4. oldal, összesen: 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
61-80, összesen: 95

  1. #61
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet Erikaviking77: Hozzászólás megtekintése
    Ugyan abból van.
    Ha nem túl nagy kérés, tudsz a kapcsolóról képet küldeni?
    Voltam Saab bontóban, de csak bámultak, fingjuk nem volt kapcsolóról, vákum pumpáról...
    (SaabBox)

  2. #62
    Rezidens Erikaviking77 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 09.
    Hely
    Csopak
    Hsz-ok
    824

    Alap

    Adj egy e-mail címet és küldök képet, találtam amin nagyjából látszik. Mi a Szikszaitól vettük 2,3t aut 9.5-ből azt hiszem és 30k körül volt az ára.

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Ha nem túl nagy kérés, tudsz a kapcsolóról képet küldeni?
    Voltam Saab bontóban, de csak bámultak, fingjuk nem volt kapcsolóról, vákum pumpáról...
    (SaabBox)

  3. #63
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet Erikaviking77: Hozzászólás megtekintése
    Adj egy e-mail címet és küldök képet, találtam amin nagyjából látszik. Mi a Szikszaitól vettük 2,3t aut 9.5-ből azt hiszem és 30k körül volt az ára.
    simigeri freemail hu
    köszönettel

  4. #64
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    ez ALS!!!!!!

    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  5. 2 tagnak tetszik MES-Racing hozzászólása:


  6. #65
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    meg ez is

    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  7. 5 tagnak tetszik MES-Racing hozzászólása:


  8. #66

  9. #67
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128
    "az a kibaszott kormány azért van ,hogy tekerjed"

  10. #68
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Ez mi mert nem látom át.
    Ha megnézed a Miki hozzászólása előtti több, mint egy évvel ezelőtti videót, amit még én linkeltem be (65. hozzászólás), akkor azon jól látszik, hogy az als felkapcsolása után a turbó fordulatszáma 125-135 000, ha lekapcsolja, akkor meg visszaesik 20 000 alá a fordulat, ergo über als. Teljesen spéci a megoldás nagyon sok minden kell hozzá, hogy meg lehessen valósítani ezt a fajta als stratégiát, pénzre lefordítva egy evo-sti ára......
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  11. #69
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Folytatom itt, nem offoljuk szanaszét szegény Janika topikját.


    Először vázolom, hogyan működik a Haltech ALS vezérlése.
    1, van egy ALS kimenet (kapcsolóval engedélyezhető), ami a megkerülő szelep nyitásához jó. Adott TPS, fordulat és vizhőfok felett aktiválódik. Beállitható ezek mellet a dúsitás és a retard (max 20 fok!!!)
    2, ALS mód: dúsitás, retard (bármennyi), TPS alsó/felső határérték, min/max vizhő, rpm, max idő, alapjárati nyitása alapjáraton/ALS-nél, alapjárat vágás, és tps/switch/mindkettő aktiválja. Az egyetlen bibi vele, hogy fix a nyitása az alapjáratinak (ha az ALS opció enabled)kikpacsolt állapotban is, igy se hideginditás, se kormányra alapjárat emelés, se terhelésre kompenzálás, semmi sincs. Ha az ALS opció engedélyezett, az ALS kapcsolóval csak a retard és a dúsitás rész kapcsolható, az összes többi fix és állandóan él

    Az én elképzelésem a következő, javitsatok ki ha szar az elméletem!

    Pillangók benyitva 8-10%-ra, kb 2000-2500 terheleltlen rpm körülire. Alapjárati motor fixen zárva. Igy még tán hidegen is inditható, szervó/generátor terhelést is birja, s talán még alacsony fordulaton is ezethető. alapjárati vágást pedig 1100-1400 közé állitani.

    Kapcsolóval egyszerre kapcsolni az ALS kimenetet és az ALS vezérlést. Az ALS kimenetre kötni a 2db alapjáratit (potis PWM vezérlőn át), s 100% nyitásra állitani a gyári alapjáratit ALS módnál.
    Igy remélem kap már elég levegőt a kis lelkem.

    Teszem hozzá, eddig TPS alapú volt a progi, de ma a MAP-pal fogok álmodni

  12. 2 tagnak tetszik simigeri hozzászólása:


  13. #70

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése


    Az én elképzelésem a következő, javitsatok ki ha szar az elméletem!

    Pillangók benyitva 8-10%-ra, kb 2000-2500 terheleltlen rpm körülire. Alapjárati motor fixen zárva. Igy még tán hidegen is inditható, szervó/generátor terhelést is birja, s talán még alacsony fordulaton is ezethető. alapjárati vágást pedig 1100-1400 közé állitani.

    Kapcsolóval egyszerre kapcsolni az ALS kimenetet és az ALS vezérlést. Az ALS kimenetre kötni a 2db alapjáratit (potis PWM vezérlőn át), s 100% nyitásra állitani a gyári alapjáratit ALS módnál.
    Igy remélem kap már elég levegőt a kis lelkem.

    Teszem hozzá, eddig TPS alapú volt a progi, de ma a MAP-pal fogok álmodni
    Ha 100 % állítod akkor nem fog kilépni ALS üzemmódból. Az alapjárati vágásnál azt is beállítod milyen TPS pozíció után ne vágja(mert ha ezt nem teszed meg akkor bármennyi gázt adsz mindig vágni akar), tehát értelemszerűen innentől lép ki ALS üzemmódból is.

  14. #71
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Ha 100 % állítod akkor nem fog kilépni ALS üzemmódból. Az alapjárati vágásnál azt is beállítod milyen TPS pozíció után ne vágja(mert ha ezt nem teszed meg akkor bármennyi gázt adsz mindig vágni akar), tehát értelemszerűen innentől lép ki ALS üzemmódból is.
    A 100% a gyári alapjárati nyitása, ha az ALS feltételek teljesülnek.
    A TPS határ jelenleg 1%, tehát afölött nincs vágás, illetve ez alatt kapcsol az ALS be (+ha 2000 felett van a fordulat)
    http://kepfeltoltes.hu/140516/rally_...toltes.hu_.jpg
    http://kepfeltoltes.hu/140516/out_ww...toltes.hu_.jpg

  15. Az alábbiaknak tetszik simigeri hozzászólása:


  16. #72
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Igazából ott vagyok megb...va, hogy ebben a szerencsétlen ECU-ban, ha az ALS opció engedélyezett, akkor fix a gyári alapjárati nyitása.
    Ezt nem tudom, hogyan lehetne megkerülni, mert ha engedélyezett, de lekapcsolt állapotban hagyományos alapjárat vezérlés lenne, akkor minden gondom elillanna.

    Mert hagyományos esetben hideginditásnál 100%, majd ha beindult kb 90%, s innen ahogy melegszik lépeget vissza 70-75%-ig. Ezen kivül beállitható, hogy gázfröccs után hogyan térján át ismét alapjárat vezérlésbe. Gyönyörűen indul és duruzsol minden körülmények között. Ez gondolom nem kuriózum.
    De ha ez a fos ALS engedélyezett, akkor fixen, mondjuk 80%-on van nyitva, ha hideg, ha meleg, ha bármi.

    Ez ellen lenne gyógyir, ha az ALS módot kikapcsolnám (lenne hagyományos alapjárat), s az ALS kimenetre biznám a dúsitást, retardot és a +2 alapjárati megkerülő nyitását. Itt viszont a max 20 fok retard, és a sokkal kevesebb külső körülmény figyelése nem szimpatikus, illetve igy kimarad a gyári alapjárati adta + levegő lehetősége.


    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
    Utoljára szerkesztette: simigeri; 2014. 05. 16. 22:49-kor

  17. #73

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Igazából ott vagyok megb...va, hogy ebben a szerencsétlen ECU-ban, ha az ALS opció engedélyezett, akkor fix a gyári alapjárati nyitása.
    Ezt nem tudom, hogyan lehetne megkerülni, mert ha engedélyezett, de lekapcsolt állapotban hagyományos alapjárat vezérlés lenne, akkor minden gondom elillanna.

    Mert hagyományos esetben hideginditásnál 100%, majd ha beindult kb 90%, s innen ahogy melegszik lépeget vissza 70-75%-ig. Ezen kivül beállitható, hogy gázfröccs után hogyan térján át ismét alapjárat vezérlésbe. Gyönyörűen indul és duruzsol minden körülmények között. Ez gondolom nem kuriózum.
    De ha ez a fos ALS engedélyezett, akkor fixen, mondjuk 80%-on van nyitva, ha hideg, ha meleg, ha bármi.

    Ez ellen lenne gyógyir, ha az ALS módot kikapcsolnám (lenne hagyományos alapjárat), s az ALS kimenetre biznám a dúsitást, retardot és a +2 alapjárati megkerülő nyitását. Itt viszont a max 20 fok retard, és a sokkal kevesebb külső körülmény figyelése nem szimpatikus, illetve igy kimarad a gyári alapjárati adta + levegő lehetősége.


    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
    Látog Geri annyira foglalkoztat a problémád hogy már aludni sem tudok !! Akkor hagyd az alapjárati motort hogy végezze a dolgát a hidegindításkor,és ne az ALS-el foglalkozzon. Tegyél be külön motorokat,mint ahogy én is csinálom,és az ALS kapcsolód 2 körörs kapcsoló legyen,az egyik megy a vezérlőbe ahogy most is,a másik oldala pedig adja a 12 voltot az ALS szelepeknek.

  18. 6 tagnak tetszik B.Janika hozzászólása:


  19. #74
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Tegyél be külön motorokat,mint ahogy én is csinálom,és az ALS kapcsolód 2 körörs kapcsoló legyen,az egyik megy a vezérlőbe ahogy most is,a másik oldala pedig adja a 12 voltot az ALS szelepeknek.
    Köszönöm, hogy foglalkozol a fejtörőmmel

    Két motor lesz, csak a csövezésén megy az agyalás.
    A kapcsoló kétkörös, az is pipa.
    Az, hogy a két motort a kapcsoló közvetlen nyitja, vagy az ECU ALS kimenete az gyakorlatilag mindegy, mert ez a funkció működik rendesen.
    Amit irsz, hogy a másik (egyik) megy a vezérlőbe, azt vagy félre értem, vagy te.
    Ha azt akarom, hogy legyen hideginditás, akkor gyakorlatilag a rendesen beállitható ALS vezérlést kell kikapcsolnom:



    Zöld: az ALS opció engedélyezett, és a zöld funkciók mindig aktivak.
    Kék: kapcsoló vagy TPS aktiválja s lesz élő a funkció (most a hőmérsékletektől stb eltekintve).

    Azon tökölkök még, hogy esetleg megkavarni az egész dolgot egy + ECU alapjárati kimenettel (akár léptetőmotorossal), s igy az ALS ablakban beállitott alapjárati egy gyakorlatilag fals kimenetet vezérelne, s igy nem szóla bele a valós alapjáratba.

    Jó mi?

    Van olyan jó történet, mint egy csavar?
    Utoljára szerkesztette: simigeri; 2014. 05. 17. 09:08-kor

  20. Az alábbiaknak tetszik simigeri hozzászólása:


  21. #75
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Az egészben azt nem értem, hogy kerül ebbe bele a hideg indítás?
    Olyankor ALS ki van kapcsolva és kész, nem?

    Amúgy azt írtad max 20 fok retard, de a képen már eleve 25 van beállítva (bár az is elég kevésnek tűnik).

  22. Az alábbiaknak tetszik Sanci hozzászólása:


  23. #76
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Azt hiszem, kénytelen leszek a paraszt beállitásokkal rendelkező ALS kimenetet használni csak

    Egyébként ezek a Alfa alapjárati motorok valyon mennyire tolerálják, ha fix 12V-ot kapnak, nem pedig 95% kitöltéssel mennek?

  24. #77

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Azt hiszem, kénytelen leszek a paraszt beállitásokkal rendelkező ALS kimenetet használni csak

    Egyébként ezek a Alfa alapjárati motorok valyon mennyire tolerálják, ha fix 12V-ot kapnak, nem pedig 95% kitöltéssel mennek?
    Elviselik husszútávon a 12 voltot,egyébként ha kicsit ki van nyitva a pillangód és be van állítva a benzinvágás akkor minek akarsz alapjárati motort is ?

  25. #78
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Elviselik husszútávon a 12 voltot,egyébként ha kicsit ki van nyitva a pillangód és be van állítva a benzinvágás akkor minek akarsz alapjárati motort is ?
    Azért, mert a folytószelep házak kialakitása révén igen nehéz + levegőt bejuttatni, igy minden kis résre szükség van.
    Benzinvágás alatt mit értesz?

  26. #79

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Azért, mert a folytószelep házak kialakitása révén igen nehéz + levegőt bejuttatni, igy minden kis résre szükség van.
    Benzinvágás alatt mit értesz?
    Nem erre gondoltam,Te használni akarod az alapjárati motort a saját funkciójára is,hogy szabályozza a hidegindításkor az alapjáratot,minek ?
    Úgyis ki van nyitva a pillangód kicsit és a benzinvágással 1200-1400 között tratod az alapjáratot ha hideg ha meleg. Felesleges akkor a motor ezen funkciója.

  27. #80
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Nem erre gondoltam,Te használni akarod az alapjárati motort a saját funkciójára is,hogy szabályozza a hidegindításkor az alapjáratot,minek ?
    Úgyis ki van nyitva a pillangód kicsit és a benzinvágással 1200-1400 között tratod az alapjáratot ha hideg ha meleg. Felesleges akkor a motor ezen funkciója.
    Ez igy ebben a formában igaz.
    CSAK.
    Mivel normál használatra is kell az autó, igy annyira nem tudom benyitni a pillangót, hogy a benzinvágással egészséges legyen a hullámzó alapjárat. Mrt ha meg benyitom rendesen, akkor jön a rángatós váltás finom gázadásra. Vagy erre lenne megoldás a MAP-ból vezérlés?
    Az igazi célom az lett volna - de látom ezt fel kell adnom - , hogy als lekapcsolva legyen egy teljesen hétköznapi, finoman kezelhető és jól használható autó (akár még a nejem is elvezetné), als bekapcsolva meg jöhetne a kicsit acélosabb gépészkedés.

    S valeszeg attól hamar szétvágna az ideg, ha az Andrássy úton araszolva 20 percig hallgatnám az "alapjáratot", hogy rattata-bőőőő-rattata-bőőőő-rattata-bőőőő...
    Bár motorsportos

4. oldal, összesen: 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 4 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 4 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva