3. oldal, összesen: 3 ElsőElső 123
41-51, összesen: 51

  1. #41
    Rezidens Mx Roli avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Nagykanizsa
    Hsz-ok
    402

    Alap

    elég komoly a cucc

    de remélem azért voltál fent ilyen sokáig mert az én dolgommal foglalkoztál

  2. #42
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Felhozom ezt a topicot is: régebben ugye a címben szereplő turbók voltak a főszereplők a piacon, de azóta van más, vannak újabbak.

    Bár én továbbra is nagyon elégedett vagyok a IX-es turbóval, kinek milyen tapasztalatai vannak a többiről, ill. ki mit hallott?

  3. Az alábbiaknak tetszik Miki hozzászólása:


  4. #43
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Laci, ill. bárki más is!

    Gyári turbó helyére felmenő szettek közül mi az most ami értelmes, megy alul is, de nagyobbat tol mint a IX?

  5. #44
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Laci, ill. bárki más is!

    Gyári turbó helyére felmenő szettek közül mi az most ami értelmes, megy alul is, de nagyobbat tol mint a IX?
    Mármint hogy több levegőt szállít?

    Csak ezek a FP turbók vannak de mindegyik egy aránytalan hibrid - szerintem nem igazi megoldás egyik se. A HKS gyári helyes turbója talán a legjobb - aztán ha ez sem elég akkor kell egy rendes garrett

    Másfelől egy kotta széria 9-es turbóval el lehet érni a majd' 500 lovat - akkor meg minek erőlködni? Ha csak utcára kell és nem versenyez akkor még valami élettartam is lesz. Persze a ringen nem bírná a nyomást sokáig....
    Kell egy jó program

  6. #45
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Laci, ill. bárki más is!

    Gyári turbó helyére felmenő szettek közül mi az most ami értelmes, megy alul is, de nagyobbat tol mint a IX?
    Lehet rendelni a IX-es turbóhoz nagyobb meleg oldalt, nagyobb turbina kerékkel, illetve van a jól ismert 20G-s kompresszor ház + kerék vagy a 25G-s változat.
    A nagyobb turbina oldal miatt jobban fog forogni, mert nem folytja annyira a motort, csökken az EMAP és az egt is, a 20G kompresszor oldal meg több levegőt szállít. Megrendeled a cuccokat és egy jó turbóssal összerakatod, kicentríroztatod az egészet.

    Aztán vannak a golyóscsapágyasra átalakított változatok, amik már jóval drágábbak, Janika, Gergő szerintem mindent tud a témában, mi honnan indul, mennyit tölt, stb., kérdés, hogy megosztják-e velünk vagy ezek már szakmai titkok.

    turbina oldal:
    http://shopping.kinugawaturbo.com/tu...reen105cm.aspx

    kompresszor oldal:
    http://shopping.kinugawaturbo.com/mi...625g500hp.aspx

    van többféle lehetőség is, körül kell járni kicsit.
    Utoljára szerkesztette: MES-Racing; 2014. 04. 06. 19:21-kor
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  7. #46
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Köszi!

    Anno körbejártam ezeket alaposan, de az utóbbi 1-2 évben nem követtem hogy van-e valami újabb "okosság". Korábban a Tomei 7960 meg a HKS 7460 tetszett nagyon, és ez kb. azóta sem változott, főleg hogy ezekkel a tengelyekkel k. jó a motorom fent is.

    Turbó ügyben egy kis irodalom ITT. (13MB PDF)

  8. #47

    Alap

    A gyári twin scroll a legjobb megoldás ez nem is vitás,és nem csak azért mert lent is betölt hanem a gázreakciója miatt. Egy jól megválasztott golyóscsapágyas is betölthet lent,de a gázreakciója soha nem lesz olyan mint amit a gyári helyes turbók tudnak.
    Én inkább ezt részesítem előnyben, és ahogy ismerlek Miki neked is ez fekszik inkább. Persze a magasabb EGT és E map határt szabnak az egészségesen elérhető lóerőnek,de én még mindig ezt használom mert nekem is ez fekszik jobban.
    Szerintem is a Tomei és a HKS golyósa jó választás lehetne,csak egyik sem bírja az ALS-t hosszútávon.
    Dolgoztam már sok fajta turbóval,de a HKS volt messze a legjobb megoldás,csak sok gondja van turbina oldalon amin ugyan fejlesztettek valamit és kihozták a KAI szériát ami nem bír sokkal többet,viszont nagyon drága. Ha nem használnék ALS-t és megengedhetném magamnak én vennék egyet.
    A kínai 20G motyók használhatóak lennének de szintén szétégnek,és még itthon azért van tennivaló velük mielőtt fel merem tenni,
    illetve az említett gázreakció már annyit romlik hogy nem biztos hogy érdemes görcsölni velük.
    Én egy igazi hibriddel megyek,van benne gyári cucc,20 G-és,kínai,és jó sok CNC munka,meg rengeteg tapasztalat ,de ezt a részét már megtartanám magamnak .
    Megy lent,jó fent és még elfogadható szinten van az EGT is.
    Nekem még mindig az a véleményem hogy egy igazán jó felálláshoz nem elég csak egy jó turbó, csak egy jó tengely,mindennek összhangban kell lenni egymással. Kell tudni mi az elérendő cél,és a jól megválasztott kombinációt kell összehangolni,jól meg kell választani a sűrítést,tudni kell hová fokolod a tengelyt,és miért oda,ha oda fokoltad akkor az elbukott fordulatszámot mivel tudod kicsit feltámasztani.
    Én rengeteget kisérleteztem ezzel,ha megnézed a garázsban a teljesítménygörbémet már az is nagyon jónak mondható és a mostani felállásom szerintem sokkal jobb lett.


  9. #48
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Ez egy nagyon jó hozzászólás volt. Annyit tennék hozzá, hogy minden elméletet a stopper tud igazolni vagy cáfolni, és ezért nagyon jó hogy mész az autóval és vállalod hogy mérik az idődet. De erről már beszéltünk négyszemközt is, ezt nagyon értékelem, bár talán mindenki tudja hogy az én autómat más szereli és programozza.

    Egyébként időnként végiggondolom a variációs lehetőségeket, és mindig arra jutok hogy mindent figyelembe véve (megbízhatóság, ár, karakterisztika, stb.) jó nekem ez a IX-es turbó így ahogy van.

    Mert ugye nekem a 34-es szűkítős A-s kocsi volt a minta, azt szeretem, ez meg arra hasonlít csak erősebb egy kicsit

  10. 2 tagnak tetszik Miki hozzászólása:


  11. #49
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Ez egy nagyon jó hozzászólás volt. Annyit tennék hozzá, hogy minden elméletet a stopper tud igazolni vagy cáfolni, és ezért nagyon jó hogy mész az autóval és vállalod hogy mérik az idődet. De erről már beszéltünk négyszemközt is, ezt nagyon értékelem, bár talán mindenki tudja hogy az én autómat más szereli és programozza.

    Egyébként időnként végiggondolom a variációs lehetőségeket, és mindig arra jutok hogy mindent figyelembe véve (megbízhatóság, ár, karakterisztika, stb.) jó nekem ez a IX-es turbó így ahogy van.

    Mert ugye nekem a 34-es szűkítős A-s kocsi volt a minta, azt szeretem, ez meg arra hasonlít csak erősebb egy kicsit
    Szerintem sem érdemes erőlködni - mert általános használatra az a kilences turbó isteni. Valamennyire versenyezhető is - utcára, a twinscroll miatt meg hibátlan. És olcsó! Ez is szempont.

    Ha valaki utcára épít, vagy csak hobbiautózik, akkor érdemes egy kicsit kompressziósabb motort csinálni, pl 9.2-9.3 95-ös benzinnel- 20g-s gyári turbóval azért el lehet érni a stabil 430 pacit, illetve 620 körüli nyomatékot - ez egyáltalán nem rossz szerintem. Miki pl neked ideális mert lentről megy - de hát tudod te.

    E felett van lóerőben egy kicsivel a tomei, meg a hks - de pl nekem a tomei szarráment a normál versenykörülménytől - nem bírja a hőt - alkalmatlan komoly célra.

    Ha valaki komolyan gondolja, akkor szerintem külső wastegate és golyóscsapágy - ezek az ismérvei a stabil nem megerőszakolt 500+ os kocsiknak. De ez utcára nagyon fos lesz, mert 4000 alatt semmi sem történik és a gázreakció is jóval szarabb egy gyári turbóhoz képest.

    Meg kell említeni, hogy horror pénzért van twin-scrollos golyós 3076 (szerű) vagy akár nagyobb de ezek már olyan áron mennek, hogy én nem is gondolkodtam benne.

    Egy tutti - az én véleményem szerint: az FP széria egy nagyon bovli valami. Szerintem 5 kört nem bírna ki a hringen....
    Kell egy jó program

  12. #50
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    Másfelől egy kotta széria 9-es turbóval el lehet érni a majd' 500 lovat - akkor meg minek erőlködni?
    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki utcára épít, vagy csak hobbiautózik, akkor érdemes egy kicsit kompressziósabb motort csinálni, pl 9.2-9.3 95-ös benzinnel- 20g-s gyári turbóval azért el lehet érni a stabil 430 pacit, illetve 620 körüli nyomatékot - ez egyáltalán nem rossz szerintem.
    Most akkor ki kivel van
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  13. 3 tagnak tetszik MES-Racing hozzászólása:


  14. #51
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Most akkor ki kivel van
    Te most vagy túl sok bourbon-t ittál vagy csak szimplán nem akarod érteni hogy mit írok miközben te profán tudod ezt az egész dolgot töviről hegyire.

    A kulcs szó pedig ott van csak látni kéne nem csak nézni: STABIL

    Más dolog hogy mit lehet el érni és más dolog hogy mi az ami értelmes és stabil konfiguráció.

    Janika pl bebizonyította hogy lehet 500as kocsit csinálni gyári turbóval viszont mindenki tudja hogy ez meddig tart.

    Üdvözöllek
    Kell egy jó program

3. oldal, összesen: 3 ElsőElső 123

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Defi Advance BF White olajhőfok műszer
    By akosgti in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 1
    Utolsó hozzászólás: 2016. 08. 10., 15:51
  2. 2003 Subaru Impreza WRC Plain Body Version - White (AUTOart) 1/18 eladó!
    By imrus in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2015. 07. 17., 10:03
  3. Nexus 5 16-32gb White-Black
    By Stunczer in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2013. 12. 09., 18:48
  4. Elado Tomei Arms M7960 turbo
    By Jeff_TM in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 9
    Utolsó hozzászólás: 2010. 10. 11., 19:45
  5. Tomei ARMS M7960
    By Miki in forum Motor
    Hsz-ok: 24
    Utolsó hozzászólás: 2010. 04. 14., 13:26

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva