki tudja mit cseréltek és berheltek rajta mert az autó egy kalap megheftelt összedobált szar volt amikor megvettem.

    AYC Jeff 9-es evóján volt, amivel gyorsult.Azzal ment idővel 11.3-at.Annak is a kéziváltó volt a gyengepontja a gyári szinkronos...

    A középső rész amivel nem akarsz összezavarni az valószínű az a történet amire DCS azt szokta nekem mondani hogy nagyon jó az 1.5 60láb az evóval mert ez nem olyan mint a Delta Integrále....mire összezár és elkezd rendesen hajtani az időveszteség...

    Tehát az enyém amerikai, sosem volt benne hajtás elektronika és hátul a vas diffimet ezek szerint lehiénázták már régebben a kocsiról az elődök :-)
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  10. #89

    Alap

    Idézet bajno: Hozzászólás megtekintése
    Bar nincs osszehasonlitasi alapom, de jo az a full "buta" vas diffis megoldas, csak kicsit szokni kell, hogy foleg havas uton nem tudsz vele normalisan kanyarodni,csak keresztbe kulonben mar tolja is az orrat...
    Igen, rám is mindig néztek hogy jön az evós hülyegyerek, keresztben teszi magát kilinccsel előre....holot a lófaszt, mert ha nem fordítom el akkor árok és szevasz.

    Azt volt a legérdekesebb megszokni hogy ha jött az árok akkor gáz kell neki hogy szépen elforduljon és kihajtsa magát :-D

    Amikor későn jön az úttakarító és már csak havat tapos és szép taposott kemény hóréteg az egész út....nekem akkora hajtáslánci ellenállásom volt hogy jó sokat ment keresztbe mindig :-DDDD
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  11. Az alábbiaknak tetszik Fapuma8 hozzászólása:


  12. #90
    Rezidens Marschall avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 04.
    Hsz-ok
    618

    Alap

    Idézet bajno: Hozzászólás megtekintése
    Ja,gazfroccsel tudom szepen forditani, korforgoban pl ha ovatos gazzal probalok kozlekedni eltolja az elejet mint a sz.r...rugni kell neki1 koverebbet aztan mar megy is keresztbe amerre akarom, viszont meglepoen kezelheto ilyenkor is, nem ugy mint anno a zsiguli,vagy bmw...ahhoz nem eleg finom a labam.
    Ha még nem próbáltad akkor ugyan ezt egyszer próbáld ki száraz/nedves aszfalton egy széles körforgalomba ahol lesz tempó is a havashoz képest Csak legyél nagyon észnél!
    Utoljára szerkesztette: Marschall; 2013. 07. 25. 10:39-kor

  13. 3 tagnak tetszik Marschall hozzászólása:


  14. #91
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Idézet Marschall: Hozzászólás megtekintése
    Ha még nem próbáltad akkor ugyan ezt egyszer próbáld ki száraz/nedves aszfalton egy széles körforgalomba ahol lesz tempó is a havashoz képest Csak legyél nagyon észnél!
    Próbálgattam már vizes úton szükröl szélesre , de általában még mindig nekem fogy elöbb a bátorságom, mint a tapadás...
    EVO VIII GSR

  15. Az alábbiaknak tetszik bajno hozzászólása:


  16. #92
    Bennfentes FQ-360 #044 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2014. 05.
    Hely
    Miskolc
    Hsz-ok
    64

    Alap

    Motorkódom 10 számjegyű, teljesítménye a forgalmiban 265 KW.
    VGergo megnézte, kicsit magasabb a nyomatéka mint a európai, 378 Nm és 280LE, ha jól mért.
    Volt benne tiltás 184 km/h nál (kivette), jobb kormányos volt, szerinte nem FQ-360.
    Szívó oldalon injen rendszer, HKS super dragger dob, a mélyebb változatú recaro üléssel szerelve, nincs sárga bilstein.
    Annyit mondott még, vannak plussz szenzorok, amiket európaiba utólag raknak, ha valaki versenygépet szeretne "faragni" magának.
    Szóval elég vegyesnek néz ki.

  17. Az alábbiaknak tetszik FQ-360 #044 hozzászólása:


  18. #93
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Sziasztok,

    USDM Evo 9-ben hol található meg a VIN ? feltúrtam a netet, ott 3 helyet írnak: matrica az ajtónál, bal oldali sarokban az üvegben (?), tűzfalon ?

    köszi
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  19. #94
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    USDM Evo 9-ben hol található meg a VIN ? feltúrtam a netet, ott 3 helyet írnak: matrica az ajtónál, bal oldali sarokban az üvegben (?), tűzfalon ?

    köszi
    És még minden ajtón belül kis matricán is
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  20. #95
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Alap

    Válton is nézd meg.

  21. #96
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Nekem minden elemen rajta van.
    Ajtók, sárvédők, motorháztető, csomagtartó, és még a motor kuplung felöli oldalán is megtaláltam szép olvasható állapotban.
    A váltón én nem láttam, de gyanítom ha láttam volna is akkor sem azt amit szerettem volna látni.

    A bódéba beütve a tűzfalon van egyébként kicsit a jobb oldal felé húzva.
    Igaz ez amerikai 8-as, de gyanítom a 9-el is hasonló a helyzet.

  22. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  23. #97
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    köszi srácok. egyik ismerősöm most hozott be egyet, és szeretné forgalomba helyezni. autónak van eu-s forgalmija, viszont a vidéki műszaki vizsgabázison elég ferde szemmel néztek rá, hogy hát 12 karakter a vin, és hogy ezt így nem lehet honosítani, stb.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  24. #98
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Nekem 17 karakter és USA 8-as... akkor ez most hogy?
    Nem fáj a téma csak érdekel.
    Több fajta VIN (karakterszámra) létezett az USA-ban?

    Valaki mesélt vagy olvastam valahol itt a fórumon már nem emlékszem hogy honosítani akart egy USA verziót és már eldurvult a helyzet amikor menekülőre fogta az irányt és végül Jani segített...
    Lett papaír meg műszaki meg minden.

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    köszi srácok. egyik ismerősöm most hozott be egyet, és szeretné forgalomba helyezni. autónak van eu-s forgalmija, viszont a vidéki műszaki vizsgabázison elég ferde szemmel néztek rá, hogy hát 12 karakter a vin, és hogy ezt így nem lehet honosítani, stb.
    Utoljára szerkesztette: SomaG; 2019. 02. 06. 10:57-kor

  25. #99
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Az usa rs IX, az 12 karater azt hiszem, de GWRH Laci fórumtárs megmondja, ha akarja
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  26. #100
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.514

    Alap

    Tegnap felhívtam Coppermine-t, és megbeszéltük a helyzethez mérten a legjobbnak tűnő megoldások lehetőségeit.

  27. 2 tagnak tetszik GWRH hozzászólása:


5. oldal, összesen: 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva