1-20, összesen: 62

Hibrid nézet

  1. #1
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    A Start Stop az első amit az autó indítása után kikapcsolok.
    Rohadt volna meg az a marha aki ezt alapértelmezésben nem inaktívnak tervezte.
    Gyűlölöm! Az elektromos kézifék mellett az autóipar legnagyobb baromságainak toplistát alkotása.
    Lehet csak mert vidéki vagyok, és ha Budapesten laknék más lenne a helyzet de egy okádék az egész Start/Stop automata.
    Először Egy Q7 be tapasztaltam meg, én is rosszul voltam a Start Stop tól. De miután megtanultam használni, már hiányzik ha a pirosnál nem áll le a kocsi. Trükkje, hogy nem szabad vele gurulni/csúszni előre a lámpánál, forgalmi szitunál. Megállsz és nyomod a féket. Amikor vált a lámpa fel emeled a lábad, mire át teszem a gázra már jár a kocsi. Egyéb esetben leáll-elindul-leáll-elindul... Az tényleg idegesítő ha leállogat. A bajor 4 fok alatt le se áll, vagy ha nincs megfelelő olaj hőmérséklet.

  2. #2
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.066

    Alap

    Hát nem győztél meg.
    Ez én fosvágenem nem autómata, szerintem ez lehet az alapvető különbség. Megállok leáll, majd kuplung elindul. A baj csak az, hogy a kuplung + 1-el gyorsabb vagyok mint az önindító, és recseg a váltó.
    Automata váltóval kombinálva lehet hogy nem olyan szar a helyzet.


    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Először Egy Q7 be tapasztaltam meg, én is rosszul voltam a Start Stop tól. De miután megtanultam használni, már hiányzik ha a pirosnál nem áll le a kocsi. Trükkje, hogy nem szabad vele gurulni/csúszni előre a lámpánál, forgalmi szitunál. Megállsz és nyomod a féket. Amikor vált a lámpa fel emeled a lábad, mire át teszem a gázra már jár a kocsi. Egyéb esetben leáll-elindul-leáll-elindul... Az tényleg idegesítő ha leállogat. A bajor 4 fok alatt le se áll, vagy ha nincs megfelelő olaj hőmérséklet.

  3. #3
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Hát nem győztél meg.
    Ez én fosvágenem nem autómata, szerintem ez lehet az alapvető különbség. Megállok leáll, majd kuplung elindul. A baj csak az, hogy a kuplung + 1-el gyorsabb vagyok mint az önindító, és recseg a váltó.
    Automata váltóval kombinálva lehet hogy nem olyan szar a helyzet.
    Attól én is meg bolondulnék! Valószínűleg egy sima biztosíték kihúzás meg oldaná a problémádat...

    A Start Stop szerintem csakis automatával működhet jól.

    http://blog.videgro.net/2017/01/volk...t-stop-system/
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 06. 14. 13:53-kor

  4. #4
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.066

    Alap

    Hát ez az.
    Próbáltuk már VAG-COM-al inaktívvá tenni, de akkor rinyál a műszerfal hogy a start/stop meg van hibásodva.
    Onnan meg nem lehet kiherélni így maradt az indítás után autómatikus mozdulat a váltó melletti kapcsolóhoz.
    Már megszoktam, mint a gombos kéziféket.




    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Attól én is meg bolondulnék! Valószínűleg egy sima biztosíték kihúzás meg oldaná a problémádat...

    A Start Stop szerintem csakis automatával működhet jól.

    http://blog.videgro.net/2017/01/volk...t-stop-system/

  5. #5
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Hát ez az.
    Próbáltuk már VAG-COM-al inaktívvá tenni, de akkor rinyál a műszerfal hogy a start/stop meg van hibásodva.
    Onnan meg nem lehet kiherélni így maradt az indítás után autómatikus mozdulat a váltó melletti kapcsolóhoz.
    Már megszoktam, mint a gombos kéziféket.
    Nem inaktívvá kell tenni! A Vag com ba a kapcsolási volt számot kell megváltoztatni. (Start/stop start voltage limit) . Magasabb értékre kell tenni, mint amit a rendszer tud. Így a kritérium miatt örökké inaktív marad. Az oldal legalján amit előbb küldtem ott van lépésről lépésre.

    Igen rinyál a műszerfal... Faszom kócvágen. Azon csak egy Anti SSA Modul segít... Automatikusan minden gyújtásnál olyan jelet ad ki a vezérlőnek, mintha ki nyomtad volna...

    https://www.youtube.com/watch?v=iXO8fCXMxwU

    https://www.ebay.com/itm/NEW-Start-S...AAAOSwzRlaGn7O
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 06. 14. 14:27-kor

  6. #6
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.541

    Alap

    A dodgem csakis akkor éri meg ha ingyen van az áram sztem viszont inkább nagy divat most mint életre való termék , a start stop véleményem szerint elpusztítja a vasat mivel szinte minden autó turbós ezért tök jó a gyártóknak padlógáz után azonnal leáll aztán lepadlózod ismét a zöld jelzésnél és a kettőstömegű is megkapja a szeretetet...(VW konszern termékei a cégünknél oszlanak el automaták nincsenek )

    Tisztelet a kivételnek!
    Sértődés ne essék gyűlölöm a priusosokat,leafeseket,upokat,e-golf stb.. akik csak baszakodnak mindenhol hogy hazaérjenek "ingyen" és főleg a taxik idegesítőek, jó hogy van nekik sok helyen nyomisáv mégis a belsőben suhannak 45-el.

    De úgy is minden kocsi automata és még hibrid is lassan pfff.. vagy elektromos persze a legtrendibb

    PEACE

  7. #7
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.518

    Alap

    Nem akarom megmenteni az őserdőket, nem a trendi életérzés miatt teszem mindezt.
    Csak az ingyen üzemanyag maitt lépek erre.
    Imádom a benzin szagát, az égett gumit, a turbót!!!

  8. #8
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.518

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése

    Tisztelet a kivételnek!
    Sértődés ne essék gyűlölöm a priusosokat,leafeseket,upokat,e-golf stb..
    Én azokon röhögök nagyon, akik széjjel gyúrták magukat, a fejük is hurkás hátul, szénné van tetoválva, gonoszul néz a piros lámpára is, mert hogy mert nem zöld lenni neki, de egy smart-ban ül, mert fontos a fogyasztás...

    Nem sok tipikus női autó van, de a kis smart az pont az.
    Remélem, hogy nem tapostam senkibe bele ezzel...
    PEACE

  9. Az alábbiaknak tetszik GWRH hozzászólása:


  10. #9
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.066

    Alap

    Vazze, te nagyon kiművelt vagy a témában.
    Megmondom őszintén ennyi időm nem volt foglalkozni ezzel a szarral, de mindenesetre lehet hogy beruházok a céges fosvágenbe egy 10 ezer forintos extrát hogy ne kelljen azt a szart minden indításnál kikapcsolni.
    LIKE




    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Nem inaktívvá kell tenni! A Vag com ba a kapcsolási volt számot kell megváltoztatni. (Start/stop start voltage limit) . Magasabb értékre kell tenni, mint amit a rendszer tud. Így a kritérium miatt örökké inaktív marad. Az oldal legalján amit előbb küldtem ott van lépésről lépésre.

    Igen rinyál a műszerfal... Faszom kócvágen. Azon csak egy Anti SSA Modul segít... Automatikusan minden gyújtásnál olyan jelet ad ki a vezérlőnek, mintha ki nyomtad volna...

    https://www.youtube.com/watch?v=iXO8fCXMxwU

    https://www.ebay.com/itm/NEW-Start-S...AAAOSwzRlaGn7O

  11. #10
    Rezidens Marschall avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 04.
    Hsz-ok
    618

    Alap

    Amikor az EVOKLUB az elektromos autókról szól 1 hete..... itt a vég
    Itt egy szakértő a témában https://www.youtube.com/user/Handras
    Ha volt már sorry!

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Tesla roadster
    By FQ-400 in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2017. 11. 17., 13:04

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva