PDA

Teljes nézet : Stroker



Pages : 1 2 [3]

bunker
2012. 08. 10., 17:37
Épp ezért mondtam, hogy 0-ról semmi értelme összehasonlítani, mert annyi változó van, hogy leginkább a sofőröket hasonlítod össze. Egy versenyen 1.szer indulsz el, egy pályanapon meg egyszer sem. Meg ha megnézem, hogy a két mérés között 7 év telt el és mindkettő autónál szinte kizárólag zavaró tényezők voltak a rajtra nézve. Meg a -5fok se mindegy. A 0ról gyorsulásnak az autók valós, teljesítménybeli összehasonlításához semmi köze.

Célvonaliban viszont 10km/h különbség van a 2.0 javára, az nagyon sok.

SoAk
2012. 08. 10., 17:47
Célvonaliban viszont 10km/h különbség van a 2.0 javára, az nagyon sok.

Én lehet, hogy benézek valamit, de szerintem csak 1km/h és ha jól olvasom a diagrammot a stroker csökkenti a távolságot a végén (bár lehet, hogy csak elvette a másik). De igazából, ha 10km/h , az se lenne mérvadó, mivel mindenki tudja, hogy a hideg milyen hatással van egy turbós autóra. És ez csak az egyik különbség, a többiről fogalmunk sincs. Felesleges ilyenekkel foglalkozni szvsz.

Ha megnézed mondjuk a nagy autos lapokat ahol tesztelnek minden szart , 0-100, 20-100, stb (főleg németek) akkor lehet látni, hogy 0.1-0.5 között minimum szór akár ugyanaz a teszt autó is. Szóval érdemben csak ugyanakkor lehet összehasonlítani őket.

bunker
2012. 08. 10., 17:55
Én lehet, hogy benézek valamit, de szerintem csak 1km/h és ha jól olvasom a diagrammot a stroker csökkenti a távolságot a végén (bár lehet, hogy csak elvette a másik). De igazából, ha 10km/h , az se lenne mérvadó, mivel mindenki tudja, hogy a hideg milyen hatással van egy turbós autóra. És ez csak az egyik különbség, a többiről fogalmunk sincs. Felesleges ilyenekkel foglalkozni szvsz.

Ha megnézed mondjuk a nagy autos lapokat ahol tesztelnek minden szart , 0-100, 20-100, stb (főleg németek) akkor lehet látni, hogy 0.1-0.5 között minimum szór akár ugyanaz a teszt autó is. Szóval érdemben csak ugyanakkor lehet összehasonlítani őket.

1/4 mérföldet néztem, 183 vs. 193.

SoAk
2012. 08. 10., 17:59
1/4 mérföldet néztem, 183 vs. 193.

Nekem ezt hozza be a link :

http://timeslip.hu/virtualisversenydiagram.php?skala=50&mp=13&car1=0273&car2=0678&lang=magyar&speedunit=kmh&lengthunit=m&massunit=kg&dtformat=eeeehhnn&kmhstart=0&tav=1p4

bunker
2012. 08. 10., 18:03
Nekem ezt hozza be a link :

http://timeslip.hu/virtualisversenydiagram.php?skala=50&mp=13&car1=0273&car2=0678&lang=magyar&speedunit=kmh&lengthunit=m&massunit=kg&dtformat=eeeehhnn&kmhstart=0&tav=1p4


Igazad van, én a listázásnál néztem, ezek szerint ott elírták, ráadásul mindkettőt.

kormendi
2012. 08. 10., 19:07
Fapuma is felvihetné már az új setup-ot a timeslip-re, hogy minden a helyére kerűljön :o

Fapuma8
2012. 08. 10., 19:47
Fapuma is felvihetné már az új setup-ot a timeslip-re, hogy minden a helyére kerűljön :o

Azt szeretném ha a megérkezett gyújtáserősítővel fel lenne rakva a program 2 bárra végre és a slicket is feltenném.

Na ha minden egybenmarad szezonvégére akkor méretni is kellene padon is :-)

Ha minden stimmelne akkor akár kellene 10.2-t is mennem.......idén még akarom hogy gyorsabb legyen, aztán a technika vagy támogat vagy mondja hogy fákk.... :-DDD

kormendi
2012. 08. 11., 07:21
Azt szeretném ha a megérkezett gyújtáserősítővel fel lenne rakva a program 2 bárra végre és a slicket is feltenném.

Na ha minden egybenmarad szezonvégére akkor méretni is kellene padon is :-)

Ha minden stimmelne akkor akár kellene 10.2-t is mennem.......idén még akarom hogy gyorsabb legyen, aztán a technika vagy támogat vagy mondja hogy fákk.... :-DDD
Most láttam élőben a kocsidat, ha egyszer majd lesz rá időd és kereted, nyugodtan tedd át a jobboldalról a baloldalra az olajhűtőt.:D

Fapuma8
2012. 08. 11., 13:54
Most láttam élőben a kocsidat, ha egyszer majd lesz rá időd és kereted, nyugodtan tedd át a jobboldalról a baloldalra az olajhűtőt.:D

Hát ennek már mindegy, gyorsulásra jó mert rövidtáv, utcán meg nem nagyon fog ez már menni talán... :-)

peterz81
2012. 08. 13., 07:06
Szerintem elég jól ki van vesézve a stroker,én picit belekérdeznék,azthiszem erröl nem volt szó. Mennyibe fáj egy ilyen sztori? Gyári dugó hajtókar felujitás (csak példaként) 500 000, kovácsolt 2.0, 700 000, stroker 1 mill? Nagy álltalánosságba kérdezem,tudom kell 1 új csiga is a 2.3 hoz. Vagy senki nem meri összeszámolni!?:mrgreen: Vagy jobb nem összeszámolni?:mrgreen:

hunevo6
2012. 08. 13., 09:07
Szerintem elég jól ki van vesézve a stroker,én picit belekérdeznék,azthiszem erröl nem volt szó. Mennyibe fáj egy ilyen sztori? Gyári dugó hajtókar felujitás (csak példaként) 500 000, kovácsolt 2.0, 700 000, stroker 1 mill? Nagy álltalánosságba kérdezem,tudom kell 1 új csiga is a 2.3 hoz. Vagy senki nem meri összeszámolni!?:mrgreen: Vagy jobb nem összeszámolni?:mrgreen:

ez nagyon attól függ, hogy milyen minőségben strokerezel.

Én mindig a high-end kategóriát favorizáltam és eddig ki tartott mellettem a technika- szóval szerintem megéri.
Az olcsó alkatrészek és néha egy egy motor pukkantás hosszú távon biztos drágább mint tényleg rendesen megcsinálni.
Én azt gondolom 2-3 milla egy motor építés.

kormendi
2012. 08. 14., 16:20
Szerintem ezt tapasztalta meg Körmendi kolléga, és az autó helyett a turbót kellett volna el dobni :love_heart:
Még mindig jobb egy kész projektet jó áron eladni, mint egy hibátlan motort darabjaira szedni, de szerintem ezt Hunevo kolléga is megtapasztalhatta.. :very_drunk:

dedra8v
2012. 08. 14., 16:52
srácok
lesz valami az előzetesen említett görbékből? (azért kérdem, mert ténylegesen, a görbékkel lehetne,legjobban összemérni a 2 különböző motort...)

kormendi
2012. 08. 14., 18:09
srácok
lesz valami az előzetesen említett görbékből? (azért kérdem, mert ténylegesen, a görbékkel lehetne,legjobban összemérni a 2 különböző motort...)
bocs, sajnos elromlott a szkenner :(

hunevo6
2012. 08. 14., 19:49
Még mindig jobb egy kész projektet jó áron eladni, mint egy hibátlan motort darabjaira szedni, de szerintem ezt Hunevo kolléga is megtapasztalhatta.. :very_drunk:

azért az én motoromban már volt rendesen kilométer azaz az én mércém szerint lefőtt a kávé :) az élsportolók sem akkor hagyják abba amikor már járni sem tudnak - bwahahaha.

dedra8v
2012. 08. 14., 23:14
bocs, sajnos elromlott a szkenner :(
sebaj:) előbb -utóbb majd csak megjavul..;)

(fektettél bele te is és hunevo is elég energiát az itteni hozzászólásokba...ezek megkoronázása lesz majd, ha össze tudjuk hasonlítani a görbéket).... kivéve persze, ha majd a mi gyurink megint vicces kedvében lesz és előkapja a fotósoppot ... (no offense) :mrgreen:

kormendi
2012. 08. 15., 07:24
azért az én motoromban már volt rendesen kilométer azaz az én mércém szerint lefőtt a kávé :) az élsportolók sem akkor hagyják abba amikor már járni sem tudnak - bwahahaha.
Most, hogy mondod, el is felejtettem, hogy már 20 k volt benne, valami miatt csak az maradt meg bennem, hogy még a hónolás is látszott a hengerfalon, ezt benéztem b@ssz@meg, tényleg volt benne rendesen km :mrgreen:
Eszembe jutott, hogy valamikor mintha hallottam volna, hogy az igazi nagy versenyzők, minden verseny után szétszedik és újból összerakják a motorjukat, valami miatt nem assziciáltam a Te esetedre, de most már mindent értek :D

hunevo6
2012. 08. 15., 07:47
sebaj:) előbb -utóbb majd csak megjavul..;)

(fektettél bele te is és hunevo is elég energiát az itteni hozzászólásokba...ezek megkoronázása lesz majd, ha össze tudjuk hasonlítani a görbéket).... kivéve persze, ha majd a mi gyurink megint vicces kedvében lesz és előkapja a fotósoppot ... (no offense) :mrgreen:

nekem tavaszra várható a görbém. Vélhetően március-április környéke a programozás. Májusban meg pályarekord a Hungaroringen :D :D :D :D

carkillerz
2012. 08. 15., 15:21
nekem tavaszra várható a görbém. Vélhetően március-április környéke a programozás. Májusban meg pályarekord a Hungaroringen :D :D :D :D

Megint iszol? :very_drunk:

kormendi
2012. 08. 16., 15:09
Az alábbi két video két különböző 4g63-at mutat, az első a híres "Bad Bish", 100-as, 2.3 motorral, a másik a már korábbról ismert IMI féle 2.0-as LR EVO. Mindkettő kb. 850 lóerős, de teljesen eltérő jelleggel. Azért is csatolom be ezeket, mert így egyértelműen látható a két kb azonos teljesítményű de nagyon eltérő jellegű motorépítés, ajánlom a belső nézetekben a ford.mérőt figyelni.


http://www.youtube.com/watch?v=-0NXFAmJA6I


http://www.youtube.com/watch?v=IYaqskg3Wh0

Egyébként felhívom mindenki figyelmét, hogy sokszor nagyon nehéz eligazodni a világ minden tájárol becsatolt dynok között, általában háromféle különböző teljesítmény közül az egyiket tüntetik fel a diagrammok, ezek: wheel power, eng. meas. power és végül az eng. corrected power. Ezzel még nem lenne olyan nagy gond, de sokszor nem írják oda, hogy melyikben értendő a diagramm. A másik gond, hogy sok helyen az a természetes, hogy E85-el vannak lemérve az autók, máshol az E98 a menő, máshol az USA 100, 94, 93 octane-szám, Europában meg szintén más kapható. Az egészet tetézi az, hogy sokan nemcsak a 100-as löketű motorokat hívják 2.3-nak, hanem pl. a 96-os löketű 2.2-eseket is. A hab a tortán, hogy maguk a padok is mást-mást, máshogyan mérnek. Ez csak azért írtam, hogy figyelmeztessek mindenkit a neten található különböző dyno grafikonokból levont esetleges helytelen következtetésekre.

hunevo6
2012. 08. 17., 09:02
az első egy félelmetes autó, 4000-től ki lő mint az ágyúgolyó, a másik szerintem full használhatatlan a 7000 környékén éledező turbójával - hiába van teljesítmény 11.000 nél... ez most számomra csak annyit mutatott, hogy mindenki kerülje a szép, nagy turbós 2 literes konfigokat, mert borzasztó turbo lag-et kap illetve agyament fordulatokon kell közlekedni ha ki akarod venni a teljesítményt.

dedra8v
2012. 08. 17., 21:20
az első egy félelmetes autó, 4000-től ki lő mint az ágyúgolyó, a másik szerintem full használhatatlan a 7000 környékén éledező turbójával - hiába van teljesítmény 11.000 nél... ez most számomra csak annyit mutatott, hogy mindenki kerülje a szép, nagy turbós 2 literes konfigokat, mert borzasztó turbo lag-et kap illetve agyament fordulatokon kell közlekedni ha ki akarod venni a teljesítményt.
plusssssz

carkillerz
2012. 09. 25., 18:16
http://youtu.be/f-G8zE4Gzug

hunevo6
2012. 09. 26., 08:18
Gyerekek ne álljon már bele a világba az univerzum dákója... 1000-es fejekkel és egy darab kókány walbróval 530 kerék ló - az mennyi: 600 felett bőven főtengely ló... ébresztő! Az amcsi levegő tényleg x2 mindenhol :)

ps: ja a végén ki is vagyon írva: 660 főtengely ló. Aha - értem.

Sz.Ricsi
2012. 09. 26., 10:41
http://youtu.be/f-G8zE4Gzug

Lehet rosszul értelmezem, de nem úgy van ez hogy van 1050-es injektor alapból, plusz még 420-asok a metanolnak? Az úgy már nem rossz akkor .... pláne 2 bár környékén. De lehet benézek valamit. :)

HUN337
2012. 09. 26., 11:10
Lehet rosszul értelmezem, de nem úgy van ez hogy van 1050-es injektor alapból, plusz még 420-asok a metanolnak? Az úgy már nem rossz akkor .... pláne 2 bár környékén. De lehet benézek valamit. :)

De jól értelmezed, ráadásul 2.3 bár majdnem.
Meg persze a 100% meth injection is segit az erön, ha pillanyatnilag is csak...

What Meth injection does:


Increase horsepower safely by 10-15%.
Lower air temperatures by 50-200+ degrees.
Decrease cylinder temperatures up to 300 degrees.
Reduce the effects of heat soak in warmer climates.
Allows you to safely run more boost and timing.

hunevo6
2012. 09. 26., 11:15
De jól értelmezed, ráadásul 2.3 bár majdnem.
Meg persze a 100% meth injection is segit az erön, ha pillanyatnilag is csak...

What Meth injection does:


Increase horsepower safely by 10-15%.
Lower air temperatures by 50-200+ degrees.
Decrease cylinder temperatures up to 300 degrees.
Reduce the effects of heat soak in warmer climates.
Allows you to safely run more boost and timing.



akkor sem jön össze a metek - 1000cc-s injektor ha 100%on megy akkor tud valahol 520 körül és ezt kell 10-15%-al megtolni a meth miatt. Sose lesz 660...

Sz.Ricsi
2012. 09. 26., 11:46
Legyen 600 környéke, lényegtelen ... minden esetre jó kis konfignak tűnik, ha lenne evo-m és megtehetném akkor valami ilyesmi lenne az "álom motor"-om. :)

VGergo
2012. 09. 26., 11:55
akkor sem jön össze a metek - 1000cc-s injektor ha 100%on megy akkor tud valahol 520 körül és ezt kell 10-15%-al megtolni a meth miatt. Sose lesz 660...


Pedig közel lehet hozzá... Én sok FIC1050 injektor használtan és láttam a mérési jegyzőkönyvét, valóban inkább 1100ccm-nek felel meg !
Ha csak abból indulsz ki hogy a gyári injektorral - ~550ccm - 400ló közel 100%-on lehetséges walbro 255 pumpával ami kb 324 awhp felel meg..
De pl. Evo IX gyári turbó walbro 255 fic 1050 1.25bar nyomás 7700RPM 43% IDC . Ettől függetlenül még jó sok mindentől függ az injektor nyitás tényleg csak közelítő támpont lehet . Főleg hogy itt nem csak tisztán benziből megy.

Injektor oldalról a víz alkohol befecskendezővel tudhatja.. másik oldalról nézve a konfig egyáltalán nem rossz.. azért még is csak HT86 csiga 33psi-en.. pörgös 2.1 motoron emelt kompresszió, nagyon jó tengelyek, jó cooler, nagy szelepek, víz-alkoholal nagyon jó oktán szám .

Fapuma8
2012. 09. 26., 12:03
Pedig közel lehet hozzá... Én sok FIC1050 injektor használtan és láttam a mérési jegyzőkönyvét, valóban inkább 1100ccm-nek felel meg !
Ha csak abból indulsz ki hogy a gyári injektorral - ~550ccm - 400ló közel 100%-on lehetséges walbro 255 pumpával ami kb 324 awhp felel meg..
De pl. Evo IX gyári turbó walbro 255 fic 1050 1.25bar nyomás 7700RPM 43% IDC . Ettől függetlenül még jó sok mindentől függ az injektor nyitás tényleg csak közelítő támpont lehet . Főleg hogy itt nem csak tisztán benziből megy.

Injektor oldalról a víz alkohol befecskendezővel tudhatja.. másik oldalról nézve a konfig egyáltalán nem rossz.. azért még is csak HT86 csiga 33psi-en.. pörgös 2.1 motoron emelt kompresszió, nagyon jó tengelyek, jó cooler, nagy szelepek, víz-alkoholal nagyon jó oktán szám .

Szerintem is épp beleférhet határon persze.
Bár ahogy a pumpa kezd elhalni és nem tol majd eleget akkor a kifeszített technika besül ha a határon hajtanak mindent...

hunevo6
2012. 09. 26., 13:20
Szerintem is épp beleférhet határon persze.
Bár ahogy a pumpa kezd elhalni és nem tol majd eleget akkor a kifeszített technika besül ha a határon hajtanak mindent...

Én nagyon sokat hallottam rengeteg beszopott usertől arról, hogy behal a walbro, mindig röhögtem, aztán nekem is behalt - ezt ugye mindenki tudja, mert a ringen kihagyott a motor, csak a süket nem hallotta - annyira nem volt benzin. Hál istennek nem robbant fel a motor...

Szóval az teljesen tutti, hogy értelmes ember nem alapoz egy ilyen konfigot egy walbro 255-re...

hunevo6
2012. 09. 26., 13:22
Pedig közel lehet hozzá... Én sok FIC1050 injektor használtan és láttam a mérési jegyzőkönyvét, valóban inkább 1100ccm-nek felel meg !
Ha csak abból indulsz ki hogy a gyári injektorral - ~550ccm - 400ló közel 100%-on lehetséges walbro 255 pumpával ami kb 324 awhp felel meg..
De pl. Evo IX gyári turbó walbro 255 fic 1050 1.25bar nyomás 7700RPM 43% IDC . Ettől függetlenül még jó sok mindentől függ az injektor nyitás tényleg csak közelítő támpont lehet . Főleg hogy itt nem csak tisztán benziből megy.

Injektor oldalról a víz alkohol befecskendezővel tudhatja.. másik oldalról nézve a konfig egyáltalán nem rossz.. azért még is csak HT86 csiga 33psi-en.. pörgös 2.1 motoron emelt kompresszió, nagyon jó tengelyek, jó cooler, nagy szelepek, víz-alkoholal nagyon jó oktán szám .

én abból indultam ki, hogy mi kell ahhoz, hogy biztonsággal legyen 550 lovad. És ez még sehol sincs a 660-hoz... De mindegy én nem vagyok programozó, csak hallott infoim vannak. Ha azt mondod, te meg tudnád csinálni ezres fecsikkel meg némi methből akkor ámen - nekem paraszt logikával egy életveszélynek tűnik az egész kóceráj. :)

VGergo
2012. 09. 26., 13:50
én abból indultam ki, hogy mi kell ahhoz, hogy biztonsággal legyen 550 lovad. És ez még sehol sincs a 660-hoz... De mindegy én nem vagyok programozó, csak hallott infoim vannak. Ha azt mondod, te meg tudnád csinálni ezres fecsikkel meg némi methből akkor ámen - nekem paraszt logikával egy életveszélynek tűnik az egész kóceráj. :)


Az egy dolog, hogy mit lehet kihozni, mivel lehet járni utcán és mivel engednék fel valakit pályára 20perc padlógázon ;)
Ha ultra biztonságosat akarsz akkor nem járatod az injektort 80% felett főleg pálya napon.. és van lambda szondád és lambda védelmed állítva..
Részedről sem úgy indult a dolog h biztonságos-e ez így ?! oda van írva injektorok 95% futnak.. sőt azt is hozzá tenném hogy valószínű a walbro pumpa is határán van a szállítási képességeinek főleg ha azt a 33 psi fordulaton is kitartja. És továbbra is.. nem ezres injektorral megy ha nem közel 1100ccm..
Gyári Evo IX motoron 1.85 bar turbónyomásnál E85 -el ( kb 27-28% több kell ) 400 ahwp-nál van vége a walbro-nak 7700rpm felett .

hunevo6
2012. 09. 26., 13:57
Az egy dolog, hogy mit lehet kihozni, mivel lehet járni utcán és mivel engednék fel valakit pályára 20perc padlógázon ;)
Ha ultra biztonságosat akarsz akkor nem járatod az injektort 80% felett főleg pálya napon.. és van lambda szondád és lambda védelmed állítva..
Részedről sem úgy indult a dolog h biztonságos-e ez így ?! oda van írva injektorok 95% futnak.. sőt azt is hozzá tenném hogy valószínű a walbro pumpa is határán van a szállítási képességeinek főleg ha azt a 33 psi fordulaton is kitartja. És továbbra is.. nem ezres injektorral megy ha nem közel 1100ccm..
Gyári Evo IX motoron 1.85 bar turbónyomásnál E85 -el ( kb 27-28% több kell ) 400 ahwp-nál van vége a walbro-nak 7700rpm felett .

na, jó, de pont ezt akartam az egészből kihozni! Magyarul aki ésszel él az ilyet nem csinál...

Részemről mindig is biztonságos volt a dolog - megvettem amit csak kellett - és ezt az is igazolja, hogy egy váltó pukk illetve egy hátsó diffi pukk kivételével soha, de soha nem állt meg a technika semelyik versenyén/bevetésén sem - ez azért nem rossz ugye...

Sz.Ricsi
2012. 09. 26., 14:03
Elég valószínű hogy fullra volt ott húzva minden a mérés kedvéért ...... ;)

MES-Racing
2012. 09. 26., 14:05
Én nagyon sokat hallottam rengeteg beszopott usertől arról, hogy behal a walbro, mindig röhögtem, aztán nekem is behalt - ezt ugye mindenki tudja, mert a ringen kihagyott a motor, csak a süket nem hallotta - annyira nem volt benzin. Hál istennek nem robbant fel a motor...

Szóval az teljesen tutti, hogy értelmes ember nem alapoz egy ilyen konfigot egy walbro 255-re...

Mi van akkor ha teszel bele kettőt, van 600LE+ és a kettőből az egyik megáll?????

Aktív lambda vagy vészprogramba kapcsolás nélkül ugyanúgy kuka lesz a motor szerintem.

MES-Racing
2012. 09. 26., 14:07
na, jó, de pont ezt akartam az egészből kihozni! Magyarul aki ésszel él az ilyet nem csinál...

Részemről mindig is biztonságos volt a dolog - megvettem amit csak kellett - és ezt az is igazolja, hogy egy váltó pukk illetve egy hátsó diffi pukk kivételével soha, de soha nem állt meg a technika semelyik versenyén/bevetésén sem - ez azért nem rossz ugye...

volt többször is, hogy el sem tudtál indulni (Hring), turbo lelazult, lelőtte a csövezést.....

hunevo6
2012. 09. 26., 14:12
volt többször is, hogy el sem tudtál indulni (Hring), turbo lelazult, lelőtte a csövezést.....

[-X bocsi én a kocsim idővonalát attól fogva számolom, hogy a Gabi programozza... a korábbi éveket hagyjuk- mert az gáz volt. Ott voltak ilyenek. Még a turbó is leesett, olyan EGT volt - és elovadt a tömítés - gondolom erre gondoltál...

carkillerz
2012. 09. 26., 15:39
Legyen 600 környéke, lényegtelen ... minden esetre jó kis konfignak tűnik, ha lenne evo-m és megtehetném akkor valami ilyesmi lenne az "álom motor"-om. :)

Na ezt nem akartam én beírni :-\"

Fapuma8
2012. 09. 26., 15:54
Én nagyon sokat hallottam rengeteg beszopott usertől arról, hogy behal a walbro, mindig röhögtem, aztán nekem is behalt - ezt ugye mindenki tudja, mert a ringen kihagyott a motor, csak a süket nem hallotta - annyira nem volt benzin. Hál istennek nem robbant fel a motor...

Szóval az teljesen tutti, hogy értelmes ember nem alapoz egy ilyen konfigot egy walbro 255-re...

Nekem is volt olyan hogy szerencsémre 2 pumpás voltam már, de láttam hogy amint megjön a turbónyomásom autópályán, kezd felkúszni az afr és cserében nem is megy.....na onnan kitaláltam hogy nem kap eleget és nem ment szét.Namert 2 pumpából csak 1 döglött be épp....kicsieréltük, 2 hónap után pusztult a másik is :-D

Fapuma8
2012. 09. 26., 15:58
Mi van akkor ha teszel bele kettőt, van 600LE+ és a kettőből az egyik megáll?????

Aktív lambda vagy vészprogramba kapcsolás nélkül ugyanúgy kuka lesz a motor szerintem.

Az AEM AFR mérőm miatt én megúsztam az egyik halálát, nameg szerencséra addigra már tudtam melyik műszerem mit mutat és mettől meddig jó, meg nem.

VGergo
2012. 09. 26., 16:02
Az AEM AFR mérőm miatt én megúsztam az egyik halálát, nameg szerencséra addigra már tudtam melyik műszerem mit mutat és mettől meddig jó, meg nem.

thumbs_upplusssssz Az sose árt ha tudja a tulaj, hogy milyen értékek között jó a lambda különböző progin ! Illetve én rászoktam kötni az Ecura és ledobja wastegate nyomásra a rendszert ha adott nyomás felett szegény a keverék bármilyen okból kifolyólag .

Fapuma8
2012. 09. 26., 16:12
én abból indultam ki, hogy mi kell ahhoz, hogy biztonsággal legyen 550 lovad. És ez még sehol sincs a 660-hoz... De mindegy én nem vagyok programozó, csak hallott infoim vannak. Ha azt mondod, te meg tudnád csinálni ezres fecsikkel meg némi methből akkor ámen - nekem paraszt logikával egy életveszélynek tűnik az egész kóceráj. :)

Mi is a túlméretezéses koncepción vagyunk.

Jelenleg az üzemanyagrendszerem 1850-es csúcsokkal 2db walbroval, megnövelt átmérőjű csövekkel 1000lovat is kiszolgálna ha kellene...
Jelenleg a 600-650LE-re mondott JE-EAGLE párosom van motorbelsőben ugyanennyire garantált kovácsolt főtengellyel....ezt nem fogjuk megfújni 800lóra mert eltörik szerintem...

Ha tudnék olyat venni ami 1000LE-re gyártott, akkor az üzemanyagrendszer nem lesz akadálya a projectnek és akkor az enyém is menne úgy mint a ruszki vörös, csak meg kellene fújni rendesen :-DDDD

Fapuma8
2012. 09. 26., 16:14
thumbs_upplusssssz Az sose árt ha tudja a tulaj, hogy milyen értékek között jó a lambda különböző progin ! Illetve én rászoktam kötni az Ecura és ledobja wastegate nyomásra a rendszert ha adott nyomás felett szegény a keverék bármilyen okból kifolyólag .

Mondjuk azt amikor kezdtem az Evós pályámat akkor bekerült 5 műszer a turbónyomáson át AFR, leömlő hőmérséklet, olajnyomás, olajhőfok....na hirtelen kerestem az összefüggéseket meg a zöld mezőket Peugeot 206RC-ből átülve.... :-))))))))))))))

kormendi
2012. 09. 28., 20:24
A video végén ott szerepel, hogy 600 ft-lbs, azaz 816 Nm, és mindez egy 2.1 destroke-ból aminek elsősorban a pörgőség az erőssége nem pedig a magas nyomatékleadás. Szerintem még a legfaszább üzemannyaggal is kb 730-740 Nm-et lehet kihozni abbol a motorból, azaz minimum 10%-os csúszás lehet a mérésben .

hunevo6
2012. 09. 29., 09:20
A video végén ott szerepel, hogy 600 ft-lbs, azaz 816 Nm, és mindez egy 2.1 destroke-ból aminek elsősorban a pörgőség az erőssége nem pedig a magas nyomatékleadás. Szerintem még a legfaszább üzemannyaggal is kb 730-740 Nm-et lehet kihozni abbol a motorból, azaz minimum 10%-os csúszás lehet a mérésben .

thumbs_upplusssssz

kormendi
2012. 12. 09., 10:50
Ez a stroker olyan mint Gyugyójé volt, csak egy hangyafasznyit gyorsabb:


http://www.youtube.com/watch?v=lfMvNeMsWv4

Emlékeztetőül:


http://www.youtube.com/watch?v=VSEn--vccT4

hunevo6
2012. 12. 10., 11:53
Csak így stopperrel 1 secet ver rám 100-200-ban, ami arányos a nyomás többlethez és ahhoz, hogy ő ötödikben megy egy hat! gangos váltóval, ami rövidebb és jobb gyorsulást ad, mint az öt gangos ötödikje. Mondjuk nem járnék 2.2 báron ezért az egy secért... Én másféllel értem el a videon látható dolgokat.

kormendi
2012. 12. 10., 18:14
Nem pont ide tartozik, de ha már szóba jött:
ennyit arról, hogy a 6MT-s váltók nem bírják a nyomatékot..
Tény, hogy a hatosnak sokkal jobb az elosztása, mint az 5 gangosnak. Láttam gyorsulni 5MT kontra 6MT-vel, ugyanazzal a motorkonfiggal, kb 4. végéig együtt menntek, aztán 5.-ben mindig elmennt a 6-os váltós.

kormendi
2012. 12. 22., 06:17
Régóta foglalkoztatott az a kérdés, hogy mi a különbség a mondjuk a "sima" 2.3 stroker és pl. a Buschur vagy az AMS által kínált 2.3 RPM vagy 2.3 RR motorok között. Sajnos erről szinte sehol nem lehet olvasni, vagy úgy lehetne rájönni, hogy valaki vesz egy komplett fűzött blokkot, szétszedi és megnézi vagy máshogy..;) Megjegyzem, hogy a blokk természetesen marad a 4g63 (mert úgye ez a lényeg benne).
Ha érdekel bárkit ez a téma, illetve tudja valaki a megoldást, vagy akár van ötlete, akkor ne tartsa magában :)

hunevo6
2012. 12. 22., 08:51
Régóta foglalkoztatott az a kérdés, hogy mi a különbség a mondjuk a "sima" 2.3 stroker és pl. a Buschur vagy az AMS által kínált 2.3 RPM vagy 2.3 RR motorok között. Sajnos erről szinte sehol nem lehet olvasni, vagy úgy lehetne rájönni, hogy valaki vesz egy komplett fűzött blokkot, szétszedi és megnézi vagy máshogy..;) Megjegyzem, hogy a blokk természetesen marad a 4g63 (mert úgye ez a lényeg benne).
Ha érdekel bárkit ez a téma, illetve tudja valaki a megoldást, vagy akár van ötlete, akkor ne tartsa magában :)

Ez csak tipp: de ha egy kicsit is igényesek magukra akkor azért a vagyonért csinálnak egy rendes 100-as főtengelyt és nem egy széria főtengelyt sóznak rá a kedves vevőre. Ugyanis ahány normál neves 2.3-as kitet én láttam, mindegyikben gagyi széria főtengely volt - max egy kicsit kibalanszírozzák. Tomei is gagyi.

hunevo6
2012. 12. 22., 08:54
na, a tippem után kicsit meggoogliztem a dolgot és elsőre találtam olyat, hogy "inside 2.3rr engine" ahol feketén fehéren le van írva, hogy azért az AMS 2.3RR nem kutyafasza, rendes főtengelye van és vannak lényeges apró okos ki megoldások a dugónál is.

tessék:

http://forums.evolutionm.net/automotosports-illinois/324067-inside-ams-2-3rr-engine.html

Miki
2012. 12. 22., 09:26
Miért gagyi a gyári főtengely?

Tomó
2012. 12. 22., 09:34
Miért gagyi a gyári főtengely?

Mert az AMS "Time attack car" csak egy teljes szezont ment el hiba nélkül azzal, mielőtt kifejlesztették ezt a csodát. :D

kormendi
2012. 12. 22., 11:13
na, a tippem után kicsit meggoogliztem a dolgot és elsőre találtam olyat, hogy "inside 2.3rr engine" ahol feketén fehéren le van írva, hogy azért az AMS 2.3RR nem kutyafasza, rendes főtengelye van és vannak lényeges apró okos ki megoldások a dugónál is.

tessék:

http://forums.evolutionm.net/automotosports-illinois/324067-inside-ams-2-3rr-engine.html

Nem pont erre gondoltam.
Leírom egyértelműbben a problémát:

Az "alap" 2.3 az úgye 100-as löket, 150-es hatkókarhossz, azaz 1,5 rod ration-s (150:100=1,5).
Viszont az RPM vagy RR megjelölésű 2.3-as motorok valami oknál fogva többet tudnak forogni, mint az alap 2.3-as társaik.
A kutya nyílván valahol ott van elásva, hogy az RPM vagy RR motorok rod ratio-ja nem 1,5, hanem értelemszerűen több.
A konkrét kérdés az, hogy tudja-e valaki, hogy ennél a verziónál mennyi a löket és mekkora a hajtókarhosz, vagy akár mekkora a rod ratio? Nyílván ha már a három ismeretlen közül 2 megvan, a harmadik adni fogja már magát. A blokk úgye marad a 4g63.

Közben elolvastam a linkelt részt. Az AMS nem árulja el a lényeget, kérdezik tőle a rod ration-t, de nem válaszol rá, azaz annyit mond, hogy "custom" és kész. Mindenesetre nem értem ezt a nagy titkolózást, mert elvégre bárki aki ezt megveszi az bármikor szétbonthatja és megnézheti, sőt pl. a löket szétbontás nélkül is biztosan meghatározható.

VGergo
2012. 12. 22., 12:29
nem 100-as löketű a főtengely ( 95.5-96 környéki ) és hosszú hajtókaros, rövid szoknyás dugattyúval . Tulajdonképpen átmenet a hagyományos 2.3 100-as löketű stroker és 2.2 stroker között jó minőségű könnyű erős anyagokból megmunkált alkatrészekkel.

Egy jó állapotú gyári főtengely kiegyensúlyozva hibátlan, főleg ár-érték arányba. Sima Eagle helyett biztos ez választanám .

kormendi
2012. 12. 22., 15:01
nem 100-as löketű a főtengely ( 95.5-96 környéki ) és hosszú hajtókaros, rövid szoknyás dugattyúval . Tulajdonképpen átmenet a hagyományos 2.3 100-as löketű stroker és 2.2 stroker között jó minőségű könnyű erős anyagokból megmunkált alkatrészekkel.

Egy jó állapotú gyári főtengely kiegyensúlyozva hibátlan, főleg ár-érték arányba. Sima Eagle helyett biztos ez választanám .

Közel jó a válasz, de csak kb ennyi a löket, hosszú hajtókarból meg több méret van. A rövid szoknyás meg nem mond semmit, mert az alap stroker dugó is rövid szoknyás. A gond az, hogy ilyen stroker kitet nem lehet venni, csak komplett fűzött blokkot. Szerintem, ha valakinek tönkremegy egy ilyen motorja, akkor nem rendelhet közvetlenül a MANLEY-től dugót, vagy hajtókart, csak a BUSCHUR-on, vagy az AMS-en keresztül.
A gyári főtengely minimum 600-700 lóig bírja, ha törik, akkor az általában szerelési hiba miatt van, (extrém vezetési szokásokat kivéve persze :D). És nyugodtan össze lehet rakni a gyári csapágyakkal, azok a legjobbak.

Sz.Ricsi
2012. 12. 22., 16:23
nem 100-as löketű a főtengely ( 95.5-96 környéki ) és hosszú hajtókaros, rövid szoknyás dugattyúval . Tulajdonképpen átmenet a hagyományos 2.3 100-as löketű stroker és 2.2 stroker között jó minőségű könnyű erős anyagokból megmunkált alkatrészekkel.

Egy jó állapotú gyári főtengely kiegyensúlyozva hibátlan, főleg ár-érték arányba. Sima Eagle helyett biztos ez választanám .


Azt hiszem ez lenne az "álom motorom" thumbs_up Megvan a ccm, és még forog is ;)

kormendi
2012. 12. 22., 16:35
Azt hiszem ez lenne az "álom motorom" thumbs_up Megvan a ccm, és még forog is ;)
Ha már itt tartunk: az egyik legrangosabb evo-tunernek, David Buschurnak tényleg ez az "álommotorja", ezt már többször olvastam tőle. Erős, nyomatékos és forgósabb, mint az alap 2.3

stari
2012. 12. 29., 18:32
Lehet hogy érdekes lehet valakinek.
http://www.scribd.com/doc/30244880/Stroke-or-Not-Mitsubishi-4G63

carkillerz
2013. 01. 09., 08:38
thumbs_up


http://youtu.be/cax8E6EvMEc

ricsimae
2013. 01. 09., 20:31
thumbs_up


http://youtu.be/cax8E6EvMEc

7000 felett is 2.2 bar nyomás :) Bartos Jani 2.0 :)

Papírtigris
2013. 09. 29., 18:21
Talán itt lesz a legjobb helye:)

Tegnap a találkozóra, a volt autómmal mentem ki úgy, hogy Én vezettem innen az étteremtől. Én még soha nem vezettem 2.2 strokert, mert ugye nálam még nem az volt, a Jani meg mindig sajnálja a lepukkant autóját, odaadni egy kicsit :twisted::twisted::twisted::D:D
Szóval nem volt az a besza-behu változás, de azért mégis, mert teljesen máshogy kellett vezetni, alig váltottam mert ment nyomatékból, tiltásig pedig 1x sem mentem, pedig volt 1 motoros aki betalált, sikertelenül:D
Egy szó mint száz, nekem tetszik ez a konfig, egy pillanatra meg is inogtam, hogy valóban visszaboltolom, főleg hogy most olyan áron árulják, ami jobb mintha megcsináltam volna magamnak.
Nálam nyerő ez a 2.2 dologthumbs_up

peterz81
2013. 09. 29., 19:05
Talán itt lesz a legjobb helye:)

Tegnap a találkozóra, a volt autómmal mentem ki úgy, hogy Én vezettem innen az étteremtől. Én még soha nem vezettem 2.2 strokert, mert ugye nálam még nem az volt, a Jani meg mindig sajnálja a lepukkant autóját, odaadni egy kicsit :twisted::twisted::twisted::D:D
Szóval nem volt az a besza-behu változás, de azért mégis, mert teljesen máshogy kellett vezetni, alig váltottam mert ment nyomatékból, tiltásig pedig 1x sem mentem, pedig volt 1 motoros aki betalált, sikertelenül:D
Egy szó mint száz, nekem tetszik ez a konfig, egy pillanatra meg is inogtam, hogy valóban visszaboltolom, főleg hogy most olyan áron árulják, ami jobb mintha megcsináltam volna magamnak.
Nálam nyerő ez a 2.2 dologthumbs_up
Ezek a motorosok!!:twisted: Akkor uccu neki vissza a házhoz vele! Lassan jön a hó!!!!!!!!:twisted:

Tomó
2013. 09. 30., 18:30
Publikusak a szénláda motorjának adatai?
Mennyit forog?
Milyen főtengelye van?
Esetleg egy görbe.

carkillerz
2013. 09. 30., 18:54
http://youtu.be/Zfd8gRdzhT8

B.Janika
2015. 06. 28., 12:56
:mrgreen:


http://images.gizmag.com/gallery_lrg/3263_03.jpg

http://www.gizmag.com/go/3263/pictures#3

Silva
2023. 12. 03., 17:22
Szevasztok!

Van valakinek itt tapsztalata 4D68 főtengely ügyben?

Elvileg EVO plug&Play. 93MM löket, (2.2 stroke főtengelyek 94mm, vagy a 4g64 100mm) Szóval kicsivel 2200 cc alá jön be vele a config. Tömegre pont 2kg al nehezebb a gyárinál, pontosan mint a legtöbb 2.2 - 2.4. Speckó dugó kell hozzá... Maradhat a 150 mm es hajtórúd. (olvastam olyat, hogy a 87mm es 300ZXTT dugója Plug&Play vele, csak akkor utolsó "túlméreten" van a blokk.)

Köszi!