121. oldal, összesen: 139 ElsőElső ... 2171111119120121122123131 ... UtolsóUtolsó
2.401-2.420, összesen: 2777

  1. #2401
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Fehérvári Cars&Coffeen mesélte ezt egy kedves barátomnak. Ő kérdezte tőlem, hogy mennyire lehet valós. Nekem is a Pinoccio jutott eszembe elsőre szegény bojler autót látva. De ismeretlenül nem szeretnék véleményt nyilvánítani. Meg mutattam inkább neki a Hulkot meg GZsolt kocsiját és Szuti ét meg az időket.


    A Tulaj elmondása szerint verseny EVO kat meg BUBU kat épít, és ezen próbálta ki először az okosságokat...
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 06. 04. 19:37-kor

  2. #2402
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2014. 06.
    Hsz-ok
    179

    Alap

    Mintha Mátrainál dolgozna a tulaj.

  3. #2403
    Bennfentes Galvatronicum avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 02.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    94

    Alap Evo

    Idézet Zoli: Hozzászólás megtekintése
    Mintha Mátrainál dolgozna a tulaj.
    Ez az én autóm, de nem mondtam ilyen adatokat. Különösen, hogy kb. 4 éve nem mentem versenytempóban egy métert se sehol, eltekintve a Hungaroringes, Euroringes autózásoktól. Az 58-hoz borzasztóan összeszedett kört kellene menni, lásd Bartos Jani, meg egy könnyebb kocsi se ártana
    Utoljára szerkesztette: Galvatronicum; 2018. 06. 05. 20:09-kor

  4. #2404
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Mivel nem voltam ott nem tudom mit mondtál.

    Szfehérvári barátom volt nálam tegnap. Ő mutatta a képeket és mesélte a storyt. Meg is volt lepődve, mert nagy WTCC fan. Ezért tudja a Hringes időket.
    Nem állt érdekében, hogy félre beszéljen. Inkább mesélte, hogy micsoda egy csúcs autó volt kint talin. Tomei Blokk és társai. Első tulajos stb...

    Azt is említette, hogy már csak ritkán jár ki a tulaj pályára.

    Legalább ki derült, hogy az autó létezik. Rendes motorral. Nem pedig egy Kamu Stock8 as.

    Nem hiába nem járok ki ilyen meetekre... Végén nekem is meg kell hallgatnom, hogy egy "Sti van olyan jó mint egy EVO"
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 06. 05. 21:24-kor

  5. #2405
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2014. 06.
    Hsz-ok
    179

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    ... hogy egy "Sti van olyan jó mint egy EVO"
    jobb is! olyanok szerint akik bkv-val járnak...

  6. #2406

    Alap

    Csinálok most két Subaru projektet is, mivel nincs tapasztalatom szoktam kérdezni az itthoni Subaru szerelőktől, kíváncsi vagyok a véleményükre, stb. Kivétel nélkül mind segítőkész, persze évek óta ismerjük egymást, nem csak ismeretlenül zaklatom őket szakmai dolgokkal. Volt aki leszarozta az evot. Következett egy hosszabb beszélgetés, nem gondolom hogy meg tudtam győzni, bár nem is akartam. Én sem szarozom az STI-t ( a WRX egyértelműen egy rossz vicc, nem több), elvárom az evot se szarozzák.
    Vannak jó dolgok az STI-ben, de összességében az evo jobb, nem kérdés. Az STI 6-os váltó, hátsó difi, hátsó féltengelyek, hátsó kerékagy egy tank az evohoz képest, bár az evóéval sincs sok gond. A motor tetején lévő cooler, amit a városban a turbóval fűtesz egy vicc. Megkaptam a kérdést miért teszek front coolert, mondom azért mert a fenti életképtelen, " az nem igaz, 450 LE-ig jó" Megkérdeztem mennyi olyankor a beszívott levegő, 75 fok volt a válasz. A 600 plusszos pályakocsimon nem megy 44 fölé, ha bármelyik evon 50 feletti keresem a hibát. Jött a motor kérdés, jeleztem hogy szerintem itthon nincs ötszáz pár lóerős működő Subaru, evobol csak én csináltam 7 db-ot, ebből 3 db 600 feletti, és mennek a mai napig. Jött a válasz hogy külföldön van 700 lovas STI is, és az asztán, az nagyon durva . . . Először is nem vagyunk mellette, másodszor evóból külföldön futnak 700-800, sőt 1000 plusszosok is, nem kívántam tovább feszegetni a motor kérdést, egyértelmű a Subaru hátránya. Bár azt gondolom nem olyan rossz motor az EJ20 mint ahogy itthon sokan gondolják. Végül megkaptam a Subarusok utolsó mentsvárát a Spec-c modellt, az asztán a mindent vivő, gyorskormány, minden földi jó. Jeleztem hogy evo5-től kezdve mind gyorskormány. Nem hitte el, épp evoval voltam, kinyitottam az ajtót, tessék, nézd meg. Jött a kérdés , ez gyári ????? Azt hittem végeztünk, de nem. Az evó minőségileg szar, szarok a kárpitok, a használt belső anyagok, megállt a kilencvenes évek elején a fejlődés, de a Subaru az tuti. Nem kívántam tovább vitázni, nem láttam értelmét. Össze ezen nem akarok veszni senkivel.

  7. 6 tagnak tetszik B.Janika hozzászólása:


  8. #2407
    Rezidens Marschall avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 04.
    Hsz-ok
    618

    Alap

    "Végül megkaptam a Subarusok utolsó mentsvárát a Spec-c modellt, az asztán a mindent vivő, gyorskormány, minden földi jó. Jeleztem hogy evo5-től kezdve mind gyorskormány. Nem hitte el, épp evoval voltam, kinyitottam az ajtót, tessék, nézd meg. Jött a kérdés , ez gyári ?????"

    Ennél a beszélgetésnél(bemutatónál) jelen voltam. Azóta sem felejtem el.....

    Amúgy ha nem létezne EVO, akkor az EVO-sok is Subaruznának.

  9. 4 tagnak tetszik Marschall hozzászólása:


  10. #2408
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    Egyedül a Spec-C modell az, ami megközelíti az EVO-t kezelhetőségben, könnyedségben. A sima, gyári Sti olyan, mintha 200 kg-mal nehezebb lenne az Evonál.

    A spec-c 70-90kg-mal könnyebb is, mint egy sima Sti, (könnyebb kasztni elemek, ultra könnyű felnik, nincs alvázvédő, kisebb üzemanyagtank, könnyebb akksi, vékonyabb üvegek, kevesebb zajszigetelés, stb.), meg (talán a blobeye-tól kezdve) van benne aktív középső difi, első-hátsó toronymerevítő, feszesebb hátsó difi, rövidebb váltó fokozatok, azt hiszem keményebbek és rövidebbek a rugók 1cm-rel, gyors-kormány, váltóolaj hűtő, twinscroll turbo, nagyobb IC, 8000rpm, kovácsolt dugattyúk és talán a stab. rudak is feszesebbek... Meg még biztos csomó dolgot lehagytam

    Szóval egy spec-c ad csak Evohoz tényleg hasonló vezetési élményt.
    Viszont egy igényesen balosított spec-c jóval drágább, mint egy normál Evo 8-9.

    A motor-váltó karakterisztikára nem térnék ki, mert azt csak úgy lenne értelme összehasonlítani, ha gyári Sti-t a gyári Evo-val vetnénk össze. De egyikből sincs sok

    Ja és a TMIC (top mount intercooler) tenyleg egy baromság.

    En mondjuk imadom az Sti-ket is, de tudom azt, hogy az EU modellek elmaradnak tudásban az EU-s Evoktol.
    ///// Ceofang /////

  11. 2 tagnak tetszik Ceofang hozzászólása:


  12. #2409
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    de széééép...
    Én Hondáznék még akkor is ha csak FWD...



    Idézet Marschall: Hozzászólás megtekintése
    "Végül megkaptam a Subarusok utolsó mentsvárát a Spec-c modellt, az asztán a mindent vivő, gyorskormány, minden földi jó. Jeleztem hogy evo5-től kezdve mind gyorskormány. Nem hitte el, épp evoval voltam, kinyitottam az ajtót, tessék, nézd meg. Jött a kérdés , ez gyári ?????"

    Ennél a beszélgetésnél(bemutatónál) jelen voltam. Azóta sem felejtem el.....

    Amúgy ha nem létezne EVO, akkor az EVO-sok is Subaruznának.

  13. #2410
    Rezidens Marschall avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 04.
    Hsz-ok
    618

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    de széééép...
    Én Hondáznék még akkor is ha csak FWD...
    Én meg Porscheznék, még akkor is ha csak egy Porke.

  14. 4 tagnak tetszik Marschall hozzászólása:


  15. #2411
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Az evó minőségileg szar, szarok a kárpitok, a használt belső anyagok, megállt a kilencvenes évek elején a fejlődés, de a Subaru az tuti. Nem kívántam tovább vitázni, nem láttam értelmét. Össze ezen nem akarok veszni senkivel.
    Erről csak annyit, hogy régebben akartam venni egy Forester XT-t, még az evos korszakom előtt.
    Audi S4-em volt (B5). Elmentem egy szalonba, beültem a subaruba és kifordultam belőle. Kérdezi az értékesítő milyen autóm van most, jött a válasz, hogy megérti. :-)
    Igaz az evot is szoknom kellett rendesen az elején, de az első kanyar után rájöttem, hogy miről szól és qrvára mindegy milyen a kárpit benne. :-) Amúgy szerintem a kilences teljesen korrekt belülről.

  16. 7 tagnak tetszik bunker hozzászólása:


  17. #2412
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Erről csak annyit, hogy régebben akartam venni egy Forester XT-t, még az evos korszakom előtt.
    Audi S4-em volt (B5). Elmentem egy szalonba, beültem a subaruba és kifordultam belőle. Kérdezi az értékesítő milyen autóm van most, jött a válasz, hogy megérti. :-)
    Igaz az evot is szoknom kellett rendesen az elején, de az első kanyar után rájöttem, hogy miről szól és qrvára mindegy milyen a kárpit benne. :-) Amúgy szerintem a kilences teljesen korrekt belülről.
    Nem volt sosem túlbarokkosítva egyik japán beltere sem, az Evo 456-ra meg aztán hatványozottan jellemző a puritán, semmitmondó belső. Mondjuk a Mitsubishi folytatta a "hagyományokat", és a későbbi autókban is azért eléggé szög egyszerű formatervvel állt elő - nem cicomázzák túl egyik új(abb) autójuk belsejét sem - de a többi japán sem. Cserébe megbízható(bb) - valamit valamiért.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  18. 2 tagnak tetszik Coppermine hozzászólása:


  19. #2413
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Szerintem ez szimplán mentalitás kérdése.
    Nézd meg a japánt alapból mint "közeget". Életük a munka, nincsenek túl misztifikálva. Szinte buckalakók, és az sem zavarja őket ha a munkahelyükön 1 m2 területük sincs fejenként.
    Nem sokat adnak az esztétikára valljuk be. Nem egy párizsi divatlapról jön le egyikük sem. Miért lenne az általuk gyártott autó nem "puritán"?

    Ellenben az olasz vagy francia. Na ott a szögletes is kerek. Ha valaminek tehetsz egy kapcsolót a műszerfalra akkor inkább tegyél kettőt elv érvényesül.

    Viszont ha a kezükből kiadott termék nem jó akkor jön a harakiri. Ezért a minőség nem kérdés ha valamire az van ráírva hogy Made in Japan, és valóban ott is készül.
    Ezért mondom sokszor hogy a világon egyetlen hely van ahol belső égésű motort tudnak gyártani... ráadásul olyan mérnöki megoldásokkal amitől a logika nem áll messze.

    Vagyis azt gondolom hogy nem elspórolják a belső dizájnt a megbízhatóság jegyében, hanem szimplán ennyit tud a szépérzékük.

    Na ellenben az európai autóiparba sajnos láttam olyan mélységű betekintést hogy mindegy mekkora hulladék van a motorháztető alatt, csak a bőr borítás a műszerfalon makulátlan legyen mert azt látja a polgár ha beül az autóba...


    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    Nem volt sosem túlbarokkosítva egyik japán beltere sem, az Evo 456-ra meg aztán hatványozottan jellemző a puritán, semmitmondó belső. Mondjuk a Mitsubishi folytatta a "hagyományokat", és a későbbi autókban is azért eléggé szög egyszerű formatervvel állt elő - nem cicomázzák túl egyik új(abb) autójuk belsejét sem - de a többi japán sem. Cserébe megbízható(bb) - valamit valamiért.

  20. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  21. #2414
    Rezidens D16V avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    Guy-nál mindig patika Evok vannak, ez a mostani 6os se kutya...az anyja úristenit de kéne...
    https://m.facebook.com/story.php?sto...10517939161865

  22. Az alábbiaknak tetszik D16V hozzászólása:


  23. #2415
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ha az ott lent az ára akkor a szar font árfolyammal számolva nem is drága.
    Mennyi lenne balosítani egy ilyet?
    VI-hoz csak van cucc.


    Idézet D16V: Hozzászólás megtekintése
    Guy-nál mindig patika Evok vannak, ez a mostani 6os se kutya...az anyja úristenit de kéne...
    https://m.facebook.com/story.php?sto...10517939161865

  24. #2416
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Ha az ott lent az ára akkor a szar font árfolyammal számolva nem is drága.
    Mennyi lenne balosítani egy ilyet?
    VI-hoz csak van cucc.
    Ha igenyesen szeretned boven milla folott. Ez volt par eve. Most kondolom 1.5 felett

  25. #2417
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Nekem is ez a bajom.. Behozni egy 6-ost még oké. Nem nagyon preferálnám a jobb kormányt, tehát kéne balósítani is mielőtt, még rendszámot kap (utána még drágább)...
    Meg hát, ugye... csak a jégkék 6-os kell és abból nem rohangál sok és még kevesebb az eladó ami még elfogadható áron is van és normális állapotban lévő pedig, még kevesebb van. Nem baj, az előző jégkékről lecsúsztam, a következőről nem fogok Vagyh a már nagyon nem bírom akkor, jön a fekete.
    Just for Fun

  26. #2418
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Nem értelek mi a bajod a fehérrel?
    A szürke után a leg igénytelenebb szín.
    Nem kell naponta mosogatni mint a feketét.
    Na jó azt a kéket megértem az tényleg szép...


    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Nekem is ez a bajom.. Behozni egy 6-ost még oké. Nem nagyon preferálnám a jobb kormányt, tehát kéne balósítani is mielőtt, még rendszámot kap (utána még drágább)...
    Meg hát, ugye... csak a jégkék 6-os kell és abból nem rohangál sok és még kevesebb az eladó ami még elfogadható áron is van és normális állapotban lévő pedig, még kevesebb van. Nem baj, az előző jégkékről lecsúsztam, a következőről nem fogok Vagyh a már nagyon nem bírom akkor, jön a fekete.

  27. #2419
    Rezidens D16V avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    Innen biztosan korrekt japán autót kapsz, leszervizelve, lehet kicsit drágábban. Ha már használták pár évet Angliában akkor baszhatod, olyan az alja mint a szita. Kívülről patika, de mocsok az alja. A régi hetesemen kartert kellett cserélni, mert szivárgott át az olaj a korrózión...
    Másik megoldás közvetlenül japánból német forgalomba helyezéssel...
    1,5 simán van egy balosítás, plusz forgalomba helyezés, majdnem ott van mint a balos, de az meg nincs, vagy nem adják el...

  28. #2420
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Nincsen bajom egyáltalán, csak azt érzem, hogy jégkéket vagy feketét szeretnék. Ha egyiket sem találok normálisat akkor lesz fehér (ezüstöt biztos, hogy nem veszek, max úgy, hogy átfujatom jégkékre ).

    https://www.classicandsportscar.com/...e-best/7754478
    https://www.classicandsportscar.com/...akinen/8820394
    https://www.classicandsportscar.com/...kkinen/8390234

    u.i: Ennyi pénzem meg nincs erre a játékszerre sajnos. Még nem nyertem meg az 5-ös lottót, igaz, nem is lottózom így még kisebb az esély a nyerésre
    Utoljára szerkesztette: FQ-400; 2018. 07. 19. 14:49-kor
    Just for Fun

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 10 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 10 vendég)

Hasonló témák

  1. Hsz-ok: 32
    Utolsó hozzászólás: 2009. 09. 08., 23:23

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva