2. oldal, összesen: 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 62

  1. #21
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.514

    Alap

    Tudom, hogy Neked van hibrod, de én 100% elektromosat fogok venni.
    És nem érdekel a közösség, csak az ingyen üzemanyag

  2. #22
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Évente hány liter üzemanyagot használsz? Nekem bárhogy kalkuláltam eddig nem érte meg le cserélni a vasat. 4 éves távlatba gondolkodva. Évi 25 000 km-tert megtéve 2,8 misit eszik meg az autóm ( 400 as ü.a. ár, 7 liter fogyasztás). Ha ehhez hozzá adok éves 200.000.- Szervizt sem értem miért érné meg villanyautóval járni. Az 3,6 misi 4 évre. Mennyi a legolcsóbb normális elektromos autó? 9 misi ?

    Soha semmi nincs ebben a rohadt világban ingyen! Csak máshogy fizeted ki...

    Első számú autónak alkalmatlan. Másodiknak meg nem éri meg. Max Ha az asszony járna vele a civic helyett. De akkor se térülne meg 6-8 éven belül sem. Nekem meg maradna a nagy Dízel Kombi.
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 06. 14. 08:29-kor

  3. #23
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.514

    Alap

    Évente 60000 km- mentem eddig. Valószínűleg 70-80 e km lesz belőle.
    Használt autóban gondolkodom, 3,5-4 M Ft körül.

  4. #24
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet GWRH: Hozzászólás megtekintése
    Évente 60000 km- mentem eddig. Valószínűleg 70-80 e km lesz belőle.
    Használt autóban gondolkodom, 3,5-4 M Ft körül.
    Az tényleg sok! Mennyi a km garancia az akksi pakkra? Ennyi km-ert városban és elővárosban nem egyszerű megtenni. Másra meg nem jók a 4 misi körüli villanyautók. Vagy Taxizol?

  5. #25
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.514

    Alap

    Ahogyan számolgattam, 3 év alatt teljesen behozná az árát. 8 év gari van az akksikra a nissannál. Vannak olyan helyzetek, amikor benzinessel kell mennnem, de az elektromos lenne az igazi szaladgálósnak.
    Szervizben csak pollenszűrő csere van. Nincs más cserélni való alkatrész. De egy hibridnél más a helyzet.

  6. #26
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet GWRH: Hozzászólás megtekintése
    Ahogyan számolgattam, 3 év alatt teljesen behozná az árát. 8 év gari van az akksikra a nissannál. Vannak olyan helyzetek, amikor benzinessel kell mennem, de az elektromos lenne az igazi szaladgálósnak.
    Szervizben csak pollenszűrő csere van. Nincs más cserélni való alkatrész. De egy hibridnél más a helyzet.
    2012 es autóra (azok vannak 4 alatt itthon leginkább) mire el érnéd a megtérülést, addigra garanciát vesztett a kocsi. A pollenszűrőn kívül ezt is kell gumizni, ablaktörlő, fékolaj, nagy ritkán fékbetétet is kér. (kb 3x annyit megy el egy szettel mint egy sima benzines). Toyotánál tudom, hogy cellánként lehet cserélni az aksit Nissant nem ismerem. Gondolom te olyan helyen dolgozol, ahol egyenlőre ingyen van a töltés. Ez is változni fog idővel. Mint anno az E85 ára. Leaf nek 100 km körül van a valós hatótávja. (klíma, zene, fűtés, útviszonyok..) tól függetlenül tudja ha közel 100% on indul az ember. Nekem ez a nap végére sokszor kevés lenne, de nem tudok haza rohanni a másik autóért. Vagy megállni 40 percre... (vagy lesz üres töltő, vagy nem) A Model 3 at jobban meg tudom érteni, a Biztos 200 km es hatótáv már kellő tartalékkal rendelkezik. Viszont az nem 4 vagy 9 misis kategória. Mire megtérülne"" ezen autók ára meg el értéktelenednek.

    Nekem a hatótáv para is be játszik, felénk jóval kevesebb a töltő, és legtöbbször tele van. Egyik ismerősöm részt vesz a Tesla Super Charger állomások kiépítésében, van is neki egy Model S, de mégis az 5ös disel kombival jár szinte mindenhova...

    Az elektromos tényleg csoda "szaladgálósnak". Postás, Pizzafutár, Taxis ...
    Nekem elképzelhetetlen, hogy elektromossal egy évben ~80 000 km tert menjen az ember. Az ha az év minden napján mész (karácsony, húsvét , szombat, vasárnap) Napi 220km! Oda a Leaf alkalmatlan!

    Nekem eddig az jött ki, hogy gyakorlatilag az elektromos 2. autóval az ember nem csinál mást, mint sok évre előre ki fizeti az üzemanyag ktsg. et. Esetedben, ha tényleg 70-80 000 km tert mész egy évben, már el tudom képzeni, hogy meg érje hosszú távon. De arra a használatra nem hiszem, hogy a Leaf alkalmas lenne. (nincs bele kalkulálva, hogy továbbra is kell tartani egy "rendes" autót. Annak minden ktsg ével együtt.)

    Készítettem egy Gyors Kalkulációt egyszerű excel tábla segítségével. Ha egy évben 40 000 Km tert mész a Leaf el. Az napi 110 km nek felel meg (365 napra) akkor biztosítás, műszakizás, egyéb adók ... levonása után 1.8 millios maradvány értékkel kalkulálva(4M bekerülés) a már garanciát vesztett, addigra 140 000 km es leaf el 860 000 Ft ot tudsz megspórolni. De ebbe nincs benne a másik autó Avultatási Ktsge. Ami éves szinten minimum 200.000 Ft ( szintén 4M Ft körüli autóra számolva). Így a teljes hercehurcán kerestél 260.000 Ft ot. (4M Ft 2% os kamattal kb ennyit hoz 3 év alatt)

    Ha adsz egy e-mail címet el küldöm az excelt. Ki tudod próbálni különböző autókra is. Érdekel engem is a téma. Szemezek velük egy ideje...
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 06. 14. 10:05-kor

  7. 2 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  8. #27
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Nem egyszerű pite ez, de én már lélekben készítem magam az utasaim legnagyobb paráztatásával az elektromos közlekedésre.
    Általában akkor megyek tankolni amikor 20-30 km még a rendelkezésre álló távolság.
    Volt már 0 is, de ott már nem volt őszinte a mosolyom...
    Az elektromos buli szerintem főleg az ingázóknak és a csak városban közlekedőknek lehet alternatíva.
    Ha tudod hogy minden nap x km-t mész pl. dolgozni, akkor lehet matekolni hogy jó vagy nem... Ha random közlekedsz, pl. vállalkozó akinek sokfelé dolga van, már bukott a mutatvány.
    A csak szimplán cél nélkül korzózó népet nem veszem bele, mert azoknak mindegy mikor mennek haza tölteni, max 1 céltalan körrel kevesebb a városban.

    INGYEN! semmi nincs... mindig olvasd el az apróbetűs részt...

    A most még ingyen városi töltőknél nemsokára magyar módra karate lesz. Aztán fizetős lesz a buli, amitől majd nyugszik a helyzet.
    Ez a szitu a fizetős parkolással is. Én kisvárosunkban személy szerint üdvözöltem amikor bevezették. Onnantól kezdve mindig volt parkolóhelyem ha a városban volt dolgom.

  9. #28
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.514

    Alap

    Én is már régóta szemezek a villanyautökkal.
    Gumi, ablaktörlő, stb minden autóhoz kell, ezzel nem is foglalkozom.
    Én olyan vállalkozó vagyok, hogy sokat megyek, sokfelé van dolgom. De én osztom be az időmet és a távolságokat. Nem ugrok, ha füttyent valaki. Ha nem fér bele a napi km adagba, akkor átrakom máskorra. Ha nem tetszik az ügyfélnek, akkor pá!

    A benzines autóim is megmaradnak, nem adom el egyiket sem. A leaf vagy nézegettem az e-golfokat is, de azok drágábbak , csak Bp- en szaladgálósnak és kellene.
    Dugóban nagyon jó, mert ha állok, nem fog aszt semmit.

  10. #29
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet GWRH: Hozzászólás megtekintése
    Én is már régóta szemezek a villanyautökkal.
    Gumi, ablaktörlő, stb minden autóhoz kell, ezzel nem is foglalkozom.
    Én olyan vállalkozó vagyok, hogy sokat megyek, sokfelé van dolgom. De én osztom be az időmet és a távolságokat. Nem ugrok, ha füttyent valaki. Ha nem fér bele a napi km adagba, akkor átrakom máskorra. Ha nem tetszik az ügyfélnek, akkor pá!

    A benzines autóim is megmaradnak, nem adom el egyiket sem. A leaf vagy nézegettem az e-golfokat is, de azok drágábbak , csak Bp- en szaladgálósnak és kellene.
    Dugóban nagyon jó, mert ha állok, nem fog aszt semmit.
    Start Stop os autóm van. Az se eszik ha állok.

    Igen, minden kocsin van gumi/ablaktörlő... csak öregszenek ezek is.(fékolaj is, motorolaj is) Plusz autóra is meg kell venni. Egyedi a helyzeted azzal, hogy nem muszáj azonnal ugranod.

    Mivel megmarad a másik autód/autóid is. Hiába nem használod őket, akkor is kell számolni amortizációval/avultatással...

  11. #30
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Kivéve az EVO esetében, mert az évről évre többet ér...



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Start Stop os autóm van. Az se eszik ha állok.

    Igen, minden kocsin van gumi/ablaktörlő... csak öregszenek ezek is.(fékolaj is, motorolaj is) Plusz autóra is meg kell venni. Egyedi a helyzeted azzal, hogy nem muszáj azonnal ugranod.

    Mivel megmarad a másik autód/autóid is. Hiába nem használod őket, akkor is kell számolni amortizációval/avultatással...

  12. 4 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  13. #31
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    A Start Stop az első amit az autó indítása után kikapcsolok.
    Rohadt volna meg az a marha aki ezt alapértelmezésben nem inaktívnak tervezte.
    Gyűlölöm! Az elektromos kézifék mellett az autóipar legnagyobb baromságainak toplistát alkotása.
    Lehet csak mert vidéki vagyok, és ha Budapesten laknék más lenne a helyzet de egy okádék az egész Start/Stop automata.



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Start Stop os autóm van. Az se eszik ha állok.

    Igen, minden kocsin van gumi/ablaktörlő... csak öregszenek ezek is.(fékolaj is, motorolaj is) Plusz autóra is meg kell venni. Egyedi a helyzeted azzal, hogy nem muszáj azonnal ugranod.

    Mivel megmarad a másik autód/autóid is. Hiába nem használod őket, akkor is kell számolni amortizációval/avultatással...

  14. 3 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  15. #32
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    A Start Stop az első amit az autó indítása után kikapcsolok.
    Rohadt volna meg az a marha aki ezt alapértelmezésben nem inaktívnak tervezte.
    Gyűlölöm! Az elektromos kézifék mellett az autóipar legnagyobb baromságainak toplistát alkotása.
    Lehet csak mert vidéki vagyok, és ha Budapesten laknék más lenne a helyzet de egy okádék az egész Start/Stop automata.
    Először Egy Q7 be tapasztaltam meg, én is rosszul voltam a Start Stop tól. De miután megtanultam használni, már hiányzik ha a pirosnál nem áll le a kocsi. Trükkje, hogy nem szabad vele gurulni/csúszni előre a lámpánál, forgalmi szitunál. Megállsz és nyomod a féket. Amikor vált a lámpa fel emeled a lábad, mire át teszem a gázra már jár a kocsi. Egyéb esetben leáll-elindul-leáll-elindul... Az tényleg idegesítő ha leállogat. A bajor 4 fok alatt le se áll, vagy ha nincs megfelelő olaj hőmérséklet.

  16. #33
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Hát nem győztél meg.
    Ez én fosvágenem nem autómata, szerintem ez lehet az alapvető különbség. Megállok leáll, majd kuplung elindul. A baj csak az, hogy a kuplung + 1-el gyorsabb vagyok mint az önindító, és recseg a váltó.
    Automata váltóval kombinálva lehet hogy nem olyan szar a helyzet.


    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Először Egy Q7 be tapasztaltam meg, én is rosszul voltam a Start Stop tól. De miután megtanultam használni, már hiányzik ha a pirosnál nem áll le a kocsi. Trükkje, hogy nem szabad vele gurulni/csúszni előre a lámpánál, forgalmi szitunál. Megállsz és nyomod a féket. Amikor vált a lámpa fel emeled a lábad, mire át teszem a gázra már jár a kocsi. Egyéb esetben leáll-elindul-leáll-elindul... Az tényleg idegesítő ha leállogat. A bajor 4 fok alatt le se áll, vagy ha nincs megfelelő olaj hőmérséklet.

  17. #34
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Hát nem győztél meg.
    Ez én fosvágenem nem autómata, szerintem ez lehet az alapvető különbség. Megállok leáll, majd kuplung elindul. A baj csak az, hogy a kuplung + 1-el gyorsabb vagyok mint az önindító, és recseg a váltó.
    Automata váltóval kombinálva lehet hogy nem olyan szar a helyzet.
    Attól én is meg bolondulnék! Valószínűleg egy sima biztosíték kihúzás meg oldaná a problémádat...

    A Start Stop szerintem csakis automatával működhet jól.

    http://blog.videgro.net/2017/01/volk...t-stop-system/
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 06. 14. 14:53-kor

  18. #35
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Hát ez az.
    Próbáltuk már VAG-COM-al inaktívvá tenni, de akkor rinyál a műszerfal hogy a start/stop meg van hibásodva.
    Onnan meg nem lehet kiherélni így maradt az indítás után autómatikus mozdulat a váltó melletti kapcsolóhoz.
    Már megszoktam, mint a gombos kéziféket.




    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Attól én is meg bolondulnék! Valószínűleg egy sima biztosíték kihúzás meg oldaná a problémádat...

    A Start Stop szerintem csakis automatával működhet jól.

    http://blog.videgro.net/2017/01/volk...t-stop-system/

  19. #36
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Hát ez az.
    Próbáltuk már VAG-COM-al inaktívvá tenni, de akkor rinyál a műszerfal hogy a start/stop meg van hibásodva.
    Onnan meg nem lehet kiherélni így maradt az indítás után autómatikus mozdulat a váltó melletti kapcsolóhoz.
    Már megszoktam, mint a gombos kéziféket.
    Nem inaktívvá kell tenni! A Vag com ba a kapcsolási volt számot kell megváltoztatni. (Start/stop start voltage limit) . Magasabb értékre kell tenni, mint amit a rendszer tud. Így a kritérium miatt örökké inaktív marad. Az oldal legalján amit előbb küldtem ott van lépésről lépésre.

    Igen rinyál a műszerfal... Faszom kócvágen. Azon csak egy Anti SSA Modul segít... Automatikusan minden gyújtásnál olyan jelet ad ki a vezérlőnek, mintha ki nyomtad volna...

    https://www.youtube.com/watch?v=iXO8fCXMxwU

    https://www.ebay.com/itm/NEW-Start-S...AAAOSwzRlaGn7O
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 06. 14. 15:27-kor

  20. #37
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    A dodgem csakis akkor éri meg ha ingyen van az áram sztem viszont inkább nagy divat most mint életre való termék , a start stop véleményem szerint elpusztítja a vasat mivel szinte minden autó turbós ezért tök jó a gyártóknak padlógáz után azonnal leáll aztán lepadlózod ismét a zöld jelzésnél és a kettőstömegű is megkapja a szeretetet...(VW konszern termékei a cégünknél oszlanak el automaták nincsenek )

    Tisztelet a kivételnek!
    Sértődés ne essék gyűlölöm a priusosokat,leafeseket,upokat,e-golf stb.. akik csak baszakodnak mindenhol hogy hazaérjenek "ingyen" és főleg a taxik idegesítőek, jó hogy van nekik sok helyen nyomisáv mégis a belsőben suhannak 45-el.

    De úgy is minden kocsi automata és még hibrid is lassan pfff.. vagy elektromos persze a legtrendibb

    PEACE

  21. #38
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.514

    Alap

    Nem akarom megmenteni az őserdőket, nem a trendi életérzés miatt teszem mindezt.
    Csak az ingyen üzemanyag maitt lépek erre.
    Imádom a benzin szagát, az égett gumit, a turbót!!!

  22. #39
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet GWRH: Hozzászólás megtekintése
    Nem akarom megmenteni az őserdőket, nem a trendi életérzés miatt teszem mindezt.
    Csak az ingyen üzemanyag maitt lépek erre.
    Imádom a benzin szagát, az égett gumit, a turbót!!!
    Én azért nem veszek, mert Murphy barátom azonnal intézné, hogy fizetős legyen az összes töltő.
    Így legalább a többiekkel nem baszok ki.

  23. 5 tagnak tetszik Sanci hozzászólása:


  24. #40
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet GWRH: Hozzászólás megtekintése
    Tudom, hogy Neked van hibrod, de én 100% elektromosat fogok venni.
    És nem érdekel a közösség, csak az ingyen üzemanyag
    nem teljesen arra a közösségre gondoltam

    itthon a töltők nagy része 22kW-os.

    Nos, ha pusztán elektromosban gondolkozol, akkor ahhoz jobb esetben nem árt a villámtöltő, ami DC 50kW. Ilyenekből itthon kevés van - és ahogy most kinéz a dolog, az e-Connectivity pályázaton beígért 320 (!) töltő sehol sincs.

    Köbö 3 fajta csatlakozótípust használunk itthon - AC Type2, CHeDeMo, és a CCS. Ezek közül egyszerre kettő nem tud gyorstöltőn menni, sőt, legtöbbször ChaDeMo -t és CCS-t nem tudsz párhuzamosan használni. Röviden: hiába van 2 töltő placc, ha az egyiken tölt egy i3, Te ott a Leaffel nem fogsz tudni tölteni.

    50kW-os villámtöltők pedig nem túlzottan van sok a városban - és amennyi i3 / Leaf van már, toporogni fogsz a töltőnél. Alternatíva: otthon töltesz. Nos, az otthoni töltő 6.5 óra a 3.7kW-os 220v-ról ... kivéve, ha otthonra behúzod a 3x32A-t. i3 6 óra, Tesla 1 nap.

    Szal ha otthon töltesz, megint nem lesz ingyen. Ha publikus töltőt keresgélsz, na akkor fogsz szembesülni a kis magyar valósággal - egymás töltőinek lehúzása, elektromos töltőhelyen fehér rendszámos autó parkolgatása, már feltöltött elektromos autó csak úgy otthagyva a töltőnél, stb.

    Hidd el, közel 1 év alatt sokat megtapasztaltam már ebből a qrva zöld társadalomból, és azt kell hogy mondjam, mindig tartok 10-15 liter benzint a hibridben, hogy ha napokig nem tudok tölteni, akkor tudjak közlekedni.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  25. 4 tagnak tetszik Coppermine hozzászólása:


2. oldal, összesen: 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hasonló témák

  1. Tesla roadster
    By FQ-400 in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2017. 11. 17., 14:04

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva