114. oldal, összesen: 139 ElsőElső ... 1464104112113114115116124 ... UtolsóUtolsó
2.261-2.280, összesen: 2777

  1. #2261
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Pénteken egy klubtali? Túl jó a hangulat, hogy ezt veszni hagyjuk...
    Just for Fun

  2. #2262
    Rezidens Marschall avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 04.
    Hsz-ok
    618

    Alap

    Idézet EVO-010: Hozzászólás megtekintése
    Dögöljön meg a szomszéd tehene is, de „Magyarország erősödik”…
    Ja és mindenkinek igaza van!

    Tudom, hogy sokan nem ismertek, de mégis szeretnék néhány gondolatot hozzáfűzni az elhangzottakhoz. Aki korábban autó vagy motorépítésbe fogott, annak nyílván dejavú érzése támadt a korábban leírtak kapcsán, és itt most nem konkrét nevekre, cégekre gondolok. Ilyenek vagyunk, halandók és olykor mindenki megbotlik. Szeretnénk sok pénzt keresni, és mindenből jól kijönni, hogy ez kinek és hogyan adatik meg (és persze mennyi munkával, befektetéssel) az mindenkinek a maga dolga. A végeredmény fontos! Néhány éve én is végigjártam az autóépítés rögös útját. Nagyon oda kell figyelni, de jó recept, az nincs. Pro és kontra, bármi megtörténhet és meg is történik. Na és ami a legfontosabb, az igazságot nagyon nehezen lehet kihámozni, mert ahogyan írtátok „hamar körbeér a történet” és a magyar nyelv csodaszép...

    Kb. 1,5 éve írt nekem egy - Németországban asztalosként dolgozó magyar - srác, hogy segítsek neki autót keresni. Nem ért a kocsikhoz, ezért sokszor megpróbálták már átverni. Korban a fiam lehetne, önzetlenül és szívesen segítek neki, mert normális a gyerek, bár még személyesen nem találkoztunk. Eredetileg X-est akart venni, ezért is keresett meg. Azóta többször beszéltünk már telefonon, de van úgy, hogy hónapokig nem beszélünk, mert nem talál egy normálisnak tűnő autót. A keresés egész Európára kiterjedt, de már nézett VII-est, VIII-ast és IX-est is. Franciáktól Litvániáig. Jellemzően nem Magyarországon keresgél. Kiválaszt egy autót, elmegy és megnézi. Küld egy csomó képet, de előtte átbeszéljük, hogy mire figyeljen és még mindig nem sikerült választani. Még egyszer mondom, elsősorban nem itthon keresgélt. Vegyes a kép, és ez nem is fog változni csak rosszabb lesz, nemcsak itthon, hanem egész Európában.

    Akit egyszer már átb@sztak, az jogosan keresi az igazát, de talán később óvatosabb lesz. Aki pedig jól és jót csinál, elérhető áron és/vagy szerencsés ügyfél köre van, az pedig meg fog élni. Tudom, hogy lerágott csont, de AZ ÜZLETBEN NINCS HAVER! Aki ezt betartja és következetes lesz, annak garantáltan kevesebb problémával kell szembesülnie.

    Az autóm motorját Havassy Péter építette. Talán a neve sokaknak ismerősen cseng. Amikor először találkoztunk és elvittem az alkatrészeket a műhelyébe, azzal kezdtem, hogy aláírattam vele egy listát az átvett alkatrészekről. Utána rendszeresen beszéltünk és jelen voltam, amikor a motort építette. Sokat kérdeztem és segítettem is egy keveset a folyamatban. Amikor elkészült a motor, Péter csakannyit mondott, hogy kevés ilyen határozott ügyfele volt, mert sajnos nem jellemző ez a hozzáállás a szakmában. Fontosnak tartom kiemelni, hogy ez nem bizalmatlanság volt, hanem korrekt üzlet. Aztán mindenki döntse el, hogy hol rontotta el…
    Ezek szerint akkor külföldön sem könnyebb korrekt autót találni.? Pedig az ember azt hinné, hogy komolyabb hatósági vizsgákon (TÜV) stb. mennek át az ottani autók. Okoskodók, szélhámosok sajnos mindenhol vannak. Itthon is (Te atyaúristen)mi ment míg találtam egy elképzeléseimnek megfelelő autót. Ezeknek az autóknak nagy többsége finoman szólva is érdekes embereknél tanyáznak. Akkor a srác nem kevés időt, és pénzt költhetett el eddig autó keresgélésre......

  3. #2263

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Akár mit mondtok Jani a fórumból is több erőt présel ki időnként mint bárki.

    Tegnap óta 60-an látogatták.
    Csak reggel vettem észre hogy becsíptem egy csövet a klaviatúra alá, szerintem enélkül erősebb is lehetett volna. . .
    Ilyenek ezek a becsípődések

  4. Az alábbiaknak tetszik B.Janika hozzászólása:


  5. #2264

    Üzenet

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Az a srác aki a féket vette tőlem, akkor kapja be a faszom, ugyanis ő kérdezgette tőlem, hogy hova vigye a kocsiját, mert mindenkivel tele a fasza, mennyien átbaszták már. Ő kérdezte, hogy én hova hordtam az sajátom, ill. kérdezett felőled is folyton, mert hallott egy két dolgot már rólad, én erre azt válaszoltam, hogy igen voltak érdekes történetek ill. amit mindenki másnak, hogy Magyarországon úgysem talál olyan műhelyt vagy tunert, akiről ne hallani negatív dolgokat és hallottak bizonyos részében van is igazság. Meg még mások felől is érdeklődött. És direkt nem mondtam semmi konkrétat, mert 100%-ban biztos voltam benne, hogy mindenki visszahall mindent.
    Itt volt kb. 3 óra hosszat és nézegette a hibátlan féket és az istennek nem akart már elmenni, szinte ő beszélt folyamatosan, a csaja szállt már ki a kocsiból és mondta neki, hogy fizesse ki és húzzanak a picsába. És igen 5 forintot nem engedtem az árból, mert szarrágó vagyok.
    És azt is mondtam neki, hogy inkább nem mondok senkiről semmit, mert úgy is körbeér a történet, mint mindig, beszéljen pár emberrel és döntse el maga kihez megy. Sőt még azt is mondtam neki, hogy Farkas Istit tudnám nyugodt szívvel ajánlani, de ő meg nem csinál evokat és amúgy is hegyekben állnak nála az audik, egy év alatt sem kerülne sorra.
    És még azt is mondtam neki, hogy a Kspeedbe is mehetne, igaz drágábban dolgoznak, mint mások és Ákosnak van egy egyéni stílusa, amit nem sokan tudnak elviselni. Bálnáról is kérdezett, de vele soha semmi dolgom nem volt.

    Az, hogy ennyit rugózol a motorprojektemen, kezd vicces lenni, nem én építettem, keresd azokat, akiknek közük volt hozzá, aztán beszéljétek meg. Gondolom v.mi önigazolásra vágysz, hogy kompenzáld a kisebbségi komplexusod, és piedesztálra emeld magad.
    Tudod csak arra próbáltam rávilágítani az esetedben, amit több év távlatából két verzióban tálalsz, hogy az előítéleteid által vezérelve, úgy gondolod biztosan én loptam el a maradék dificuccaidat, képtelen vagy belátni hogy miért Berkes nem vette fel a telefont. . , majd a vélt igazságodat tovább adtad, olyan további hamis sztorikkal mint valaki szerinted egy váltót akart bedobni a műhelyembe, stb. Igen ezt is pontosan Te mondtad, pffffffff. Mindezt úgy , hogy soha nem voltál nálam, soha nem beszéltünk evos dolgokról, személyesen is alig.
    Saját fülemmel hallottalak panaszkodni Ákosról ,elmondásod alapján minősíthetetlenül beszélt veled, nem vette fel a telefont több napig, ki akarta b@szni az autódat mert V Gergőtől mertél vinni egy db AC pumpát,stb. Ez persze teljesen rendben van.
    Hát pont ez a problémám, amit Te kisebbségi komplexusnak gondolsz, biztosíthatlak olyanom nincs. Az hogy talán az elismerés végre jól esne, miután ennyi dolgot letettem az asztalra az véleményem szerint nem lenne komplexus. DE ! Nem vágyom már elismerésre !! Pontosan tudom milyen autókat, motorokat vagyok képes építeni. Tisztában vagyok a "konkurencia" hiányosságaival, és természetesen a sajátommal is. NEM CSINÁLTAM MINDIG MINDENT JÓL, MINT AHOGYAN SENKI SEM !!!!
    Már azzal is bőségesen megelégednék ha a valótlan dolgok nem terjednének féktelenül, mint ahogyan a totálkáros evo árulása a neten, ahonnan ez a szappanopera indult.
    Önigazolásra végképp nem vágyom, az azoknak kell akiknek nem jön össze egy szög egyszerű evo motor megépítése, az én igazolásom a fékpadi mérések, és a megtett kilométerek. Segítek :

    http://www.bartosmotorsport.hu/







    A teljesség igénye nélkül, minden autómat fékpadon fejezem be, nem hasból mondok számokat, és mind, kivétel nélkül megy.

    A szarrágóságról : (ha már így fogalmaztál) NEM, nem azért az valaki mert anyagilag rendben van, nem ebben az olvasatban kell megközelíteni ! NEM RÁD ÉS LACIRA ÉRTETTEM. És a legfontosabb !!! : NEM AZÉRT AZ VALAKI MERT NEM TUDOM LEHÚZNI ÁTBASZNI !!!!! , hogy ez honnan jött. . . .
    Tudod kikre gondolom h azok ? Tudod az említett sztoriban (Laciéban és a Tiédben is )a másik fél. És tudod miért, nem, nem azért mert egy nap alatt annyit keres amiről mi csak álmodunk(ha már ez is elhangzott) Hanem azért mert mindig volt egy vezetett excel táblánk, mai napig megvannak, amiben volt 7 jegyű összeg is, többször jeleztem az érintett felé, lassan szükségem lenne pénzre. Majd sokadik ilyen után megjelenik a műhelyben 60000 FT-al !!!!!!!!!!!! Ezt még tudta tetézni azzal h "Nem adott ki az autómata többet" . . . .
    Remélem világos a történet, és a gondolatmenet amit levezettem. További sok sikert az evo nélküli életedben.

    Üdvözlettel:
    Bartos János

  6. #2265

    Alap

    Pár gondolat még a szappanopera lezárasaként. Könnyű a monitor előtt mosolyogni, na, a parasztgyerek megint kiakadt, és olvasni, csámcsogni a leírtakon. De sokan nem látnak a dolgok mögé, én igen, és ami ide felkerül, és ami a kemény mag napi kapcsolattartásakor elhangzik köszönő viszonyban sincs. Lacival, akibe beleálltam a második hozzászólásomban, beszéltem telefonon tegnap. Először reggel hívtam, miután felkerült a "tyúkszaros megélhetésem" Azzal indítottam , ezt hogy a f@szomba gondolod b+. . ., Ő is elmondta a gondolatait. . Majd 48 percet beszéltünk, jó hangulatban. Mindenki elmondta mit hogyan értett, és legfőképpen miben nem értünk egyet. Majd délután, a difi-Bunker-Berkes-Én sztori miatt, legalábbis így indult, és 1 órás mindenre kiterjedő beszélgetés lett belőle.
    Meglepő módon pontosan úgy láttuk a dolgokat, mindenben ! Csak éppen ami ide felkerül, és ami elhangzik "odakint" az nem sokban hasonlít. Pontosan tudta mi a legfőbb problémám ezzel az egésszel, és én is megértettem őt. Mindenki mást mond mindenkinek mindig. A vélt , hallott dolgok , valóságot nyernek, szárnyalnak. Az igazi információk átalakulnak, elvesznek, vagy egyszerűen csak érdektelenek. Ha Budapestre születek lehet ez nekem is természetes(akinek nem inge nem veszi magára!!), de nekem nem az. Pontosan tudom én is hol, mikor hibáztam. Így utólag pontosan tudom mit, és mikor nem kellett volna elvállalni. Ez már történelem. Igérem megtanulok együtt élni a köpönyegforgatással, az én dolgaimat pedig a lehető legjobban csinálni.
    Innentől csak a szakmai részekhez fogok posztolni, a többit figyelmen kívül hagyom.

  7. #2266
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Tudod csak arra próbáltam rávilágítani az esetedben, amit több év távlatából két verzióban tálalsz, hogy az előítéleteid által vezérelve, úgy gondolod biztosan én loptam el a maradék dificuccaidat, képtelen vagy belátni hogy miért Berkes nem vette fel a telefont. . , majd a vélt igazságodat tovább adtad, olyan további hamis sztorikkal mint valaki szerinted egy váltót akart bedobni a műhelyembe, stb. Igen ezt is pontosan Te mondtad, pffffffff. Mindezt úgy , hogy soha nem voltál nálam, soha nem beszéltünk evos dolgokról, személyesen is alig.
    Saját fülemmel hallottalak panaszkodni Ákosról ,elmondásod alapján minősíthetetlenül beszélt veled, nem vette fel a telefont több napig, ki akarta b@szni az autódat mert V Gergőtől mertél vinni egy db AC pumpát,stb. Ez persze teljesen rendben van.
    Hát pont ez a problémám, amit Te kisebbségi komplexusnak gondolsz, biztosíthatlak olyanom nincs. Az hogy talán az elismerés végre jól esne, miután ennyi dolgot letettem az asztalra az véleményem szerint nem lenne komplexus. DE ! Nem vágyom már elismerésre !! Pontosan tudom milyen autókat, motorokat vagyok képes építeni. Tisztában vagyok a "konkurencia" hiányosságaival, és természetesen a sajátommal is. NEM CSINÁLTAM MINDIG MINDENT JÓL, MINT AHOGYAN SENKI SEM !!!!
    Már azzal is bőségesen megelégednék ha a valótlan dolgok nem terjednének féktelenül, mint ahogyan a totálkáros evo árulása a neten, ahonnan ez a szappanopera indult.
    Önigazolásra végképp nem vágyom, az azoknak kell akiknek nem jön össze egy szög egyszerű evo motor megépítése, az én igazolásom a fékpadi mérések, és a megtett kilométerek. Segítek :

    http://www.bartosmotorsport.hu/







    A teljesség igénye nélkül, minden autómat fékpadon fejezem be, nem hasból mondok számokat, és mind, kivétel nélkül megy.

    A szarrágóságról : (ha már így fogalmaztál) NEM, nem azért az valaki mert anyagilag rendben van, nem ebben az olvasatban kell megközelíteni ! NEM RÁD ÉS LACIRA ÉRTETTEM. És a legfontosabb !!! : NEM AZÉRT AZ VALAKI MERT NEM TUDOM LEHÚZNI ÁTBASZNI !!!!! , hogy ez honnan jött. . . .
    Tudod kikre gondolom h azok ? Tudod az említett sztoriban (Laciéban és a Tiédben is )a másik fél. És tudod miért, nem, nem azért mert egy nap alatt annyit keres amiről mi csak álmodunk(ha már ez is elhangzott) Hanem azért mert mindig volt egy vezetett excel táblánk, mai napig megvannak, amiben volt 7 jegyű összeg is, többször jeleztem az érintett felé, lassan szükségem lenne pénzre. Majd sokadik ilyen után megjelenik a műhelyben 60000 FT-al !!!!!!!!!!!! Ezt még tudta tetézni azzal h "Nem adott ki az autómata többet" . . . .
    Remélem világos a történet, és a gondolatmenet amit levezettem. További sok sikert az evo nélküli életedben.

    Üdvözlettel:
    Bartos János

    Az, hogy milyen hírek keringenek rólad, nagyrészt magadnak köszönheted, sajnos. Úgy csinálsz, mintha most jutott volna először vissza hozzád a dolog és mintha én indítottam volna el ezt az egészet egy szaros diffikonzollal. Ennél sokkal durvább történetek keringenek. Bárhova mentem, bármelyik szervizben is voltam, akárkivel is találkoztam, folyamatosan ment a sztorizás, nem csak rólad, hanem mindenkiről vice versa repkedtek a történetek, a váltóbebaszós dolgot személyesen hallottam Lacitól, de nem hiszem, hogy ezzel újdonságot mondok. A klubtalikról nem is beszélve, csak most kussol mindenki Lacit kivéve.
    Nehéz ezen változtatni, de talán valami elkezdődött.
    A totálkáros autó árulásához meg semmi közöm.

    Turbót vettem VGergőtől és igen megsértődtek, hogy tőle van. Lehet az AC-t is tőle vettem, erre már nem emlékszem. Biztos igaz amit írsz, már sok mindenre nem emlékszem és le is szarom, és örülök, hogy nem kell ezzel foglalkoznom. És igen kicsit furcsállottam, hogy nem férek be egy olajcserére Hring előtt három nappal.

    A motoromon meg hiába rugózol ennyit, nem tudsz beletaposni a lelkivilágomba, nem az én munkám, nem engem minősít.

    A videók jók, erős autók, szépen mennek, granulálok a munkádhoz! Csak ez a három van?

  8. #2267

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Az, hogy milyen hírek keringenek rólad, nagyrészt magadnak köszönheted, sajnos. Úgy csinálsz, mintha most jutott volna először vissza hozzád a dolog és mintha én indítottam volna el ezt az egészet egy szaros diffikonzollal. Ennél sokkal durvább történetek keringenek. Bárhova mentem, bármelyik szervizben is voltam, akárkivel is találkoztam, folyamatosan ment a sztorizás, nem csak rólad, hanem mindenkiről vice versa repkedtek a történetek, a váltóbebaszós dolgot személyesen hallottam Lacitól, de nem hiszem, hogy ezzel újdonságot mondok. A klubtalikról nem is beszélve, csak most kussol mindenki Lacit kivéve.
    Nehéz ezen változtatni, de talán valami elkezdődött.
    A totálkáros autó árulásához meg semmi közöm.

    Turbót vettem VGergőtől és igen megsértődtek, hogy tőle van. Lehet az AC-t is tőle vettem, erre már nem emlékszem. Biztos igaz amit írsz, már sok mindenre nem emlékszem és le is szarom, és örülök, hogy nem kell ezzel foglalkoznom. És igen kicsit furcsállottam, hogy nem férek be egy olajcserére Hring előtt három nappal.

    A motoromon meg hiába rugózol ennyit, nem tudsz beletaposni a lelkivilágomba, nem az én munkám, nem engem minősít.

    A videók jók, erős autók, szépen mennek, granulálok a munkádhoz! Csak ez a három van?
    Tudom hogy nem Te indítottad el, nem is állítottam. De jó példa lett belőle, ennyi. Természetesen nem most jutott vissza először, idővel mind visszajut, mindig. Csak most telt be a pohár a totálkáros autóval. Pontosan tudom kitől ered a váltóbebaszós dolog, és persze hogy nem igaz. Ezért írtam, "mindenki mást mond mindenkinek mindig", de már kurvára nem érdekel. A motorodon nem rugózom, sajnálom ha magadra vetted. Tisztában vagyok vele ,ezt neked mint felhasználónak volt a legrosszabb megélni, természetes h nem téged minősít, ez nem is volt kérdés.
    500-600 pluszos csak ez a három készült, meg a pályakocsim, de a saját ugye nem ér pontot. A 2,2-es stroker motoromból fut több, a fenti erősek is mind azok. Itt van egy video gyári evo9 (20G) turbóval, így szól :



    És itt még a pályakocsimon is csak 20G volt :


  9. #2268

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Tudom hogy nem Te indítottad el, nem is állítottam. De jó példa lett belőle, ennyi. Természetesen nem most jutott vissza először, idővel mind visszajut, mindig. Csak most telt be a pohár a totálkáros autóval. Pontosan tudom kitől ered a váltóbebaszós dolog, és persze hogy nem igaz. Ezért írtam, "mindenki mást mond mindenkinek mindig", de már kurvára nem érdekel. A motorodon nem rugózom, sajnálom ha magadra vetted. Tisztában vagyok vele ,ezt neked mint felhasználónak volt a legrosszabb megélni, természetes h nem téged minősít, ez nem is volt kérdés.
    500-600 pluszos csak ez a három készült, meg a pályakocsim, de a saját ugye nem ér pontot. A 2,2-es stroker motoromból fut több, a fenti erősek is mind azok. Itt van egy video gyári evo9 (20G) turbóval, így szól :



    És itt még a pályakocsimon is csak 20G volt :

    És Gyuri kocsija is 500 pluszos, elfelejtettem. Tehát négy készült ezekből.

  10. #2269
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Pénteken egy klubtali? Túl jó a hangulat, hogy ezt veszni hagyjuk...
    Oda se jönnél el....
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  11. 2 tagnak tetszik MES-Racing hozzászólása:


  12. #2270
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Na akkor utoljára ebben a témában én is!

    Igen hívott tegnap a Jani, nem akartam felvenni, mert kurvára nem volt kedvem vitatkozni, sarat dobálni, bizonygatni, hogy ki hazudott, ki baszott át kit. Aztán mikor sokadszorra csörgetett felvettem gondoltam legyünk inkább túl rajta. A megbeszélgetés első 5-10 perce hangos kiabálással indult, tele volt indulattal, feszültséggel, érezhető volt mindkettőnknél, hogy régóta ki nem mondott mondanivaló fakad ki óriási amplitúdóval. Én elmondtam, hogy bármit írhat rólam ide engem nem érdekel, de a véleményemet tartom és én nem hazudok. Jani elmondta a problémáját és hamar kiderült, hogy alapvetően nem velem van a baja csak most szakadt el nála a cérna és pont én voltam a sor végén. Megbeszéltünk sok mindent, talán tisztázódtak is dolgok, nem hinném, hogy köszönés nélkül mennénk el egymás mellett, részemről legalábbis biztos, hogy nem.


    A váltóbebaszós sztori az sztori, elmondom mi is történt amihez nekem valóban közöm volt és igen ezt több embernek is elmondtam, mert akkoriban nagyon rosszul érintett engem ez a dolog, nagyon átbaszva éreztem magam, még akkor is ha a Jani ezt nem teljesen így gondolja. A lényeg, hogy megkaptam késő délután az osztóművet és miután lefeküdt a család én kimentem szétszedni a garázsba és mikor láttam, hogy ez sem stimmel akkor iszonyatosan pipa lettem és még este 11-kor felhívtam a Janit, hogy ez kurva gáz. Majd azt mondtam neki, azonnal kerítse elő az én cuccomat és szívem szerint most beülnék az autóba levinném hozzá ezt a szart és bebasznám hozzá az ablakon.

    A váltóbebaszós sztoriban valami olyasmi volt, hogy valaki ott állt a műhely előtt és a Jani nem jött ki neki és akkor akarta valaki bebaszni a váltót, jelentem ez nem én voltam. Az én váltó ügyemben én nem is találkoztam a Janival mert valakivel felküldte a másik főáttételt, találkoztam vele az M3 bevezetőn kicseréltük a szart egy jóra és ennyi.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  13. #2271
    Bennfentes
    Csatlakozás dátuma
    2012. 01.
    Hsz-ok
    67

    Alap

    Ahoj!
    1000 + 1 éve

    Sokmindent nem tudok hozzászólni a témához, kissé szomorú meg minden.

    Bartos úr mintha még tartozna nekem pár cucc ellenértékével de mindez sajnos olyan régen volt hogy már nem emlékszem pontosan és lusta vagyok visszakeresni. Annyira nem is fáj, hisz volt ennél nagyságredekkel rosszabb élményem is másokkal, és igazából a Jani az ottvolt és segített, üzleteltünk oda vissza többször is gond nélkül, csak a legutolsó biznisz ragadt meg
    Jut eszembe, a Vgergőnek valaki szóljon már hogy a váltóját fizesse ki, mert látom ő csak akkor hajlandó válaszolni ha valaki kiugrasztja a bokorból. Tudom, húzzak sorszámot meg minden de azért mégis.

  14. 3 tagnak tetszik Warbeast hozzászólása:


  15. #2272
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Idézet Warbeast: Hozzászólás megtekintése
    Ahoj!
    1000 + 1 éve

    Sokmindent nem tudok hozzászólni a témához, kissé szomorú meg minden.

    Bartos úr mintha még tartozna nekem pár cucc ellenértékével de mindez sajnos olyan régen volt hogy már nem emlékszem pontosan és lusta vagyok visszakeresni. Annyira nem is fáj, hisz volt ennél nagyságredekkel rosszabb élményem is másokkal, és igazából a Jani az ottvolt és segített, üzleteltünk oda vissza többször is gond nélkül, csak a legutolsó biznisz ragadt meg
    Jut eszembe, a Vgergőnek valaki szóljon már hogy a váltóját fizesse ki, mert látom ő csak akkor hajlandó válaszolni ha valaki kiugrasztja a bokorból. Tudom, húzzak sorszámot meg minden de azért mégis.
    Üdv a klubban

  16. #2273
    Rezidens ATTILA EVO 7 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hsz-ok
    840

    Alap

    Hi!

    Nem kell valakinek az EVO-m?????.2.2 Stroker,HKS turbo,Karbon ülés,homológ cső,teljes karbon belső 1160 kg.........stb..stb..

    Igaz,hogy nem a NAGYMESTER építette,de azért elég jópofa.Beszámítok kocsit,lovat egyebet.

  17. #2274

    Alap

    Idézet ATTILA EVO 7: Hozzászólás megtekintése
    Hi!

    Nem kell valakinek az EVO-m?????.2.2 Stroker,HKS turbo,Karbon ülés,homológ cső,teljes karbon belső 1160 kg.........stb..stb..

    Igaz,hogy nem a NAGYMESTER építette,de azért elég jópofa.Beszámítok kocsit,lovat egyebet.
    Tudhatjuk mi az ára, a készpénzes. És mik vannak benne, milyen márkájú cuccok, főtengely, veztengely,dugó,hajtókar, stb. A hajtás cuccok is érdekelnek, sper, kuplung, váltó.
    Üdv. A NAGYMESTER.

  18. Az alábbiaknak tetszik B.Janika hozzászólása:


  19. #2275
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Tudhatjuk mi az ára, a készpénzes. És mik vannak benne, milyen márkájú cuccok, főtengely, veztengely,dugó,hajtókar, stb. A hajtás cuccok is érdekelnek, sper, kuplung, váltó.
    Üdv. A NAGYMESTER.
    Jani lesz mostantól " Akit nem nevezünk nevén" . Voldemort helyett " A NAGYMESTER " -ként kell rá hivatkozni. Akkor talán nem jut hozzá vissza minden .

    Nekem úgy tűnik, hogy "A NAGYMESTER" a régi hibákból, kissebb/nagyobb ferdítésekből tanulva próbál feljebb lépni. Azokat lerázni magáról. Csak a múltban történt esetek kihatással vannak a jelenére. Hiába próbál más útra térni, mint egy ex fegyencnek, neki is folyton fel róják a régi "hibáit".

    Ismerek fórumtársat akit szintén károsított ilyen/olyan módon, és olyat is aki teljesen pozitívan nyilatkozott róla. Végig hallgattam másod, harmad kézből érkező storykat is. De egyikben sem emlékszem arra, hogy a tudását, hozzáértését vitatták volna (kivéve a programozás terén még Lanciás időkből - Másik tunertől...-De, ahogy követem a fórumot, nekem úgy tűnik, ezen a téren fejlődött a legtöbbet.) Minden esetben a "gányol", "taknyol" , "farag" ... viszont sokszor elhangzott. Egyikre emlékszem is, mikor a mesélő szeme láttára 1 db "papagájfogó" segítségével szelepfedélig bontott egy autót. Fröcsögtek a vízcsövek, pattogtak a patentek..." De 1,5 óra alatt meg hengerfejezte az utcai audit talán..." .

    Arra gondolok, hogy neked az egyik legnagyobb hibád, hogy a kis pénzű, vagy tákolni vágyó tulajdonosoknak engedtél. Ezért nem minden esetben olyan minőségű munkát végeztél el, a tulajdonos kérésére, amit jó érzéssel ki adtál volna a kezedből alap esetben. Félmegoldások/Gyors orvoslások, amik csak ideéglenesek lettek volna, de végül úgy maradtak... Mint a Coca Colas kupakkal ledugózott nyílás. Vagy éppen egy átfaragott vezérmű kerék. Őrzök ilyeneket a garázsban, emlékeztetőül.:




    Velem előfordult, hogy érdeklődtem egy autóról, és a tisztelt építő/karban tartó nekem teljesen mást mondott róla, mint annak akit régóta ismert. (lehet az eladónak akart segíteni, de ezzel a saját nevén ejtett csorbát).

    Remélem egyre több utcai 5-600+ HP-s bűntető készül. Jó látni, hogy végre működik a tunying a "RED SUN" on innen is! Nem csak rallycrosson meg verseny pályán hallhatunk 4g63 at rotyogni... EVOX Project lesz valamikor?
    Légyszíves belém nem marj nagyot! Nagyon próbálltam Peace-es lenni

    Ui.: A NAGYMESTER szerel még lanciákat? Van nálam 2 HF inti (legalábbis annak vettem) termosztát, az egyik egy kibelezett példány nyári használatra. Elküldeném neki, hátha ő több hasznát veszi. Meg Inti ECU is (az van ráírva)...


    ]

  20. #2276

    Alap

    Szia Silva !

    Miért marnék beléd ? Semmi baj nincs azzal amit leírtál, és a tartalma is közel áll a valósághoz, mint ahogy írtam is, utólag tudom mikor mit nem kellett volna elvállalnom, vagy másképpen csinálni. Én sem vagyok makulátlan, mint ahogyan senki sem, de ezen már nem tudok változtatni. Vállalható amit írtál, él teljesen korrekt stílusban tetted. A vezérműkereket tuti nem én csináltam
    , én biztosan nem így tákoltam volna régebben. Ameddig nem volt fokolókerekem Lanciához addig kivettem a stiftet a veztengelyből, közös ismerősünk Lanciájához már volt fokolókerekem.
    X-es projekt biztosan nem lesz mostanában, egy ügyfelem sem birtokol X-est, és még nincs tapasztalatom a motorjával.
    Bár érdekesség képpen elmesélem hogy ez valójában nem Mitsubishi motor. 90%-os változatában vette a Mitsubishi a Kia-Hyundai konszerntől. A mostani Kia TCR-es autóban első ránézésre X-es motor van, csak a veztengely mozgatás nem stimmel, azt másképp oldották meg mint a Mitsubishi. Először nem értettem, később tudtam meg hogyan volt a motor kooperáció.
    Már nem Lanciázok aktívan. Ugyan most építek egy gyönyörű 93-as Evoluzione-t, motorvezérlőm egy nagy kartondobozzal van , és persze mindenem. De azért köszönöm.
    Üdv.

  21. #2277
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    A Lancia építését remélem Dokumentálva láthatjuk majd viszont a Fórumon! Szerintem többen is szívesen követnénk.

    - utólag, az évek múlásával az ember sokmindent máshogy lát és gondol. Kérdés, hogy mit kezd ezzel a tudással.

    Nekem az maradt meg belőle, hogy soha többé nem fogok tuningolt autót venni.
    A széria utcai autóimat is olyan rossz érzéssel hagyom ott a szervízbe, mintha mindent ki akarnának lopni belőle... Össze akarnák karcolni és minimum kimennek egy körre lerúgni a guikat. Opel szervízbe loptak már ki plüss kabalát, Mercibe tettek tönkre autómata váltót, Mitsubishiből szivargyújtós töltőm tűnt el és az apróm... Szerintem a márkaszervizek 90 % ban maximum olaj cserére képesek a szerelők , arra sem mindíg... Egy sima olaj+szíj csere után 5km el esett szét vízpumpám. Hagytam el cooler csövet is. Az EVO-t elvittem specialistához, ő mikor vezérlést cserélt elfelejtette lehúzni szerintem a Klíma csatiját emiatt leszakadt... (gondolom lógatták a motort). De szólni elfelejtettek természetesen. ( olajcsere + vezérlés ) ért fizettem 230 000 Ft ot...

    Lehet csak felénk van komoly gond a szervízekkel, de félek már egy fékbetét cserére is vinni az autót...
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2017. 03. 10. 19:12-kor

  22. #2278
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése

    Arra gondolok, hogy neked az egyik legnagyobb hibád, hogy a kis pénzű, vagy tákolni vágyó tulajdonosoknak engedtél. Ezért nem minden esetben olyan minőségű munkát végeztél el, a tulajdonos kérésére, amit jó érzéssel ki adtál volna a kezedből alap esetben. Félmegoldások/Gyors orvoslások, amik csak ideéglenesek lettek volna, de végül úgy maradtak... Mint a Coca Colas kupakkal ledugózott nyílás. Vagy éppen egy átfaragott vezérmű kerék. Őrzök ilyeneket a garázsban, emlékeztetőül.:

    Az a baj, ha Én írok seggnyalásnak fog tűnni, pedig nem. A kimondhatatlan nevű tunerrel én is veszekedtem, szerintem nem is egyszer, mondjuk én inkább az időpont csúszások miatt. Ez egyébként változott az autóm elkészülte óta, legalábbis az önöndító és generátor cserék ígért időben megvoltak! De, Én egy dolgot nem értek: igénytelennek mondjuk, (nem egy high-tech műhely, ez tény) és szemétből tesz össze autókat. Ez utóbbit hallottam pár embertől, az enyém készülte alatt. Viszont, ha valóban szemeteket pakol össze, akkor még nagyobb zseni, mint itt bárki, hiszen ezek a szemétből épített szarok, erősek és még csak szét sem hullottak, ellenben a sok márkás cuccból összerakott autóval. Szóval, működött az átfúrt fokoló kerék? Valószínű igen. Akkor csak a szemedet baszta gondolom. De teljes mértékben igazad van, lehet a kispénzű embereknek engedett az elején, ezt én nem tudom.
    Én egy dolgot kértem, kurva erős autót. Megkaptam, pont nem érdekel, ha trabant alkatrészekkel tette össze, az sem, nyilván ez az Én véleményem. Peace
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  23. 3 tagnak tetszik Papírtigris hozzászólása:


  24. #2279
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    Az a baj, ha Én írok seggnyalásnak fog tűnni.... Szóval, működött az átfúrt fokoló kerék? Valószínű igen. Akkor csak a szemedet baszta gondolom. De teljes mértékben igazad van, lehet a kispénzű embereknek engedett az elején, ezt én nem tudom.
    Én egy dolgot kértem, kurva erős autót. Megkaptam, pont nem érdekel, ha trabant alkatrészekkel tette össze, az sem, nyilván ez az Én véleményem. Peace
    Sajnos az én autóm ~ 500 km tert tett meg Vásárlás után. Valószínűleg nem a "fokolóS" kerék miatt ez igaz! Rengeteg más gond is volt vele, ezeket a régi dolgokat már nagyon nem akarom pedzegetni, már csak nevetek rajta. De egy 0 ra síkolt hengerfejet csak nem tart meg az ember a polcon Be került a sok saját magam álltal elbaszarintott "hülyevok" dolgok közé. A Rally Szalag is sokmindenre megoldás, a parcfemébe az első napon mégse nagyon látni...

    Személy szerint örülök neki, hogy megy az autód és csattogóssal riogatod a népet. Pár napig nekem is volt szerencsém olyan EVO val járni amibe Szekis volt ( Bunker álltal emlegetett KAPS) Semmihez sem hasonlítható élmény, a Pirosnál feltolni az ALS-t A Szekit magadra húzni, ahogy ugrik kicsit előre a kocsi érzed, hogy feszül már a hajtás, aztán raTattA 2- Piissszzzzz 3 Vissza váltásoknál is a gázfröccsök és a váltókar Pumpálása... Annyira mechanikus .

    Anno neked DCS vel volt itt össze tűzésed nem?


    Jah és Ezek Után, ha nálatok eszem kihívom az Állategészségügyet meg mindent, mert NYERS A HAL! Mert Beszótáááá!
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2017. 03. 10. 19:45-kor

  25. #2280
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Sajnos az én autóm ~ 500 km tert tett meg Vásárlás után. Valószínűleg nem a "fokolóS" kerék miatt ez igaz! Rengeteg más gond is volt vele, ezeket a régi dolgokat már nagyon nem akarom pedzegetni, már csak nevetek rajta. De egy 0 ra síkolt hengerfejet csak nem tart meg az ember a polcon Be került a sok saját magam álltal elbaszarintott "hülyevok" dolgok közé. A Rally Szalag is sokmindenre megoldás, a parcfemébe az első napon mégse nagyon látni...

    Személy szerint örülök neki, hogy megy az autód és csattogóssal riogatod a népet. Pár napig nekem is volt szerencsém olyan EVO val járni amibe Szekis volt ( Bunker álltal emlegetett KAPS) Semmihez sem hasonlítható élmény, a Pirosnál feltolni az ALS-t A Szekit magadra húzni, ahogy ugrik kicsit előre a kocsi érzed, hogy feszül már a hajtás, aztán raTattA 2- Piissszzzzz 3 Vissza váltásoknál is a gázfröccsök és a váltókar Pumpálása... Annyira mechanikus .

    Anno neked DCS vel volt itt össze tűzésed nem?


    Jah és Ezek Után, ha nálatok eszem kihívom az Állategészségügyet meg mindent, mert NYERS A HAL! Mert Beszótáááá!
    Ez most már, a pszichológia rovat, uh hozd csak fel a régi sérelmeket
    Nekem úgy tűnik, eddig csak kiderült, az érem másik oldala is.
    Hidd el, nálam jobban senki nem örül a kocsimnak, bár nekem nem volt kérdés, hogy nem csak egy kör van benne. Igen, a szekire áll rendesen, megunhatatlanul
    Igen, tanulatlan kezdő koromban, nekem volt a DCS vel, itt is van minden leírva. Na az átbaszás, akárki akármit mond . Amúgy itt, kb az 580 stabilt mondta a tuner, mint utólag kiderült, hogy nagyobb legyen az öröm. Hiszen én, tényleg csak egy fakezű felhasználó vagyok.
    A hal nyers, bár nem mindegyik. Hívd nyugodtan, bár inkább engem hívj ki, mert még mindig nem tudok mindenkit beazonosítani, nick név alapján
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  26. Az alábbiaknak tetszik Papírtigris hozzászólása:


Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 4 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 4 vendég)

Hasonló témák

  1. Hsz-ok: 32
    Utolsó hozzászólás: 2009. 09. 08., 23:23

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva