1-20, összesen: 51

Hibrid nézet

  1. #1
    Bennfentes Galvatronicum avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 02.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    94

    Alap

    Rengeteg paraméter befolyásolja az ideális turboválasztást, de talán a legfontosabb, hogy a tulaj milyen autót szeretne, illetve mire használja leginkább a gépet. Ami konkrét tapasztalat: az FP Green se EVO-ra se Subarura nem sokat ér (az ára miatt a USA-ban millióan használják igen), nem is annyira a sok meghibásodás miatt, hanem az inkonzisztens minőség miatt. Nem lehet két azonos FP turbót találni. A IX 20g nekem tetszett, kb. 5600-ig nagyon jó volt a hasznos tartomány, de a gyári melegoldal belső kiképzése miatt nem egyenes a nyomás...
    Ha az autó alul rettenetesen megy pl. stoker+kis turbo, az minirallyra tényleg jó, de a fejlesztett motort nem használja ki a kis turbo...

  2. #2
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    sima green télleg nem nagy eresztés.

    Miki : evo 9 vs fp white sztem sincs de ha ez segít pl Sasa autójáva össze tudod vetni ezt, 3.ban mérte 280as tengellyel. :

    http://i163.photobucket.com/albums/t...NewSetup_1.jpg

    ez pedig egy E85 2.3 fp white :

    http://s270.photobucket.com/albums/j...nt=Mapdyno.jpg

    de ha van rá keret én biztos rátennék egy HTA Greent..
    Utoljára szerkesztette: VGergo; 2010. 04. 29. 18:30-kor

  3. #3

    Alap

    Ne hagyjátok figyelmen kívül azt sem hogy a sűrítési viszony nagyban befolyásolja a turbó betöltési dinamikáját,ez ugye egy diagramból sem derül ki. Sőt tapasztalataim szerint ha alul visszaveszek az előgyujtásból
    akkor is korábban indul meg(ezt Lancia-nál tapasztaltam,nem tudom a Lancernál is érezhető lenne-e)
    A mostani minirallyn egy olyan motorral próbálkoztam,kisérleteztem ami 93-as lökettel 85,5-ös furattal 9,8-as sűrítéssel, viszonylag nagy szívótengellyel ment. A széria 16G-s IX-es turboval fujtam,E85-tel.Össze sem lehet hasonlitani a régi konfigommal,még úgy sem hogy csak 2 órám volt a programozásra,emiatt elég felületes lett,inkább csak a biztonságra figyeltem. Az amúgy is kicsi turbóluk gyakorlatilag eltünt,és ami a legfontosabb,6500-ig biztosan megy. Még egy pár dolgot kipróbálok és megy a fékpedra,kíváncsi leszek a nyomatékgörbére.

  4. #4
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    a 9.8-as sűrítés szerintem nagyon nagy, nem lehet neki nagy nyomásokat adni nagy gyújtással. És ez a mértékű sűrítés a betöltést is hátráltatja.
    Kell egy jó program

  5. #5

    Alap

    Ezt a motort kifejezetten E85-re csináltam,oda jó a sűrítés. A betöltést pedig pont hogy segíti,illetve nagy a szívótengelyem amihez pláne jól jön a 9,8.

  6. #6
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Ezt a motort kifejezetten E85-re csináltam,oda jó a sűrítés. A betöltést pedig pont hogy segíti,illetve nagy a szívótengelyem amihez pláne jól jön a 9,8.
    hmmm érdekes amit mondasz. Dáviddal azt tapasztaltuk, hogy neki hamarabb tölt be ugyan azon a motoron ugyan az a turbó azért mert valamivel kisebb a kompressziója
    Kell egy jó program

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Defi Advance BF White olajhőfok műszer
    By akosgti in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 1
    Utolsó hozzászólás: 2016. 08. 10., 14:51
  2. 2003 Subaru Impreza WRC Plain Body Version - White (AUTOart) 1/18 eladó!
    By imrus in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2015. 07. 17., 09:03
  3. Nexus 5 16-32gb White-Black
    By Stunczer in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2013. 12. 09., 17:48
  4. Elado Tomei Arms M7960 turbo
    By Jeff_TM in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 9
    Utolsó hozzászólás: 2010. 10. 11., 18:45
  5. Tomei ARMS M7960
    By Miki in forum Motor
    Hsz-ok: 24
    Utolsó hozzászólás: 2010. 04. 14., 12:26

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva