2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12
21-37, összesen: 37

  1. #21
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Köszönöm a részletes leírást.
    Kezd már derengeni.
    Nem egy egyszerű szerkezet, de így sok minden letisztult az EVO 4WD-vel kapcsolatban.

  2. #22
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap



    Imádom az ilyen nagyon régi dokukat. Marha jól magyarázzák el

  3. 4 tagnak tetszik kicsievo hozzászólása:


  4. #23
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Halihó!

    AYC be keresek lamella sort. Elsősorban jó állapotú használt érdekel. 6-7-8-9 Vagy Komplett S-AYC-s diffit. 8-9-X be van ilyen

    Köszi!
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 03. 27. 21:11-kor

  5. #24
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Korulneztem picit. Ha valakinek nincs polcon törött difi és abból donornak akkor jobban jársz egy komplett difivel...

  6. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  7. #25
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Korulneztem picit. Ha valakinek nincs polcon törött difi és abból donornak akkor jobban jársz egy komplett difivel...
    Igen! Tudom, hogy jó pár felrobbant. A lamella sor érintetlen szokott maradni. A Túloldal adja meg magát... Ezért reménykedek, hátha.

    A Diffim amúgy hibátlan! Ezért nem szeretnék venni egy másikat.

    A vicc , hogy régen ezeket "útba van vidd innen" módon kezelték. Most meg ez is érték lett...

  8. #26
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Igen! Tudom, hogy jó pár felrobbant. A lamella sor érintetlen szokott maradni. A Túloldal adja meg magát... Ezért reménykedek, hátha.

    A Diffim amúgy hibátlan! Ezért nem szeretnék venni egy másikat.

    A vicc , hogy régen ezeket "útba van vidd innen" módon kezelték. Most meg ez is érték lett...
    Igen. Tényleg így volt. Mondjuk én már 6 éve így voltam a 6os valtokkal. Akkor utánad dobták most meg 400 ezreznek...

  9. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  10. #27
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    N7 egy másik autóból talált jobbnak tűnő lamella sort. Fel csiszolta kicsit és össze rakta. A pumpát is ő újította fel. Hibátlan lett minden. Mint egy rohadt drift autó úgy lehetett vele veretni . Félelmetesen jól fordult. Gázra kilincselt bármikor a kocsi. Ujjongtam neki.. Aztán kB 500 kmel és hasonló mennyiségű körforgalommal később jött újra a vinnyogas egyre erősebben. Majd éreztem, hogy nem zár rendesen a hátulja. Tolta az orrát...

    N7 adott helyette egy ismeretlen múltú ix diffet. Fel tettük, de nem volt az igazi. Mintha keresztbe, vagy rosszul hajtott volna az autó. Majdnem neki is ugrottam egy szalagkorlátnak gázelvételkor. Nem éreztem a balanceot. Abban maradtunk, hogy fel tesszük a helyére a Cusco 1.5 wayt. De előtte még 1x próba meg legtelenítés. Ment vele egyet Feri is. Mondta, hogy szerinte egyik oldalára jobban hajt mint a másikra. Igaza volt! Éreztem, hogy valami nem Oké de ő meg is fogalmazta. Gyors legtelenítés. Persze az egyik oldal levegős volt. Utána próba kör. Az autó nagyon szépen egyenletesen dolgozik, de az a brutális zárás amit előtte művelt már nincs meg. Azt szeretném újra elérni aktív hatással. Abban maradtunk, hogy próbálunk egy új lamella sort szerezni, vagy egy komplett X Diffit. Nagyon élvezetes és gyors lett a kocsi kormány szögre és gáz elvetelre is gyönyörűen szűkit. Csak az a brutalitás nincs benne.... ��
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 05. 28. 20:14-kor

  11. #28
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2014. 04.
    Hsz-ok
    229

    Alap

    A Raymundnak van egy Riccardo acél betét amit ebbe a difibe lehet betenni + egy sperr kell hozzá és ismét olyan lesz mintha vasdifis lenne . Egy probléma van a MATEK .1500 EUR ez a betét(ennyit mondott kb 3-4 éve) + a sperr!!!

  12. Az alábbiaknak tetszik timothy hozzászólása:


  13. #29
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Köszi a hszt! Pont a lényeg, hogy aktív maradjon! A cusco nak van aktív házba való 1.5 way magja. Pont azt ajánlotta fel nekem N7 a mostani helyett. De az aktív hajtás előnyeiről nem akarok lemondani

  14. #30
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet timothy: Hozzászólás megtekintése
    A Raymundnak van egy Riccardo acél betét amit ebbe a difibe lehet betenni + egy sperr kell hozzá és ismét olyan lesz mintha vasdifis lenne . Egy probléma van a MATEK .1500 EUR ez a betét(ennyit mondott kb 3-4 éve) + a sperr!!!
    Ezért ésszerűbb egy vas difi. Ott jó esetben csak olaj csere + néha lamella. Ugyan a lamella sem olcsó de legalább beszerezhető. Az alu difi meg ha jól megfeszited az aftermarket speerel ... Amúgy sem bír sokat...
    Ja és a szerelhetoseguk sem mindegy...

  15. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  16. #31
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Köszi a hszt! Pont a lényeg, hogy aktív maradjon! A cusco nak van aktív házba való 1.5 way magja. Pont azt ajánlotta fel nekem N7 a mostani helyett. De az aktív hajtás előnyeiről nem akarok lemondani
    Ha ennyire ragaszkodsz az ayc egységhez akkor szerintem szerezz be kettőt polcra (hidd el kelleni fog) nezesd át őket és amikor kell pikk pakk be tudod rakni őket!
    És amit olvastam a sper részéről hogy nem az igazi. Akkor már tényleg gyári torsen + friss(ebb) lamellak aztán adj neki

  17. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  18. #32
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Vas difivel sosem lehet olyan jól autózni közúton mint az ayc - vel.(nekem) Száraz pályán slick el a vas jobb. Közúton közúti gumival viszont az ayc sokkal jobban autózható. Kiszámíthatóbb és segíti a vezetést. Nagyobb gázokkal tudok kigyorsítani is. Rajtolgatni nem szoktam. X es Diffit fogok szerezni. Maga a csere légtelenítéssel beszélgetve kényelmesen sincs 1 óra.

  19. #33
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2014. 04.
    Hsz-ok
    229

    Alap

    Mi a különbség a IX-es és a X-es között ?

  20. #34
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Cuccoljuk át ide a csevegést inkább itt a helye ha már elkanyarodtuk az ECU témáról...

  21. #35
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Köszi a linkeket! Most egy IX diffi van már alatta. Tartalékba tényleg jó lenne egy X es.... Olvastam pár trükköt is az AYC hez, hogy jobban zárjon. 789 be meg lehet elvileg írni is a hajtás compot. (itthon nem tudok róla, hogy a gyárit bárki is írná). Korhűségnél maradni? Evo 5 6os szárnnyal félig 6os futóművel, 7 ralliart ecu val, 7 csigaval... 7 lendkerékkel és tgk val. IX diffi tartóval és diffi vel,X Fékkel... Kell valmi 8 is bele ... Mert így csak 567910 �� jaaaaah most esett le, 8MR fekcsöveket vettem ebay en
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 10. 14. 17:35-kor

  22. #36
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Na difizzünk itt, mert szét toltuk az ECU topikot difivel.

    Ja ilyen formán hagyjuk a korhűséget és az X-es difi még olcsóbb is.

    Vassal is lehet íven kanyarodni, csak 1 way kell és nem kell 30 Nm előfeszítés fölé menni.
    Sokan átesnek a ló másik oldalára és megfeszítik 70 fölé. Volt az enyémben 70 fölötti is, most már nagyjából 30 alatt van, és így nagyságrendekkel jobb.
    Ugyan nem megy el keresztbe olyan könnyen, de ez nem is volt célom soha.
    (Ha valaki driftűni akar akkor meg vegyen hátul kaparóst meg abba egy 2 way-t azt jónapot. ott nem kell egyenesen menni majd egyetlen métert sem)

    Azzal nem tudok vitatkozni hogy egy jól megkomponált AYC rendes programmal jó tud lenni, de itt sajnos azt is kell már nézni hogy mit kapsz hozzá ha kell, márpedig ezekhez már sajnos kell.
    Szóval ha megunod az AYC-t ne vesd el teljesen a vasdifit. - bár te már pontosan tudod hogy nem fogod lecserélni soha.



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Köszi a linkeket! Most egy IX diffi van már alatta. Tartalékba tényleg jó lenne egy X es.... Olvastam pár trükköt is az AYC hez, hogy jobban zárjon. 789 be meg lehet elvileg írni is a hajtás compot. (itthon nem tudok róla, hogy a gyárit bárki is írná). Korhűségnél maradni? Evo 5 6os szárnnyal félig 6os futóművel, 7 ralliart ecu val, 7 csigaval... 7 lendkerékkel és tgk val. IX diffi tartóval és diffi vel,X Fékkel... Kell valmi 8 is bele ... Mert így csak 567910 😂 jaaaaah most esett le, 8MR fekcsöveket vettem ebay en

  23. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  24. #37
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Jaa hajtás ECU...
    A gyárit én is úgy tom hogy nem nagyon módosítgatja senki.
    A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás egy Ralliart (tarmac) ECU.
    Aztán itt is van minden féle standalone verzió a Motec-től elkezdve hegyekben a kínálat.

    Egy EU IX-nél ahol van ACD és AYC is vagy egy X-nél biztos jó trükköket lehet beleprogramozni, de mondjuk egy sperr elől sperr hátul ACD-s verziónál szerintem nincs benne nagy csoda, de a tapasztalatokra kíváncsi lennék.

2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva