1. oldal, összesen: 3 123 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 51

  1. #1
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap IX - IX 20G - FP White - FP Green - Tomei

    Segítenétek összeszedni a paramétereket? (323_GTR? )

    A IX 20G meg az FP White elvileg lehet ugyanaz (?), de a Green meg a Tomei egymáshoz képest vajon milyen? És persze: a IX-eshez képest melyik hogyan tölt be?

  2. #2
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Én csak ezt szeretném megmutatni szerintem magáért beszél utcai benzin nagyon erős és ott betölt ahol a 2.0 moci a 9es csigával.

    http://forums.evolutionm.net/evo-dyn...gas-turbo.html

    ez pedig már volt de jó kiindulás sztem :

    better to rate turbos in lb per minute
    stock 9 44lb
    FP green 47lb
    Tomie 48lb
    BBK 51lb
    FP red 57lb

    some are posted specs some are estimates. 10lb/min is good for 100+whp on a very well setup car on race fuel

  3. #3
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    és nem sokkal alatta van egy elég sokat árulkodó Motec log is !

  4. #4
    Törzsvendég Corro avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    190

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    és nem sokkal alatta van egy elég sokat árulkodó Motec log is !
    Jé, ott miért nem olyan nagy titok egy log?

  5. #5
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Én már többször leírtam, hogy szerintem relatív olcsón és egyszerűen variálható a gyári turbo csak a kompresszor ház/kerék és/vagy turbina ház/kerék variálásával.

    kicsit jobban megvizsgálva a dolgot:

    Tomei ARMS M7960 adatok:
    http://www.tomeipowered-usa.com/usa/...7960/m7960.htm

    kompresszor ház/kerék adatok:


    turbina ház/kerék adatok:


    ha minden igaz ez a 20G kompresszor szett felszerelhető a gyári evo turbokra 4-9-ig, (az intercooler felé menő csatlakozást kell + ban megoldani):
    http://cgi.ebay.com.au/Turbo-Compres...item414e7effde



    Compressor Wheel Size: 52.5 / 68mm
    Comp. Housing Inlet Diameter: 80.2 mm / 3.16 in
    Comp. Housing Outlet Diameter: 51.6
    Application Upgrade Mitsubishi TD05 / TD06 Turbo to GTRDDY TD06 / TD06SL2 / TD06H 20G turbo with 3 in Cover
    Application Fit all Mitsubishi TD05 / TD06 Turbo

    az adatok alapján a kompresszor kerék ugyanaz méretileg, kicsit nagyobb a ház kimenete, illetve 3" a bemenete, DE ellenkező irányba áll a kivezetése, ezt lehet el lehet fordítani és úgy megoldani az intercooler csatlakozást.

    ugyanez turbina oldalra:
    http://cgi.ebay.com.au/Mitsubishi-EV...item3efe9e7c28



    Turbine wheel spec: 54.1 / 61mm
    Nozzle Area 10.5 cm^2 / Twin Scroll
    Application Upgrade stock TD05HR turbo to TD06SL2 size

    az adatok alapján ez is szögre megegyezik a Tomeivel.

    Érdemes szörfölgetni az ebay-en ennél az eladónál, mert szinte minden megtalálható ami kellhet az átalakításhoz, felújításhoz.

    DE MIVEL NEM PRÓBÁLTAM ÉN NINCS SZEMÉLYES TAPASZTALATOM, EZÉRT KÉRETIK CSAK EGYSZERŰ INFORMÁCIÓNAK VENNI!!!

    Hasonló variációk EVO turbo upgrade-re:
    http://www.atpturbo.com.au/ATP_Turbo...els-2-EXP.html

    Forced Performance turbok:
    http://store.forcedperformance.net/m...e=Lancer-Turbo
    Utoljára szerkesztette: MES-Racing; 2010. 04. 27. 16:30-kor
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  6. #6

    Alap

    "az adatok alapján a kompresszor kerék ugyanaz méretileg, kicsit nagyobb a ház kimenete, illetve 3" a bemenete, DE ellenkező irányba áll a kivezetése, ezt lehet el lehet fordítani és úgy megoldani az intercooler csatlakozást."

    Azért áll ellenkező irányba mert a másik irányba forog,tehát nem megoldható

  7. #7
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    "az adatok alapján a kompresszor kerék ugyanaz méretileg, kicsit nagyobb a ház kimenete, illetve 3" a bemenete, DE ellenkező irányba áll a kivezetése, ezt lehet el lehet fordítani és úgy megoldani az intercooler csatlakozást."

    Azért áll ellenkező irányba mert a másik irányba forog,tehát nem megoldható
    Na ebből is látszik mennyire láma vagyok és csak linkelek itt mindenfélét, közben nem gondolkozom!!!!! Köszi Janika!

    És akkor ugyanez, úgy, hogy működjön is

    Turbo Compressor Upgrade Kit Mitsubishi EVO 9 20G:
    http://cgi.ebay.com.au/Turbo-Compres...item414f0b8782

    Compressor Wheel Size 52.5 / 68mm
    Application Upgrade your stock EVO9-16G turbo to 20G Size
    Note This Cover can NOT fit EVO 4~8.

    Turbo Compressor Upgrade Kit Mitsubishi EVO 4~8 20G
    http://cgi.ebay.com.au/Turbo-Compres...item414f0b87a4

    Compressor Wheel Size 52.5 / 68mm
    Application Upgrade your stock EVO 4~8 16G Turbo to 20G version
    Application all reverse TD05HR turbo

    De szerintem ezek a 20G-nek mondott turbok, de ebben az esetben csak a kompresszor kerék 20G és ez van belefaragva a 16G házba, ezért is linkeltem korábban a valódi 20G ház/kerék kombót, de ez tényleg rossz irányban forog.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  8. #8
    Bennfentes Galvatronicum avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 02.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    94

    Alap

    Az említett turbok 9-es melegoldalt használnak fel nagyobb hidegoldallal, illetve hozzátartozó lapáttal. Így jól kombinálható egy 9-es alapú motyó, mert különböző méretű hidegoldalakkal lehet szerelni pl: FP Green, Red, Black. A baj csak az, hogy a 9-es melegoldás leginkább a standard 9-es hidegoldallal működik jól, mert erre lett tervezve. Sokan nyilván jó eredményeket értek el a gyári helyes bármilyen 9-es alapú turbókkal, de az egyedileg fejlesztett turbók saját hideg-ill-melegoldallal jobb karakterisztikával rendelkeznek. A 20g azoknak jó, akik csak 15-20 lóerővel erősebb autót akarnak, mint a 9-es turbos konfiguráció, de betöltésben nem akarnak veszíteni alul. A IX 20g-t pl. 450 lőerős turbonak adják el, de ez még 2.3-as motoron sem nagyon lehetséges.
    Pl. a Tomei előnye, hogy az egész egyedi fejlesztés (semmi köze a 9-es turbohoz) ezért jó karakterisztikával csinál 420-425 lóerőt 2.0-en, 460-470-et 2.3-on. Viszont tény, hogy ennyi lóerőért kb. 300 fordulatot kell adni alul.
    2.0 már-már kevés ehez a turbohoz.

  9. #9
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Galvatronicum: Hozzászólás megtekintése
    Az említett turbok 9-es melegoldalt használnak fel nagyobb hidegoldallal, illetve hozzátartozó lapáttal. Így jól kombinálható egy 9-es alapú motyó, mert különböző méretű hidegoldalakkal lehet szerelni pl: FP Green, Red, Black. A baj csak az, hogy a 9-es melegoldás leginkább a standard 9-es hidegoldallal működik jól, mert erre lett tervezve. Sokan nyilván jó eredményeket értek el a gyári helyes bármilyen 9-es alapú turbókkal, de az egyedileg fejlesztett turbók saját hideg-ill-melegoldallal jobb karakterisztikával rendelkeznek. A 20g azoknak jó, akik csak 15-20 lóerővel erősebb autót akarnak, mint a 9-es turbos konfiguráció, de betöltésben nem akarnak veszíteni alul. A IX 20g-t pl. 450 lőerős turbonak adják el, de ez még 2.3-as motoron sem nagyon lehetséges.
    Pl. a Tomei előnye, hogy az egész egyedi fejlesztés (semmi köze a 9-es turbohoz) ezért jó karakterisztikával csinál 420-425 lóerőt 2.0-en, 460-470-et 2.3-on. Viszont tény, hogy ennyi lóerőért kb. 300 fordulatot kell adni alul.
    2.0 már-már kevés ehez a turbohoz.
    Az általatok mértek alapján:
    - széria VI-os TME turbo Berkes kocsiján: 410LE 2,3 moci
    - széria IX-es turbo Hunevo6 kocsiján 422LE 2,3 moci, EvoSasa kocsiján 402LE, Attila 7-én is 420LE körül de az már vegyes E85

    Ha a Gyuri 422 lójához hozzáadjuk az Általad írt 15-20 lovat a 20G változatra, akkor az már ~435-440LE és ez még sima benzinnel megy, E85-el elvileg jobb lehet, akkor ez már nem akkora ferdítés szerintem, bár ezek a kocsik már erősen módosított motorral rendelkeznek.

    Illetve linkeltem melegoldalt is, ami nagyon hasonlatos a Tomei-vel. Amúgy biztos sokkal jobb egy zsír új Tomei, de elvileg relatív olcsó pénzért átalakíthatjuk meglévő turbónkat 20G-re, vagy kicsit többet költve megvehetjük rá a melegoldalt is, jó volna, ha lenne tapasztalat (mérés) ilyennel is.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  10. #10
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Az általatok mértek alapján:
    - széria VI-os TME turbo Berkes kocsiján: 410LE 2,3 moci
    - széria IX-es turbo Hunevo6 kocsiján 422LE 2,3 moci, EvoSasa kocsiján 402LE, Attila 7-én is 420LE körül de az már vegyes E85

    Ha a Gyuri 422 lójához hozzáadjuk az Általad írt 15-20 lovat a 20G változatra, akkor az már ~435-440LE és ez még sima benzinnel megy, E85-el elvileg jobb lehet, akkor ez már nem akkora ferdítés szerintem, bár ezek a kocsik már erősen módosított motorral rendelkeznek.

    Illetve linkeltem melegoldalt is, ami nagyon hasonlatos a Tomei-vel. Amúgy biztos sokkal jobb egy zsír új Tomei, de lássuk be, hogy relatív olcsó pénzért átalakíthatjuk meglévő turbónkat 20G-re, vagy kicsit többet költve megvehetjük rá a melegoldalt is, jó volna, ha lenne tapasztalat (mérés) ilyennel is.

    Szerintem nem csak a csúcsteljesítmény számít, inkább a használható fordulatszám-tartományban a görbe alatti terület nagysága. Tehát inkább menjen jól lent is és legyen 10 LE-vel gyengébb fent, mint hogy lent semmi, aztán fent egy jól hangzó szám.

  11. #11
    Rezidens berkes avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    321

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem csak a csúcsteljesítmény számít, inkább a használható fordulatszám-tartományban a görbe alatti terület nagysága. Tehát inkább menjen jól lent is és legyen 10 LE-vel gyengébb fent, mint hogy lent semmi, aztán fent egy jól hangzó szám.
    +1
    B. Cs.

    EVO VI TME

  12. #12
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    azért a 2.3 as motorra van pár turbó ami nagyobb mint a 9es és elöbb betölt mint a 2.0 motoron a gyári csiga..
    nekem a 20G meg 20G alakított csiga nem szimpi igazán jót sehol nem olvasni róla a buschurracing is kisérletezett vele, ha annyira jó lenne fél amerika nem a bbk meg fp turbón futna hanem kompresszor upgradelne.

  13. #13
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    [QUOTE=VGergo;59845]azért a 2.3 as motorra van pár turbó ami nagyobb mint a 9es és elöbb betölt mint a 2.0 motoron a gyári csiga.QUOTE]

    Melyek ezek?

  14. #14
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem csak a csúcsteljesítmény számít, inkább a használható fordulatszám-tartományban a görbe alatti terület nagysága. Tehát inkább menjen jól lent is és legyen 10 LE-vel gyengébb fent, mint hogy lent semmi, aztán fent egy jól hangzó szám.
    mint ahogy azt már valaki (nem én) kiszámolta korábban ebben is a Tomei vezet- azaz ennek a turbónak van a legnagyobb hosszan kitartott nyomatéka.

    Szerintem ez az egész dolog azért nem eldönthető mert két malomban őrlés van fogalom zavarból adódóan.

    Vegyük alapul a gyári motort gyári turbóval azaz egy full stock evo 9-et pl.

    Ez a kocsi kb 3500-nál tud maxra tölteni- de 3000-nél már szépen húz, és szeret 7000-ig elforogni.

    Ezt a karakterisztikát vegyük alapnak. Innen fogva több dolgot is lehet tenni:

    1 - Dízelesítés: Növelni a motort, főleg lökettel, hogy alul nyomatékosabb legyen, de kis turbót megtartva, ezért fent nem nyersz sokat- ezt szereti a Miki, ilyen volt az én strokeres 16G evo9 turbós konfigom, illetve ilyennel hasít Berkes Csabi is- gyakorlatilag minirallira jó azt annyi. Én szerettem is meg nem is- mert nem akar leforogni érezhetően küzd 6000 felett, Hringen nem volt ereje, és állandóan váltani kell- agyrém még csattogós váltóval is szerintem.

    2- Fel raksz egy nagyobb turbót a 2.0 literre- így jelentősen felcsúszik a betöltés (pl Dávid Tomei turbós 2.0 konfigja) cserében fent nagyon nagyot húz. Vérszegény dolog. nincs meg benne az a troli érzés. Hondák ellen jó esetleg- lol

    3- strokerezel és nagyobb turbót raksz- na így marad meg az eredeti motor karakter, semmivel nem tölt hamarabb/később, mindössze mindenhol jelentősen erősebb a kocsi. A folyamatos jelentős nyomaték fölény természetesen felső fordulaton szép lóerőket hoz. Stroker + Tomei vagy 3071 (ez gyengébb), illeve FP Green, vagy BBK- Dávid leírta hogy egyedül a Tomeinek van egyedi gyártású melegoldala.

    4- ez a full drag- még nagyobb turbót raksz- pl 3076, vagy 35R netán 42R, nagy tengely- a gyári karaktere a kocsinak teljesen elvész, 4500-5500 lesz a betöltési pont- cserébe nem irreális az 550-600 lóerő (turbó függő) pl Fapuma kocsi.

    így válassza ki mindenki a Tdi-től a drag-ig amit akar.

    Az FP turbók nem annyira jók, sokan kint panaszkodnak. Szétesnek, olajzási gondok stb stb.
    Kell egy jó program

  15. #15
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    kérlek mutassatok már egy szét esett rossz fp red, black vagy golyó csapágyas green vagy white turbót ? nem kötekedésnek írom de komolyan érdekel ! Csak fura h sokat olvasok kinti oldalakat és nem láttam még ilyen topikot sőt egyre többen járnak FP csigával. Az az FP oldalán is le van írva h kell hozzá a saját oil csővei.
    Fp turbóknak is más a meleg oldala... a red vagy hta greenek biztosan.

  16. #16
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    De hogy egy árva összehasonlító dyno diagramot nem találok... Evo IX vs. FP White.

  17. #17
    Bennfentes Galvatronicum avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 02.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    94

    Alap

    Rengeteg paraméter befolyásolja az ideális turboválasztást, de talán a legfontosabb, hogy a tulaj milyen autót szeretne, illetve mire használja leginkább a gépet. Ami konkrét tapasztalat: az FP Green se EVO-ra se Subarura nem sokat ér (az ára miatt a USA-ban millióan használják igen), nem is annyira a sok meghibásodás miatt, hanem az inkonzisztens minőség miatt. Nem lehet két azonos FP turbót találni. A IX 20g nekem tetszett, kb. 5600-ig nagyon jó volt a hasznos tartomány, de a gyári melegoldal belső kiképzése miatt nem egyenes a nyomás...
    Ha az autó alul rettenetesen megy pl. stoker+kis turbo, az minirallyra tényleg jó, de a fejlesztett motort nem használja ki a kis turbo...

  18. #18
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    sima green télleg nem nagy eresztés.

    Miki : evo 9 vs fp white sztem sincs de ha ez segít pl Sasa autójáva össze tudod vetni ezt, 3.ban mérte 280as tengellyel. :

    http://i163.photobucket.com/albums/t...NewSetup_1.jpg

    ez pedig egy E85 2.3 fp white :

    http://s270.photobucket.com/albums/j...nt=Mapdyno.jpg

    de ha van rá keret én biztos rátennék egy HTA Greent..
    Utoljára szerkesztette: VGergo; 2010. 04. 29. 19:30-kor

  19. #19

    Alap

    Ne hagyjátok figyelmen kívül azt sem hogy a sűrítési viszony nagyban befolyásolja a turbó betöltési dinamikáját,ez ugye egy diagramból sem derül ki. Sőt tapasztalataim szerint ha alul visszaveszek az előgyujtásból
    akkor is korábban indul meg(ezt Lancia-nál tapasztaltam,nem tudom a Lancernál is érezhető lenne-e)
    A mostani minirallyn egy olyan motorral próbálkoztam,kisérleteztem ami 93-as lökettel 85,5-ös furattal 9,8-as sűrítéssel, viszonylag nagy szívótengellyel ment. A széria 16G-s IX-es turboval fujtam,E85-tel.Össze sem lehet hasonlitani a régi konfigommal,még úgy sem hogy csak 2 órám volt a programozásra,emiatt elég felületes lett,inkább csak a biztonságra figyeltem. Az amúgy is kicsi turbóluk gyakorlatilag eltünt,és ami a legfontosabb,6500-ig biztosan megy. Még egy pár dolgot kipróbálok és megy a fékpedra,kíváncsi leszek a nyomatékgörbére.

  20. #20
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    a 9.8-as sűrítés szerintem nagyon nagy, nem lehet neki nagy nyomásokat adni nagy gyújtással. És ez a mértékű sűrítés a betöltést is hátráltatja.
    Kell egy jó program

1. oldal, összesen: 3 123 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Defi Advance BF White olajhőfok műszer
    By akosgti in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 1
    Utolsó hozzászólás: 2016. 08. 10., 15:51
  2. 2003 Subaru Impreza WRC Plain Body Version - White (AUTOart) 1/18 eladó!
    By imrus in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2015. 07. 17., 10:03
  3. Nexus 5 16-32gb White-Black
    By Stunczer in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2013. 12. 09., 18:48
  4. Elado Tomei Arms M7960 turbo
    By Jeff_TM in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 9
    Utolsó hozzászólás: 2010. 10. 11., 19:45
  5. Tomei ARMS M7960
    By Miki in forum Motor
    Hsz-ok: 24
    Utolsó hozzászólás: 2010. 04. 14., 13:26

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva