5. oldal, összesen: 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
81-100, összesen: 165

  1. #81
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    A régebbi A/CLA/GLA45 széria hajtása nagyon " buta". Alapból egy elsőkerekes autó, ami rá kapcsolja a megfelelő paraméterek esetén a hátsó difit. Kiszámíthatatlan tud lenni sok helyzetben. 40 000 et autóztam ilyennel, mindenféle körülmények között. Volt, hogy 130 körül random rákapcsolta, úgy ment el keresztbe, alig tudtam össze kaparni. A motoros aki mögöttem jött végig nézte. Utána mellém állt és elismerően nyilatkozott. Amúgy vele versenyeztem épp. Utol nem ért... Mai napig nem tudom, hogy én mentettem nagyot vagy az elektronika. Szóval nem mondanám ellenfélnek. Az újabb 4matic + ok meg 25 Misi től kezdődnek.A rajtprogram ami nagyon bunkó benne. 140 ig szinte bármit elver. Felfújja magát, aztán úgy megindul, hogy közben 4 keréken pattog előre. Motorja fergetegesen jó. Hóban mentem vele egy keveset, ha minden ki van kapcsolva egész jo, de nem annyira kiszámítható közel sem mint a Mitsu. Először mindig az orrát tolja meg, aztán hirtelen akkorát fordul, nem is érted mi történt.
    Én versenyeztem húzott AMG ellen. De nem tudott elverni. Inkább fordítva. Pedig volt LC meg ami lehet. Milyen motor ellen mentél? Mert egy ügyes pilóta egy 600assal simán elver egy ilyen autót. Az ezrest meg meg sem említem...

  2. #82
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  3. 2 tagnak tetszik MES-Racing hozzászólása:


  4. #83
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Ha minden igaz a legyártott és kiszállított GR-k száma meghaladta decemberben a 16-17000-et, nem lennék meglepve ha jövőre kiderülne, hogy Magyarország már nem fog kapni a maradékból.....
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  5. #84
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet MES-Racing: Hozzászólás megtekintése
    Ha minden igaz a legyártott és kiszállított GR-k száma meghaladta decemberben a 16-17000-et, nem lennék meglepve ha jövőre kiderülne, hogy Magyarország már nem fog kapni a maradékból.....
    Úgy veszik őket, hogy ezek után végképp nem értem Mitsubishiéket... Ha elohozakodnának egy 60 ezer db-os Evo szériával az is pillanatok alatt elfogyna...

  6. 2 tagnak tetszik kicsievo hozzászólása:


  7. #85
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet MES-Racing: Hozzászólás megtekintése
    Azért harapós kis bestia. Nagyon jól fordul.

  8. #86
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Én versenyeztem húzott AMG ellen. De nem tudott elverni. Inkább fordítva. Pedig volt LC meg ami lehet. Milyen motor ellen mentél? Mert egy ügyes pilóta egy 600assal simán elver egy ilyen autót. Az ezrest meg meg sem említem...
    Régebbi 600 As Yamaha volt. Nagymotorozom és MX ezek én is. Bakonyi szerpentinen a legtöbb nagymotorost megviccelem. Végsebességre a 600 asok 200 fölött már nem annyira virgoncak. Az AMG meg 260 nál 4000 et.forog 7.be. Mikor az elkerülőn versenyeztem egy m850i vel 280 nal még nem rakta az utolsó fokozatot.

    Nézegettem a kanyar tempókat ismerős szakaszokon motor/autó viszonylatban. Nem vagyok egy félős, de autóval mindenhol nagyobb tempót tudtam átvinni. (R6 tuningos Fz6N el motorozok a legtöbbet (asszony motorja), előtte meg egy Z800al. Valami komoly versenyzőt valószínűleg nem tudnék megfogni, de az átlag motoros nekem legtöbbször csak akadály. Full AMG performance az Autóm. Futómű is a vesekő mentesítő Edition. Inkább pálya mint közút. 20" felni. Jó gumik...(1 szezon alatt megy el az első szett, a hátsó 2 ő max ) lámpától gyorsulgattam 600 és kilós sportokkal is. Eddig egy sem tudott elverni rövid távon.(városon belül) nem tudnak jót rajtolni vele az áttétel és az erő miatt. Azok pályára valók.
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2021. 12. 26. 07:53-kor

  9. #87
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Úgy veszik őket, hogy ezek után végképp nem értem Mitsubishiéket... Ha elohozakodnának egy 60 ezer db-os Evo szériával az is pillanatok alatt elfogyna...
    Kis darabszám mellett nem éri meg át állítani a gyártósort. Nem beszélve a kibocsátási normáknak való megfelelés ről. Valószínűleg a gr Yaris önmagában bukó a Toyotanak is. De marketing miatt megéri. Mitsubishi úgy tudna rentábilis lenni, ha valakivel közösen készít autót.(mint az új Supra bmwz4 páros ). De ti vennétek 4wd átdesignolt mégane T, 1.8 al ?

  10. #88
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Régebbi 600 As Yamaha volt. Nagymotorozom és MX ezek én is. Bakonyi szerpentinen a legtöbb nagymotorost megviccelem. Végsebességre a 600 asok 200 fölött már nem annyira virgoncak. Az AMG meg 260 nál 4000 et.forog 7.be. Mikor az elkerülőn versenyeztem egy m850i vel 280 nal még nem rakta az utolsó fokozatot.

    Nézegettem a kanyar tempókat ismerős szakaszokon motor/autó viszonylatban. Nem vagyok egy félős, de autóval mindenhol nagyobb tempót tudtam átvinni. (R6 tuningos Fz6N el motorozok a legtöbbet (asszony motorja), előtte meg egy Z800al. Valami komoly versenyzőt valószínűleg nem tudnék megfogni, de az átlag motoros nekem legtöbbször csak akadály. Full AMG performance az Autóm. Futómű is a vesekő mentesítő Edition. Inkább pálya mint közút. 20" felni. Jó gumik...(1 szezon alatt megy el az első szett, a hátsó 2 ő max ) lámpától gyorsulgattam 600 és kilós sportokkal is. Eddig egy sem tudott elverni rövid távon.(városon belül) nem tudnak jót rajtolni vele az áttétel és az erő miatt. Azok pályára valók.
    Az, hogy 260-nál 4000-et forog teljesen irreleváns. Motorerőből és nyomatékból kifolyólag úgy sem tud 285-290-nél többet. Azok a fokozatok utazásra alkalmasak. Lehet, hogy 285-nél rakja az utolsó fokozatot de ott már nem gyorsul tovább abban biztos vagyok. Lejtőn lefelé hátszéllel talán. Dragpályán esélye sem lenne egy amg-nek egy 600-as gyorsasági ellen. Városban meg ahol nincs tapadás egy motornak nem is érdemes összehasonlítani. Zárójelben jegyzem meg, hogy az AMG 421 10 alatt tudja a 100-200at az én evom 7.7 7.8 körül és engem lenyomnak a 600asok. Nem sokkal de akkor is. Ezres meg kb állva hagy... Meg sem próbálom mert nincs esély. És én pedig a húzott AMG-t hagyom ott.
    Ettől függetlenül én is inkább céges amgvel járnék és koptatnám a technikát mint egy 1.4 TSI-t.
    Úgyhogy a szerencsésebb réteghez tartozol.
    Utoljára szerkesztette: kicsievo; 2021. 12. 26. 14:30-kor

  11. #89
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Nem is az autópályán próbálkozom motorok ellen. A 45 öm 280 nal még nem állt meg. Annyit mertem vele eddig menni max ( nem volt alkalmas Szakasz). Elméleti Végsebessége amúgy 420 körül van.(ahhoz kéne még 800 le ) Kanyarban lassabbak a mocik. Közúton hiába tudja a 100-200 at gyorsabban, ha előbb jönnek a kanyarok. A legkomolyabb 1000 esek drag pályán is 3 körül tudnak. Profi pilótával, kezelt pályán ideális körülmények között. Ez közúton átlag motorosnak 4.5 sec minimum. A 45 ennél hamarabb van 100 on. Szinte bármikor. Ehhez vezetni sem kell tudni. Párszor már próbálkoztak. Fenntartásban 40 000 km alatt megevett 2 szett féket (evora pont 2x drágább a fék). 3 gumi csövet és egy üzemanyag gőz szűrő francot. Ezen kívül csak sima szerviz és olajcsere. (nem drágább mint a TSi re). Jah és egy akksi... 15000 km és átlag fogyasztásom 11 liter vele. Ennek jelentős része város. Mindig sport módban megy, mert akkor nem aktiválja a start/stop ot. (füllel elválltom). Sportosan vezetek.
    Ami érdekes , hogy ahhoz képest mikor vettem, majdnem ugyan annyit ér az autó. (98 000 van már benne).Ezt nem csinálod meg 1 VW el. Ráadásul sokkal több velük a probléma is. Hosszú úton óvatosan hajtva ez is 7 be megáll.(síelés). Mentem vele frissen mért 420 lovas Subaru ellen, azt is elhagyta.(95 ös benzinnel ). Eddig egy autó volt ami meglepett, az egy S8+ 620 le vel. Arra nem számítottam (sima A8 nak néztem) azt egyenesbe nem sikerült megfogni. Vissza terve a lényegre, jó a 45 de semmiképp sem Evo vagy GR szerű. Egy qva erős Hatchback , ami tud hátra is hajtani. (az új 4matic+ már lehet jobb) Szóval EVO helyett ne vegyetek
    off off .
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2021. 12. 26. 18:12-kor

  12. #90
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Még érdekesség képp. Az új 45s 7:48 at ment a Nurnburgringen.Ez régebbi Gt3RS idő. A Sima régi 45 is 8:03 talán. 600 as gyári gyorsaságik 8 perc alatt nem szoktak menni. Az 1000 esek is inkább 8 alja csak.

  13. #91
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Még érdekesség képp. Az új 45s 7:48 at ment a Nurnburgringen.Ez régebbi Gt3RS idő. A Sima régi 45 is 8:03 talán. 600 as gyári gyorsaságik 8 perc alatt nem szoktak menni. Az 1000 esek is inkább 8 alja csak.
    A NR az nem motoros pálya. Túl dobálos egy motornak. Ott csak a nagyon profik tudnak jó időt menni. Amúgy ott széria motorral egy Yamaha R1 tartja a csúcsot ami 7:10. 600asnál olvastam anno 7:17-et. Ugye amit te írsz az alma a körtével. AMG 7:48 pro pilótával. A motorosok meg amatőrök. Én pro motoros időket írtam stock közeli kecajokkal.
    Stock gyári Evo tudott ott 8:10-et. Ha evon kicsit faragsz simán ott van.
    Utoljára szerkesztette: kicsievo; 2021. 12. 26. 18:57-kor

  14. #92
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Igazából tok mindegy. Az AMG az egy kurva jó autó dailyként nagyon élném. Egy olyan vitába mentünk bele aminek tökre nincs semmi értelme. Te más adatokat tudsz gyorsaságimotorokról mint én ez van... De az Evo akkor is sokkal jobb lesz (főleg ha kicsit tweakeled) még akkor is ha az AMG a feje tetejére áll. Mindegy hogy kanyar vagy egyenes vagy szűk forduló. A45-öt soha nem fogsz látni 1400 lóerővel vagy 870 lóerős hill climb autóként. És top speed recorderként sem 420 kmh-val.
    Utoljára szerkesztette: kicsievo; 2021. 12. 26. 19:21-kor

  15. #93
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Igazából tok mindegy. Az AMG az egy kurva jó autó dailyként nagyon élném. Egy olyan vitába mentünk bele aminek tökre nincs semmi értelme. Te más adatokat tudsz gyorsaságimotorokról mint én ez van... De az Evo akkor is sokkal jobb lesz (főleg ha kicsit tweakeled) még akkor is ha az AMG a feje tetejére áll. Mindegy hogy kanyar vagy egyenes vagy szűk forduló. A45-öt soha nem fogsz látni 1400 lóerővel vagy 870 lóerős hill climb autóként. És top speed recorderként sem 420 kmh-val.
    7:14 az egy szét faragott versenymotor volt szintén versenypilótával.A stock 600 ak verseny pilótával 8 at tudnak. Pont azért hoztam a ringet, mert hasonló mint a magyar utak. Ezért lehet versengeni utcán a speed motorokkal, amúgy amit otthagytam 100 Le alatt volt (rakerestem). Eszembe nem jutna a 45 öt Evo szinten emlegetni, de abban nem vagyok biztos, hogy nem lesz belőle 800 lovas hillclimb szörny. Nem hiába az Evo a Fix autó nálam, a többi meg pár évente cserélődik. Celica Gt4 ról vélemény? Azok ára még nem repült el.

    https://supercarlists.com/fastest-bikes-0-100

    itt nézd a 2010 s1000rr BMW től.
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2021. 12. 26. 22:03-kor

  16. #94
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2014. 04.
    Hsz-ok
    229

    Alap

    Én 7 évig használtam R1-t . A hegyen egy komolyabb auto jó pilótával megevett. Városi gyorsulásnál SEMMI nem gyorsult le , még ha elaludtam a rajtot akkor sem.2011-ben adtam el. Azóta viszont sokat fejlődött a technika, de az a motor már akkor 3 sec körül tudta a 100-t. Talán 3.2 vagy 3.4 . Ha megnézel egy auto kontra motor összehasonlítást a kanyarokban a motor sokkal lassabb ,az egyenesben viszont alázz! Nekem óra szerint 265 volt a csúcs.ott már nagyon kellett kapaszkodni. Kurvára fújt a szél.

  17. Az alábbiaknak tetszik timothy hozzászólása:


  18. #95
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Bár az EVO jelentősen erősebb, de jól érződik, hogy a GR-ből hiányzik a vadság, az erő, hangban is más. Mínusz egy henger és 20% lökettérfogat, EURO 6......

    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  19. 2 tagnak tetszik MES-Racing hozzászólása:


  20. #96
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet MES-Racing: Hozzászólás megtekintése
    Bár az EVO jelentősen erősebb, de jól érződik, hogy a GR-ből hiányzik a vadság, az erő, hangban is más. Mínusz egy henger és 20% lökettérfogat, EURO 6......

    És láthatóan a hajtás is okosabb volt már az Evo 6-ban is. Kár hogy nem egy Evo 9 volt a másik tesztalany.

  21. #97
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    És láthatóan a hajtás is okosabb volt már az Evo 6-ban is. Kár hogy nem egy Evo 9 volt a másik tesztalany.
    Én ezt egy kicsit másként látom, szerintem a gyengébb GR nem tudja erőből úgy elcsavarni a hátulját, mint az erősebb EVO. Illetve nagyon nem tesz jót a GR-nek, hogy ennyire erőltetik rá a nagyon széles kereket, gumit.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  22. #98
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Én is úgy látom hogy a ~20 évvel későbbi technika több megoldást kínál az ideális íven maradásra mint a régebbi.
    Ezt élhetjük meg úgy is hogy hiányzik belőle a vadság, valójában csak tökéletesített számítógép.

    Az hogy a videóban szereplő EVO hajtása okosabb lenne az nem hinném. Főleg hogy ez egy V RS ami elég mechanik.
    Ha gyári akkor nagyjából elől semmi, középen visco hátul LSD.

    Ezzel szemben a Yaris ha komolyabb csomagot kapta akkor legalább elől hátul torsen. Középen ebben nem tudom mi van mert nem mélyedtem bele, de gyanítom nem visco.

    Nehéz összehasonlítani mert ki tudja mibe mit reszeltek bele utólag (főleg az EVO-ba ennyi idő után ), és onnan már nagyon nem ugyan az az autó egyik sem.

  23. #99
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Én is úgy látom hogy a ~20 évvel későbbi technika több megoldást kínál az ideális íven maradásra mint a régebbi.
    Ezt élhetjük meg úgy is hogy hiányzik belőle a vadság, valójában csak tökéletesített számítógép.

    Az hogy a videóban szereplő EVO hajtása okosabb lenne az nem hinném. Főleg hogy ez egy V RS ami elég mechanik.
    Ha gyári akkor nagyjából elől semmi, középen visco hátul LSD.

    Ezzel szemben a Yaris ha komolyabb csomagot kapta akkor legalább elől hátul torsen. Középen ebben nem tudom mi van mert nem mélyedtem bele, de gyanítom nem visco.

    Nehéz összehasonlítani mert ki tudja mibe mit reszeltek bele utólag (főleg az EVO-ba ennyi idő után ), és onnan már nagyon nem ugyan az az autó egyik sem.
    Ha jól értettem a szövegből visco van benne. Egy jól hangolt mechanikus legalább olyan jó mint egy ayc. Ott érdemes nézni amikor nem keresztbe vágja hanem próbálja erőltetni. Nekem szimpatikusabb az Evo mozgáskulturája. A Yaris meg bizonyos helyzetekben nagyon hamar indul keresztbe.
    Mindenesetre nem nagy fejlődés 24 év alatt... Főleg H alapból nyitott amúgy meg kap egy fostos torsent...

    Jó lenne ha valaki tudna olaszul és a fickó tapasztalatát lefordítaná..
    Utoljára szerkesztette: kicsievo; 2022. 01. 06. 11:54-kor

  24. #100
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Ott érdemes nézni amikor nem keresztbe vágja hanem próbálja erőltetni. Nekem szimpatikusabb az Evo mozgáskulturája. A Yaris meg bizonyos helyzetekben nagyon hamar indul keresztbe.
    A GR-en 9x18-as felni van (az EVO 5/6-on lehet el sem férne...), vélhetően böszme széles, komolyat fogó gumival, illetve nem tudjuk, hogy a hajtás hova van kapcsolva benne. Amúgy nem értem miért pakolnak ekkora felni / gumit (255/265) erre a barkas motoros könnyű kis kocsira. Én nem tenném ezt, hosszú távon nagyon terhelheti a hajtást, féket... EVO IX BBS 8x17 felni 225/45 gumikon és gyia.

    Ha valakinek lenne eladó EVO IX BBS kereke kérem, szóljon.
    Utoljára szerkesztette: MES-Racing; 2022. 01. 06. 13:57-kor
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

5. oldal, összesen: 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva