134. oldal, összesen: 139 ElsőElső ... 3484124132133134135136 ... UtolsóUtolsó
2.661-2.680, összesen: 2777

  1. #2661
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    kevesebbet már nem fog érni

  2. #2662
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    kevesebbet már nem fog érni
    jó de ennyiért már jobbost sem kapni szinte, lassan azok is 5M+++ , főleg, hogy a forint annyira jó, hogy nagyon.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  3. Az alábbiaknak tetszik Coppermine hozzászólása:


  4. #2663
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    A 7 tulaj rúgta rendesen az szinte biztos, de mindenesetre a jelenlegi állapotában kívülről szép az kétségtelen. A rendszám változások viszont aggasztóak lehetnek.
    Mondjuk kívülről az enyém is szép volt de már benne van közel 2 mihály plusszban ha jól emlékszem, bár ebben voltak extrák is.
    Szóval mindent összevetve jobb vételnek tűnik mint a félverseny autó...



    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Ennyiért tényleg ajándék ár. Költeni meg lassan mindegyikre kell... Bár nem mindegy, hogy mennyit

  5. #2664
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Közben már olvastam, hogy edző autó, pálya bejáró volt. Ez nem feltétlenül jelent rosszat.

  6. #2665
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Közben már olvastam, hogy edző autó, pálya bejáró volt. Ez nem feltétlenül jelent rosszat.
    De ez rosszat jelent...

  7. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  8. #2666
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Szerintem már elvitték, mert nincs fent. Ez a három rendszám, valójában kettő, mert a harmadik egyedi, és nem hiszem hogy a kocsival adja.
    A 7 tulaj is sokszor csalóka, mert pl az autókereskedőnek is be kell jegyezni, és meg is jelenik mint tulaj. A mostani kocsimat is át kellett raknom ide-oda, papíron a 3 tulaj vagyok, pedig valójában az első. Ez a Friedmann Zsolt kocsija amúgy, én egyszer találkoztam vele, de akkor egy nagyon igényes autó őrültet ismertem meg, uh szerintem nem volt az rossz kocsi, bár 6-ért jelenleg szinte már mind1 is milyen.
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  9. 2 tagnak tetszik Papírtigris hozzászólása:


  10. #2667
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2014. 04.
    Hsz-ok
    229

    Alap

    Már nincs is a HAHU-n .Gyorsan levették !

  11. #2668
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ez szenzációs párbeszéd volt.
    És igen, szerintem is rosszat jelent.

    Amúgy tényleg hamar elhordták ha e miatt került le a hahu-ról, és valóban létezhet még mundér becsület hogy a pályabejáró autó is megkapja ami jár neki, bár öreg vagyok már ahhoz hogy higgyek a mesében...

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    De ez rosszat jelent...

  12. 2 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  13. #2669
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Képek alapján nem volt Rom.
    Eredeti EU IX . Ennyiért mostanába romos Amcsi 8 ak se nagyon vannak... Mindenképpen megérte.

    Ha nem most jönne a gyerek épp a garázsba állna már.

    Nem lepődnék meg, ha hamarosan fólia nélkül 1.5 misivel drágábban, új rendszámmal kerülne fel hahura

  14. 2 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  15. #2670
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Vagy Mobile-re 3.5-el drágábban...

  16. 3 tagnak tetszik kicsievo hozzászólása:


  17. #2671
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    A képek alapján valóban nem, de sajnos tapasztalatból mondom hogy a képek az EVO-nál nem sokat érnek. Még a megtapogatás sem, sőt még egy próbakör után sem lehetsz biztos benne, hogy nem kell rálocsolni még némi forintot. Vagyis helyesbítek... biztos lehetsz benne hogy rá kell.
    Ezeket az autókat sajnos mindenki rúgni vette, és veszi ma is.
    Akinek megvolt rá a kavics 2005-2007 - ben az 3 év alatt szétrúgta és eladta olyanoknak akik aztán büszkén rúgták tovább. Közel 15 év távlatában meg a magam fajták restaurálgatják némi szerelemből, tiszteletből, esetleg némi örömködésből vagy a tököm tudja miért. Erre még én sem találtam épp eszű választ.
    Na kicsit elkapott az őszinteségi roham. meg érzelgős lettem, de majd elmúlik.
    És akkor még nem beszéltem a racsing Gyurik pályabejárós autóiról, meg a "megvesszük az épnek látszó utcait, leraboljuk a cuccait, a levetett szétrúgott szarjainkat meg rápakoljuk és eladjuk keveset futott garázsban tartott stb... autóként" futottak még kategóriás rally 18-ban versenyző Hero-król.
    Sajnos kishazánkban mindegyikből van elég. "Pénzt csak annyit a projektbe hogy ne hulljon szét, mert hát örömködni megyünk oda na, hogy jól érezzük magunkat" - ja de hallottam én ilyet.

    Ja félre ne értse senki. Semmi bajom a motorsporttal, de ha csinálunk valamit akkor pénz paripa fegyver ne számítson, vagy ne csináljunk semmit.


    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Képek alapján nem volt Rom.
    Eredeti EU IX . Ennyiért mostanába romos Amcsi 8 ak se nagyon vannak... Mindenképpen megérte.

    Ha nem most jönne a gyerek épp a garázsba állna már.

    Nem lepődnék meg, ha hamarosan fólia nélkül 1.5 misivel drágábban, új rendszámmal kerülne fel hahura
    Utoljára szerkesztette: SomaG; 2020. 10. 21. 09:38-kor

  18. 4 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  19. #2672
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Szívemből szóltál!

    De itt is vannak szerencsére kivételek. Láttam olyan edző autót, hogy azonnal magamnak is ...
    Szerintem több kárt tettek a Rallyban is" szerelők/versenyzők a flottában. Mikor Kilopták az ügyfél autóból a jó cuccot és a saját már leharcolt cuccokkal töltötték fel.
    A IX akkor is önmagában ennyit megért, múlt tól függetlenül. (csak nem 3 db ból van). Amit egy közepes próba úton nem szűrsz ki azt idővel mindegyiknél is beszívod.

    Olvasgatva a Posztjaidat, azt vettem észre, hogy te a körülöttem lévő EVOkhoz képest egy makrancosabb darabot ápolgatsz otthon. (annak minden előnyével és hátrányával)



    Saját autómban eddig azt vettem észre, csak azok a dolgok mentek tönkre amiket valaki hozzá nem értéssel kezelt (pl: ayc olaj csere elmaradások ). Igaz az enyém nincs is agyon húzva.(7es csiga agresszív gyújtás mappal 1,5 bar)

    Brutálisan jól tűri az evo a "csapatást". Amit néha tőlem is kap .Mikor meghoztam valaki azt mondja, hogy nem kell a motorhoz nyúlnom 7 év után még tuti kiröhögöm.

    Eddigi cserék: 2 összekötő, pár szilent , AYC pumpa rebuild (olyan volt kívül belül mint egy ásatási ereklye) , AYC diff csere a kopott lamellák miatt (valószínűleg szintén periódus mulasztás miatt). Minden más alkatrésze a Diffinek hibátlan, 1 gumis szíjtárcsa mikor meghoztam+vezérlés+pumesz, Jah és egy Hőgomba megállt egyszer 23 fokon, nem kapcsolt miatta a Venti.(majdnem megfőztem) Ezzel nem keveset szívtam mert a műhelyben meg 24 fok volt... Oh és 1 szelepfedél tömi mert elöregedett...

    Az általunk feltett IX diffiből persze csöppen az olaj. (mindkét fajta). Ennek kell utána menni...
    Motorból láthatóan semennyi nem fogy. Ugyan ott áll a nívó periódusonként.
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 10. 21. 09:57-kor

  20. #2673
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Szerencsére vannak kivételek.

    Az én esetem a mindent is kategória.

    Ugyan próbáltam visszanyomozni az előéletet, de messze nem jutottam, ami talán jobb is.
    A bódé tetszetős volt kis javítással a jobb hátsó sárvédőnél, meg aztán nemrég felfedeztem a bal oldali A oszlopon is némi plussz rétegvastagságot, de a tetőn meg az ajtón gyári úgyhogy azt nem is teljesen értem, de már nem is akarom. Ezt leszámítva korrózió mentes alul felül aminek kifejezetten örülök, mert az lenne az orbitális szopás ha lakatolni kellene.

    Motor volt túrva az biztos, most is 1.2-n tölt, de bontva (talán) nem volt. Legalább is a csavarok erről árulkodnak. A teknőt újra kellett pasztáznom, mert már engedett. A hajtókarok gyáriak amit alulról láttam. Ja és a motoron rajt van az alvázszám, tehát az van bent amit a gyár beletett.
    IX-es turbó van, aminek a turbina lapátja már hagy némi kihányni valót maga után, de azt úgyis terveztem felújíttatni valamikor azt le van a gond, de amúgy tölt rendesen.

    Na innen vót baj rendesen:
    - váltó ház még határeset, volt versenyautón, volt benne tolókerekes bél.
    - váltó bél jó szerencsére (az nem volt szétversenyezve), szóval összességében működik.
    - osztómű szopó. Ami rajta volt amikor megvettem abban szar volt a végáttétel meg az ACD már nem az volt rajt mint amit a gyárban illesztettek. Szépen látszott az önvényeken a színkülönbség.
    - elcseréltem egy "jóra" amiben volt Ralliart sperr némi ráfizetéssel, aminek a háza lett megütve amit heggesztgetek békésen. Van remény de a legrosszabb esetben jön egy bontott ház. Műszakilag jó, de szivárog az olaj, szóval még munkás.
    - hátsó difi nagyjából all in kuka volt. Abban a házon kívül már mindent cseréltem, most jó!

    Szóval csórikám nagyjából volt hülyegyerek autó, gyorsulási verseny röpbajnok, pályaautó a Kakucson, meg lerabolt alkatrész autó. (ez utóbbi azért biztos mert akitől vettem az rabolta le a tolós váltót meg az első sperrt, ezt sikerült kideríteni.)

    Ami vígasztal hogy legalább nem 7 M felett vettem, bár lesz annyiba amire elkészül, de legalább jó lesz.

    Ja és még egy konklúzió, hogy az EVO motort nagyon megcsinálta a japó, nagyjából ölhetetlen (szerencsére) de a hajtás már nagyobb odafigyelést igényel, és pont ezt szarja le mindenki, és megy gyorsulgatni: egy EVO-val.

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Szívemből szóltál!

    De itt is vannak szerencsére kivételek. Láttam olyan edző autót, hogy azonnal magamnak is ...
    Szerintem több kárt tettek a Rallyban is" szerelők/versenyzők a flottában. Mikor Kilopták az ügyfél autóból a jó cuccot és a saját már leharcolt cuccokkal töltötték fel.
    A IX akkor is önmagában ennyit megért, múlt tól függetlenül. (csak nem 3 db ból van). Amit egy közepes próba úton nem szűrsz ki azt idővel mindegyiknél is beszívod.

    Olvasgatva a Posztjaidat, azt vettem észre, hogy te a körülöttem lévő EVOkhoz képest egy makrancosabb darabot ápolgatsz otthon. (annak minden előnyével és hátrányával)



    Saját autómban eddig azt vettem észre, csak azok a dolgok mentek tönkre amiket valaki hozzá nem értéssel kezelt (pl: ayc olaj csere elmaradások ). Igaz az enyém nincs is agyon húzva.(7es csiga agresszív gyújtás mappal 1,5 bar)

    Brutálisan jól tűri az evo a "csapatást". Amit néha tőlem is kap .Mikor meghoztam valaki azt mondja, hogy nem kell a motorhoz nyúlnom 7 év után még tuti kiröhögöm.

    Eddigi cserék: 2 összekötő, pár szilent , AYC pumpa rebuild (olyan volt kívül belül mint egy ásatási ereklye) , AYC diff csere a kopott lamellák miatt (valószínűleg szintén periódus mulasztás miatt). Minden más alkatrésze a Diffinek hibátlan, 1 gumis szíjtárcsa mikor meghoztam+vezérlés+pumesz, Jah és egy Hőgomba megállt egyszer 23 fokon, nem kapcsolt miatta a Venti.(majdnem megfőztem) Ezzel nem keveset szívtam mert a műhelyben meg 24 fok volt... Oh és 1 szelepfedél tömi mert elöregedett...

    Az általunk feltett IX diffiből persze csöppen az olaj. (mindkét fajta). Ennek kell utána menni...
    Motorból láthatóan semennyi nem fogy. Ugyan ott áll a nívó periódusonként.

  21. 4 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  22. #2674
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    mondjuk azért tudunk jó pár arcról, akik nem egy motort végeztek ki minden attól függ, mire használja az ember.
    nekem annó a 4es mikor elérte kb a gyári határait, meg volt programozva ethanolra, kipréselt egy jó 400Le környékét meg 500 feletti nyútont. csoda volt, hogy nem esett szét, már vártam, h mikor lesz egy bottom end failure vagy bármi komolyabb csapágy probléma, esetleg a szokásos 4es / DSM betegség, a crankwalk.
    semmi.
    aztán kapott rendes ALS-t. igaz nem túrtam neki minden sarkon felkapcsolva, de azért jó pár Pilist végigmentem oda-vissza.
    Ugye nem kell álló helyzetben ropogtatni, meg nem gurítjuk ki lejtőn lefelé felengedett gázpedállal, hogy felgyújtsa az erdőt.
    rajtolgatást tényleg nem szereti, kuplungot rúgtam le róla, meg az elején egy transfert. de ennyi.
    8 év alatt komolyabb baja nem lett, aztán elfogyott az ethanol, visszaraktuk benzinre, így olyan 350 környéke maradt. nagytengely, fix tőke, 9es turbó, meg csomó minden. és nem esett szét. lehet az előélete miatt is, kopp gyári volt az autó, mikor behoztam 2012-ben. pedig az okosok szerint a 4es pont az a széria, ami a 456 közül a legszarabb konstrukció (dugó, hajtókar gyenge, csapágyazás, főtengely, stb)
    mégsem tudtam hazavágni komolyabban, bár nem repkedtem vele órákat a városban péntek esténként, de azért került bele úgy 50k km.

    tény és való, sok függ az előélettől, és attól , h utána mit merre hova tervezünk az autóval. ezek nem gyorsulásra valók, főleg nem a gyári hajtással, mert azok nem bírják. ez egy jó kis kanyarvadász szerkezet, meg kell vigyázni és szeretni őket

    ami fix, hogy a 8/9essel nem fogom azt még egyszer megcsinálni, mint a négyessel - konkrétan minden komfortot kiöltem belőle
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  23. 6 tagnak tetszik Coppermine hozzászólása:


  24. #2675
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ez nem ugyan az?

    https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2_0_evo_ix-16358685

    Csak nem igazad lett...



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Képek alapján nem volt Rom.
    Eredeti EU IX . Ennyiért mostanába romos Amcsi 8 ak se nagyon vannak... Mindenképpen megérte.

    Ha nem most jönne a gyerek épp a garázsba állna már.

    Nem lepődnék meg, ha hamarosan fólia nélkül 1.5 misivel drágábban, új rendszámmal kerülne fel hahura

  25. #2676
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Ez nem ugyan az?

    https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2_0_evo_ix-16358685

    Csak nem igazad lett...
    Ez egy másik. Ennek komoly múltja van, a felét sem éri☹
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  26. 3 tagnak tetszik Papírtigris hozzászólása:


  27. #2677
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    Ez egy másik. Ennek komoly múltja van, a felét sem éri☹
    Mesélj

  28. #2678
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    Ez egy másik. Ennek komoly múltja van, a felét sem éri☹
    Érdekel mit tudsz az autóról! Mert azért ez elég dúrva kijelentés, hogy a felét sem éri...

  29. #2679
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Érdekel mit tudsz az autóról! Mert azért ez elég dúrva kijelentés, hogy a felét sem éri...
    A fb-on már kivesézték. Fekete 9 volt, gombóc lett, majd feléledt egy fehér jobbos 7-es kasztniba. Mennyit ér vajon? 🤷 🤔
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  30. Az alábbiaknak tetszik Papírtigris hozzászólása:


  31. #2680
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Szerencsére nem olvastam a facebook posztot. De hallottam róla több irányból is.

    Hibátlanul ujjá épített (gyári technológia) (láttam ahogy készült) sérülés/rozsda mentes kasztni volt. Ellenben az itthon árult bontó szökevényekkel, amik egy alap eredet vizsgán is alig esnek át.(szerintem tudod mire gondolok ). Teljes revíziózott IX hajtás, köteg stb... (kevés km es bontatlan motor). Minden apró dolog rendbe téve és új gyári vagy jó állapotú használt került bele. Az új tulaj pontosan tudta mit vesz. Össze kevered az itt-ott össze tákolt nagyot ment majd felrobbant, körbe tört--> kikalapált fosokkal. Azok amiknek vágva volt a teteje, vagy 1/4 ekből vannak össze rakva jobb autók? 30 kiló gittel meg 10 réteg festékkel . Amik már sosem tudják a gyári szilárdságokat? Jobb lett volna kikalapálni?

    Emberek nagyon el vannak tévedve...

    Szerinted véletlenül nem került rá alu tető?

    Egy hibátlan állapotú balos kevés km es VIII ast 8 misiért vesztegetnek. IX et ilyen állapotban már 10... Vagy meg lehet venni a KEW-et ami több kézen / árkon / bokron át ment félig üvegszálás áttákolt valami.(több versenyzőnél edző autó) Rá költesz még 3-4 et talán jó lesz... De a bódé akkor is megjárta a hadak útját.

    Érdekességképp rendszám alapján végig néztem pár evo-t a rendszerben. Nagy részük nem az eredeti bódéval megy már (a képek alapján is látszik) mégse hisztizik senki érte. Az a jó az egészben, hogy a Feri szívét lelkét bele teszi az autókba amiket csinál, de az ilyen Facebook faszjankók miatt akik a semmiről hadoválnak a kedve is el megy az egésztől. Nem egy nyerészkedő lehúzós ember. Sőt, ahol tud, segít is a márkatársaknak. (Hevesi Norbit lenne érdemes erről megkérdezni pl.).

    Szerintem akik támadják, és hülyeségeket hadoválnak össze, inkább a saját házuk táján söprögessenek. Eladó volt mostanában pár autó ami ugyan úgy készült mint a fehér IX fém tetővel. ( Fekete VI , Fehér VI TME replica , Piros VI ... ) Érdemes megnézni azokat élőben. Utána már nem írogat a fotel fizikus olyan ostobaságokat, hogy "felét sem éri". 4 misiért mit lehet venni?

    Szerinted mennyit ér egy Hibátlan evo7 teljes 9 es Body kittel 9 es hajtással 9 ecu stb... vel?

    (akinek nem inge.,.,)

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 12 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 12 vendég)

Hasonló témák

  1. Hsz-ok: 32
    Utolsó hozzászólás: 2009. 09. 08., 23:23

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva